Vyhledávejte podle:



Jiné, Praha 4

Seřadit od nejnovějších
Nebezpečí pro chodce v zóně smíšeného provozu v ul. Na Vrstvách
S odpovědí

Nebezpečí pro chodce v zóně smíšeného provozu v ul. Na Vrstvách
Na vrstvách, Praha 4

Kategorie: Jiné
Zasláno: 14. 10. 2013

Obytná zóna v ulici Na Vrstvách je především v dopoledních hodinách zatížena hustým automobilovým provozem neúměrným obytnému charakteru oblasti. Navíc projíždějící auta většinou nedodržují povolenou rychlost 20 km/h. Chodci jsou zde často vystavováni komplikovaným a nebezpečným situacím. Zvlášť složitá je zde situace pro maminky s kočárky, s dětmi na odrážedlech, osoby s omezenou pohyblivostí apod. Situace vyžaduje řešení s cílem utlumení průjezdu aut především ve směru z ulice Jeremenkova a kontrolu rychlosti projíždějících automobilů.

Pokácení stromu v ulici V Horkách a jeho náhrada
Vyřešený

Pokácení stromu v ulici V Horkách a jeho náhrada
V Horkách, Praha 4

Kategorie: Jiné
Zasláno: 20. 05. 2013

Dobrý den, všiml jsem si dne 18.5.2013, že došlo k pokácení stromu v ulici V Horkách (před domem č. o. 14). Zároveň probíhá pokládka kabelů UPC. Došlo ke kácení v této souvislosti? Jde o povolené kácení? Z jakého důvodu k němu došlo? Kdy plánujete vysadit nový strom jako náhradu? Pokud není daný podnět ve Vaší kompetenci, prosím můžete ho postoupit na TSK hl. m. Prahy? Děkuji za odpověď.

Skládka v okolí stanice metra Budějovická
S odpovědí

Skládka v okolí stanice metra Budějovická
Olbrachtova, Praha 4

Kategorie: Jiné
Zasláno: 23. 09. 2013

Již delší dobu pozoruji upadající péči radnice Prahy 4 o kvalitu prostředí v okolí náměstí Budějovická. Naprostý nedostatek košů na vytížených místech má za následek nechutný bordel v okolí všech zastávek. Nechápu, kdo schválil umístění 'cigaretových košů', které nahradily koše klasické, na běžný odpad. Podívejte se na ulici Olbrachtova/Budějovická, kde jsou na zastávce 4 tyto nesmyslné koše a jeden malý koš pro odpad. Zastávky samotné žádný koš nemají. Chce se snad radnice utápět v odpadcích? Nerozumím, jak mohou být představitelé městské části tak slepí, vždyť kolem té skládky musí každý den chodit.

Pruchod mezi Boticem a ulici K Podjezdu je smetiste
Vyřešený

Pruchod mezi Boticem a ulici K Podjezdu je smetiste
K podjezdu, Praha 4

Kategorie: Jiné
Zasláno: 23. 04. 2017

Dobrý den, posíláme záběry zkratky mezi promenadou u Botice a ulici K Podjezdu, kudy chodíme do naší mateřské školky. Kousek od této opravdu desive zkratky je pěkné dětské hřiště a krásná zahrada MS K Podjezdu. Je až neuvěřitelne, jak několik metrů od míst, kde si hrají predskolaci i starší děti, je regulérní skládka. Donedávna zde sidlili a pospavali bezdomovci a i v poledne bylo o strach tudy projít. Před vánoci byl pozemek prosekan, což prospělo bezpečnosti a přehlednosti, ale smetiště o to více vyniklo. Chápu, že se nejedná o komunikaci s běžnou údržbou, ale 20 min tramvají od centra Prahy bych opravdu čekala alespoň minimální zájem města na nápravu stavu. Každopádně se díky této cestě hruzy do školky ani na hřiště nedostaneme rychleji a musíme využívat hlavních komunikací. Díky pražskému provozu je to pro rodice s predskolaky dost adrenalinovy sport. Děkuji Honzík s Matějem a rodiči.

Zábor komunikace
S odpovědí

Zábor komunikace
Křesomyslova, Praha 4

Kategorie: Jiné
Zasláno: 09. 04. 2013

Před 'proslulým' veřejným domem ESCADE (p.Gross, p.Tvrdík) se nacházejí, již řadu měsíců, na chodníku i na silnici přenosná zábradlí. Když přijede limuzína zákazníka, zábrany zmizí, po jeho odjezdu jsou opět zpátky. Je možné si takto zabrat veř. komunikaci? Nejde o zábor veřejného prostranství? Díky

Nevhodne umisteni znacky (reklamy?)
Vyřešený

Nevhodne umisteni znacky (reklamy?)
Chodovská, Praha 4

Kategorie: Jiné
Zasláno: 13. 09. 2013

U krizovatky vedle zastavky Teplarna Michle roste v beztak uzkem chodniku pro chodce 'cosi'. Snad dopravni znacka, mozna reklama. Timto mistem pri tak frekventovanem provozu, kt.tady je, prochazi denne mnozstvi lidi. Navrhuji zastaveni-premisteni-odstraneni znacky (podle moznosti).

Zarostlé a neudržované chodníky v Mečislavově
Bez odpovědi

Zarostlé a neudržované chodníky v Mečislavově
Mečislavova, Praha 4

Kategorie: Jiné
Zasláno: 10. 07. 2016

Zarostlé a neudržované chodníky v Mečislavově a Čestmírově ulici. Na chodnících je vzrostlý odkvétající plevel ve výši až 60 cm, psí výkaly a odpadky.

