Filtr podnětů



Nejnovější podněty

Seřadit podle počtu hlasů
Objemne plechy na chodníku přesahující do silnice
Vyřešený

Objemne plechy na chodníku přesahující do silnice
Chorvatská, Praha 10

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 13. 09. 2019

Hradešínská x Chorvatská Po někilika měsísích nepříjemných oprav vodovodního řádu v ulici Hradešínská (hluk, prach, rozkopané chodníky) byly těžkè plechy, které při rekonstrukci kryly jámy na silnici položeny na roh Chorvatské a hradešínské, dále to nikdo neřeší. Zasahují i do vozovky.

Nejasná situace s mostem mezi ulicemi (U Nadýmače a Za Nadýmačem)
Zaslaný

Nejasná situace s mostem mezi ulicemi (U Nadýmače a Za Nadýmačem)
Za Nadýmačem, Praha 22

Kategorie: Jiné
Zasláno: 11. 09. 2019

Dobrý den, 1. Dotaz: Již delší dobu není jasná situace co bude s klenutým mostem Japonského typu pro chodce, přes rybník Nadýmač I. Jedná se o přechod z ulice U Nadýmače do ulice Za Nadýmačem k Mateřské školce Za Nadýmačem. Současná radnice před nějakým časem umístila na most ceduli s nápisem 'Most není v majetku MČ Uhříněves, tvrdí, že vlastníkem mostu je pražského magistrát. Co bude s mostem dále, ale nikde neuvádí. Osobně s tímto postupem (právním alibismem) současné radnice nesouhlasím. Na most vyvěsí ceduli s nápisem, že jí most nepatří, tím se chce zjevně zbavit odpovědnosti ,co bude s mostem dále...ale proč jsou jako rukojmí bráni občané Uhříněvsi, kteří most pouze využívají a fotí se na něm s dětmi... občané most používají jednoduše proto, protože bydlí v Uhříněvsi a je praktické přes tento most vodit děti školky a školy... Mimo jiné je most občany vnímán už jako dominanta této konkrétně starší části Uhříněvsi. Fotí se na něm například i svatby. Stav mostu se pomalu bohužel zhoršuje. Nejsem odborník, ale domnívám se, že snad přímé riziko zhroucení mostu nehrozí, jedná se o kovovou konstrukci (oblouk), obložený dřevem. Bohužel zub času pracuje neúprosně a dřevo se rozpadá, je nutná údržba. Již delší dobu zaznívají informace o zbourání mostu tj. nechat ho zchátrat, následně zbourat a postavit novou lávku na vedlejší parcele, kde se letos začne stavět DPS Betlímek. Osobně se domnívám, že zbourání by byla velká škoda. Prosím o informaci co bude s mostem dále a kdo převezme odpovědnost za jeho rekonstrukci. Dotaz 2: Druhý dotaz souvisí s prvním. Týká se chybějícího veřejného osvětlení pod výstupem z mostu přes zmiňovaný most přes Nadýmač I, směrem do ulice Za Nadýmačem k Mateřské Školce. Pro chodce, který jde z mostu směrem ke školce s dětmi nebo jenom k popelnicím, či z jiných důvodu, naprosto chybí světlo...je to patrné na jedné přiložené fotce. Jasně zde chybí lampa veřejného osvětlení na rohu RD u popelnic. Vlastně ani moc nechápu proč tam lampa není, při pohledu z mostu je patrno, že jedna lampa vlastně v logické řadě chybí přesně na rohu protějšího RD při výstupu z mostu. Bylo by možné tam veřejné osvětlení dodat? Foto přikládám. Děkuji S pozdravem Michal Řezníček

Nedostatečné značení  pro chodce a cyklisty okolo Hostivařské přehrady
Nově zaslaný

Nedostatečné značení pro chodce a cyklisty okolo Hostivařské přehrady
U břehu, Praha 15

Kategorie: Jiné
Zasláno: 03. 09. 2019

Okolo Hostivařské přehrady a od přehrady směrem na Meandry Botiče vede velmi frekventovaná turistická a cyklistická stezka (cyklotrasa č. P15, A23, A226). Často dochází ke kolizím chodců, psů a cyklistů. Chodci se nepohybují po pravé straně cesty. Značení koordinující lepší a bezpečnější pohyb-dopravu na stezce je buď již zcela pryč nebo nečitelné. Prosím o obnovení značení směru pohybu (dělící čáru a obrázek chodců se šipkou určující stranu, po které se chodci mají pohybovat).

