Filtr podnětů



Parkování aut

Seřadit podle počtu hlasů
Obsazený chodník pod mostem v Pobřežní
Vyřešený

Obsazený chodník pod mostem v Pobřežní
Pobřežní, Praha 8

Kategorie: Parkování aut
Zasláno: 25. 04. 2016

Chodec jdoucí po Pobřežní a přecházející křižovatku s ulicí Prvního pluku riskuje střet s jedoucím autem, protože chodník pod mostem je pravidelně obsazen auty parkujícími na něm. Navrhuji umístit k chodníku zábradlí nebo jinou zábranu, aby zůstal pro chodce průchozí.

Černé stanoviště taxi
Zaslaný

Černé stanoviště taxi
Mostecká, Praha 1

Kategorie: Parkování aut
Zasláno: 15. 04. 2016

Téměř každý den stojí/parkuje v Mostecké ulici před začátkem pěší zóny v obytné zóně taxi - přímo uprostřed silnice, která je zároveň místem pro davy pěších vycházejících z Karlova mostu. Nejčastěji černý Mercedes-Benz se stříbrnými zrcátky, často také žluté taxi, viz fotografie (řidič žlutého taxi patří do nechvalně známé party z pořadu 'Praha vs. Prachy', proto se dost možná jedná o taxikáře předražující jízdné turistům, kterých se zde pohybuje velice mnoho). Čekají zde nejčastěji v odpoledních a večerních hodinách, průchod strážníků nemá žádný efekt, vždy zde parkují dál. Nejedná se o situaci, kdy by zde stál jen chvíli, jde o černé stanoviště taxi, kdy vyhlíží zákazníky až několik hodin. Zároveň ztěžují průjezd autům křižovatkou s ulicí Lázeňskou a působí tak problémy i chodcům. Někdy také stojí a čekají v silnici na konci Míšeňské ulice, hned u 'podia', které zde má místní restaurace.

Nepřístupné chodníky na náměstíčku mezi ul. Musílkova a Fabiánova
Zaslaný

Nepřístupné chodníky na náměstíčku mezi ul. Musílkova a Fabiánova
Fabiánova, Praha 5

Kategorie: Parkování aut
Zasláno: 07. 04. 2016

Bylo by dobré označit neparkovací pruh pro přístup na chodník před knihovnou a cukrárnou a posléze také zachování průchodu na řidičích vymáhat. Vzhledem k tomu, že zatravněné pásy jsou neustále plné psích výkalů, není jak se 'bezpečně' dostat ze silnice na chodník při přecházení (zejm. s dětmi a kočárem je to fakt lahůdka). Rovněž chybí alespoň přístup (ideálně přechod) na silnici na rohu ulic Fabiánova a Musílkova, kde se přechází ke knihovně.

Parkování na chodníku v ulici Purkyňova
Zaslaný

Parkování na chodníku v ulici Purkyňova
Purkyňova, Praha 1

Kategorie: Parkování aut
Zasláno: 23. 03. 2016

Poslední dobou se hojně rozšířilo parkování na chodníku v ulici Purkyňova na straně OC Quadrio, a to jak ze strany zásobovačů, tak i osobních automobilů. Funkce chodníku je tím velice potlačena a ten se stává téměř nepoužitelným. OC Quadrio disponuje několika patry podzemních garáží, a tak není důvod, aby bylo nutné parkovat na přilehlých chodnících. Vyřešit by to mohly sloupky, jako jsou například v ulici Spálená.

Auta parkující na chodníku
Zaslaný

Auta parkující na chodníku
Sečská, Praha 10

Kategorie: Parkování aut
Zasláno: 23. 03. 2016

Před domem je na chodníku pěkný plácek, který si řidiči zvykli využívat jako parkoviště. Bohužel tím brání využívání chodníku, když zde stojí delší auto, nejde projít s kočárkem. Volat policii nepomáhá. Přijedou, rozdají bločky, zítra tam vesele parkuje někdo jiný. Nešlo by zde parkování nějak zabránit? Dva dobře umístěné sloupky by problém vyřešily.

Nejasný stav omezeného parkoviště v ulicí Jeseniova
Zaslaný

Nejasný stav omezeného parkoviště v ulicí Jeseniova
Jeseniova, Praha 3

Kategorie: Parkování aut
Zasláno: 23. 03. 2016

Na rohu ulic Jeseniova (u budovy VŠE, Jeseniova 208) je vymezeno soukromé parkoviště. Přitom chybí jakákoliv oficiální značka omezující parkovaní, a parcela pod parkovištěm (číslo 3627/1) patří přímo hlavnímu městu Praha. Rád bych se zeptal, jaký je oficiální stav tohoto parkoviště, a případně bych poprosil o přidání oficiálního označení. Aktuálně je parkoviště vymezeno pouze pomocí nataženého řetězu. Děkuji.

