Vyhledávejte podle:



Jiné, Praha 8

Seřadit od nejnovějších
Chybějící osvětlení na stezce na Rohanském Ostrově
Vyřešený

Chybějící osvětlení na stezce na Rohanském Ostrově
Pobřežní, Praha 8

Kategorie: Jiné
Zasláno: 24. 07. 2012

Na stezce pro chodce a cyklisty chybí osvětlení. Ve večerních (v temných měsících i pozdně odpoledních) hodinách jí tak využívá méně lidí, než by mohlo. Část lidí tma odradí protože je snížena úroveň sociální bezpečnosti. Stezka pak osiří a snadněji zde může bujet kriminalita. Lampy chybí v souvislém úseku od Danube House přes celý Rohanský ostrov, podjezdem pod Libeňským mostem až k napojení u Rokytky na ulici U Českých loděnic. Řešení nemusí být příliš drahé. Není nutno přesvětlovat řadou blízko za sebou stojících lamp (tak jak tomu je například na stezce po bývalé trati na Vítkově). Také se nemusí svítit nepřetržitě či celou noc. Například v Nizozemsku používají na stezkách lampy se spínači nebo čidly reagujícími na pohyb. Pořádné osvětlení stezek považují za důležité, aby se rodiče nebáli o své děti. V Nizozemsku většina dětí jezdí do školy na kole, protože jim k tomu byly poskytnuty pořádné podmínky formou komfortní a bezpečné infrastruktury pro jízdu na kole. Nizozemsko je země, kam se jet inspirovat: http://www.aviewfromthecyclepath.com/2012/02/keeping-child-cyclists-safe.html http://www.aviewfromthecyclepath.com/2010/03/dynamic-cycle-path-lighting.html U sídliště Řepy jsem viděl lampu napájenou solárním panelem, která svítí hodně do šířky. Přidávám obrázek, umístěna zde: 50.071946,14.306758). Osvětluje dlouhý úsek cesty pro pěší a zřejmě k ní nevede podzemní kabel. Podobné lampy by bylo možné jistě nainstalovat i na Rohanském ostrově. Přispět by navíc mohli developeři stavějící v okolí postupně další nové domy. Je to v jejich zájmu (bezpečnost a použitelnost okolí pro jejich rezidenty, větší cena nemovitosti). Mělo by být obvyklé, že za povolení ke stavbě na oplátku postaví něco prospěšného ve svém okolí. Řešení může být postupné. Počítá se s něčím takovým? Kdy? A v jakých úsecích?

Propojení stezky a Rohanského nábřeží
S odpovědí

Propojení stezky a Rohanského nábřeží
Rohanské nábřeží, Praha 8

Kategorie: Jiné
Zasláno: 09. 05. 2012

Z nábřeží odbočuje nová snad ještě bezejmenná ulice. Na ní navazuje vyšlapaná pěšinka směřující ke stezce. Tu používají lidé, aby se na stezku dostali – ať už na procházku, či když někam směřují na kole. Vzhledem k tomu, že stezka přes Rohanský ostrov není na mnoha místech do ulic Karlína optimálně napojena, navrhuji pěšinku zpevnit alespoň na metr a půl širokou mlatovou cestu. Počítá se s něčím takovým? Kdy? Směrem na západ je pěší spojení ze stezky do Karlína za 280 metrů a na východ po 430 metrech. Podle http://www.katastr2.cz/ patří pozemky pod pěšinkou společnostem ČSAD Praha holding a.s. a RCP Residence, s.r.o Děkuji Václav Kříž

