Filtr podnětů



Nejnovější podněty

Seřadit podle počtu hlasů
Uschlý strom na rohu Anežkého kláštera
Nově zaslaný

Uschlý strom na rohu Anežkého kláštera
Na Františku, Praha 1

Kategorie: Jiné
Zasláno: 12. 09. 2017

Uschlý strom v blízkosti Anežského kláštera a Ministerstva průmyslu a obchodu v ulici Na Františku. Fotografie je ze soboty 9.9.2017.

Rozbitý chodník před kostelem sv. Jakuba
Nově zaslaný

Rozbitý chodník před kostelem sv. Jakuba
Malá Štupartská, Praha 1

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 12. 09. 2017

Vypadlé kostky vpravo od vchodu do kostela sv. Jakuba v ulici Malá Štupartská. Fotografie jsou ze soboty 9.9.2017.

Propadlý chodník na Zlíchově
Zaslaný

Propadlý chodník na Zlíchově
Na Zlíchově, Praha 5

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 10. 09. 2017

U nás před okny je propadlý chodník od potkanů. Fotografie je pořízena z okna, obrovská díra se táhne směren od silnice (mezi keři) pod chodníkem až pod dům, ktetý není podsklepen. Potkani lezou po keřích a děr je tam několik. Čekám, kdy se propadne celý dům.

Chybějící chodník  z ulice nad Mlýnským rybníkem k ulici J.Bibrdlíka
Nově zaslaný

Chybějící chodník z ulice nad Mlýnským rybníkem k ulici J.Bibrdlíka
Josefa Bíbrdlíka, Praha - Újezd

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 10. 09. 2017

Již po několikáté upozorňuji (bez odezvy) Městskou část Újezdu u Průhonic na nebezpečnou situaci díky chybějícímu chodníku v Újezdu u Průhonic, chodník chybí z ulice nad Mlýnským rybníkem k ulici J.Bibrdlíka (tedy při cestě na autobusovou zastávku). Navíc jsou přímo k silnici umístěny kontejnery (sklo, papír atd) a vzniká nebezpečná situaci, kdy při vynášení odpadu stojíte přímo v silnici a vyhýbají se Vám auta. Mé děti (a řada dalších dětí) denně chodí do školy a jdou část cesty po silnici. V ulici Nad Mlýnským rybníkem vyrostly desítky novostaveb a je opravdu nutné tuto situaci řešit dříve než se stane nějaké neštěstí. Bohužel zastupitelstvo i přes řadu urgencí se nevyjadřuje. děkuji. Průšová

Chybějící část chodníku v ulici Josefa Bíbrdlíka v  Újezdu u Průhonic
Nově zaslaný

Chybějící část chodníku v ulici Josefa Bíbrdlíka v Újezdu u Průhonic
Josefa Bíbrdlíka, Praha - Újezd

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 10. 09. 2017

Obracím se na Vás se žádostí o vybudování chodníku na pozemku p. č. 676/126 v k.ú. Újezd u Průhonic. Jedná se o prodloužení dosavadního chodníku ležícího podél pozemku p.č. 676/116 v ulici Josefa Bíbrdlíka. Stávající chodník je ukončen v místě kontejnerů pro tříděný odpad a na druhé straně na křižovatce ulic Josefa Bíbrdlíka a Nad Mlýnským rybníkem. Chodník má spojovat původní zástavbu s nově vznikající čtvrtí s rodinnými domy. Na zmíněné křižovatce nelze zřídit přechod pro chodce z důvodu blízkého přechodu na křižovatce ulic Josefa Bíbrdlíka a Formanská. Chodci, často rodiny s dětmi směřující do škol, jsou zde nuceni vstupovat přímo do vozovky a riskovat tím své zdraví a případně i život. Přecházení ulice je zde nepřehledné i díky umístěným kontejnerům, u kterých často zastavují auta.

Rozbitý chodník v ulici Linharstká
Zaslaný

Rozbitý chodník v ulici Linharstká
Linhartská, Praha 1

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 06. 09. 2017

Vypadlé kostky na chodníku na rozhraní domu č. 6 a 8.

Rozbitý chodník v ulici Štupartská
Zaslaný

Rozbitý chodník v ulici Štupartská
Štupartská, Praha 1

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 06. 09. 2017

Uvolněné kostky na chodníku v ulici Štupartská, na jižní straně ulice, 2 díry poblíž domu č. 14, kde se chodník rozšiřuje.

Chybějící přechod na ul. Stochovská-Ruzyňská (P6)
Zaslaný

Chybějící přechod na ul. Stochovská-Ruzyňská (P6)
Stochovská, Praha 6

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 04. 09. 2017

Mezi přechodem u ústí Stochovské do Drnovské a u ZŠ Ruzyně je 500 m bez přechodu. Ulice Stochovská-Ruzyňská prochází obytnou zástavbou, z jedné strany na druhou chodí spousta lidí, přebíhají děti; ze strany věznice se na vlak chodí opět přes ni. Zejména v souvislosti s otevřením tunelu Blanka a s opatřeními na Evropské se zde dramaticky zhoršila dopravní situace, ve špičce se dá sotva přejít, auta - většinou dojíždějící zpoza Prahy - zde nezřídka jezdí rychle, přestože se jedná již o kompaktní městskou zástavbu (a přestože by samozřejmě měla jezdit nejvýš 50). Aspoň jeden přechod na tomto nepochopitelně dlouhém úseku bez přechodů by byl takovým civilizačním minimem, zároveň by mohl, při vhodném provedení, přispět k opatrnější jízdě řidičů.

