Filtr podnětů



Zaslané, Praha 4

Seřadit podle počtu hlasů
Přechod u ZŠ Jílovská – krátká zelená
Zaslaný

Přechod u ZŠ Jílovská – krátká zelená
Novodvorská, Praha 4

Kategorie: Světelná signalizace
Zasláno: 09. 01. 2019

Dobrý den, nebylo by možné, aby na přechodu pro chodce u zastávky Jílovská (směrem od Kačerova) svítila na dvoufázovém přechodu v ranních hodinách od cca 7:20 do 7:50, kdy tudy chodí děti do ZŠ Jílovská déle zelená pro chodce tak, aby bylo možné přechod přejít celý najednou? Zelená pro chodce zde svítí velmi krátce a pokud nejste připraveni hned u okraje vozovky nemáte šanci jej přejít. Ve skupině lidí, kteří vystoupí někdy i ze 3 autobusů najednou se téměř vždy přechází druhá část na červenou, což není ani bezpečné ani výchovné. Bezpečné mi ale nepřipadá ani to, když děti musí zůstat stát na ostrůvku uprostřed mezi silnicemi, mnohdy auta projíždí dost rychle, navíc se na další zelenou čeká dlouho. Přitom provoz zde není tak silný, aby vznikaly dlouhé kolony. Děkuji Zuzana Slavíková

Přechod na křižovatce Údolní - Vavřenova
Zaslaný

Přechod na křižovatce Údolní - Vavřenova
Vavřenova, Praha 4

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 25. 09. 2018

Na křižovatce ulic mezi Vavřenova x Údolní nelze bezpečně přejít. Křižovatka je v ranních hodinách velice frekventovaná. Děti dochází pěšky do ZŠ Filosofská a do ZŠ Jilovská a přechod pro chodce je přímo za zatáčkou a řekla bych velmi nebezpečný. Vůbec si nedovedu představit, že bych dítě přes tento přechod pustila samotné do školy. Bylo by vhodné zde udělat přechod pro jejich bezpečnou cestu do školy. Děkuji.

Chybějící přechod v ulici Klánova x Vavřenova x Filosofská
Zaslaný

Chybějící přechod v ulici Klánova x Vavřenova x Filosofská
Filosofská, Praha 4

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 12. 09. 2018

Dobrý den, na křižovatce ulic mezi Klánova x Vavřenova x Filosofská nelze bezpečně přejít z ulice Klánova do ulice Filosofská (a naopak). Chybí tu i navazující chodníky. Uprostřed je malý ostrůvek a za ním pokračuje ještě ulice Klánova. Ze směru Klánova na sudě číslované straně není chodník a dále je parkoviště bez chodníku (u č.p. 62) a na liché straně končí chodník u křižovatky do ulice Vavřenova (u č.p. Klánova 61a) a nelze pokračovat v chůzi do ulice Vavřenova bez toho, aby se přešla silnice mimo přechod pro chodce. Křižovatka je velice frekventovaná a myslím i dost nepřehledná při příjezdu z ulice Vavřenova. Vzhledem k tomu, že děti z ulice Klánova spadají do ZŠ Filosofská, bylo by vhodné zde udělat přechod pro jejich bezpečnou cestu do školy. Děkuji.

Chodník nekrytý před cákající vodou
Zaslaný

Chodník nekrytý před cákající vodou
Sdružení, Praha 4

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 19. 08. 2018

Při deštích se na vozovce tvoří díky vyjetým kolejím kaluže. Projíždějící auta pak chtě nechtě ohodí procházející chodce sprškou vody. Prosím o vyřešení, nejlépe stejné, jako je v podjezdu pod magistrálou. Díky

Nefungují/nesvítí některá světla na semaforech pro chodce.
Zaslaný

Nefungují/nesvítí některá světla na semaforech pro chodce.
Na strži, Praha 4

Kategorie: Světelná signalizace
Zasláno: 11. 08. 2018

Na světelné křižovatce ulic Na Strži a Milevská/Neveklovská nesvítí některá světla. Přinejmenším na semaforech pro chodce. Přiložená fotografie ukazuje, že na sloupu č. 12 nesvítí zelená. Jak je to s červenou barvou si nepamatuji. Dále nesvítí některá světla (určitě nesvítí zelená) na sloupu č. 5. Vím, že na jednom ze sloupů nesvítilo ani jedno ze světel. Je možné, že problém je i na dalších.

