Vyhledávejte podle:Bariérovost, Praha 13

Seřadit podle počtu hlasů
Díry v povrchu cyklostezky ŘE-HL
Bez odpovědi

Díry v povrchu cyklostezky ŘE-HL
Jeremiášova, Praha 13

Kategorie: Bariérovost
Zasláno: 07. 03. 2022

Prosíme o opravu několika nebezpečných vymlácených míst v prudkém kopci cyklostezky ŘE-HL vedoucí od Galerie Butovice dolů do Prokopského údolí.

Stezka pro vozíčkáře s překážkou - ul. K Sopce
S odpovědí

Stezka pro vozíčkáře s překážkou - ul. K Sopce
K sopce, Praha 13

Kategorie: Bariérovost
Zasláno: 04. 05. 2014

Místo, kde se stezka napojuje na chodník, není zpevněno a krajnice chodníku tvoří vyvýšenou bariéru. Bylo by rozumné to tam upravit, aby někteří vozíčkáři nebyli nepříjemně překvapení.

Nebezpečné schodiště u zastávky autobusu Luka
Vyřešený

Nebezpečné schodiště u zastávky autobusu Luka
Mukařovského, Praha 13

Kategorie: Bariérovost
Zasláno: 05. 01. 2013

Dobrý den, U zastávky autobusu Luka v Praze 13 všechna 4 schodiště vedoucí z uliční úrovně na galerii nemají zajištěn volný prostor pod tímto schodištěm. Jsem nevidomý a technikou bílé hole nelze tyto schody identifikovat. Například při východu z lékárny a otočení vpravo se praštím hlavou do ocelové konstrukce schodiště. Kousek popojdu a mohu se znovu praštit do druhého schodiště. Konkrétně u mě nárazy do hlavy způsobují zvýšení nitroočního tlaku. Při průchodu těmito místy se cítím značně nejistě, neboť pohyb v těchto místech nelze za současných podmínek technikou slepecké hole bezkolizně zvládnout. Bohužel tady stačí i jen malé odvedení pozornosti a ostatní, kteří to zde zcela perfektně neznají prostě mají smůlu. Pro úplnost uvádím, že pravidla pro provedení této úpravy stanoví § 4 odst. 1 vyhlášky č. 398/2009 Sb., o obecných technických požadavcích zabezpečujících bezbariérové užívání staveb a návazně bod 2.2.2. její přílohy č. 1. Návod na vzorové řešení je zde (viz obr. 65): http://www.disparity.cz/data/USR_048_DEFAULT/VSB_metodika_bezbarierove_uzivani_staveb_text.pdf Za zabezpečení tohoto místa děkuji. Petr Novák