Vyhledávejte podle:



Světelná signalizace, Praha 4

Seřadit od nejnovějších
Krátká zelená na přechodu přes Nuselskou u ZŠ Mendíků
Vyřešený

Krátká zelená na přechodu přes Nuselskou u ZŠ Mendíků
Nuselská, Praha 4

Kategorie: Světelná signalizace
Zasláno: 03. 12. 2012

Na světelné signalizaci na přechodu pro chodce přes ulici Nuselská k ZŠ Mendíků svítí zelená pouhé 4 sekundy. Zdatní chodci stihnou na zelenou dojít maximálně do poloviny vozovky, méně výkonní jedinci, třeba o holích, sotva do třetiny. Požaduji prodloužení zeleného signálu.

Nedostatečně označené přechody pro chodce Antala Staška/Na Strži
Bez odpovědi

Nedostatečně označené přechody pro chodce Antala Staška/Na Strži
Antala Staška, Praha 4

Kategorie: Světelná signalizace
Zasláno: 05. 05. 2015

Chtěla bych, aby se někdo začal zajímat o přechody v ulici Antala Staška/Na Strži. Dochází zde ke střetům chodců s vozidly, protože chodci mají zelenou ve stejnou chvíli jako odbočující vozidla. Pro odbočující vozidla by stačilo namontovat výstražný oranžový signál 'pozor chodci' jako tomu je běžně na jiných křižovatkách. Většina řidičů si vůbec neuvědomí, že za zatáčkou mají chodci zelenou a ve snaze stihnout projetí křižovatkou často vjíždí do křižovatky ve velkých rychlostech. Stalo se tam již několik nehod střetu chodců/vozidel, kdy to končilo i smrtí chodce.

Dvorce prechod pro chodce
Bez odpovědi

Dvorce prechod pro chodce
Podolské nábř., Praha 4

Kategorie: Světelná signalizace
Zasláno: 11. 11. 2021

Prechod pro chodce hned u tram zastavky Dvorce, semafory maji v obou smerech jinak casovanou moznost prejit vozovku/koleje, coz je podle me matouci hlavne pro slepce, jelikoz sila tikajiciho zvuku oznamujici moznost prejit silnici v jednom smeru a koleje byla vemi silna a uplne prehlusila semafory silnice v druhem smeru, kde byla pro chodce stale cervena. Jsem si vedom, ze o slepcich se rika, ze maji zesilene ostatni vjemy, ale stejne by to mel nekdo zkontrolovat.

Nepřívětivá křižovatka pro chodce
S odpovědí

Nepřívětivá křižovatka pro chodce
Antala Staška, Praha 4

Kategorie: Světelná signalizace
Zasláno: 28. 09. 2014

Mluvím hlavně o přechodu přes ulici Antala Staška. Pro chodce svítí velmi dlouho červená, i když nic nejede. Po rozsvícení zelené se navíc vyřítí auta z ulice Budějovická (hlavně ze severního směru), což je pro chodce velmi nepříjemné. Nerozumím také tomu, proč je tato křižovatka funkční po celou noc při minimálním provozu, když by klidně mohla blikat oranžová.

Přechod u ZŠ Jílovská – krátká zelená
Vyřešený

Přechod u ZŠ Jílovská – krátká zelená
Novodvorská, Praha 4

Kategorie: Světelná signalizace
Zasláno: 09. 01. 2019

Dobrý den, nebylo by možné, aby na přechodu pro chodce u zastávky Jílovská (směrem od Kačerova) svítila na dvoufázovém přechodu v ranních hodinách od cca 7:20 do 7:50, kdy tudy chodí děti do ZŠ Jílovská déle zelená pro chodce tak, aby bylo možné přechod přejít celý najednou? Zelená pro chodce zde svítí velmi krátce, a pokud nejste připraveni hned u okraje vozovky, nemáte šanci jej přejít. Ve skupině lidí, kteří vystoupí někdy i ze 3 autobusů najednou, se téměř vždy přechází druhá část na červenou, což není ani bezpečné, ani výchovné. Bezpečné mi ale nepřipadá ani to, když děti musí zůstat stát na ostrůvku uprostřed mezi silnicemi, mnohdy auta projíždí dost rychle, navíc se na další zelenou čeká dlouho. Přitom provoz zde není tak silný, aby vznikaly dlouhé kolony. Děkuji Zuzana Slavíková

Prosíme si zelenou pro chodce
S odpovědí

Prosíme si zelenou pro chodce
Novodvorská, Praha 4

Kategorie: Světelná signalizace
Zasláno: 10. 03. 2012

Bylo by možné, aby na přechodu na křižovatce Novodvorská/Zálesí automaticky svítila zelená pro chodce a nebylo nutné si vyžádat zelenou zmáčknutím tlačítka na semaforu? Chodí tam hodně lidí např. na autobusovou zastávku na druhé straně. Díky.

Nesladěná světelná signalizace na děleném přechodu
S odpovědí

Nesladěná světelná signalizace na děleném přechodu
Durychova, Praha 4

Kategorie: Světelná signalizace
Zasláno: 04. 06. 2015

Svetelna signalizace na delenem prechodu na krizovatce v ulici Libusska od Lidlu a Durychova je nesladena. Deleny prechod ma dvoji signalizaci, po stisknuti tlacitka pro prechod ma jedna cast zelenou a druha stoji na cervenou, a z leva jezdi auta od Libuse, ktera maji zelenou. Je to nebezpecne a matouci, hlavne pro deti. Navic jakmile se na kratsim useku prechodu rozsviti zelena, na delsim useku v zapeti je uz cervena, takze je temer nemozne prejit na zelenou cely deleny prechod.