Chybějící zákaz zastavení u východu z parku na Karlínském náměstí
Zaslaný

Chybějící zákaz zastavení u východu z parku na Karlínském náměstí
Karlínské nám., Praha 8

Kategorie: Parkování aut
Zasláno: 14. 03. 2016

Pokud jdete zleva podél kostela k DDM Spektrum na Karlínském náměstí, pravidelně stojí před tím chodníkem nějaké auto a po cestě se z parku nedá vyjít. Musí se kousek po trávě a pak se protáhnout mezi zaparkovanými auty. Pokud jdete v parku s kočárkem, musíte obejít opravdu velkou část po trávě, abyste se vůbec z parku dostali. Stačil by jednoduchý zákaz zastavení u té cestičky, jen na šíři té cestičky. (vyfoceno v době jarních prázdnin, kdy tam auta nestojí skoro žádná)

Je toto parkování v souladu s předpisy?
Zaslaný

Je toto parkování v souladu s předpisy?
Severní III, Praha 4

Kategorie: Parkování aut
Zasláno: 11. 02. 2016

V ulici Hlavní na Spořilově, před domem číslo 109, dlouhodobě parkuje auto, které brání ve výhledu při výjezdu z ulice Severní II. Přes tento vůz není řádně vidět, zda se od přechodu blíží jiné vozidlo. Majitel na slušnou prosbu o přeparkování nereaguje, nemá prý kde parkovat. Je toto parkování v souladu s předpisy? Obzvláště v ranních rušných hodinách, je tato nepřehlednost zásadní, jelikož po přechodu navíc proudí spousta dětí do blízké školy, a bez rychlejšího vyjetí z ulice Severní II a trefení se do mezery mezi kolonou aut to prostě nejde.

Zanedbaný chodník v ulici Orelská
Zaslaný

Zanedbaný chodník v ulici Orelská
Orelská, Praha 10

Kategorie: Parkování aut
Zasláno: 29. 01. 2016

Auta trvale nedodržují odstup 1,5m, i proto pravděpodobně chodík nikdo nikdy neuklízí. Popelnice pod okny bytů. Psí výkaly. Neprůchozí pro chodce, natož pro kočárky. V létě Orelská zapáchá.

Blokování tramvajové zastávky Horky
Zaslaný

Blokování tramvajové zastávky Horky
Nuselská, Praha 4

Kategorie: Parkování aut
Zasláno: 26. 01. 2016

Každé ráno mezi 8-9 hodinou (možná i v jiných hodinách) blokují nákladní auta a dodávky z místního skladu zeleniny (GASTRO - ZELENINA) tramvajovou zastávku Horky. Chodci pak mají ztížený nebo i zcela znemožněný přístup do druhého vozu tramvaje.

Konec chodniku - parkování - bez přechodu v ul. Bezová
Bez odpovědi

Konec chodniku - parkování - bez přechodu v ul. Bezová
Bezová, Praha 4

Kategorie: Parkování aut
Zasláno: 04. 01. 2016

V ulici Bezová stojí na jedné straně nepravidelně auta na celém chodniku, bez možnosti přejít na druhou stranu přechodem. Nešlo by vytvořit parkování tak, aby bylo možné projít po chodníku?

Auta na chodníku v ulici Kotevní
Vyřešený

Auta na chodníku v ulici Kotevní
Kotevní, Praha 5

Kategorie: Parkování aut
Zasláno: 11. 12. 2015

V Kotevní ulici několik měsíců stojí dvě auta na chodníku.

Dlouhodobě neprůchodný chodník ve Vašátkově ulici
Vyřešený

Dlouhodobě neprůchodný chodník ve Vašátkově ulici
Vašátkova, Praha 14

Kategorie: Parkování aut
Zasláno: 19. 11. 2015

Vážení představitelé Prahy 14, dlouhodobě nás trápí celkový stav ulice Vašátkova. Co je ale opravdu katastofa, je stav chodníků - které už dávno nejsou určené k chození, nýbrž k parkování aut. Chodci musí chodit po bahnité vyšlapané cestičce, jak je vidět na fotografiích. Prosím za všechny, kteří tu musí každý den chodit po bahně, o co možná nejrychlejší nápravu tohoto stavu.

Chybí parkovací místa před poliklinikou Legerova 56
Bez odpovědi

Chybí parkovací místa před poliklinikou Legerova 56
Legerova, Praha 2

Kategorie: Parkování aut
Zasláno: 24. 06. 2015

Byl bych rád, kdyby před poliklinikou Legerova 56 mohla vzniknout alespoň 2 parkovací místa pro pacienty / invalidy. Je tam stále plno a když vezu imobilní maminku na ošetření, musím zastavit přímo v pravém pruhu magistrály na zákazu zastavení, což jak uznáte, je docela nebezpečné a navíc tím porušuji zákon. Dokonce ani v místě nedaleké zastávky autobusu se nedá nouzově zastavit, vždy tam někdo parkuje. Existuje tam sice podle staré Google mapy nějaké vyhrazené stání 'pro polikliniku', to je ale určeno pro pracovníky polikliniky, kteří tam mají zábrany. Navíc na začátku tohoto bloku Legerovy existuje dlouhodobý zábor chodníku kvůli nějaké rekonstrukci domu, takže parkovacích míst je opravdu málo.

Zanedbané náměstíčko mezi ulicemi Fabiánova x Musílkova
Zaslaný

Zanedbané náměstíčko mezi ulicemi Fabiánova x Musílkova
Fabiánova, Praha 5

Kategorie: Parkování aut
Zasláno: 04. 06. 2015

,,Náměstíčko' mezi ulicemi Fabiánova x Musílkova je zablokované auty, je zde špatný přehled o dopravní situaci, špatně se zde přechází.