Zhoršení přístupu na dětské hřiště v ulici Krčská
Zaslaný

Zhoršení přístupu na dětské hřiště v ulici Krčská
Krčská, Praha 4

Kategorie: Parkování aut
Zasláno: 25. 06. 2018

V rámci zón placeného stání na Praze 4 došlo k vyznačení nových parkovacích míst přímo u vstupu na dětské hřiště - nově bude tedy přístup na hřiště nutný mezi zaparkovanými auty, nemluvě o jejich otáčení. Původní režim zakazoval autům do oblasti branky hřiště vjíždět, ale zákaz vjezdu byl posunut o cca 20 metrů: https://mapy.cz/s/2LVQF

Oprava dlazdeneho chodniku asfaltovymi zaplatami
Zaslaný

Oprava dlazdeneho chodniku asfaltovymi zaplatami
Dvorecká, Praha 4

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 29. 04. 2018

Dlouhodobe rozpadle casti dlazdeneho chodniku byly 'opraveny' pomoci asfaltovych zaplat. Vypada to hrozne a zbyvajici dlazba se bude dale uvolnovat.

Nepřehledná křižovatka v ul. Ve Studeném, Žalmanova, Machovcova
Zaslaný

Nepřehledná křižovatka v ul. Ve Studeném, Žalmanova, Machovcova
Žalmanova, Praha 4

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 17. 04. 2018

Nepřehledná křižovatka hlavně v době parkování osobních aut (středa, kdy je večerní škola ve Střední gastr v ul. Vrbova. Také auta jedoucí ul. Ve Studeném do kopce a s kopce ohrožují svojí rychlostí přecházející.

Uzavřené schody Mezivrší - Vlnitá
Zaslaný

Uzavřené schody Mezivrší - Vlnitá
Mezivrší, Praha 4

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 17. 03. 2018

U vstupu na schody z ulice Mezivrší se objevila cedule 'Chodník uzavřen havarijní stav'. Cesta je důležitou spojnicí mezi oblastí 'Na Křížku' (tj. ulice Vlnitá a přilehlé oblasti) a starého Braníka, kde je množství důležitých cílů, např. ZŠ, MŠ, kostel, ZUŠ, obchodní vybavenost, lékaři, pošta a další služby. Stav schodů dlouhodobě není uspokojivý, avšak není jasné, proč byl náhle vyhodnocen jako havarijní a proč se stal důvodem k uzavření potřebné cesty. Náhradní obchozí trasy jsou výrazně delší.

Rozbitý chodník / vytrhané dlažební kostky v ulici Krchlebská, Praha 4
Zaslaný

Rozbitý chodník / vytrhané dlažební kostky v ulici Krchlebská, Praha 4
Krchlebská, Praha 4

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 22. 02. 2018

Dobrý den, chtěla bych nahlásit vytrhané dlažební kostky na chodníku v ulici Krchlebská. Nejvíce poškozených míst je před domem číslo 1891/8. Vytrhané kostky se povalují všude kolem a místa na chodníku, kde byly kostky vytrhány, se hlavě během dešťů rozbahňují. Obojí znesnadňuje jízdu s kočárkem a chůzi zejména starším spoluobčanům. V neposlední řadě vypadá takový chodník velmi neudržovaným a zanedbaným dojmem. Za obyvatele ulice, kteří by ocenili opravu, mnohokrát děkuji. Jana Trávníčková

Rozbitý chodník v ulici Fillova
Zaslaný

Rozbitý chodník v ulici Fillova
Fillova, Praha 4

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 23. 11. 2017

Dutiny pod rozlámanými dlaždicemi chodníku se s každým deštěm plní vodou a mění v miny. Po šlápnutí na ně je sprška bahnité vody zaručena.

Otáčení a průjezd vozidel těsně před vchodem do ZŠ Filosofská
Zaslaný

Otáčení a průjezd vozidel těsně před vchodem do ZŠ Filosofská
Filosofská, Praha 4

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 19. 11. 2017

Otáčení a průjezd vozidel do areálu firmy sousedící se základní školou. Jedná se o prostor v těsné blízkosti vchodu do ZