Vyhledávejte podle:



Jiné, Praha 15

Seřadit od nejnovějších
Nedostatečné značení  pro chodce a cyklisty okolo Hostivařské přehrady
S odpovědí

Nedostatečné značení pro chodce a cyklisty okolo Hostivařské přehrady
U břehu, Praha 15

Kategorie: Jiné
Zasláno: 03. 09. 2019

Okolo Hostivařské přehrady a od přehrady směrem na Meandry Botiče vede velmi frekventovaná turistická a cyklistická stezka (cyklotrasa č. P15, A23, A226). Často dochází ke kolizím chodců, psů a cyklistů. Chodci se nepohybují po pravé straně cesty. Značení koordinující lepší a bezpečnější pohyb-dopravu na stezce je buď již zcela pryč nebo nečitelné. Prosím o obnovení značení směru pohybu (dělící čáru a obrázek chodců se šipkou určující stranu, po které se chodci mají pohybovat).

Nebezpečný horizont – příjezdová cesta k Hostivařské přehradě
S odpovědí

Nebezpečný horizont – příjezdová cesta k Hostivařské přehradě
K jezeru, Praha 15

Kategorie: Jiné
Zasláno: 02. 07. 2012

Příjezdová cesta k Hostivařské přehradě před parkovištěm, Řidiče jízda do kopce i v opačném směru po rovince svádí k vysokým rychlostem. Bohužel hned za zatáčkou a horizontem jsou nepřehledné výjezdy z parkoviště a lesní cesty - kde se pohybuje velké množství lidí. Často rodiny s dětmi, kdy děti bezmyšlenkovitě běhají a vjíždějí do vozovky. Nezřídka nastává situace, kdy auta (z obou směrů) prudce dobržďují před dítětem, resp. před osobou, která se najednou objevila z lesa. Zde by myslím pomohly příčné prahy - před i za výjezdem z lesa a parkoviště a s tím spojená snížená rychlost. Druhý problém: při hezkém počasí jezdí lidé na koupaliště a čim víc jich přijede tím méně respektují dopravní předpisy a dopravní značení. Tedy alespoň to, které tam je. V ulici, kterou se pohybují lidé směrem ke koupališti (na kolech, pěšky, s kočárky), auta většinou dřív než začnou používat parkoviště, obsadí jeden směr silnice. V takovém případě nastává zajímavá situace, kdy se auta obousměrně vyhýbají sami sobě i chodcům a cyklistům. Občas při silnějším provozu však auta parkují v obou směrech, tím vytvoří prostor, kterým sotva projede auto v jednom směru.... Auta však chtějí jezdit obousměrně a do toho se touto cestou chtějí pohybovat i chodci.... Zde by myslím pomohl zákaz zastavení v obou směrech (alespoň v místech výjezdů z lesa a parkoviště) a také by občas mohli strážníci dohlédnout na dodržování předpisů...

Keře přerůstající do chodníku - ulice K Horkám
Bez odpovědi

Keře přerůstající do chodníku - ulice K Horkám
K Horkám, Praha 15

Kategorie: Jiné
Zasláno: 25. 04. 2016

Keře a stromy zasahující do chodníku znemožňují chodcům v ulici K Horkám (mezi OMV čerpací stanicí a světelnou křižovatkou Doupovská-K Horkám) snadný průchod.

Nebezpečný pozůstatek po kovové zábraně uprostřed chodníku
S odpovědí

Nebezpečný pozůstatek po kovové zábraně uprostřed chodníku
Padovská, Praha 15

Kategorie: Jiné
Zasláno: 01. 03. 2015

Problém je na chodníku, který vede od prodejny Lidl v Hostivaři směrem na jih. Je na nejvyšším místě cesty, na temeni kopce. Ulice Padovská je pouze poblíž, problém se nenachází v samotné ulici Padovská. Jedná se o pozustatek po neuměle odstraněné zábraně, která sloužila k zamezení průjezdu aut. Za určitých okolností (vrstva sněhu/listí nebo v noci) tento relikt může někomu způsobit zranění, defekt, nebo jinou nepříjemnost.

Oprava chodníku v ulici Doupovska
Vyřešený

Oprava chodníku v ulici Doupovska
Doupovská, Praha 15

Kategorie: Jiné
Zasláno: 17. 10. 2014

V Doupovské ulici se opravuje chodník hned za zatáčkou z ulice K Horkám. Na protilehlé straně chodník není, místo nelze nikudy obejít, chodci musí jít několik metrů přímo jízdním pruhem frekventované silnice, a to hned za zatáčkou, kde na ně auta nevidí, auta odbočující do Doupovské nejsou na opravu upozorněna, pro chodce není vyhrazen ani uzounký pruh, kudy by se dal rozkopaný chodník obejít. Velice nebezpečné místo (zejména s kočárkem). Běžně s sebou fotoaparát nenosím, znovu na místě nebudu, přesto považuji podnět za důležitý, protože místo je pro chodce životu nebezpečné.