Odložené auto na chodníku v Prosecké ulici
Nově zaslaný

Odložené auto na chodníku v Prosecké ulici
Prosecká, Praha 9

Kategorie: Parkování aut
Zasláno: 01. 09. 2019

Toto auto s poznávací značkou 7AA 2119 je zaparkováno na chodníku asi 2 měsíce. Stěžoval jsem si na toto místo tady - https://www.chodcisobe.cz/praha/podnety/2608/masove-parkovani-na-chodniku-podel-prosecke-ulice a tady -https://www.chodcisobe.cz/praha/podnety/2591/parkovani-na-chodniku-podel-prosecke-ulice-praha-9. Většina řidičů se zastavila, aby zde zaparkovala, ale toto auto vypadá odložené. Myslím, že toto auto by mělo být odsud odstraněno, protože pokud ho zde někdo nechal několik měsíců, znamená to, že to není auto, ale odpadek. Navíc se jedná o porušení zákona: § 47 odst. 1 písm. h) se přestupku dopustí ten, kdo poškodí nebo zneužije veřejné prostranství, veřejný přístup k objektům nebo veřejně prospěšné zařízení, jde o případy, které lze vyloučit podle daňových zákonů. Za tento přestupek lze uložit pokutu až do výše 50 000 Kč.

Parkování na chodníku v ulici Říčanská
Nově zaslaný

Parkování na chodníku v ulici Říčanská
Říčanská, Praha 10

Kategorie: Parkování aut
Zasláno: 29. 08. 2019

Přičinliví řidiči, nejspíše z přilehlých kanceláří, neváhali přiložit ruce k dílu a kamenné bloky, které měly zabraňovat parkování na chodníku (které ovšem svou rozlohou samy blokují šířku průchodu chodníkem), posunuli tak, aby mezi nimi pohodlně zaparkovali. Původní záměr se tak nejen minul účinkem, ale navíc dodal místu velmi neutěšený ráz. Děkuji předem za návrh řešení a informace, který orgán se danou problematikou zaobírá (kromě policie ČR.-) a která též vyhodnocuje ekonomickou odůvodněnost využití žulových kvádrů kontra např. zabetonovaných sloupků.

Drolící se dlažba na chodníku v ul. Vinohradská
Zaslaný

Drolící se dlažba na chodníku v ul. Vinohradská
Vinohradská, Praha 2

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 29. 08. 2019

Na chodníku v ulici Vinohradská před bankomatem u domu 1215/32 je vypadlých asi osm dlažebních kostek a ostatní se začínají drolit a vypadávat. Je potřeba dlažbu vyspravit a přesypat pískem, aby se problém nerozšiřoval dál.

Masové parkování na chodníku podél Prosecké ulice
Nově zaslaný

Masové parkování na chodníku podél Prosecké ulice
Prosecká, Praha 9

Kategorie: Parkování aut
Zasláno: 26. 08. 2019

Na chodníku podél Prosecké 843/99 je masové parkoviště. Dříve jsem o tomto problému informoval zde https://www.chodcisobe.cz/praha/podnety/2591/parkovani-na-chodniku-podel-prosecke-ulice-praha-9 a policie začala pokutovat řidiče, ale od tří týdnů tam není výsledek - mnoho řidičů parkuje každý den na tomto chodníku. Také v předchozím podnetu jsem navrhl nainstalovat sloupky a zdá se, že je to jediný způsob, jak zastavit parkování zde.

“Sbírka” odloženého dopravního značení v ulici Na Zbořenci/Na Zderaz
Zaslaný

“Sbírka” odloženého dopravního značení v ulici Na Zbořenci/Na Zderaz
Na zbořenci, Praha 2

Kategorie: Jiné
Zasláno: 26. 08. 2019

Zřejmě v důsledku nočních radovánek turistů obývajících místní velké počty Airbnb ubytování se v ulici kupí odložené dopravní značky, které obveselení návštěvníci v noci městem přesouvají. Značky se v ulici válí již velmi dlouho, nikdo nejeví zájem je uklidit. Konkrétně: - výstražný kužel odložený před č.p. 275; - dočasné značení objížďky cca. proti č.p. 273; - přikázaný směr jízdy opřený o fasádu mezi č.p. 275 a č.p. 274; - pohozená (odněkud utržená) značka přechod pro chodce na chodníku před č.p. 267. Pozn.: Pokud městská část (město, stát) neumí turismus v centru patřičně regulovat, aby nebyl obtěžující, je třeba, aby se naučila aspoň eliminovat jeho negativní důsledky - hluk, odpad, vandalismus atd. - a zajistila tak kvalitní prostředí pro své obyvatele (voliče a plátce daní).

