Filtr podnětů



Parkování aut

Seřadit podle počtu hlasů
Parkování a jízda přes trávu u Štěpařská 808 a 809
Zaslaný

Parkování a jízda přes trávu u Štěpařská 808 a 809
Štěpařská, Praha 5

Kategorie: Parkování aut
Zasláno: 10. 10. 2016

U parkoviště před domy Štěpařská 808 a 809, každý den během dne někdo parkuje (foto 1 a 2) nebo přejíždí přes trávu (foto 3 a 4 - bohužel jen stopy) aby si ušetřili 20m chůze, i když jsou volná parkovací místa. Cca před měsícem zde byli zasypány vyjezděné koleje a uklizeno bahno z chodníků/silnice (děkujeme), ale bohužel koleje jsou znovu vyjeté a bahno si opět nosíme až do domu a zimní počasí tomu nijak nepomůže (dokud nebude sníh). Sice chápu, že někdy je to nutné, ale toto je zde na denním pořádku. Během noci zde neparkují, již vědí, že je městská policie snadno zastihne při své obchůzce (sídlí od nás cca 100m), když se zde zdrží po delší dobu. Pravidělne kontaktujeme městskou policii, která ochotně přijede udělí pokutu (pokud to stihne) a tím to končí, jak sami strážníci říkají jsme na ně krátcí to bychom tu musel někdo neustále stát. Proto se obracím na tento portál, zda by bylo možné provést nějaké trvalejší řešení např jeden velký kámen, alespoň k přechodu ať tam každý den neprojíždí a nemáme bahno na chodníku.

Neviditelné vodorovné značení,  ulice Na Hanspaulce 2
Zaslaný

Neviditelné vodorovné značení, ulice Na Hanspaulce 2
Na Hanspaulce, Praha 6

Kategorie: Parkování aut
Zasláno: 29. 09. 2016

Každodenní špatné parkování na chodníku, městská policie tvrdí, že podle značky je to dobře a nemůže proto dát pokutu. Opravu vodorovného značení starosta Prahy 6 hodí na Technické služby a ta na to kašle.

Životy školáků ohrožující parkovací místo před školou
Zaslaný

Životy školáků ohrožující parkovací místo před školou
Antonína Čermáka, Praha 6

Kategorie: Parkování aut
Zasláno: 05. 09. 2016

Současně se zavedením parkovacích zón v Praze 6 byla před hlavním vchodem do Základní školy Antonína Čermáka v ulici Ant. Čermáka v Praza 6 Dejvicích zřízena 2 krátkodobá parkovací místa pro vyložení (a naložení) školáků. Jedno z nich však zasahuje do více nž poloviny přechodu pro chodce, po kterém před 8. hodinou proudí množtví malých školáků spěchajících do školy. Případné zaparkované auto brání při vstupu na přechod, zabraňuje rozhlédnití se, resp. znemožňuje, aby mohl být přecházející viděn řidičem přijíždějícího vozidla. Ještě horší situace nastává, když zaparkované auto couváním přímo do přechodu vyparkovává. Každé ráno tak několikrát nastane velice nebezpačná situace a je jen otázkou času, kdy zde bude chodec sražen.

Parkování na nově opraveném chodníku na Národní třídě
Vyřešený

Parkování na nově opraveném chodníku na Národní třídě
Národní, Praha 1

Kategorie: Parkování aut
Zasláno: 05. 09. 2016

Na moc krásně zrekonstruovaném a rozšířeném chodníku u pasáže s pomníkem Sametové revoluce na Národní třídě neustále parkují auta. Nemají nic společného s rekonstrukcí pasáže a ani neparkují jen dočasně. Myslím, že by problém jednoduše vyřešily sloupky, podobné těm, které jsou u nedalekého přechodu v Mikulandské ulici.

Uvolněné zábrany proti parkování na Moskevské ulici
Zaslaný

Uvolněné zábrany proti parkování na Moskevské ulici
Moskevská, Praha 10

Kategorie: Parkování aut
Zasláno: 03. 08. 2016

Nedávno umístěné zábrany (velké žulové kostky) u parkovací zóny pro zásobovaní na Moskevské 47-49 ve Vršovicích neplní svou funkci. Uvedené zábrany byly někým odsunuty na stranu(viz foto). Auta (hlavně dodávky) zde i nadále parkují příčně - zjevně potřebují zaparkovat u místních provozoven a restaurací s dodávkou zboží. Zábrany zde neplní svou funkci. Ve Vršovicích není kde zaparkovat, proto někdo vyřešil situaci po svém. Bylo by vhodné najít pro všechny přijatelnější řešení.

Chodník pro auta v Praze-Vinoři
Bez odpovědi

Chodník pro auta v Praze-Vinoři
U bakaláře, Praha - Vinoř

Kategorie: Parkování aut
Zasláno: 26. 07. 2016

Jde o stání na chodníku v obytné zóně, městská policie auta ignoruje... Nedávno tam byl dokonce na chodníku několik týdnů zaparkovaný obytný přívěs. Prakticky všechny domy v ulici mají garáže a volné plochy k parkování na vlastním pozemku.

Parkování na chodníku na Klárově
Bez odpovědi

Parkování na chodníku na Klárově
U železné lávky, Praha 1

Kategorie: Parkování aut
Zasláno: 17. 07. 2016

Jinak udržované a příjemné prostředí parčíku na Klárově se trochu míjí účinkem, jestliže je jedna z jeho stran lemována chodníkem, po kterém nelze přejít. Auta parkují po celé délce ulice a téměř po celé šířce chodníku. Podélné parkování by bylo přijatelnější.

