Vyhledávejte podle:



Jiné, Praha 9

Seřadit od nejnovějších
Projíždění aut z parkoviště přes zeleň - Prosecká 109
S odpovědí

Projíždění aut z parkoviště přes zeleň - Prosecká 109
Prosecká, Praha 9

Kategorie: Jiné
Zasláno: 23. 01. 2015

Před panelovým domem na Proseku, na ulici Prosecká 105-129 je parkoviště, kde se parkuje ve dvou řadách. Je nepsané a tolerované pravidlo, že do první řady (blíže k domu) se dostávají auta po chodníku, na který najíždějí přes přechod u zastávky Nový Prosek. S tím problém není. Už řadu měsíců se ale některým řidičům nechce vracet ze začátku parkoviště (ze směru od Billy) zpátky až na přechod a rozhodli se přejíždět přes trávník před parkovištěm. Vyjeté díry jsou už tak velké, že se několikrát stalo, že v nich dokonce auto zůstalo viset. Navrhuji prodloužit zábradlí , které začíná u křižovatky Prosecká, Jablonecká až po začátek parkoviště, tak aby si neposlušní řidiči nemohli zkracovat cestu přes zeleň.

Nepořádek na ulici Makedonská
S odpovědí

Nepořádek na ulici Makedonská
Makedonská, Praha 9

Kategorie: Jiné
Zasláno: 21. 01. 2019

Dobrý den, jedná se o místo, které je nedaleko kontejnerů a asi se tam rozfoukává nepořádek, který ale nikdo neuklízí.

Nebezpečné tramvajové ostrůvky na zastávce Poštovská
Vyřešený

Nebezpečné tramvajové ostrůvky na zastávce Poštovská
Kolbenova, Praha 9

Kategorie: Jiné
Zasláno: 02. 07. 2014

Tramvajové ostrůvky na zastávce Poštovská se nacházející na velmi rušné Kolbenově ulici. Ve směru do centra je automobilový provoz veden dvouproudově, auta jezdí velmi rychle, předjíždějí se, v jízdním pruhu blíže k ostrůvku často jezdí i náklaďáky. Ostrůvek je široký 1,7metru (tedy velmi úzký) a není od silnice jakkoliv oddělen. Přijíždí-li tramvaj z jedné strany ostrůvku a dvě rychle jedoucí auta vedle sebe ze strany druhé, mění se čekání na tramvaj v silně adrenalinový zážitek. V případě mokré vozovky pak ještě stříká voda přímo na čekající cestující. Posledně jmenovaný problém je zvlášť patrný na ostrůvku v opačném směru, kde auta nemohou přejet do druhého pruhu. Na této straně totiž parkují na silnici u chodníku auta, takže projíždějící řidiči mají poměrně úzký manévrovací prostor a jezdí velmi blízko ostrůvku. Velké procento řidičů nezpomalí, a pochopitelně i na této straně Kolbenovy ulice jezdí často náklaďáky. Výstup/nástup s kočárkem či s malými dětmi je v těchto místech vyloženě nebezpečný. Jakékoliv škobrtnutí při výstupu z tramvaje by mohlo být fatální. Problém je o to palčivější, že v přilehlé lokalitě bydlí velké množství předškolních a prvostupňových dětí. Na problém jsme upozorňovali již v roce 2010. Doposud však nenastalo žádné řešení. Jedinou změnou od té doby je tedy to, že provoz na Kolbenově ulici zhoustl a v okolí přibylo rodin s malými dětmi.

Přesunutí autobusové  zastávky Nádraží Libeň před křižovatku
S odpovědí

Přesunutí autobusové zastávky Nádraží Libeň před křižovatku
Freyova, Praha 9

Kategorie: Jiné
Zasláno: 07. 08. 2014

Autobusová zastávka Nádraží Libeň ve směru k Vysočanské je nevhodně umístěná. Jedná se o důležitý přestupní uzel MHD, velké množství lidí zde přestupuje mezi vlaky a autobusy. Umístění zastávky za křižovatkou spolu s extrémně dlouhými intervaly semaforů pro pěší (pěší musí pro přestup na vlak překonat dvě ramena křižovatky) způsobuje, že přestupní doba mezi vlakem a autobusem je zde extrémně dlouhá. Kromě snížení atraktivity hromadné dopravy to způsobuje, že zde denně několik set lidí riskuje při 'dobíhání' chůzí na červenou nebo mimo světelnou signalizaci (hlavně ve Freyově). Relativně jednoduché řešení by bylo přesunout (nebo přidat novou) autobusovou zastávku z ulice Freyovy do ulice K Žižkovu. Zde mohou chodci využít stávající nadchod nad ulicí K Žižkovu, takže vůbec nedojde ke konfliktu s automobily. Nadchod by bylo ale nutné mírně opravit, protože v současné době je na straně u nádraží povrch chodníku v havarijním stavu.

Vykácené stromy na nádraží Libeň
Vyřešený

Vykácené stromy na nádraží Libeň
Českomoravská, Praha 9

Kategorie: Jiné
Zasláno: 27. 09. 2017

Dobrý den, nevím sice proč byly některé stromky na nádraží Libeň vykáceny, ale nešlo by je znovu vysázet? Obzvlášť, když na to mají vyhrazený prostor. Díky

Nepořádek na dětském hřišti v ulici U Nové školy
Vyřešený

Nepořádek na dětském hřišti v ulici U Nové školy
U nové školy, Praha 9

Kategorie: Jiné
Zasláno: 16. 01. 2018

Dobrý den, na dětském hřišti by to chtělo uklidit roztahané kartony.

