Vyhledávejte podle:



Jiné, Praha 10

Seřadit od nejnovějších
Zákaz vstupu na cestu podél Botiče u zástavby podél ul. Harlacherova
S odpovědí

Zákaz vstupu na cestu podél Botiče u zástavby podél ul. Harlacherova
Nad Meandry, Praha 10

Kategorie: Jiné
Zasláno: 30. 05. 2017

Na jaře jsem objevil, že majitel pozemků (SVJ Harlacherova nechal na cestu podél Botiče nainstalovat značky se zákazy vstupu a vjezdu cyklistů. Je skutečně možné zakázat vstup na cestu, která zde existovala dávno před výstavbou přilehlého bytového areálu a kde jsou dokonce i zbytky značení původní naučné stezky ? Nyní je na východním konci řešení ještě vylepšeno o 'proplétací' dřevěnou zábranu proti cyklistům, dalším krokem asi bude trvalé oplocení.

Rozbitá ruční pumpa v Dykově ulici, na rozhraní domů 19 a 21, Praha 10
S odpovědí

Rozbitá ruční pumpa v Dykově ulici, na rozhraní domů 19 a 21, Praha 10
Dykova, Praha 10

Kategorie: Jiné
Zasláno: 18. 04. 2021

Prosím o zvážení možnosti opravy a zprovoznění této pumpy, je bohužel v nesmírně špatném stavu, jak je vidět na fotografiích. Kolem pumpy zajímavě vybočuje původní plot činžovního domu, na pumpu je takto soustředěna pozornost a o to žalostněji bohužel celé zátiší s pumpou působí. Pro srovnání též přikládám foto opravené pumpy na Malé Straně (pozn. Chodci sobě: to je ta zelená, nerozbitá, na jedné z fotografií, bohužel se nám nedaří ji umístit na konec, stále skáče jinam mezi ostatní fotky:)).

Lepší přestupování na metru Depo Hostivař
S odpovědí

Lepší přestupování na metru Depo Hostivař
Černokostelecká, Praha 10

Kategorie: Jiné
Zasláno: 23. 10. 2012

Přestup z autobusů na metro by byl pohodlnější, pokud bychom věděli, za jak dlouho metro odjíždí. Část končí na Skalce a intervaly jsou na poměry metra dlouhé. Často souprava stojí ve stanici a lze jen hádat, odjede-li za čtyři minuty či deset vteřin. Přitom zde existují vhodné informační panely, které by mohly informace o době do odjezdu zobrazovat. Lidé nevědí, zda mají přidat do kroku, či jestli mají dost času (koupit si noviny, svačinu). K jejich naštvání jim často metro ujede zcela zbytečně. Podnět jsem 23. 12. 2011 poslal na ROPID: ropid@ropid.mepnet.cz Odpověď od Filipa Drápala mi přišla 2.1.2012, za což děkuji. Bylo v ní přeposláno, co napsal Petr Malík z Dopravního podniku: 'Co se týká stanice metra Depo Hostivař, pokusíme se v dohledné době najít vhodný způsob, jak cestující co nejlépe o odjezdech informovat. Děkuji za pochopení Petr Malík' Ke konci září jsem byl na místě znova a informace o odjezdu zobrazena nebyla. (Pokud byla vypnuta jen ten den a jinak funguje, tak se omlouvám, ale nepředpokládám to. Místní pravidelní cestující mne kdyžtak opraví.) Ptám se odpovědné osoby z Dopravního podniku: Kdy začne být na panelech zobrazována informace s minutami a vteřinami do nejbližšího odjezdu metra? Předem děkuji za vyřešení.

Stromy či trávník u zastávky Průběžná
Vyřešený

Stromy či trávník u zastávky Průběžná
V olšinách, Praha 10

Kategorie: Jiné
Zasláno: 26. 06. 2013

U tramvajové zastávky Průběžná (ulice V Olšinách) na Praze 10 je zcela zbytečně ponechaný široký pás asfaltu bez jakéhokoliv využití. Vysázením stromů a zatravněním by vzrostl jak komfort čekajících na tramvaj tak především obyvatel domů u této velice rušné (a tedy hlučné a prašné) křižovatky.

Brouzdaliště Vyžlovská
Vyřešený

Brouzdaliště Vyžlovská
Vyžlovská, Praha 10

Kategorie: Jiné
Zasláno: 05. 04. 2013

Takto vypadá cesta k metru, při dešti, přes kterou musí chodí skoro všichni obyvatelé na sídlišti Skalka. Je tam špatný sklon po opravě a TSK tvrdí, že nemá na opravu peníze

Zastávka Kubánské náměstí
Vyřešený

Zastávka Kubánské náměstí
Vršovická, Praha 10

Kategorie: Jiné
Zasláno: 09. 09. 2013

Zastávka a její bezprostřední okolí je zaneřáděné, nikdo jej pravidelně neudržuje, u stojanu s jízdním řádem schází koš na odpadky. Místo působí dosti zanedbaně. Navzdory dotčeným reakcím úředníků MČ Praha 10 na podnět, kdy bylo na této zastávce před několika měsíci velké lidské lejno, bohužel nedošlo ke zlepšení stavu zastávky. Úředníkům totiž nejspíš uniká, že vzhledem k tomu, že právě na této zastávce třikrát do týdne vystupují lidé mířící na (akciovou společností patřící MČ Praha 10 provozované) farmářské trhy na Kubánském náměstí, měli by se o tyto prostory také odpovídajícím způsobem starat, nebo zajistit jejich údržbu DPP / JC Decaux.