Chybějící odpadkový koš u autobusové zastávky Kablo
Vyřešený

Chybějící odpadkový koš u autobusové zastávky Kablo
Průmyslová, Praha 15

Kategorie: Jiné
Zasláno: 04. 09. 2013

V těsné blízkosti 'čekárny' není odpadkový koš, tak jako u ostatních zastávek v okolí. Z přiložené fotky z Google Street View to vypadá, že tam kdysi býval. V okolí zastávky se teď povalují drobné odpadky, proto prosím o zvážení, zda by nebylo vhodné zde koš znovu umístit.

Neosvětlený přechod přes ulici K Měcholupům
S odpovědí

Neosvětlený přechod přes ulici K Měcholupům
K Měcholupům, Praha 15

Kategorie: Jiné
Zasláno: 28. 02. 2017

Na ulici k Měcholupům se nachází neosvětlený přechod pro chodce, který je hlavní přístupovou cestou od zastávky autobusů a od Dolních Měcholup k vlakové stanici Horní Měcholupy. Přechod je také součástí páteřní cyklotrasy A44. Komunikace K Měcholupům je velmi vytížená a tím pro chodce velice nebezpečná. Navíc je umístěna v místě vydutého výškového oblouku.

Retardér v ulici U břehu
Vyřešený

Retardér v ulici U břehu
U břehu, Praha 15

Kategorie: Jiné
Zasláno: 04. 04. 2013

Rozbitý retardér, neplnící už funkci.. Kdyby šel nahradit typem, který je o trochu vyšší, bylo by to fajn.. díky..

Nesmyslně umístěný odpadkový koš
S odpovědí

Nesmyslně umístěný odpadkový koš
Janovská, Praha 15

Kategorie: Jiné
Zasláno: 27. 12. 2020

Koš je umístěný mimo prostor určený pro pohyb chodců. Jeho umístění tedy nedává moc dobrý smysl.

Absence přístřešku MHD na zastávce Nádraží Horní Měcholupy
S odpovědí

Absence přístřešku MHD na zastávce Nádraží Horní Měcholupy
K Měcholupům, Praha 15

Kategorie: Jiné
Zasláno: 17. 03. 2021

Absence přístřešku MHD na zastávce Nádraží Horní Měcholupy

Zkrácení trasy přestupu mezi vlak x bus x tram - Nádraží Hostivař
Vyřešený

Zkrácení trasy přestupu mezi vlak x bus x tram - Nádraží Hostivař
plukovníka Mráze, Praha 15

Kategorie: Jiné
Zasláno: 28. 02. 2022

Dobrý den, měla bych podnět a zároveň návrh na řešení situace (pokud současná situace nemá nějaký opodstatněný důvod). Jedná se o zkrácení trasy přestupu mezi zastávkami vlak x bus x tram na Nádraží Hostivař. Přikládám dvě mapy, kde je situace znázorněna a jsou zde naznačeny body 4 autobusových zastávek. 1. zastávka směr do centra 125,183,154 - přestup na tram i vlak OK. Jedná se o přestup 250m-3min. 2. zastávka směr Háje 125,183, 154 - přestup na tram OK. Pokud chce člověk přestupovat z vlaku na bus směr Háje, je to aktuálně přes přechody 400m-5min. Autobusy vždy objíždějí celou točnu tramvaje, na druhou stranu od vlaku. 3. zastávka směr Háje 154 - přestup na tram daleko a přestup na vlak daleko a přes přechody, navíc je od 2. zastávky pár metrů (200m) 4.zastávka směr Háje se nevyužívá - byla by ideální pro přestup na tram i vlak (opět cca 220m - 3min). OTÁZKA: Proč se tato zastávka nevyužívá? MOŽNÝ DŮVOD: Je blízko do velké křižovatky Průmyslová x Plukovníka Mráze. Kdyby se tam sjelo více autobusů najednou mohli by zavázet do křižovatky. NÁVRH: Mohla by se například pouze zastávka č.3 pro bus 154 přesunout do zastávky č.4? 154 je krátký autobus a alespoň některé vlakové spoje by měly bližší dostupnost na bus. Popřípadě pokud by se daly i poupravit jízdní řády busu 154 aby lépe navazoval? zastávka č. by zůstala neměnná, pouze by tam projížděli busy 125 a 183. Předem děkuji za jakoukoliv odpověď. S pozdravem Aneta Fritscheová