Filtr podnětů



Vyřešené, Přechody a křižovatky, Praha 4

Seřadit podle počtu hlasů
Nový neviditelný přechod v zatáčce z Nuselské do ul. K Podjezdu
Vyřešený

Nový neviditelný přechod v zatáčce z Nuselské do ul. K Podjezdu
K podjezdu, Praha 4

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 18. 02. 2019

V předělaných Nuslích přibyl nový přechod, nicméně není moc vidět, není označen značkou a auta tam na něj vjíždějí z ulice Nuselské často ve velkých rychlostech. Je zajímavé, že staré nátěry přechodů jsou vidět více než ty nové viz přiložená fotka z jiného místa ulice Nuselská, kde je starý (vpravo) a nový (vlevo) přechod vidět vedle sebe.

Nepřehledný přechod v křižovatce ul. Budějovická – Sedlčanská
Vyřešený

Nepřehledný přechod v křižovatce ul. Budějovická – Sedlčanská
Budějovická, Praha 4

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 15. 06. 2017

Na základě opakovaných stížností mé 10-ti leté dcery, upozorňuji na nepřehledný přechod v křižovatce ul. Budějovická-Sedlčanská, v přímé blízkosti nadchodu ke stanici metra Kačerov a tedy na velmi frekventovaném místě v blízkosti několika škol a školek. Často zde parkují vozidla těsně u přechodu (nezřídka i na něm), a pokud jdete ve směru od metra, nejste jako chodec dobře vidět pro vozidla ve směru od Krče, kdy jsou tato vozidla vyjíždějící do kopce pod horizontem vozovky. Z tohoto důvodu nejsou z těchto vozidel dobře vidět chodci, ani chodec nevidí tato vozidla a jejich případná odbočovací znamení (často pak nevědí zda vozidlo bude pokračovat ve směru na Budějovickou či přes přechod do Sedlčanské ul.). V případě dětí je tato situace ještě nebezpečnější. Tedy jako největší problém vidím možné zakrytí výhledu jak pro chodce tak pro řidiče vozidel. Nejjednodušší rychlou nápravou tohoto stavu by mohlo být umístění betonového zátarasu či sloupků, které by zabránili parkování v těsné blízkosti přechodu. Situaci jsem zdokumentoval snímky, kde modrá Alfa-Romeo stojí na zmíněném problematickém místě.

Zvlněné značení přechodu na ul. Kloboučnická x K Podjezdu
Vyřešený

Zvlněné značení přechodu na ul. Kloboučnická x K Podjezdu
Kloboučnická, Praha 4

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 29. 08. 2016

Přechod s vodicím pásem v místě, kde se setkává ulice Kloboučnická s ul. K Podjezdu, je už zase deformovaný a zvlněný. Již v roce 2012 se to na chodcisobe.cz řešilo a vyřešilo (http://www.chodcisobe.cz/praha/podnety/29/deformovany-vodici-pas-na-prechodu-kloboucnicka-x-k-podjezdu), situace se ale nyní opakuje.

Nepřehledný přechod na začátku ulice Kloboučnická
Vyřešený

Nepřehledný přechod na začátku ulice Kloboučnická
Kloboučnická, Praha 4

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 20. 03. 2018

Přechod na začátku ulice Kloboučnická (z ulice směrem k autobusovým zastávkám) je za zatáčkou, kde stojí zaparkovaná auta, a tak je z této strany přechod velmi nepřehledný viz přiložené foto. V blízkosti tohoto přechodu se nachází MŠ K Podjezdu a ZŠ Mendíků. Denně tudy chodím se dvěma malými dětmi, auta tam velmi často brzdí na poslední chvíli a pro chodce je to velmi nepříjemné, sousedovi na tomto přechodu auto srazilo už dvakrát psa. Opravdu se děsím toho, až tento přechod budou moje děti přecházet samostatně do výše zmíněné ZŠ.

Chybějící přechod na křižovatce ulic Kaplická a K Sídlišti na Praze 4
Vyřešený

Chybějící přechod na křižovatce ulic Kaplická a K Sídlišti na Praze 4
K sídlišti, Praha 4

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 27. 05. 2017

Dobrý den, velice prosím o zřízení přechodu na křižovatce ulic Kaplická a K sídlišti. Jedná se o komunikaci, kde každé ráno proudí davy dětí do školy K Sídlišti a zároveň jezdí hodně aut do Kaplické do školky. Děti vybíhají mezi auty do silnice a situace je tam značně nepřehledná. Nejbližší možný přechod je vzdálen několik stovek metrů. Nejvíc dětí ráno využívá právě tuto cestu. Velice Vám děkuji za Vaší činnost a přeji hezký den Hana Lukešová

Nepřehledný bariérový přechod v ulici Čiklova
Vyřešený

Nepřehledný bariérový přechod v ulici Čiklova
Čiklova, Praha 4

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 03. 10. 2016

Přechod je nebezpečný. Chodec nemá kvůli zaparkovaným autům dobrý rozhled, a proto musí vstoupit do vozovky. Auta navíc projíždějí velkou rychlostí, často se vyřítí zpoza zatáčky, času na přechod moc není. Co se týče pohodlí, přechod je bariérový, člověk musí dávat pozor, aby neklopýtl nebo se v dešti nesmekl. V kombinaci s malým rozhledem a rychlými auty se jedná o opravdu nepříjemnou zkušenost. Návrh: zúžit přechod (vytvořit bezbariérový záliv z obou stran) a umístit upozornění řidičům na chodce (případně i radar.) Děkuji za vyřízení!

