Filtr podnětů



Nejnovější podněty

Seřadit podle počtu hlasů
Široké vyšlapané cesty mezi ZŚ Burešova - ul.Famfulíkova Praha 8
Zaslaný

Široké vyšlapané cesty mezi ZŚ Burešova - ul.Famfulíkova Praha 8
Famfulíkova, Praha 8

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 07. 07. 2017

Od doby, kdy se postavilo metro Ládví, se radikálně změnil pohyb lidí po sídlišti pohybujících se směrem na metro a zkracováním si tak přes trávníky. Je to velký problém na celém zdejším sídlišti, ovšem u nás v lokalitě mezi ZŠ Burešova a ul. Famfulíkova už jde o opravdu velmi frekventované a rok od roku širší a širší vyšlapané cesty. Jelikož v momentě horšího počasí lidé chodí po krajích a cesty jsou tak i metr a půl široké. Jezdí se tu i na kole a s kočárky. Roky si dopisuji s radnicí, bohužel se stále k žádnému řešení neschyluje. Zřízení mlatových cest by určitě problém vyřešilo. Mám za to, že by se určitě mělo přihlížet na změnu pohybu lidí při změně infrastrukury. Vyšlapaná cesta je dokonce již i na mapě udaná jako možná. Přikládám foto okolí a děkuji za vyjádření. S pozdravem Soňa Dvořáková

Nedostatečné značení na zastávkách MHD - kouření turistů
Nově zaslaný

Nedostatečné značení na zastávkách MHD - kouření turistů
Veleslavínská, Praha 6

Kategorie: Jiné
Zasláno: 30. 06. 2017

Na zast. Praha - nádr. Veleslavín jsem prakticky každý den vystaven stejné situaci: převážně turisté, čekající na autobus linky 119 směr Letiště, si zapálí cigaretu v prostoru zastávky, následně nedopalek odhodí na zem a nastoupí do autobusu. Pochopitelně ti slušnější na výzvu o nelegálnosti počínání reagují poodstoupením stranou, nedopalek však na zemi logicky skončí stejně, protože nejbližší odpadkový koš je na opačné straně (u výstupu z metra). Řešením je umístit na gabiony, které tvoří opěrnou zeď zastávky alespoň 70x300cm velký nápis v angličtině, ruštině, italštině a španělštině, který turisty informuje, že je kouření na zastávkách v ČR zakázáno. Vyznačit na zem pruhy/prostor pro ostatní-nekouřící účastníky MHD (piktogram přeškrtnuté cigarety)? Umístít druhý koš na nedopalky na zeď z gabionů tak, aby kuřák mohl/měl reálně kam odpad odhodit. DP hl. m. Prahy tento problém řešit nehodlá, viz odpověď paní Kubíčkové: v terminálu Nádraží Veleslavín je naprosto dostačují počet odpadkových košů. Koše jsou nainstalovány v přístřešku, v označnících i v zeleném dělícím pásu (pro řidiče) a dále zde je několik košů které jsou ve správě TSK. Na přístřešku jsou umístěné samolepky, které výslovně zakazují kouření v prostorách přístřešku a myslím, že jsou dostačující a není potřeba dělat žádná další písemná, ani obrazová upozornění. DPP jako dopravce, nemá možnost neukázněné cestující nikterak pokutovat, od toho zde existuje státní orgán, který by měl konat svou povinnost. Ze své funkce správce mohu požádat o spolupráci Městskou Policii o častější kontrolu v dodržování zákona o nekouření na zastávkách MHD, ale to je jediná věc, kterou mohu podniknout. S pozdravem Marcela Kubíčková referent Dopravní podnik hl. m. Prahy, akciová společnost

