Filtr podnětů



Nejnovější podněty

Seřadit podle počtu hlasů
Poškozená záterasa na parkovacím stání
Vyřešený

Poškozená záterasa na parkovacím stání
Nad Závěrkou, Praha 6

Kategorie: Jiné
Zasláno: 10. 05. 2019

Před naším domem Nad Závěrkou 12 probíhaly od 1.5. výkonové práce, které vedly přes moje soukromé parkovací místo. Dělníci mi poškodili záterasu na auto, která se nyní vyklá a kostky kolem ní vypadávají. Prosím o nápravu!

Nebezpečný přechod v Ruzyni
Nově zaslaný

Nebezpečný přechod v Ruzyni
Staré nám., Praha 6

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 23. 04. 2019

Před přechodem pro chodce na Starém náměstí v Praze 6- Ruzyni chybí dopravní značka přikazujoci snížení rychlosti vozidel. Chybi v obou směrech a auta ohrožují chodce na přechodu. Přechod je velmi špatně viditelný. Chybí tam i dostatečně osvětlení. Prosím o nápravu. Tento přechod využívá mnoho dětí, které navštěvuji lezeckou stěnu a fotbalový kroužek. Přechod je opravdu nebezpečný.

Chybějící přechod V Zahrádkách x Květinková
Zaslaný

Chybějící přechod V Zahrádkách x Květinková
V zahrádkách, Praha 3

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 18. 04. 2019

Ulice V Zahrádkách je jeden ze tří hlavních pěších z oblasti Vackova 'přivaděčů' směrem k ulici Koněvova - zastávka Chmelnice. Krom samotné zastávky (červená) je v oblasti ZŠ a 2x MŠ, (zelená oblast a S od Koněvova) poliklinika (S od zastávky), drobné obchody (modrá oblast) - řekl bych typické lokálni minicentrum. Průchod z Vackova na Chmelnici je možný jen kolem ZŠ . Z jedné strany je neprůchozí (S-J směrem) areál kolejí VŠ, z druhé pak areál samotné ZŠ. Přechod přímo u ZŠ je řešen dobře, nicméně ulice V Zahrádkách, která svádí min 1/3 chodců z oblasti Vackova má své rezervy. Řešení křižovatky (červený puntík) s Květinkovou není bezbariérové a chybí přechod. Samotná křižovatka není úplně 100% přehledná díky parkujícím autům v ulici Květinková. Rovněž křižovatka s ulicí Pod Jarovem je hotová z půlky. Z jedné strany je bezbariérové místo pro přecházení, ale již není možno stejným způsobem přejít ulici V Zahrádkách samotnou

Rozbitý obrubník ul. Nad Petruskou
Zaslaný

Rozbitý obrubník ul. Nad Petruskou
Nad Petruskou, Praha 2

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 17. 04. 2019

V ulici Nad Petruskou pred domem č.6 je vyvaleny obrubník. Kamenný blok prekáží provozu a mezera po něm je hrozbou pří chůzi po již tak úzkém chodníku.

Odpočítávání světelné signalizace pro chodce
Zaslaný

Odpočítávání světelné signalizace pro chodce
Ječná, Praha 2

Kategorie: Světelná signalizace
Zasláno: 12. 04. 2019

Na všech přechodech na náměstí I. P. Pavlova je instalováno časové odpočítávání změny signálu. Zajímalo by mě, proč je časový odpočet aktivní jen u zeleného signálu a nikoliv u červeného. Smysl časové signalizace je omezit počet chodců, kteří přechází na červenou, protože vidí, jak dlouho ještě budou čekat. Toto zařízení by mělo sloužit ke zvýšení komfortu chodců při přecházení rušných komunikací. Časová signalizace u zeleného signálu však chodce psychologicky nutí zrychlit, aby stihli přejít než vyprší čas, tím pádem rozhodně k jejich většímu komfortu nepřispívá. Prosím o vysvětlení významu tohoto opatření.

Nebezpečné  umístění kontejnerů na tříděný odpad
Zaslaný

Nebezpečné umístění kontejnerů na tříděný odpad
U Blaženky, Praha 5

Kategorie: Jiné
Zasláno: 08. 04. 2019

Kontejnery jsou umístěné hned vedle přechodu pro chodce. Pokud jdete s dítětem nebo se psem, řidič (při jízdě ulicí nahoru) nemůže vidět chodce vstupující na přechod (obrázek č. 1). Auta touto ulicí zrovna neprojíždějí dvacítkou. Kontejnery by se měly odsunout tam, kde původně stály - tedy níže v ulici u Blaženky 31. V době, kdy se zde opravovala vozovka, byly přesunuty kontejnery do vyšší části ulice k přechodu, nicméně v dolní části na ně bylo vytvořeno místo (obrázek č. 2). Dnes se tam namísto kontejnerů parkuje. Zástupným problémem je to, jak to v okolí kontejnerů vypadá týden co týden (obrázek č. 3 a č. 4).

Chybějící značka přechod pro chodce v Naskové ul.
Zaslaný

Chybějící značka přechod pro chodce v Naskové ul.
Naskové, Praha 5

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 03. 04. 2019

V Praze 5 - Košíře v ulici Naskové 1318/1d ( 1231/1), je odbočka do nepojmenované ulice. V jejím začátku je vodorovné značení přechodu pro chodce, značení svislé chybí. Přes tuto nepojmenovanou ulici je vjezd na stavby bytových domů. Nachází se zde jen značka zákaz vjezdu (mimo dopravní obsluhu), slepá ulice. Žádám o doplnění svislého značení přechodu pro chodce. (Pozn. Chodci sobě: Dovolujeme si také doplnit žádost o obnovu vodorovného značení.)

