Parkovani na chodniku

Dobry den,
v ulice Purkynova, podel obchodniho centra Quadrio neustale parkuji dodavky primo na chodniku. Viz. foto. Prochazim zde denne minimalne dvakrat a pokazdy pozoruji jak chodci jsou nuceni obchazet dodavky casto po vozovce. Tento jev pozoruji jiz od doby otevreni OC Quadrio a prijde mi ze policie a urady tento problem ignoruji. Byl bych velice rad kdyby situace s parkovanim na chodniku v teto ulice byla vyresena. Budu velice vdecen, jestli poradite jak by to slo vyresit. Mozna pokazdy co zde prochazim bych mel volat policie a hlasit parkovani mimo vyznacene misto.
Predem dekuji.
S pozdravem,
Shaptala Vadim

Zaslal: Vadim Shaptala, 19.10.2021 v 13:00

Praha 1-

Purkyňova, Praha 1

Aktualizace podnětu

11.11.2021

Chodci Sobě přidal následující aktualizace podnětu:

Přeji dobrý den.
Úkolem úřadu je vytvářet zákonné podmínky pro zajištění funkčního stavu pro užívání veřejného prostranství. Ta zde jsou nastolena. Jejich vymáhání je ale na silových složkách, tedy Polici ČR a Městské policii Praha. Oběma policiím je situace v místě nepochybně dobře známa. I přesto se na ně obrátíme s prosbou o intenzivnější dohled.
S díky za podnět


Ludvík Czital
vedoucí odboru



05.07.2023

Václav Kříž přidal následující aktualizace podnětu:

5. 7. 2023 v 10:56 na chodníku parkovalo jedno SUV pána, který si šel koupit naproti kafe a bílá dodávka něco zásobující.



27.07.2023

Vojtěch Ryvola, radní pro dopravu MČ P1 přidal následující aktualizace podnětu:

V červnu byla předána nabídka na osazení sloupků v celé délce ulice Purkyňova vedení obchodního domu Quadrio, neboť se jedná o jejich pozemek a MČ P1 zde nemůže rozhodnout dle svého uvážení. Bohužel jsem prozatím neobdržel žádnou odpověď. Prověřím tedy, jak se vedení Quadria v uvedené věci rozhodlo.



Komunikace o řešení podnětu

Podnět byl odeslán. Poté, co obdržíme odpověď od příslušné městské části nebo jiné odpovědné instituce, které bude podnět předán, zveřejníme ji na tomto místě.

Diskuze

Jan Hynek: Dobrý den, chodím kolem tohoto místa každý den, a souhlasím, auta zde stojí neustále.

Navrhuji se inspirovat řešením, které je o pár metrů vedle (směrem k tram zastávce Národní), kde je ten stejný prostor krytý sloupky.

Zde auta nestojí.
20.10.2021 v 13:38    

Lála Myslíková: Ano, ale prosím masivní betonové nebo litinové sloupky s hlubokými a pevnými základy. Agrsivní autíčkáři rádi sloupky na chodnících ničí.
04.11.2021 v 17:52    

Přidat komentář


Sledovat řešení podnětu (?)



Purkyňova, Praha 1

 

Sledovat řešení podnětu

Nechte nám svůj e-mail. Zašleme vám informace o postupu při řešení tohoto podnětu.

Podobné podněty

Špatně označený přechod pro chodce

Praha 1, 09. březen 2016 S odpovědí

Rozbitý chodník na Betlémském náměstí

Praha 1, 02. březen 2015 Vyřešený

Rozbitý chodník v ul.Na Viničních horách x Vostrovská

Praha 6, 21. prosinec 2013 S odpovědí

Odpad na ceste

Praha 2, 20. prosinec 2021 Vyřešený


Zobrazit všechny podněty