Špinavý chodník před domem Havanská 833/9
Nově zaslaný

Špinavý chodník před domem Havanská 833/9
Havanská, Praha 7

Kategorie: Jiné
Zasláno: 22. 08. 2019

Psi výkaly na chodniku

Rampa na stanici Přístaviště ve špatném stavu
Nově zaslaný

Rampa na stanici Přístaviště ve špatném stavu
Modřanská, Praha 4

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 22. 08. 2019

Na stanici Přístaviště jsou koleje na rampě ve špatném stavu. Kromě toho jsou příliš úzké pro mnoho kočárků, jezdit vedle ale také nejde. Ideální by asi bylo koleje odstranit a nechat jen rampu.

Zpomalovací opatření Křížová 3194/6a
Zaslaný

Zpomalovací opatření Křížová 3194/6a
Křížová, Praha 5

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 14. 08. 2019

Dobrý den, prosím o opatření proti neukázněným řidičům, kteří mnohonásobně překračují rychlost na ul. Křížová na vyznačených přechodech (viz situace) kolem objektu ČSSZ a zejména detašovaných pracovišť na Křížové 6a. Řidiči zde překračují ve většině případů rychlost a přechody jsou zpravidla za výjezdem ze zatáčky, kde byť pracovníci ČSSZ přecházejí po přechodě, tak to nemusí být zárukou bezpečí. Z opačného směru ze směru ze Zlíchova jsou zpomalovací prahy. Prosím o zvážení i ze směru od centra směr Zlíchov. A když už by to bylo možné tak osadit zpomalovací polštáře, mezi kterými nelze projet, jako u zpomalovacích prahů, kde řidič projede mezi nimi, aniž by upravil rychlost. Opravdu postačí chvíli postát a sledovat provoz, který vůbec nedbá zvýšenému pohybu osob pracovníků ČSSZ, kteří v rámci pracovních povinností přecházejí mezi budovami. Píši co by přítel těhotné ženy a denně se hrozím zpráv, že v tomto úseku někdo nedobrzdil, nebo nedej bože vylétl ze zatáčky (na přiložené situaci mezi body B a C). Mám snahu chránit svou rodinu a prosím případně o vyhodnocení tohoto úseku jako rizikového s umístěním zpomalovacích opatření. Děkuji Vám S pozdravem Lovás

Poražený sloupek před kostelem Nejsvětějšího Salvátora (Praha 1)
Zaslaný

Poražený sloupek před kostelem Nejsvětějšího Salvátora (Praha 1)
Křižovnická, Praha 1

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 12. 08. 2019

V Křižovnické ulici v úrovni Karlova mostu před kostelem Nejsvětějšího Salvátora je na okraji chodníku poražený sloupek.

Zavlažování chodníku na Karlově náměstí
Nově zaslaný

Zavlažování chodníku na Karlově náměstí
Karlovo nám., Praha 2

Kategorie: Jiné
Zasláno: 12. 08. 2019

Zavlažování trávníku na Karlově náměstí pravděpodobně nefunguje správně. (Na cestě od tramvaje např. č.10 směrem z Palackého nám. pěšky ke kostelu sv. Ignáce.)

Zřízení laviček na autobusové zastávce Spojovací
Zaslaný

Zřízení laviček na autobusové zastávce Spojovací
Spojovací, Praha 3

Kategorie: Jiné
Zasláno: 12. 08. 2019

Chybejici lavicky na frekvenfovane zastavce autobusu Spojovaci. Ve smeru na zastavku Pod Taborem (ven z centra) chybi lavicky i striska na ochranu pred destem. Zejmena pro duchodce a tehotne by bylo vhodne zridit alespon lavicku pro nekdy opravdu zdlouhave cekani na spoje.

Údržba hřiště U Nové školy
Nově zaslaný

Údržba hřiště U Nové školy
Novovysočanská, Praha 9

Kategorie: Jiné
Zasláno: 12. 08. 2019

Dobrý den, chtěl bych pokud možno iniciovat nějakou renovaci na hřišti u nové školy. V plotu chybí laťka, kudy děcka zdrhají a některé atrakce by potřebovali už akutně vyměnit prkna, popř trošku poladit. Myslím, že v rámci zastiňování dětských hřišť, které se jinde po Praze děje by nebylo rovněž od věci vysadit stromy, tam kde byly původně zasazené, ale z nějakého důvodu uschly-