Chybějící semafor, nebo alespoň převádějící policista

Každé ráno při naší cestě do školy z ulice Mánesova máne problém přejít přes přechod na rušné Vinohradské (roh ulice U Kanálky přechod do Čechových sadů), kde parkují auta tak blízko přechodu, že nás projíždějící řidiči nevidí, a pokud i vidí, tak většinou nezastaví, anebo zastaví jeden a ostatní ho objedou. Přitom o kousek dál na Korunní již převádí děti policista a to přímo na světelném přechodu!
Dal by se instalovat na tomto přechodu semafor, nebo alespoň aby tam hlídkoval ráno a odpoledne policista?

Zaslal: Gabriela Daniels, 18.10.2017 v 18:32

Praha 2-

Vinohradská, Praha 2

Komunikace o řešení podnětu

Odpoveď: 20.10.2017 22:42

Dobrý den,

parkování vozidel v blízkosti přechodu je přestupek v kompetenci městské policie, kterou zřizuje hl. m. Praha. Ohledně možného zřízení světelně řízeného přechodu pro chodce byl dotaz předán na příslušný silniční správní úřad ODA MHMP. Dotaz na možný dohled strážníka městské policie podá odbor školství ÚMČ Praha 2, kterému byl podnět předán rovněž.

S pozdravem

Mgr. Ondřej Klička

Odbor dopravy a územního rozvoje
pověřený vedoucí odd. dopravy
Úřad městské části Praha 2



Považujete odpověď za dostačující?

Diskuze

Jan Verner: Nesmysl. Semafory akorát zpomalují provoz. Pokud vám dělá problém přejít po normálním přechodů, 150 m na západ máte přechod se semaforem. (Šumavská × Vinohradská)
19.10.2017 v 12:19    

Jan Verner: Nesmysl. Semafory akorát zpomalují provoz. Pokud vám dělá problém přejít po normálním přechodů, 150 m na západ máte přechod se semaforem. (Šumavská × Vinohradská)
19.10.2017 v 12:19    

Jan Novák: Souhlasím.
1) obnovit vodorovné značení kt. je vybledlé-viz fotka
2) zamezit parkování vozidel před přechodem (balisety)
3) postavit tam měst.strážníka ráno a odpoledne
to je úplné minimum.
19.10.2017 v 13:07    

Lucie: Proč, když je někde světelný přechod, je tam ještě policista? Už jsem si toho všimla na víc místech, Přechod je řízen světly a stejně tam stojí strážník, proč? Neměl by spíš stát a převádět tam, kde semafory nejsou?
23.10.2017 v 09:58    

Přidat komentář


Sledovat řešení podnětu (?)



Vinohradská, Praha 2

 

Sledovat řešení podnětu

Nechte nám svůj e-mail. Zašleme vám informace o postupu při řešení tohoto podnětu.