Staroměstské moře - nefunkční kanál
Zaslaný

Staroměstské moře - nefunkční kanál
Břehová, Praha 1

Kategorie: Jiné
Zasláno: 30. 06. 2017

Na ulici 17.listopadu (od Právnické fakulty ke konzervatoři) proběhly pěkné rekonstrukce chodníků. Bohužel dnešní deště ukázázaly 'drobný' nedostatek na křížení s ulicí Břehová (u Fakulty jaderné) - viz foto. Buď v tomto místě kanál vůbec není nebo je ucpaný (těžko říct za současné zaplavené situace). Každopádně prosím o nápravu. Plavat můžeme na plovárně. Také na přechodu přes 17.listopadu (u ulice Břehová) někdo zapomněl sundat oranžovou pásku přes svislou značku označující přechod pro chodce (ve směru k Právnické fakultě). Zároveň by si tento zasloužil obnovu vodorovného značení... Děkuji, Josef Schmidt

Chybějící přechod ul. Libocká
Nově zaslaný

Chybějící přechod ul. Libocká
Libocká, Praha 6

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 27. 06. 2017

Navrhuji zřízení přechodu pro chodce v křížení ulic Libocká a U Silnice v kat. úz. Praha 6 - Liboc. Nejbližší přechod ulice Libocká je vzdálen 170 m, chůze po pravém chodníku je značně ztížena (zaparkovaná vozidla, šířka chodníku v některých úsecích pouze 0,6 m), např. pohybs kočárkem nebo na invalidním vozíku je zde nemožný. Protější chodník má již obvyklou šířku. Úsek je velmi nepřehledný a frekventovaný, přecházení bez přechodu pro chodce je tak krajně nebezpečné.

Nesmyslně umístěná schránka České pošty
Vyřešený

Nesmyslně umístěná schránka České pošty
Ambrožova, Praha 3

Kategorie: Jiné
Zasláno: 25. 06. 2017

Čerstvě umístěná schránka ČP: Na úzkém přístupovém chodníku k mateřské škole, a to přímo ve výši hlavy dětí, které tudy několikrát denně procházejí. Nejnevhodnější místo v celém širém okolí.

Chybí přechod(y)na křižovatce Geologická x Slavínského
Nově zaslaný

Chybí přechod(y)na křižovatce Geologická x Slavínského
Slavínského, Praha 5

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 16. 06. 2017

Dobrý den, na křižovatce ulic Slavínského a Geologická dlouhodobě chybí přechod(y). Chodník od Kříženeckého náměstí končí u vjezdu do Barrandovských ateliérů, odkud zvláště v odpoledních hodinách vyjíždí velké množství aut, ale také vychází dost zaměstnanců. Počet projíždějících aut se zde zvýšil i díky nově dokončeným bytovým domům v Devonské ulici. Přejít křižovatku od hotelu Smaragd nebo od ateliérů je velmi nebezpečné a řidiči ještě chodcům nadávají. Byl zde pouze provizorní přechod v době úpravy vozovky. Musí se tu stát úraz? V blízkosti žádný přechod není. Tomešová

Díry v přechodu u Amazon Court
Zaslaný

Díry v přechodu u Amazon Court
Rohanské nábřeží, Praha 8

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 16. 06. 2017

Ve vozovce, zrovna v místě, kde přechází davy lidí od zastávky Karlínské náměstí k Amazon Courtu, jsou nepříjemné díry (že by je ty davy vyšlapaly?). Pokud se člověk při přecházení rozhlíží nebo jde v davu a nevidí tudíž před sebe, hrozí, že si zvrtne nohu. Ocenil bych vyrovnání vozovky.