Parkující auta na chodníku.
Zaslaný

Parkující auta na chodníku.
Nad Primaskou, Praha 10

Kategorie: Parkování aut
Zasláno: 02. 07. 2016

V části ulice Nad Primaskou je zřejmě ne zcela dobře zvolený způsob parkování aut. Auta velmi často stojí daleko za vyznačenou linií a zasahují do prostoru vyhrazeného pro chodce. Menší 'přešlap' je pochopitelný, ale tento případ je již neomluvitelný. Chodec zde nemá skoro prostor pro chůzi, nehledě na případnou jízdu s kočárkem, či na vozíku. (Např. s dvojčaty by zde nikdo neprojel). (Jedná se o lokalitu u hospody U pošty - doma. Mapa nereaguje.) (Pozn. CHS: Nám mapa reaguje, lokalizace upravena.)

Parkování na chodníku a v zeleni
Zaslaný

Parkování na chodníku a v zeleni
Pražského, Praha 5

Kategorie: Parkování aut
Zasláno: 16. 06. 2016

Parkující vozidla stále stejné firmy ničí zeleň a ohrožují chodce pojížděním po chodníku. Při nedávných silných deštích byla vyplavována uježděná hlína na nedaleký přechod. Denně tam tyto vozy parkují od cca 20h do 7h ráno mimo víkend již několik měsíců (bez postihu). Nedávno byly umístěny kameny pro zabránění pojíždění po zeleni. Řidiči to řeší parkováním přímo na trávníku.

Parkování na chodníku v ulici Velfíkova
Zaslaný

Parkování na chodníku v ulici Velfíkova
Velflíkova, Praha 6

Kategorie: Parkování aut
Zasláno: 12. 06. 2016

Na jižní častí ulici Velfíkova dost často parkují auta na chodníku. Navrhují pořídit v tomto miste omezovací sloupky.

Nedovolená reklama provozovatele thajských masáží
Bez odpovědi

Nedovolená reklama provozovatele thajských masáží
Mostecká, Praha 1

Kategorie: Parkování aut
Zasláno: 12. 06. 2016

Provozovatel thajských masáží v Mostecké ulici své služby inzeruje dle mého nedovoleným způsobem – parkováním starého trabanta v modré zóně, a to tak, aby se za něj vešla ještě rikša, čímž blokuje potřebná místa pro rezidenty. Rikša je vystavena také naproti provozovně v Karlově ulici. Rikši nejsou ani využívány jako dopravní prostředky, na noc jsou uklízeny do provozoven. Na obou je nalepeno 'Do not sit, private property', je tedy jasné, že se jedná o nedovolenou reklamu provozovanou mimo vlastní provozovnu. Není podstatné, že za stání trabanta v modré zóně platí více než rezidenti – i tak je taková ilegální reklama velice levná. Jde pravděpodobně o přestupek proti tržnímu řádu: 'V hlavním městě Praze je možné prodávat zboží a poskytovat služby mimo provozovnu (k tomuto účelu určenou kolaudačním rozhodnutím) pouze na místě, které bylo zařazeno do seznamu tržnic, tržišť, tržních míst, restauračních zahrádek, míst pro nabídku zboží a předsunutých prodejních míst v příloze nařízení hlavního města Prahy, kterým se vydává tržní řád a za podmínek a pravidel tímto nařízením stanovených.'

Příčné parkování na značce "podélné" před ČT
Vyřešený

Příčné parkování na značce "podélné" před ČT
Na hřebenech II, Praha 4

Kategorie: Parkování aut
Zasláno: 26. 05. 2016

Podélné parkování je náročné a hodně řidičů před Českou televizi parkuje jak je to pro ně jednodušší, tedy příčně. Kolikrát není možné projet ani s kočárkem ani s vozíkem pro lidi s handicapem do parku Kavčí hory. Parkování je na dost frekventovaném chodníku.

Parkování u zastávky Kavalírka
Zaslaný

Parkování u zastávky Kavalírka
Musílkova, Praha 5

Kategorie: Parkování aut
Zasláno: 18. 05. 2016

U autobusové zastávky Kavalírka v ulici Musílkova (za křižovatkou) parkují auta často příliš blízko zastávky, takže autobus nemůže najet dostatečně blízko k chodníku. V kombinaci s vyjetými kolejemi a dlažbou na silnici je potom téměř nemožné do autobusu nastoupit s kočárkem či taškou na kolečkách (s kterými nastupuje nemalé procento cestujících). Malé děti nebo starší lidé z vozovky také těžko nastoupí bez pomoci. Bylo by dobré na silnici (znovu) vyznačit prostor, kde se parkovat nesmí, a zákaz poté také vymáhat.

Chodník pravidelně zatarasený auty před ČT
Vyřešený

Chodník pravidelně zatarasený auty před ČT
Na Klaudiánce, Praha 4

Kategorie: Parkování aut
Zasláno: 07. 05. 2016

Pčed Českou televizí je chodník pravidelně zatarasený automobily, které parkují přes celý chodník a zabraňujíi kočárkům a vozíčkářům projít do parku, všude kolem jsou vysoké bariérové obrubníky, takže není možné projít bez pomoci druhé osoby.

Kodaňská x Estonská - přechod
Zaslaný

Kodaňská x Estonská - přechod
Estonská, Praha 10

Kategorie: Parkování aut
Zasláno: 29. 04. 2016

Parkování v zeleni. Že by nová dopravní značka?