Vyhledávejte podle:



Bariérovost, Praha 1

Seřadit podle počtu hlasů
Dočasné dopravní značky v Divadelní ulici znemožňují použití chodníku
Nově zaslaný

Dočasné dopravní značky v Divadelní ulici znemožňují použití chodníku
Divadelní, Praha 1

Kategorie: Bariérovost
Zasláno: 10. 08. 2022

Několikrát do roka dochází v ulici Divadelní (v části od Národního divadla až po ulici Krocínova) k záboru parkovacích míst pro účely natáčení filmu (nejspíše v rámci Národního divadla). Dočasné značení je umístěno na chodníku v ulici Divadelní tak nešťastně, že v některých případech nelze po chodníku projít. Nutné dodat, že chodík je opravdu v některých částech úzký a v dnešní době by neodpovídal nejspíše stavebním normám. Obejít toto dočasné značení znamená vstoupit do přímo do vozovky, což například s kočárkem je dost nešťastná situace - automobily zde jezdí velice rychle. Ani použití chodníku na druhé straně ulice není v této části ulice možné - buď je chodník ještě užší nebo zde vůbec není.

Zapomenuté ohrazení na Staroměstském náměstí (P1)
Bez odpovědi

Zapomenuté ohrazení na Staroměstském náměstí (P1)
Staroměstské nám., Praha 1

Kategorie: Bariérovost
Zasláno: 04. 07. 2022

Na Staroměstském náměstí je poblíž Mariánského sloupu už několik týdnů bez zjevného důvodu čtvercové kovové hrazení. Mám za to, že ho kdosi zapomněl odstranit. Minimálně by to stálo za prověření, případně doplnění informační tabulky, oč se jedná.

Bariérový severní přechod Vítězná x Šeříková
Bez odpovědi

Bariérový severní přechod Vítězná x Šeříková
Šeříková, Praha 1

Kategorie: Bariérovost
Zasláno: 24. 05. 2022

Na severním přechodu, tj. blíže Kampě, přes ulici Šeříková se na straně blíže mostu Legií nachází zvýšený obrubník, kvůli němuž je tento přechod bariérový. Vím, že přechod na druhé straně Vítězné je bezbariérový, avšak k němu je třeba dojít oklikou přes Újezd, resp. téměř okolo Café Savoy. Toto by ovšem nemělo být výmluvou pro bariérovost zmíněného přechodu ležícího na důležité spojnici Národního divadla a Petřína.

Pěší spojení Muzeum - 1. nástupiště Hlavní nádraží
Bez odpovědi

Pěší spojení Muzeum - 1. nástupiště Hlavní nádraží
Legerova, Praha 1

Kategorie: Bariérovost
Zasláno: 24. 05. 2022

Pěší cesta z Vinohradské od Muzea na Hlavní nádraží Legerovou ulicí dnes končí svedením chodců z chodníku na silnici. Přitom ve stejné úrovni jako je konec chodníku se za plotem směrem ke kolejím nachází široká nevyužitá pochozí plocha. Rád bych tímto požádal o vybourání části plotu v místě konce dnešního chodníku a tím umožnění bezpečného průchodu opravdu až k samotnému nádraží. K případné námitce, že probourání plotu vyvolá potřebu výstavby nové brány lze dodat jen tolik, že přímo u historické budovy nádraží o pár desítek metrů dál plot končí a žádná brána se zde nenachází, tudíž již neplatí, že by areál hlavního nádraží byl oplocený a uzamykatelný. Současný chodník se nachází na pozemku č.p. 4101/1 ve vlastnictví HMP a zmíněný plot k probourání na pozemku č.p. 4372/1 ve vlastnictví společnosti České dráhy. Předem děkuji

Uzavírka chodníku bez patřičné možnosti obejití
Bez odpovědi

Uzavírka chodníku bez patřičné možnosti obejití
nábř. Edvarda Beneše, Praha 1

Kategorie: Bariérovost
Zasláno: 02. 05. 2022

V podjezdu pod Čechovým mostem je výkop, který blokuje celou šířku chodníku i přilehlého místa pro parkování. Chodci musí místo obcházet vozovkou, kde auta jezdí velmi rychle a navíc jsou schovaná za zatáčkou. Prosím o vyhrazení průchodu pro pěší.

Velká kaluž před vstupem do metra B Můstek z Jungmannova náměstí
S odpovědí

Velká kaluž před vstupem do metra B Můstek z Jungmannova náměstí
Jungmannovo nám., Praha 1

Kategorie: Bariérovost
Zasláno: 07. 04. 2022

Pokud hodně prší kaluž zabírá celou šířku vstupu do metra, nelze do něj vstoupit suchou nohou.

Rozbitý poklop na chodníku - hlavní nádraží Praha
Vyřešený

Rozbitý poklop na chodníku - hlavní nádraží Praha
Legerova, Praha 1

Kategorie: Bariérovost
Zasláno: 09. 02. 2022

Před hlavním nádražím na chodníku v Praze jsem dnes (5.2.2022) viděl rozbitý poklop, sám jsem si toho na poslední chvíli. Nevím jestli to tam je dlouho, ale je vidět, že je to zrezlý a chtělo by to opravit, než tam někdo zahučí.