Okolí zahrádek na Balkáně
Vyřešený

Okolí zahrádek na Balkáně
Spojovací, Praha 9

Kategorie: Jiné
Zasláno: 16. 01. 2018

Dobrý den, okolo zahrádek na balkáně hlavně podél silnice Spojovací a okoli sokolovny TJ Sokol Nové Vysočany je asi několik skládek nebo nevím jak to pojmenovat.

Odpadky v ulicich,preplnene kontejnery - Balabenka
S odpovědí

Odpadky v ulicich,preplnene kontejnery - Balabenka
Lihovarská, Praha 9

Kategorie: Jiné
Zasláno: 08. 01. 2018

Nedostatecna kapacita/frekvence odvozu kontejneru na trideny odpad zpusobuje casto neporadek v ulicich, ktery se kumuluje a vetrem roznasi. Obcas si pripadam jako na smetisti. Prosime o pravidelny a castejsi uklid/sber odpadku a uschleho listi ulicich Lihovarska a okoli. Je to smutny pohled. (Pozn. Chodci sobě: Fotka dodána kvůli tech. komplikacím později, pořízena po úklidu. Nicméně podle autorky podnětu se situace opakuje a bylo by dobré ji řešit pravidelnějším úklidem a ideálně i častějším odvozem kontejnerů, popř. navýšením jejich počtu.

Zlomené oplocení v Lovosické ulici
Vyřešený

Zlomené oplocení v Lovosické ulici
Lovosická, Praha 9

Kategorie: Jiné
Zasláno: 14. 11. 2019

Zlomené oplocení, ulice Lovosická u autobusového obratiště, velmi nebezpečné pro děti

Propojení parku Přátelství se starým Prosekem a novými bytovými domy
S odpovědí

Propojení parku Přátelství se starým Prosekem a novými bytovými domy
Vysočanská, Praha 9

Kategorie: Jiné
Zasláno: 04. 11. 2017

Když se projektoval park Přátelství, tak měl být údajně delší a jeho jižní konec zasahovat až ke starému Proseku. Nyní v tomto místě již stojí nové bytové domy, takže park už tam nebude … Nešlo by alespoň zrealizovat úzkou lávku pro pěší dle přiloženého návrhu, aby se park s proseckou návsí propojil pěší zónou lemovanou stromořadím? Lávka by byla v místě historické cesty z Proseku do Brandýsa, takže by přispěla i k její obnově.

Nepořádek na okraji parku Malletova/Skloněná
Vyřešený

Nepořádek na okraji parku Malletova/Skloněná
Skloněná, Praha 9

Kategorie: Jiné
Zasláno: 20. 01. 2018

Dobrý den, jedná se o místo, které je nedaleko kontejnerů a asi se tam rozfoukává nepořádek, který ale nikdo neuklízí.

Neupravené zelené pásy v ulici Novovysočanská
S odpovědí

Neupravené zelené pásy v ulici Novovysočanská
Novovysočanská, Praha 9

Kategorie: Jiné
Zasláno: 10. 12. 2016

Dobrý den, nešlo by nějak zapracovat na úpravě zelených pásů v ulici Novovysočanská od domu pro seniory po křížení s ulicí Skloněná? Ve směru k Novovysočanskému náměstí po levé straně silnice v těchto pásech stromy jsou, ale po pravé straně stromy chybí, tedy až na jednu vyjímku, z čehož soudím, že tam pravděpodobně v minulosti stromořadí bylo. Nešly by v těchto pásech obnovit stromořadí?

Nepořádek kolem Polikliniky Prosek (za RZS stanicí)
Vyřešený

Nepořádek kolem Polikliniky Prosek (za RZS stanicí)
Vysočanská, Praha 9

Kategorie: Jiné
Zasláno: 10. 04. 2020

Zadní cesta ideální pro procházky, ale bohužel s velkým nepořádkem. Stálo by za to, podívat se na tuto oblast vzhledem k novým zástavbám a rodinám s dětmi, které se zde pohybují.

Na novou stezku pod Čuprovou ulicí je zakázán vstup chodců
Vyřešený

Na novou stezku pod Čuprovou ulicí je zakázán vstup chodců
Čuprova, Praha 9

Kategorie: Jiné
Zasláno: 25. 05. 2020

Nový úsek stezky podél Rokytky, tzv. 'vodní prostup' pod Čuprovou ulicí v Libni, který byl otevřen před několika dny, je z obou stran označen dopravními značkami 'Stezka pro cyklisty', tedy je sem zakázán vstup chodců, včetně dětských kočárků, vozíčkářů atd. Je zde opravdu nějaký racionální důvod, proč právě tady chodce šikanovat a nutit je tuto zkratku nadále obcházet starým podchodem o cca 110 metrů delší trasou, když na obou stranách beztak navazuje smíšená stezka pro chodce a cyklisty, která není o mnoho širší?

Spojovací: nesvítící lampy u chodníku nad Kauflandem
S odpovědí

Spojovací: nesvítící lampy u chodníku nad Kauflandem
Spojovací, Praha 9

Kategorie: Jiné
Zasláno: 15. 01. 2016

U chodníku mezi ulicemi Učňovská, Spojovací a V třešňovce, nad parkovištěm Kauflandu, nesvítí 3 z 5 světel, a měl bych podezření, že nesvítily nikdy od té doby, co tam ten chodník byl vybudován. První dvě nesvítící lampy stojí na parcele 87/1 (vlastník: hlavní město Praha, druh pozemku: zahrada, ochrana: zemědělský půdní fond, památkově chráněné území) třetí nesvítící lampa stojí na parcele 88/4 (vlastník: Kaufland Česká republika v.o.s., druh pozemku: zahrada, ochrana: zemědělský půdní fond) . Sloupy nejsou označeny identifikačními štítky Eltodo ani žádným jiným identifikačním označením vlastníka nebo správce.