Rozbitý chodník v ulici Mostecká, před McDonalds
Zaslaný

Rozbitý chodník v ulici Mostecká, před McDonalds
Mostecká, Praha 1

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 02. 04. 2019

Chybějící dlažební kostky pod oknem restaurace McDonalds.

Schází přechod v ulici Na Brěhu v Praze 9
Zaslaný

Schází přechod v ulici Na Brěhu v Praze 9
Na břehu, Praha 9

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 25. 03. 2019

Schází mi přechod v ulici Na Brěhu v Praze 9. Silnice odděluje nový Park Pod lávkou s parčíkem pod Hospodářskou komorou. V lokalitě se zvýšil pohyb chodců (zastavování oblasti, cyklostezka, dětská hřiště) i aut (parkovací zóny v Praze 8). Mezi zaparkovanými auty se hůře přechází, chodci mají špatný výhled a stejně tak nejsou chodci (děti, kočárky) mezi auty vidět. V obou parcích se nachází dětské hřiště, děti často přecházejí.

Stížnost na stav úvozové cesty  spojnice ulice U Blaženky a Na Popelce
Vyřešený

Stížnost na stav úvozové cesty spojnice ulice U Blaženky a Na Popelce
Na Popelce, Praha 5

Kategorie: Jiné
Zasláno: 25. 03. 2019

Nepořádek v parku a podél cesty je nehorázný a to už přinejmenším přes půl roku. V obou stráních zmačkané PET lahve, plechovky, pneumatiky, deky a oblečení, které sem natahali pravděpodobně lidé bez domova. Popadané větve na cestě, zeleň dlouhodobě neudržována. Na schodech na konci roku 2018 přibylo zábradlí, nicméně zůstaly vytlučené dlažební kostičky na více místech ve svahu na frekventované cestě, kde hrozí nebezpečí pádu už nikdo neopravil. Odpadky jsou rozházeny pod keři a v neposlední řadě jsou zde k vidění použité injekční stříkačky a plastové dózy od metadonu.

Parkovani na pěší  zóně Basteckeho
Nově zaslaný

Parkovani na pěší zóně Basteckeho
Bašteckého, Praha 13

Kategorie: Parkování aut
Zasláno: 25. 03. 2019

Na prší zóně Basteckeho před obchodním centrem celodenně parkující auta lidi z firem + tu má stále parkovani několik rozvazkovych aut restauraci z OC! Auta mají povolení ke vjezdu a městská policie to vyhodnotila tak, ze mají právo prkovavst libovolne v otevírací hodiny. Pro testauraci to znamená prakticky neomezeně. A to i přesto ze do objektu je příjezdova komunikace mimo pesi zónu.

Olupující se beton ze stropu pod železničním mostem
Zaslaný

Olupující se beton ze stropu pod železničním mostem
Národních hrdinů, Praha - Dolní Počernice

Kategorie: Jiné
Zasláno: 22. 03. 2019

Olupující se beton ze stropu pod železničním mostem nad chodníkem a vozovkou v ulici Třída národních Hrdinů Praha 9 Dolní Počernice

Blodkova P3
Nově zaslaný

Blodkova P3
Blodkova, Praha 3

Kategorie:
Zasláno: 19. 03. 2019

Frekventovany chodnik z Jiraku na Zizkov ma nekolik velkych vytluku pred cislem 3 a 9.

Chybějící chodník podél Mochovské
Zaslaný

Chybějící chodník podél Mochovské
Mochovská, Praha 14

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 19. 03. 2019

V Hloubětíně na Praze 14 v Mochovské ulici chybí pěší vazba podél této komunikace v úseku mezi Zelenečskou a Zámečnickou. Silnice je sama o sobě úzká, širší vozidla (popeláři) mají problém podél zaparkovaných aut projet, a tak stejně jezdí jedním kolem mimo vozovku. Vzniká tak podél celé silnice bahnitý pruh, do kterého musí uhýbat chodec jdoucí vozovkou. Bylo by vhodné vyřešit tento úsek komunikace jako celek. Zvětšit i počet parkovacích stání např. šikmým parkováním, ale hlavně vybudovat chodník. Chodí tudy i děti do školy!

Chybějící chodníky  ulice Kukelská a okolí
Zaslaný

Chybějící chodníky ulice Kukelská a okolí
Kukelská, Praha 14

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 12. 03. 2019

V Kukelské ulici chybí především chodníky, možná i přechody. Na obrázku pod číslem 2 chybí od domu chodníky po obou stranách, lze jít tudy pouze po silnici, po přechodu na druhou stranu také chybí chodník. Na obrázku číslo 3 také chybí chodník, stačilo by prodloužit až k domu místo chroští, nelze zde přejít jinak než po silnici mezi parkujícími auty bez přechodu. Na obrázku 4 chybí zcela k domu chodník, je tu pouze vyšlapaná cestička nebo lze jít po parkovišti mezi auty. Myslím, že je zde velký dluh z minulosti, a za dobu 6 let, co tu bydlím, se nic nezměnilo.