Filtr podnětů



Vyřešené, Parkování aut, Praha 4

Seřadit podle počtu hlasů
Auta stojí před přechodem, poliklinika Budějovická
Vyřešený

Auta stojí před přechodem, poliklinika Budějovická
Antala Staška, Praha 4

Kategorie: Parkování aut
Zasláno: 29. 04. 2012

Auta stávají před přechodem pro chodce (hodně frekventovaný přechod!). Na obou stranách přechodu. Automobil na fotografii tam stojí každý den kolem 9:00.

Parkování před přechodem
Vyřešený

Parkování před přechodem
Novodvorská, Praha 4

Kategorie: Parkování aut
Zasláno: 10. 03. 2012

Toto je doplnění dalšího podnětu na Novodvorské. Je zde vidět, jak parkují auta blízko přechodu, čímž pádem není tak dobře vidět, jestli něco jede nebo ne.

Parkování aut a rozbitý chodník v ulici Pod Stárkou
Vyřešený

Parkování aut a rozbitý chodník v ulici Pod Stárkou
Pod Stárkou, Praha 4

Kategorie: Parkování aut
Zasláno: 25. 02. 2017

V ulici Pod Stárkou je kritická situace, co se týče parkování vozů. Vozidla parkují na obou stranách silnice (a to i na žlutých čarách a v křižovatkách), že se ulicí nedá přes den plynule projet a vozidla se obtížně vyhýbají. Často vozidla parkují i na chodníku, obzvláště firemní vozidla před č. p. 33 blokují chodník do té míry, že chodci musí jít po silnici. Bydlíme zde již od září 2015 a ještě zde neviděla policisty, kteří by špatné parkování pokutovali a řidiče napomínali. Dopravní situace je zde velmi nepřehledná a sama jsem se stala 10.2.2017 účastníkem dopravní nehody, kdy mi řidič odbočující z ulice Týmlova nedal přednost, ačkoliv jsem jela zprava. Nicméně na obhajobu viníka nehody musím říct, že přes špatně zaparkovaná vozidla v křižovatce mohl moje vozidlo jen ztěží vidět. Máme 3 děti, z toho 2 ještě jezdí v kočárku a projet ulicí Pod Stárkou je s kočárkem opravdu velmi složité, neboť chodník je plný nerovností a prohlubní (nejvíce před domy č.p. 31 a 29) a svažuje se po celé délce ulice, takže kočár lze na chodníku udržet jen za vynaložení všech sil. Chodník by rozhodně zasloužil renovaci.

Parkování na přechodech a blízko přechodů kolem České televize
Vyřešený

Parkování na přechodech a blízko přechodů kolem České televize
Na hřebenech II, Praha 4

Kategorie: Parkování aut
Zasláno: 17. 11. 2013

Na pozemku před Českou televizí nedodržují parkující auta předepsanou vzdálenost od přechodů, často dokonce parkují přímo na přechodech. Situace je každý den podobná. Nikdy jsem si nevšiml pokutujících strážníků nebo odtahů. Prosím o pravidelné kontroly a postihování nebezpečného a bezohledného parkování.

Příčné parkování na značce "podélné" před ČT
Vyřešený

Příčné parkování na značce "podélné" před ČT
Na hřebenech II, Praha 4

Kategorie: Parkování aut
Zasláno: 26. 05. 2016

Podélné parkování je náročné a hodně řidičů před Českou televizi parkuje jak je to pro ně jednodušší, tedy příčně. Kolikrát není možné projet ani s kočárkem ani s vozíkem pro lidi s handicapem do parku Kavčí hory. Parkování je na dost frekventovaném chodníku.

Chodník pravidelně zatarasený auty před ČT
Vyřešený

Chodník pravidelně zatarasený auty před ČT
Na Klaudiánce, Praha 4

Kategorie: Parkování aut
Zasláno: 07. 05. 2016

Pčed Českou televizí je chodník pravidelně zatarasený automobily, které parkují přes celý chodník a zabraňujíi kočárkům a vozíčkářům projít do parku, všude kolem jsou vysoké bariérové obrubníky, takže není možné projít bez pomoci druhé osoby.

Nebezpečný přechod pro chodce Pujmanové × Na Hřebenech II
Vyřešený

Nebezpečný přechod pro chodce Pujmanové × Na Hřebenech II
Pujmanové, Praha 4

Kategorie: Parkování aut
Zasláno: 26. 08. 2014

Na křižovatce ulic Pujmanové a Na Hřebenech II je nepřehledný, a proto nebezpečný přechod. Auta parkující vedle sebe běžně stojí až téměř na přechodu. Chodec, který jde ve směru od Pražského povstání, je pro řidiče jedoucího dolů po ulici Pujmanové takřka neviditelný, dokud nevyjde zpoza parkujícího auta. Řešením by mohlo být vodorovné značení zákazu zastavení, či spíše umístění sloupků, které by parkování před přechodem znemožnilo.

Parkování na chodníku v Nuselské před PRE
Vyřešený

Parkování na chodníku v Nuselské před PRE
Nuselská, Praha 4

Kategorie: Parkování aut
Zasláno: 02. 12. 2013

Na chodníku před úřadovnou PRE na Nuselské ulici rádi parkují řidiči. Už to je porušení zákona, navíc chodník je tam poměrně úzký a auta tak zabírají jeho výraznou část a ztěžují chůzi. Navrhuji instalovat sloupky zamezující autům vjet na chodník, alespoň podél budovy. Dále je již chodník širší a nebo se dá autům vyhnout přes trávník.