Neoprávněný zábor zkratky mezi ul. Pod Závěrkou a Pod Děvínem, Smíchov

Před časem si 2 sousedé zahradili veřejnou cestu, na které pěstovali zeleninu, aj. TSK jako správce této účelové komunikace dělala, že o tom neví a vyřadila jí z plánu údržby.
Jde o cestu v šířce cca 3 m a délce 80 m na pozemku parc. č. 4942/1 v k.ú. Smíchov, oblast Dívčí hrady, patřící Hl. městu Praha. Vede ze slepé ulice Pod Závěrkou za domem č.25 do ulice Pod Děvínem u domu č.26.
Na ní navazuje další zkratka v délce cca 90 m kterou všichni používáme, takže po cca 170 m chůze bychom mohli dojít do ulice K Závěrce, kde je jediná prodejna potravin, hospoda, praktická lékařka, kardiologie, dětské hřiště, stanice autobusu 231 Kesnerka.
Když nemůžeme využít zabranou zkratku, musíme jít do obchodu, hospody, atd. cca 600 m. Tam a zpět 1200 m, což je oproti 340 metrům tam a zpět s využitím zkratky 3,5 x delší. Autem do téhož obchodu a zpět ujedeme v soustavě jednosměrek 3,7 km.
Ulice Pod Závěrkou není navíc pro chodce bezpečná. Je nepřehledná, velmi úzká, s úzkými chodníky, které někde úplně chybí. Pro děti jedoucí ze školy by bylo vhodnější vystoupit až ve stanici Kesnerka a jít mimo silniční provoz domů uvedenou zkratkou.

Dle e-mail zprávy ze sekretariátu p. starostky z 24.11.2020, Odbor dopravy ÚMČ 5 na naši žádost dát cestu do pořádku argumentuje tím, že cesta je zavřená již delší dobu, že oprava bude drahá a vlastně neví, proč bychom jí chtěli používat -. citujeme : „ Současně se v případě tohoto spojení mezi ul. Pod Závěrkou a Pod Děvínem neztotožňuje s Vaším názorem, že toto propojení je nezbytně nutnou komunikační potřebou pro zajištění nezbytné propustnosti pro pěší v tomto území“..
Dále odbor dopravy uvedl, že cestu nechá vyklidit, ale pro veřejnost jí uzavře, protože není udržovaná a její technický stav neodpovídá zákonu o pozemních komunikacích.

Co k tomu dodat? Pro nás občany je jedno, jestliže nemůžeme používat veřejnou cestu proto, že si o ní 2 sousedé zvětšili zahradu, nebo proto, že jí TSK neudržovala, ačkoliv měla a jakákoliv kontrola její práce absentovala.

Žádáme, aby TSK uznala své pochybení a cestu pro nás opravila přednostně.

Petice zveřejněná na Facebooku Spolku Dívčí hrady dohromady
https://www.petice.com/petice_za_oteveni_zkratky_mezi_ulicemi_pod_dvinem_a_pod_zavrkou#form

Zaslal: Marie Makovcová,PhDr., 12.02.2021 v 00:10

Praha 5-
 
 
 
 
 

Pod Závěrkou, Praha 5

Komunikace o řešení podnětu

Odpoveď: 04.03.2021 12:37

Dobrý den, k tomuto podnětu jsme dostali informace z MČ Praha 5, zde jsou:

Vítáme tento podnět, který měl být v pondělí 8.3. 2021 na Výboru pro dopravu Prahy 5. Kvůli opatřením bude přesunut nejspíš na duben. Odbor územního rozvoje Prahy 5 nemůže předjímat usnesení. Dá se očekávat žádost o opravu příslušnou institucí, tedy TSK.Považujete odpověď za dostačující?

Diskuze

Žádné komentáře

Přidat komentář


Sledovat řešení podnětu (?)Pod Závěrkou, Praha 5

 

Sledovat řešení podnětu

Nechte nám svůj e-mail. Zašleme vám informace o postupu při řešení tohoto podnětu.

Podobné podněty

Přeplněné kontejnery

Praha 5, 25. listopad 2015 S odpovědí

Rozpadlé schody v ulici Hilmarova

Praha 5, 01. červenec 2019 S odpovědí

Nebezpečné roští v Jihozápadní IV

Praha 4, 04. únor 2014 S odpovědí


Zobrazit všechny podněty