Pěší spojení Palmovka - Kaufland
S odpovědí

Pěší spojení Palmovka - Kaufland
Vojenova, Praha 8

Kategorie: Jiné
Zasláno: 23. 03. 2012

Nejkratší spojnice mezi zastávkami tramvají a metrem Palmovka a Kauflandem ve Voctářově ulici vede po panelové cestě a poté přeš bývalý židovský hřbitov či volné prostranství u bývalého nádraží. Nevyužité prostranství, hezký menší park by tu mohl být. Lidí tudy chodí dost. S těžkými taškami je každý ušetřený metr dobrý. Cesta je neosvětlená, tedy po večerech vylučuje použití pro některé skupiny lidí. Část cesty je za mokra blátivá, tedy odrazuje další. Před několika měsíci byly demontovány dřevěné schody, což znemožnilo chůzi dalším lidem. Okolo schodů se dokonce ocitly krátké zábrany. Pozemky zřejmě vlastní developer, který se zdá se chce používané cesty zbavit a lidi vyhnat. V území však nemají vznikat nové bariéry pro chůzi a město se má starat o zachování průchodnosti území. (Viz Integrovaný krajský program snižování emisí schválený radou HMP http://www.praha.eu/public/65/61/22/774095_62687_Aktualizace_Programu.pdf ). Stav podobných průchodů je jednou z odpovědí na otázku proč musíme mít u supermarketů tak velká parkoviště. Požaduji: 1) vybudovat znovu demontované dřevěné schody 2) spolu s pravděpodobnou budoucí zástavbou území zajistit zachování pěší prostupnosti území. Nedopustit vznik velkého neprůchodného území ohraničeného ulicemi Sokolovská, Švábky, Vojenova, Voctářova, Libeňský most, Zenklova. 3) aktuálně používanou cestu osvětlit, a alespoň provizorně vydláždit. Děkuji

Chybějící osvětlení v Thomayerových sadech
S odpovědí

Chybějící osvětlení v Thomayerových sadech
U Českých loděnic, Praha 8

Kategorie: Jiné
Zasláno: 24. 07. 2012

Na asfaltce procházející parkem chybí osvětlení. Ve večerních (v temných měsících i pozdně odpoledních) hodinách ji tak využívá méně lidí, než by mohlo. Část lidí tma odradí, protože je snížena úroveň sociální bezpečnosti. Park pak osiří a snadněji zde může bujet kriminalita. Lampy chybí v celém úseku od křížení s Voctářovou až po Povltavskou ulici. Řešení nemusí být příliš drahé. Není nutno přesvětlovat řadou blízko za sebou stojících lamp (tak jak tomu je například na stezce po bývalé trati na Vítkově). Také se nemusí svítit nepřetržitě či celou noc. Například v Nizozemsku používají na stezkách lampy se spínači nebo čidly reagujícími na pohyb. Nizozemsko je země, kam se jet inspirovat: http://www.aviewfromthecyclepath.com/2012/02/keeping-child-cyclists-safe.html http://www.aviewfromthecyclepath.com/2010/03/dynamic-cycle-path-lighting.html Řešení může být postupné. Za nejdůležitější úsek považuji rozhodně část od Voctářovy k dětskému hřišti u studánky. Počítá se s něčím takovým? Kdy? A v jakých úsecích?

Nefunkční osvětlení na nové pěší trase - Krejcárek - U Sluncové
S odpovědí

Nefunkční osvětlení na nové pěší trase - Krejcárek - U Sluncové
U Sluncové, Praha 8

Kategorie: Jiné
Zasláno: 03. 03. 2015

Na novém úseku pěší stezky ze sídliště Invalidovna směrem na Žižkov není funkční osvětlení, chodníky jsou úplně nové ale v noci působí nebezpečně bez funkčních světel.

Nesvítící podchod Pelc-Tyrolka
Bez odpovědi

Nesvítící podchod Pelc-Tyrolka
Povltavská, Praha 8

Kategorie: Jiné
Zasláno: 12. 10. 2015

S otevřením tunelového komplexu Blanka narostl v Povltavské ulici objem dopravy, a tak se pro cca 2000 studentů denně stal jedinou možností, jak ji překonat, podchod u zastávky busu Pelc-Tyrolka. Jenže to má háček - v podchodu nesvítí světla, a tak je i ve dne nepříjemné jeho procházení. Bylo by možné rozsvěcet světla alespoň v noci, když už ne ve dne?

Zbytečné zábradlí na Karlínském náměstí
S odpovědí

Zbytečné zábradlí na Karlínském náměstí
Karlínské nám., Praha 8

Kategorie: Jiné
Zasláno: 28. 07. 2016

Karlínské náměstí přetíná ulice Křižíkova. Jde o zklidněnou ulici v 'Zóně 30 km/h'. Přesto je po celé dělce Karlínského náměstí podle ulice nevzhledné bílo-červené zábradlí. Nehodí se ke zbytku hezkého mobiliáře a vytváří zbytečnou bariéru mezi parkem a kostelem. V zóně 30 mi přijde naprosto zbytečné.