Nevýrazné značení přechodu
Vyřešený

Nevýrazné značení přechodu
nám. Bratří Synků, Praha 4

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 14. 06. 2013

V místě, kde Sezimova ulice opouští nám. Bratří Synků, je přechod pro chodce vyznačený zebrou. Ta je však jen slabě zřetelná.

Smazaný přechod Otakarova
Vyřešený

Smazaný přechod Otakarova
Otakarova, Praha 4

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 12. 09. 2013

Na frekventované světelné křižovatce Otakarova-Bělehradská je zcela smazán přechod pro chodce. Situace trvá již delší dobu.

Přechod ulice Lešanská u ZŠ Jižní
Vyřešený

Přechod ulice Lešanská u ZŠ Jižní
Lešanská, Praha 4

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 15. 04. 2014

Vysoká hustota dopravy, přechod situován před semaforem který se řidiči často snaží stihnout, zhoršený výhled kvůli autobusům MHD, přednost chodců dávána spíše výjimečně - přechod u základní školy by si zasloužil větší důraz na bezpečnost. Vhodnou úpravou by bylo snížení rychlosti, rocbinda před přechodem, ideálně s asistencí MP.

Nebezpečný přechod Otakarova
Vyřešený

Nebezpečný přechod Otakarova
Otakarova, Praha 4

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 12. 06. 2014

Nebezpečný přechod Otakarova: přecházení je nejen můj pravidlený adrenalinový zážitek, myslím že je otázkou času, kdy dojde ke kolizi s chodcem. Vozidla přijíždějící od Vršovické, snažíce se stihnout zelenou na semaforech se na přechod řítí často i víc než 50km rychlostí. Chodci jsou v ohrožení protože: - přechod je sice omezen na dva pruhy, fakticky jsou využívány pruhy 3 - jak je patrné i z fotky, chodce 'chrání' jediný betonový blok, který 'cestuje' po vozovce Navrhuji: 1. obnovit vodorovné d.z. přechodu, které je už cca 2 roky z poloviny přechodu smazáno 2. instalovat betonové bloky nebo zelené patníky tak, aby vozidla využívala skutečně pouze 2 jízdní pruhy nikoli 3 3. případně 'vynést' chodník na tento třetí jízdní pruh 3. ideálně - omezit vozidla v místě přechodu do 1 pruhu, takto by splňoval současné normy, takto je tomu již v protisměru děkuji

Nebezpečný přechod přes ulici Budějovická, u metra Kačerov
Vyřešený

Nebezpečný přechod přes ulici Budějovická, u metra Kačerov
Budějovická, Praha 4

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 09. 01. 2013

Na frekventované komunikaci řidiči (především v klesání) ignorují chodce, kteří hodlají přecházet. Přechod propojuje zástavbu s dopravním uzlem Kačerov a je velmi využívaný jak dětmi (např. z blízké ZŠ a MŠ a od r. 2016 také osmiletého gymnázia sv. Augustina), tak staršími lidmi. Místo je nutné zklidnit a upravit tak, aby chodcům bylo umožněno bezpečně silnici přejít. Ze dvou přechodů, které v místě existují, se jedná o ten spodní, jižní, který je chodci více využíván. Problematické místo vytipovaly děti ze ZŠ sv. Augustina v rámci projektu Bezpečné cesty do školy.

Dvorecké náměstí - příliš dlouhý přechod, špatný rozhled
Vyřešený

Dvorecké náměstí - příliš dlouhý přechod, špatný rozhled
Dvorecké nám., Praha 4

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 13. 02. 2012

Příliš dlouhý přechod (cca 20 metrů!), při chůzi na Dvorce velmi obtížný výhled na vozidla přijíždějící od Budějovické (přes zaparkovaná auta, navíc 'za sebe'). Široký prostor vozovky v místě přechodu a mírný oblouk zatáčení navíc svádí řidiče k rychlé jízdě či naopak parkování v těsné blízkosti přechodu (či dokonce na něm...). Řešením by bylo zkrácení přechodu rozšířením chodníků nebo doplněním ochranných zábran.

Nebezpečný přechod Jeremenkova
Vyřešený

Nebezpečný přechod Jeremenkova
Jeremenkova, Praha 4

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 18. 07. 2013

Před přechodem Jeremenkova, dům č. 7, na místě zakázaném (vodorovné značení) opakovaně parkují auta. Při odbočení ve směru jízdy má řidič osobního auta zakrytý výhled na začátek přechodu. Zásadní problém je když přechází malé dítě. Na situaci jsem již upozorňoval v roce 2011 (tsk, městskou policii, i úřad p4) s výsledkem, že bylo, alespoň nakresleno značení a jednou byl proveden odtah tam stojícího vozidla. Nyní tam stojí vozidla opakovaně každý den. Zřejmě tam bude nutné dát nějaké betonové zábrany nebo květináč. Díky za pomoc

Chybějící "zebra"
Vyřešený

Chybějící "zebra"
Sládkovičova, Praha 4

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 20. 03. 2013

Neobnovené vodorovné označení po rekonstrukci přechodu pro chodce před obytným domem č. 1306/11. Slabě viditelný i díky automobilům, které tam parkují blízko přechodu pro chodce.

Deformovaný vodicí pás na přechodu (Kloboučnická x  K Podjezdu)
Vyřešený

Deformovaný vodicí pás na přechodu (Kloboučnická x K Podjezdu)
Kloboučnická, Praha 4

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 08. 02. 2012

Dobrý den, rád bych upozornil na velmi nebezpečný přechod na křižovatce Kloboučnická x K Podjezdu v Praze 4, kde je již delší dobu silně deformován vodicí pás pro nevidomé. Děkuji předem za sdělení, jak a kdy dojde k nápravě. S pozdravem Jaroslav Hořín