Neprehledný přechod v křižovatce ul. Bodějovická-Sedlčanská
Zaslaný

Neprehledný přechod v křižovatce ul. Bodějovická-Sedlčanská
Budějovická, Praha 4

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 15. 06. 2017

Na základě opakovaných stížností mé 10-ti leté dcery, upozorňuji na nepřehledný přechod v křižovatce ul. Budějovická-Sedlčanská, v přímé blízkosti nadchodu ke stanici metra Kačerov a tedy na velmi frekventovaném místě v blízkosti několika škol a školek. Často zde parkují vozidla těsně u přechodu (nezřídka i na něm), a pokud jdete ve směru od metra, nejste jako chodec dobře vidět pro vozidla ve směru od Krče, kdy jsou tato vozidla vyjíždějící do kopce pod horizontem vozovky. Z tohoto důvodu nejsou z těchto vozidel dobře vidět chodci, ani chodec nevidí tato vozidla a jejich případná odbočovací znamení (často pak nevědí zda vozidlo bude pokračovat ve směru na Budějovickou či přes přechod do Sedlčanské ul.). V případě dětí je tato situace ještě nebezpečnější. Tedy jako největší problém vidím možné zakrytí výhledu jak pro chodce tak pro řidiče vozidel. Nejjednodušší rychlou nápravou tohoto stavu by mohlo být umístění betonového zátarasu či sloupků, které by zabránili parkování v těsné blízkosti přechodu. Situaci jsem zdokumentoval snímky, kde modrá Alfa-Romeo stojí na zmíněném problematickém místě.

Zmizely přechody pro chodce – Americká x Uruguayská
Zaslaný

Zmizely přechody pro chodce – Americká x Uruguayská
Uruguayská, Praha 2

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 14. 06. 2017

Po rekonstrukci křižovatky Americká-Uruguayská zmizel alepoň jeden přechod. Celkově bych uvítal, kdyby tam bylo přechodů víc anebo aby šlo aspoň bezpečně přejít přes 2 přechody.

Rozbité schody v Bělěhradské
Zaslaný

Rozbité schody v Bělěhradské
Bělehradská, Praha 2

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 14. 06. 2017

Už několik let jsou schody do parku zničené. Je nějaký důvod, proč to MHMP nebo Praha 2 ještě nedali do pořádku?

Smazaný přechod na silnici Spojovací
Zaslaný

Smazaný přechod na silnici Spojovací
Spojovací, Praha 9

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 14. 06. 2017

Dobrý den, chtěl bych nahlásit zcela smazaný přechod v ulici Spojovací pod křížením s ulicí Skloněná. Bylo by pěkné, kdyby se podařilo přechod obnovit.

Rozbita lampa Benediktska, Ph1
Zaslaný

Rozbita lampa Benediktska, Ph1
Benediktská, Praha 1

Kategorie: Jiné
Zasláno: 01. 06. 2017

Mozna kvuli oprave je skoda nechat vrsek nechat odkopnout opilci.

Odpadky u kontejneru na sběr šatstva v Jahodové ul.
Vyřešený

Odpadky u kontejneru na sběr šatstva v Jahodové ul.
Jahodová, Praha 10

Kategorie: Jiné
Zasláno: 31. 05. 2017

Dobrý den, chtěla bych poprosit o úklid pytlů s odpadky, které někdo složil ke kontejneru na sběr šatstva před OC Cíl v Jahodové ulici. Pytle tu leží už řadu dnů, ne-li týdnů. Děkuji a přeji příjemný zbytek dne. Eva Šuchmanová

Chybějící značení v ulici U Klavírky
Nově zaslaný

Chybějící značení v ulici U Klavírky
U Klavírky, Praha 5

Kategorie: Parkování aut
Zasláno: 31. 05. 2017

V ulici U Klavírky je nový a moc pěkný chodník z dlaždiček, děkujeme! Co teď ale chybí, je odpovídající dopravní značení. K čemu je chodníček do silnice, když tam stojí auto? Mírné proluky mezi nekonečnými řadami aut by taky neškodily. Vím, že to zmenší počet míst o víc než součet mezer, ale řidiči si nějak poradí. Přinejhorším zaparkují na druhé straně a dostanou pokutu.

Nefunkční kohoutky na vodu ve stanici Smíchovské nádraží
Zaslaný

Nefunkční kohoutky na vodu ve stanici Smíchovské nádraží
Nádražní, Praha 5

Kategorie: Jiné
Zasláno: 31. 05. 2017

Na dvou nástupištích nádraží Praha Smíchov jsou stará pítka na vodu. Bohužel jsou dlouhodobě nefunkční. Jejich zprovoznění by výrazně zvýšilo komfort cestujících.