Parkování na chodníku v ulici Říčanská

Přičinliví řidiči, nejspíše z přilehlých kanceláří, neváhali přiložit ruce k dílu a kamenné bloky, které měly zabraňovat parkování na chodníku (které ovšem svou rozlohou samy blokují šířku průchodu chodníkem), posunuli tak, aby mezi nimi pohodlně zaparkovali.
Původní záměr se tak nejen minul účinkem, ale navíc dodal místu velmi neutěšený ráz.
Děkuji předem za návrh řešení a informace, který orgán se danou problematikou zaobírá (kromě policie ČR.-) a která též vyhodnocuje ekonomickou odůvodněnost využití žulových kvádrů kontra např. zabetonovaných sloupků.

Zaslal: Elmar Tausinger, 29.08.2019 v 06:44

Praha 10-
 
 

Říčanská, Praha 10

Komunikace o řešení podnětu

Odpoveď: 23.09.2019 22:35

Dobrý den,

„přenosné“ kostky nechala instalovat MČ Praha 10 jako operativní řešení. Antiparkovací sloupky by musela instalovat Technická správa komunikací hl. m .Prahy a.s., která se tomu však brání s ohledem na předpokládané náklady spojené s obnovou těch vylámaných.

Ing. Daniel Čech
Vedoucí oddělení státní správy - životní prostředí a doprava
Odbor životního prostředí, dopravy a rozvoje
Úřad městské části Praha 10



Považujete odpověď za dostačující?

Odpoveď: 26.09.2019 06:46

Dobrý den,

kostky nechala na tento chodník umístit Městská část Praha 10. Bohužel s ohledem na nerespektování ze strany řidičů budeme toto řešení přehodnocovat. Zároveň ze zkušeností víme, že umístění sloupků není vhodným řešení. Opravy v případě vyvrácení či jejich poškození jsou ještě nákladnější než opakovaný posun kamenných kostek. Jediným relativně funkčním řešením je tak osazení zábradlí, které ale vytváří bariéru ve veřejném prostoru.

S pozdravem

Bc. Martin Pecánek
vedoucí odboru
odbor životního prostředí, dopravy a rozvoje
Úřad městské části Praha 10



Považujete odpověď za dostačující?

Odpoveď: 30.09.2019 23:14

Dobrý den,

ještě doplňuji nejnovější vývoj k Říčanské ulici.

S ohledem na nefunkčnost řešení prostřednictvím kamenných kostek došlo k jejich odstranění. Zároveň byl ze strany zástupce ředitele městské policii přislíben větší dozor v tomto místě.

S pozdravem

Bc. Martin Pecánek
vedoucí odboru
odbor životního prostředí, dopravy a rozvoje
Úřad městské části Praha 10



Považujete odpověď za dostačující?

Diskuze

Elmar Tausinger: Dobrý den pane Čechu,
předně vám velice děkuji za odpověď. Velmi si vážím vaší vstřícné a kontinuální komuinkace s veřejností. Dovoluji se jen podotknout, že vaše odpověď postrádá návrh na řešení. Uvede tedy MČ toto operativní řešení do původního stavu? Je možné zapojit do problematiky konkrétního místa PČR? Ať už tam budou kostky nebo sloupky, parkování na chodníku je pořád přestupkem... Současný stav je navzdory dobré vůli MČP10 žalostný.
24.09.2019 v 14:46    

Daniel Čech: Dobrý den,
bohužel nevidím způsob, jak popisovanému fyzicky zabránit (i za relativně nezničitelné zábradlí se dá přes nároží nebo vjezd zajet a stát na chodníku). Jedinou naději vidím v celkovém úbytku vozidel v oblasti po zavedení plošné regulace dopravy v klidu.
01.10.2019 v 09:14    

Elmar Tausinger: Dobrý den pane Pecánku,

kamenné kostky nebyly dosud odstraněny (jak jste psal 30.9.)
Jsou stále na místě (13.10.) ve stejném chaotickém uskupení, jeké jsem dokumnetoval při přidání podnětu.

S pozdravem
Elmar Tausinger
14.10.2019 v 12:53    

David: Kostky na fotografii jsou příliš malé a tedy lehké.
Chtělo by to buď větší, respektive delší a těžší kamenné kvádry a nebo
betonové zábrany a ty pak přikotvit k chodníku.
To nezákonně parkující autíčkáří přímo zbožňují.


Například:

http://www.bromak.cz/inpage/zabrany/
https://www.bbz.cz/silnicni-zabrany/betonove-zabrany/
http://www.parkove-lavicky.cz/betonovy-osmihran.html?utm_source=zbozi.cz&utm_medium=referral
31.10.2019 v 18:40    

Přidat komentář


Sledovat řešení podnětu (?)



Říčanská, Praha 10

 

Sledovat řešení podnětu

Nechte nám svůj e-mail. Zašleme vám informace o postupu při řešení tohoto podnětu.

Podobné podněty