Nadměrná vzdálenost autobusové a tramvajové zastávky Slavia
S odpovědí

Nadměrná vzdálenost autobusové a tramvajové zastávky Slavia
U Slavie, Praha 10

Kategorie: Jiné
Zasláno: 28. 01. 2015

Jak tramvajové, tak autobusové zastávky Slavia jsou velmi frekventované, současná prostorová úprava však chodce odrazuje od toho, aby je využili k přestupu na druhý typ dopravy (tedy ze severojižního na východozápadní směr a vice versa). Důvody, proč jsou v současné době zastávky od sebe tak vzdálené (na zdolání 2 přechodů se semafory a 300metrové vzdálenosti chodec potřebuje 4 minuty), nejsou alespoň z mého pohledu zřetelné. Ve všech 4 polohách přisunutých blíže ke křižovatce ulic Vršovická/U Slavie je totiž dostatek místa pro zbudování zastávek. Kromě toho by se tímto přesunem dostaly autobusové zastávky Slavia blíže rezidenční oblasti, takže by lépe sloužily i nepřestupujícím. Třetí výhodou posunuté lokace zastávek by byla citelná redukce nebezpečného přecházení vozovky na 3 místech označených v mapce červenými kolečky.

Bohemians-zastávka
Vyřešený

Bohemians-zastávka
Vršovická, Praha 10

Kategorie: Jiné
Zasláno: 05. 08. 2013

Dobrý den. Zastávka tram Bohemians, směr Nusle. Jako chodci na ostrůvku nemáme žádnou ochranu před auty na 2-proudové ulici. Jde o dost vytížený ostrůvek, kde se pohybuje mnoho dětí a vozidla sviští 10 cm vedle chodců... Je možné zajistit ochranu chodců betonovým zábradlím, jako je tomu nově např. na zastávce Mezi hřbitovy (viz obrázky)?? Děkuji a jsem s pozdravem J.Novák P.S. Jinak bych chtěl poděkovat za již instalované betonové ohrádky u přechodů, myslím že to je velký kus práce v ochraně chodců.

Odporný zápach z továrny MITAS v Zahradním Městě
S odpovědí

Odporný zápach z továrny MITAS v Zahradním Městě
Švehlova, Praha 10

Kategorie: Jiné
Zasláno: 21. 03. 2016

Z továrny na pneumatiky MITAS v Zahradním Městě se každou chvíli line odporný zápach vznikající při chemických reakcích během výrobního procesu. V minulém týdnu (14.-20. 3. 2016) se tak dělo snad každý pracovní den, o víkendu jsem tu nebyla, takže to konkrétně nevím, nicméně ani víkendy nebývají výjimkou. Zápach je velice obtěžující a ovzduší evidentně silně znečištěné, k čemuž určitě přispívá i hustý provoz na komunikaci Švehlova a na Jižní spojce. Každý, kdo žije v Zahradním Městě, ví, o čem mluvím. Kdysi tu prý vznikla i nějaká petice, o jejímž osudu bohužel nemám informace. Z České inspekce životního prostředí, kam jsem (mimo jiné) už jednou svůj podnět směřovala, jsem obdržela odpověď, že výrobní zařízení proběhlo složitou rekonstrukcí a zápach byl eliminován, stejně tak jako emise. To je samozřejmě dobře, nicméně problém evidentně stále přetrvává, továrna smrdí a špatně se tu dýchá. Hned naproti továrně stojí ZŠ Švehlova s hřištěm využívaným pro hodiny tělesné výchovy!, v blízkosti MŠ Podléšková, o obytných domech a nákupních zónách ani nemluvě. Vím, že tomu tak dříve nebývalo, ale situace se změnila, továrna se nalézá v husté – a stále ještě houstnoucí – zástavbě, a v zájmu zdraví obyvatel (nejen) této lokality je třeba problém dále řešit. Chtěla bych znovu požádat o konkrétní informace o tom, co občané Zahradního Města dýchají, jaké jsou výsledky pravidelných emisních měření – a kde jsou dostupné –, jak se nadále řeší otázka pachového zatížení ovzduší v okolí továrny Mitas a co bude MČ a další instituce, které by se tímto problémem měly zabývat, v tomto směru nadále podnikat. Děkuji Šuchmanová

Chybějící stromy v ulici V Olšinách
S odpovědí

Chybějící stromy v ulici V Olšinách
V olšinách, Praha 10

Kategorie: Jiné
Zasláno: 26. 06. 2013

Velice rušná ulice s tramvajovým pásem a častými kolonami vozidel. Mezi sloupy trolejového vedení je na relativně širokých chodnících po obou stranách této ulice dostatek místa pro výsadbu stromů, které by toto nepříjemné místo alespoň částečně odhlučnily a snížily množsví poletujícího prachu. Cyklistický pruh je zde již veden po silinici a auta rovněž mají kde parkovat. Vysázení stromů tedy nic nebrání.