Skládky kolem příjezdových cest zahrádkářských kolonií
S odpovědí

Skládky kolem příjezdových cest zahrádkářských kolonií
Pod Havránkou, Praha 8

Kategorie: Jiné
Zasláno: 04. 07. 2012

Dobrý den, v Tróji, v místě třešňových sadů a zahrádkářských pozemků (kousek od tenisových kurtů - viz mapa), se nacházejí a stále vznikají nové odpadové skládky - které jsou většinou spíše roztahány po větší ploše, než nakupeny na sebe (proto je obtížné podat fotografické svědectví). Odpadky se hromadí zejména u příjezdových cest a pěšin v této oblasti. Jedná se o plasty, nádobí, lina, ale i obuv apod. Je dost možné, že tyto skládky zakládají právě zahrádkáři, pochybuji, že by si někdo sebou bral odpad na procházku do přírody. Jelikož jsem se snažila jednu menší skládku sama zlikvidovat, zjistila jsem, že kdekoli se nachází igelitové tašky, je v nich hlína a spoustu větších zrzavých mravenců s larvami, kteří jsou tu přemnožení (možná díky tomu). Hlavní příčinou je samozřejmě lidská tupost, které ale dopomáhá fakt, že v této oblasti nejsou žádné kontejnery a já prosím odbor životního prostředí MČP 8 o jejich umístění a samozřejmě také o odstranění skládek + připomenutí předpisu, který tuto činnost trestá - pomocí nějaké značky apod. Chceme mít přírodu čistou, nehledě na to, že území navazuje na botanickou zahradu. Děkuji za všechny kolemjdoucí, s pozdravem K.Veselá

Bordel, a to doslova, na Invalidovně
Vyřešený

Bordel, a to doslova, na Invalidovně
Sokolovská, Praha 8

Kategorie: Jiné
Zasláno: 11. 03. 2015

Pneumatiky, pet lahve, papíry... prosím o uklizení :))

Černá skládka-auta v chodníku
S odpovědí

Černá skládka-auta v chodníku
Sokolovská, Praha 8

Kategorie: Jiné
Zasláno: 25. 03. 2015

Dlouhodobá černá skládka a smrad. Kvůli odpadkům, které tam natahali zřejmě hlavně bezdomovci bydlející pod mostem a 'jiné živly' a kvůli probíhající stavbě CDS (za rohem je na staveništi parkovacích míst dost) parkují auta víc směrem do chodníku a častokrát i na něm.

Ucpaný kanálek  u přechodu pro chodce
Vyřešený

Ucpaný kanálek u přechodu pro chodce
Sokolovská, Praha 8

Kategorie: Jiné
Zasláno: 30. 03. 2015

Díky ucpanému odvodňovacímu kanálku se v tomto místě tvoří po každém dešti i několikadenní louže. Zkuste hádat jak dopadají chodci na chodníku, když do ní někdo 'vlítne'?

Nesvítící lampy na cestě před hotelem Hilton
Vyřešený

Nesvítící lampy na cestě před hotelem Hilton
Rohanské nábřeží, Praha 8

Kategorie: Jiné
Zasláno: 04. 01. 2014

Na cestě mezi Danube housem a Hlávkovým mostem nesvítí lampy. V místě jsem se vyskytl několikrát během prosince 2013 a nyní teď v pátek 3.1.2014 a lampy zde nikdy nesvítily.

Špína za Mc Donaldem
S odpovědí

Špína za Mc Donaldem
Na Florenci, Praha 8

Kategorie: Jiné
Zasláno: 22. 11. 2013

Prostranství za McDonalds, nad parkovištěm, mezi sloupy podpírajícími magistrálu, je silně znečištěno exkrementy a páchne močovinou. Je možné to uklidit? Děkuji

Zarostlý okraj cesty
S odpovědí

Zarostlý okraj cesty
Povltavská, Praha 8

Kategorie: Jiné
Zasláno: 02. 12. 2013

Přes okraj cesty přerůstá křoví a přízemní vegetace. V některých místech je zde instalovaný hmatný pás úplně zarostlý.

Betonové torzo
Vyřešený

Betonové torzo
Sokolovská, Praha 8

Kategorie: Jiné
Zasláno: 19. 03. 2015

Na ul. Sokolovská naproti tramvajové křižovatce s ul. U Balabenky (vedle večerky u hostelu směrem k žel. mostům) je na chodníku dlouhodobě čtvercový kus betonu, snad zbytek po květináči? Kolemjdoucí si ho pletou s odp. košem, bylo by fajn ho odstranit.