Dočasný sloup tramvajového vedení na mostě Legií
Vyřešený

Dočasný sloup tramvajového vedení na mostě Legií
Most legií, Praha 1

Kategorie: Bariérovost
Zasláno: 11. 01. 2022

Na mostě Legií je na úrovni Střeleckého ostrova již téměř rok před lampou číslo 101 960 umístěný přenosný sloup s betonovou základnou, který drží tramvajové trakční vedení. Původně bylo vedení zavěšeno na lampě. Na ní však zatím žádné údržbářské práce, které by vedly k návratu trolejí na lampu, neproběhly. Existuje nějaký odhad, kdy by měla být lampa opravena a spolu s tím odstraněn i přenosný sloup?

Odpadkový koš nevhodně umístěn v komunikaci
Bez odpovědi

Odpadkový koš nevhodně umístěn v komunikaci
Anežská, Praha 1

Kategorie: Bariérovost
Zasláno: 11. 11. 2021

Umístění odpadkového koše je bariérou v území při vyústění ulice. Například vyhýbání s kočárkem a chodci je problematické. Koš by jistě mohl být o kus dál, kde nebude v cestě.

Lavičky na chodníku
Vyřešený

Lavičky na chodníku
Karlova, Praha 1

Kategorie: Bariérovost
Zasláno: 10. 03. 2020

Provozovny v Karlově ulici blokují chodník lavicemi. Zábory na to mají sotva, ale už to trvá dva měsíce.

Značky a sloupy věř. osvětlení v chodníku
S odpovědí

Značky a sloupy věř. osvětlení v chodníku
Letenská, Praha 1

Kategorie: Bariérovost
Zasláno: 24. 01. 2017

Letitá situace, která denně komplikuje život chodcům na už tak úzkém chodníku v Letenské ulici. Situaci dotváří parkující vozidla přečnívající do chodníku. Nelze řešit sdružením osvětlení a sloupu od trolejí, namontováním značek na zeď a přidáním informativní cedulky pro řidiče, aby neparkovali čumákem na chodník, pokud nemají příliš dlouhý vůz? Pokud je zeď ve vlastnictví města, nelze ji posunout a nevyhovující chodník rozšířit? Průjezd kočárkem je velký problém, ale i samotná chůze vyžaduje vstup do vozovky, pokud se v místě střetnou dva chodci.

Uzavřené průchody na Pražském hradu
S odpovědí

Uzavřené průchody na Pražském hradu
Hradčanské nám., Praha 1

Kategorie: Bariérovost
Zasláno: 12. 04. 2016

Procházení areálem Pražského hradu je omezeno, prý z bezpečnostních důvodů: ani po dokončení oprav na fasádách nelze např. z Hradčanského náměstí vstoupit do Jižních zahrad (schodištěm do Rajské zahrady) nebo do zahrady Na Baště - zde je to o to nesmyslnější, že z II. nádvoří můžeme dojít až k té zamčené mříži...

Blokování chodníku reklamou
Vyřešený

Blokování chodníku reklamou
Josefská, Praha 1

Kategorie: Bariérovost
Zasláno: 07. 02. 2016

'Italská' restaurace v Josefské ulici dlouhodobě (několik let!) blokuje polovinu chodníku otevřenou okenicí/dveřmi. Dřív jako zarážku používala polena, poslední rok má pro tento účel přímo petlici. Protože je restaurace zastrčená stranou od turistické trasy vedoucí Mosteckou ulicí, otevírá tyto dřevěné dveře kvůli blikající reklamě.

Chybějící pěší spojení od břehu Vltavy na Mánesův most
S odpovědí

Chybějící pěší spojení od břehu Vltavy na Mánesův most
Klárov, Praha 1

Kategorie: Bariérovost
Zasláno: 18. 01. 2016

Mezi parčíkem na Klárově a Mánesovým mostem existuje přirozená pěší trasa. Té stojí dnes v cestě běžně přelézané zábradlí, běžně přecházený nezpevněný svah a chybějící napojení na pěšinu, která vede pouhých pár metrů odsud. V projektu URMu z 9/2011, z něhož vychází i současná úprava Alšova nábřeží se sochami Johna Hejduka, je toto spojení řešeno. Dle mých informací však jeho realizaci v současnosti MČ není nakloněna. Popírat přirozené pěší cesty lidí je ale škoda...

Zábradlí zbytečně bránící pohybu
S odpovědí

Zábradlí zbytečně bránící pohybu
Václavské nám., Praha 1

Kategorie: Bariérovost
Zasláno: 20. 11. 2014

Na rohu Václavského náměstí a magistrály před McDonaldem nedávno vyrostla struktura, která patrně zakrývá nějaký výtah do podzemí. Je ohraničena zábradlím. To brání pohybu chodcům, průchody kolem zábradlí jsou příliš nízké. Bylo by vhodné zábradlí i se vzniklou zídkou odstranit. Domnívám se, že i odporuje nedávno vzniklému Manuálu veřejných prostor, který akcentuje průchodnost pro chodce. Funkce zábradlí není zřejmá, pokud brání, aby chodci vkročili na výtah či co to je, je zbytečné minimálně tam, kde je podélné s magistrálou (na fotografii vlevo).