Umístění zpomalovacího retardéru v ulici Tolstého
S odpovědí

Umístění zpomalovacího retardéru v ulici Tolstého
Tolstého, Praha 10

Kategorie: Jiné
Zasláno: 06. 05. 2018

Navrhuji zřízení zpomalovacího prahu (reatrdéru) v kopci jednosměrné ulice Tolstého a to v místě před dětským hřištěm (tedy nad křižovatkou s ulicí Arménská), a to z těchto důvodů: - ulice Tolstého je v tomto místě jednosměrná a je vedena z kopce, mnoho řidičů tak má pocit, že zde může využít svahu a jezdí zde velmi rychle, včetně dlouhých autobusů, kteří se zde často řítí na nebo za hranou povolené rychlosti), lze pak velmi pochybovat a možnostech zastavení takového vozidla v rozumné vzdálenosti. Jediným 'zpomalujícím' prvkem je tak přechod v dolní části náměstí, který však neřeší zmíněnou lokalitu. - v místě pod navrhovanou lokalitou umístění tohoto retardéru se nachází dětské hřiště a již nekolikrát jsem byl svědkem, kdy malé dítě neopatrně vjelo/vyběhlo na silnici. Vzhledem k mnoha zaparkovaným automobilům v oblasti není takové dítě vidět a řidič jedoucí zeshora nemá pak šanci zareagovat. - celá oblast je poměrně hustě obydlena a existuje tu tak nemalý pohyb chodců po silnici (i vzhledem k minimu přechodů). - často zde jezdí auat i pomalu, neboť řidiči hledají parkování a zeshora jedoucí jiná vozidla pak svou nepřiměřenou rychlostí generují kolizní situace. Umístění retardéru by nemělo v této lokalitě zásadně ovlivnit plynulost dopravy neboť se jedná spíše o spojovací komunikaci mezi 2 hlavními ulicemi. Myslím, že není vhodné čekat, kdy v tomto místě dojde ke tragedii, vzhledem k dětskému hřišti.

Rozpadající se schodiště u metra Strašnická
Vyřešený

Rozpadající se schodiště u metra Strašnická
V olšinách, Praha 10

Kategorie: Jiné
Zasláno: 06. 08. 2012

U autobusové zastávky Strašnická směrem na periferii je schodiště k podchodu pro pěší, kudy denně chodí stovky, ba tisíce lidí. ÚMČ Praha 10 a TSK je to ovšem jedno, takže nechává schody rozpadat a nereaguje na podněty veřejnosti. Místo je dost zanedbané - plakáty, plevel, výkaly. Věru výkladní skříň Prahy 10.

Přetékající koše u strašnického parku
S odpovědí

Přetékající koše u strašnického parku
V olšinách, Praha 10

Kategorie: Jiné
Zasláno: 05. 08. 2012

Na začátku strašnického parku před někdejším Bečvářovým statkem (nyní Oriflame) se podařilo po dlouhém dopisování si s úředníky MČ Praha 10 vybojovat koš na odpadky. Úředníkům se nedaří vysvětlit, že ani tento koš kapacitně nestačí, a že je tudíž třeba ho buď častěji vyvážet, a nebo přidat další, případně ho nahradit větším košem. Naprosto nechápou taky skutečnost, že lidé na tomhle místě kouří a rádi by nedopalky někam házeli - nejspíš ne do koše, kde je hodně papíru. Tohle je nad jejich chápání a opakované pokusy a žádosti o koš opatřený nádobou na nedopalky přišly vniveč. Snad se to povede vám.

Keře přerůstající do chodníku v Nučické
S odpovědí

Keře přerůstající do chodníku v Nučické
Nučická, Praha 10

Kategorie: Jiné
Zasláno: 13. 05. 2015

Keře přerůstající do chodníku v Nučické znemožňují chodcům chodník používat. Keřům je nutné se vyhýbat, někteří chodci raději chodí po protějším (jenže ten je zase zpola zabrán parkujícími auty, takže se tam např. s kočárkem dá projet jen s obtížemi).

Nevhodné kryty žlábku v podchodu u metra Strašnická
Vyřešený

Nevhodné kryty žlábku v podchodu u metra Strašnická
V olšinách, Praha 10

Kategorie: Jiné
Zasláno: 18. 07. 2015

Po rekonstrukci podchodu u metra Strašnická byla většina odtokových žlábků osazena novým typem krytu. Na rozdíl od původního krytu, který lícoval s dlažbou a byl kvalitně usazen ve žlábcích (na prvním obrázku), je nový typ (na druhém obrázku) krytu pouze volně nasazen na žlábku, ze kterého sjíždí, vyčnívá nad povrch dlažby a tím představuje riziko pro chodce. Horší je hluk, který vzniká, když po těchto krytech jezdí cyklisté / koloběžky nebo po nich dupou děti - celým podchodem se rozléhá ohlušující rámus a ztrpčuje život prodejcům, kteří v podchodu provozují své živnosti.