Městská zeleň mezi ulicemi Bartoškova-U Pernštejnských
S odpovědí

Městská zeleň mezi ulicemi Bartoškova-U Pernštejnských
U Pernštejnských, Praha 4

Kategorie: Jiné
Zasláno: 09. 05. 2013

V současnosti je na lichoběžníkové parcele vymezené ulicemi Bartoškova, Mojmírova, U Křížku a U Pernštejnských jednopatrovná nepříliš vzhledný velkoobchod čerpadel a bojlerů obehnaný navíc vysokým plotem s ostnatým drátem. V platném územním plánu je přitom tato parcela vyznačena jako 'Zeleň městská a krajinná'. V bezprostředním okolí se nachází bytové domy včetně novostaveb. Plánuje se v tomto místě zřízení městské zeleně, parčíku pro obyvatele v souladu s územním plánem, případně nějaká kultivace prostředí?

Louže na tram zastávce Podolská vodárna (směr do centra)
S odpovědí

Louže na tram zastávce Podolská vodárna (směr do centra)
Podolské nábř., Praha 4

Kategorie: Jiné
Zasláno: 19. 08. 2015

Na tramvajové zastávce Podolská vodárna ve směru do centra se za deště na vozovce tvoří obrovské louže (viz první foto). Zábradlí je sice vyplněno oním odporným vlnitým 'plechem', nicméně ne až úplně na zem (viz druhé foto) -- touto mezerou na čekající cestující stříká poměrně značné množství vody od projíždějících aut (viz třetí a čtvrté foto). Při vyšší rychlosti zábradlí nestačí ani na výšku a voda stříká přes něj. Stejný problém je u přístřešku, kde jsou skla odsazená 10-15 cm od země. Nejlepším řešením by bylo předělat jízdní pruh tak, aby se louže u zastávky netvořila -- ať už změnou sklonu anebo vybudováním kanalizace. Provizorní (a levné...) řešení by mohlo být prodloužit výplň zábradlí až na zem.

Popadané parkovací zábrany v ulici Sezimova
S odpovědí

Popadané parkovací zábrany v ulici Sezimova
Sezimova, Praha 4

Kategorie: Jiné
Zasláno: 26. 01. 2016

V ulici Sezimova jsou na levé straně ve směru jízdy popadané zábrany (sloupky) proti parkujícím automobilům, či zcela chybějí. Nebezpečí je několikanásobné: 1) chodci o ně mohou zakopnout, děti z okolních škol se mohou poranit 2) uvolněné sloupky mohou spadnout a poničit auta 3) jelikož sloupky neplní svou funkci, auta zajíždí přímo na chodník, což brání chodcům v pohybu

Poskozene zabradli
Bez odpovědi

Poskozene zabradli
Sládkovičova, Praha 4

Kategorie: Jiné
Zasláno: 13. 05. 2013

Ulomene zelene zabradli vedle domu c. 1306/11, nastesti ted uz mimo chodnik.

Chybejici znaceni prechodu Sezimova x Taborska
Vyřešený

Chybejici znaceni prechodu Sezimova x Taborska
Sezimova, Praha 4

Kategorie: Jiné
Zasláno: 11. 11. 2017

Na krizovatce ulic Sezimova a Taborska nebylo obnoveno vodorovne dopravni znaceni na prechodu. Vzhledem k blizkosti skoly a vytizenosti prechodu prosim ucinit obnovu co nejdrive Dekuji

Nepřehledná a rušná komunikace v ulici Bartoškova a V Horkách
Bez odpovědi

Nepřehledná a rušná komunikace v ulici Bartoškova a V Horkách
Bartoškova, Praha 4

Kategorie: Jiné
Zasláno: 19. 08. 2018

Dobry den. Existuje reseni pro tuto cast Bartoskovy ulice? V metropolitnim planu je zaneseno propojeni ulic Nad Vinnym Potokem a Bartoskova a zajimalo by me, zdali se da pocitat s celkovou revitalizaci lokality, odkloneni komunikace blize k nadrazi a jeji zklidneni ve vztahu k zastavbe v ulici Bartoskova

Návrat laviček - zastávka Kloboučnická
S odpovědí

Návrat laviček - zastávka Kloboučnická
Kloboučnická, Praha 4

Kategorie: Jiné
Zasláno: 29. 11. 2018

Po revitalizaci nástupního ostrůvku Kloboučnická už zde nejsou původní lavičky. Žádám o přesunutí že zastávky bus 124, 139 a 196 do zastávky bus 188

Chatrajici objekt na krizovatce ulic U Strže a Halasova
S odpovědí

Chatrajici objekt na krizovatce ulic U Strže a Halasova
Halasova, Praha 4

Kategorie: Jiné
Zasláno: 13. 11. 2013

Dobry den, uz rok bydlim kousek od chatrajiciho objektu (byvale zdravotni stredisko) na rohu ulic U Strže a Halasova. Ma vymlacena okna a dalsi znaky naprosto zchatrale leta nepouzivane budovy. Vidim do nej lezt prapodivne existence a od policie mi bylo receno, ze tam pravidelne chodi vyhazovat fetaky, ale budova patri Magistratu, takze nemohou nic delat. Je velmi neprijemne bydlet u takoveho mista, fetaci jsou nebezpecni, v minulosti mne jeden pod vlivem jiz napadl (na jinem miste). Nechci se toho dockat znovu. Prosim delejte s tim neco. Dekuji