Matrace na rohu křižovatky Moravská - Šumavská
Nově zaslaný

Matrace na rohu křižovatky Moravská - Šumavská
Šumavská, Praha 2

Kategorie: Jiné
Zasláno: 29. 08. 2017

Na rohu křižovatky ulic Moravská - Šumavská leží už několik dnů matrace. Mohla by ji komunální služba uklidit? Děkuji.

Propadající se chodník nad kanalizací před domem Poděbradská čp. 558
Zaslaný

Propadající se chodník nad kanalizací před domem Poděbradská čp. 558
Poděbradská, Praha 14

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 28. 08. 2017

Chodník se kolem víka kanalizace nebezpečně propadá a různě vlní. Dobře je to vidět na fotografiích. Lokalizace: před vstupem do domu Poděbradská 558/125.

Přechod Slévačská - stará zebra vymazána, nová nenamalována
Vyřešený

Přechod Slévačská - stará zebra vymazána, nová nenamalována
Slévačská, Praha 14

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 28. 08. 2017

Přechod v Slévačské byl sice posunut, ale jiným směrem, ještě o nějaký ten metr dál od zastávky busu směr Žárská. Chápu, že to asi jinak nejde. Na přechod teď upozorňuje nás zrakově postižené taktilní dlažba - i to je chvályhodné. Bylo dokončeno asi před 14 dny, zároveň byla vymazána stará zebra, ale ta nová nebyla nastříkána, takže de facto žádný přechod momentálně neexistuje!!! - taktilní dlažba upozorňuje nevidomé na neexistující přechod. Vzhledem k tomu, že jde o místo za zatáčkou - téměř v zatáčce a že tudy od začátku školního roku budou chodit opět děti do školy (stává tu i dopravní policista), bylo by dobré, alespoň do 4. září zebru nechat nastříkat. Děkujeme.

Rozbitý chodník a nepořádek v ulici Jindřicha Plachty
Nově zaslaný

Rozbitý chodník a nepořádek v ulici Jindřicha Plachty
Jindřicha Plachty, Praha 5

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 28. 08. 2017

Dobrý den, krátký úsek ulice J. Plachty na Smíchově je pro chodce peklem. Všude psí exkrementy, moč, a kde je čisto, tam je chodník propadlý, nebo jsou v něm díry. Poslední letní měsíce nikdo neuklízí ani krajnice, ani chodníky, ani exkrementy. O opravu chodníku žádám již xměsíců, ale stále se nic neděje. Můžete mi s tím pomoc? Už jsem naprosto bezradná.

Chybí značka 50 km/h
Zaslaný

Chybí značka 50 km/h
K Uhříněvsi, Praha 22

Kategorie: Jiné
Zasláno: 28. 08. 2017

Ve směru do centra chybí před prvními domy značka 50 km/h a auta se tak řítí plnou rychlostí mezi obytné domy. V opačném směru přitom značka zvýšení rychlosti je. Na všech ostatních cestách ke kruháči ve směru do centra též snížení rychlosti je ještě před vjezdem do zástavby.

Rozbité schody ulice Famfulíkova, Praha 8
Zaslaný

Rozbité schody ulice Famfulíkova, Praha 8
Famfulíkova, Praha 8

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 17. 08. 2017

Chtěla bych náhlásit schody v naší ulici Famfulíkova na Praze 8, které jsou v katastrofálním stavu. To, že jsou celkově zkosené, špatně řešené od prvopočátku kdy se postavily, je jedna věc, se kterou nikdo nebyl ochoten nic nikdy dělat, ale v dnešní době jsou navíc plné děr a opravdu jde o zdraví lidí denně tudy chodících, Je tam jedna velká díra, kterou někdo aspoň částečně zakryl kartonem z krabice. Info, že schody vlastně nepatří přímo Praze 8, ale magistrátu hl.města Prahy mám zprostředkovaně, takže nevím, zda je to info správné. Každopádně mě zajímá, kdo za tyto schody zodpovídá a kdo je má tedy opravit než si někdo zlomí nohu. Děkuji za prověření celé situace. S pozdravem S. Dvořáková

Nepořádek u výstupu z metra Muzeum u Nár. musea
Nově zaslaný

Nepořádek u výstupu z metra Muzeum u Nár. musea
Mezibranská, Praha 1

Kategorie: Jiné
Zasláno: 17. 08. 2017

Okolí výstupu z výtahu ze stanice metra Muzeum směrem k Národnímu museu a podchodu pod Bělehradskou je dlouhodobě zanedbané. Zaneřáděné okolí laviček, plevel, trávníky plné odpadků a použitých pomůcek na nitrožilní aplikaci, koše v posledním stádiu rozkladu. Závěje nedopalků.