Nefungují/nesvítí některá světla na semaforech pro chodce.
Vyřešený

Nefungují/nesvítí některá světla na semaforech pro chodce.
Na strži, Praha 4

Kategorie: Světelná signalizace
Zasláno: 11. 08. 2018

Na světelné křižovatce ulic Na Strži a Milevská/Neveklovská nesvítí některá světla. Přinejmenším na semaforech pro chodce. Přiložená fotografie ukazuje, že na sloupu č. 12 nesvítí zelená. Jak je to s červenou barvou si nepamatuji. Dále nesvítí některá světla (určitě nesvítí zelená) na sloupu č. 5. Vím, že na jednom ze sloupů nesvítilo ani jedno ze světel. Je možné, že problém je i na dalších.

Krátký interval na přechod Praha 4, Pražského Povstání
Vyřešený

Krátký interval na přechod Praha 4, Pražského Povstání
Děkanská vinice I, Praha 4

Kategorie: Světelná signalizace
Zasláno: 28. 02. 2022

Dobrý den Na nových křižovatkách na Pražského Povstání jsou nastavené velmi krátké intervaly na přechod. Podnět 1. (obr. 1) V jedné části křižovatky Vám tam dovolí přejít pouze 2/3 cesty a následně není na končícím ostrůvku pro tram prostor, kam si stoupnout a čekat na další zelenou. Když se tam setkají 2 kočárky, a třeba ještě menší děti co přechází za ruku, nemají si ani kam stoupnout a je to opravdu nebezpečné. 2. podnět (obr. 2) Zároveň je nelogicky nastavená doba na přejití, nedojdete ani do poloviny silnice a je červená. Projíždějící auta nervózně troubí. Celý přechod je poddimenzovaný, množství lidí, kteří zde přechází, se na namalovanou zebru na silnici nemají šanci vejít. Obchází jeden druhého. Přechod by se měl rozšířit alespoň o 3 metry a přidat na čase na přejití.

Nefunkční semafor pro chodce v ulici Václava Sedláčka
Vyřešený

Nefunkční semafor pro chodce v ulici Václava Sedláčka
Václava Sedláčka, Praha 4

Kategorie: Světelná signalizace
Zasláno: 24. 06. 2016

Na přechodu v ulici Václava Sedláčka nesvítí na semaforu pro chůzi směrem Budějovická zelený panáček, takže v době, kdy se má přecházet na semaforu nesvítí nic.

Řízení křižovatek Budějovická-Antala Staška a Budějovická-Vyskočilova
S odpovědí

Řízení křižovatek Budějovická-Antala Staška a Budějovická-Vyskočilova
Budějovická, Praha 4

Kategorie: Světelná signalizace
Zasláno: 08. 02. 2021

Vím, že už se podobné situace jinde řešily, ale mám problém se způsobem řízení křižovatek na ulici Budějovická s ulicí Antala Staška-Sedlčanská a stejně pak i dále s ulicí Vyskočilova-Olbrachtova. Podle mého je tam zcela neadekvátně nastaveno volno pro chodce na přechodech pouze na vyžádání prostřednictvím tlačítka. Chápu obecné argumenty o nutnosti prodlužovat intervaly kvůli času na přejití komunikace, nicméně zde příliš neplatí. Provoz v kolmých směrech je po většinu dne zhruba stejný a není tedy nutné preferovat jeden hlavní, výrazně převažující směr. Ostatně i takt křižovatek je relativně vyrovnaný, byť jsem jej neměřil. Problém s tlačítky ovšem nevidím jen v tom, že když jej chodec s dostatečným předstihem neaktivuje, tak mu systém volno neudělí i přesto, že je na místě v době udělení volna pro rovnoběžný směr (a tedy by to normálně stihl) a je nutné pak zbytečně čekat celou další sekvenci. Byl jsem ale i svědkem několika vyloženě nebezpečných situací, kdy k nehodě chyběly jen centimetry. Když totiž u přechodu stojí více lidí, řidiči odbočující z rovnoběžného směru přes přechod automaticky volno chodců očekávají a často rutinně před přechodem brzdí nebo zastavují. Chodce to pak mate ještě více, když mají stále červenou. Někteří pak i přesto na přechod vstupují, což následně vede ke konfliktům s řidiči, kteří si situaci mezitím uvědomili. Prosím o ověření možnosti deaktivace tlačítek na nezbytně nutnou dobu (dle mého na těchto křižovatkách zcela zbytečná). Intervaly jsou dostatečně dlouhé, aby i při automatickém přidělování volna chodcům umožnily přejít celou šíři vozovky a zároveň nebrzdily provoz aut. Rozhledové podmínky jsou navíc ze všech směrů dostatečné k tomu, aby řidič viděl, zda na přechodu někdo je či nikoliv a nehrozí tedy nenadálé a nečekané 'vbíhání' chodců před vozidla. Jako podpůrný argument bych pak použil současnou epidemickou situaci, kdy se většina lidí brání fyzickému kontaktu s cizími předměty a tím méně chtějí používat věc jako je tlačítko pro chodce.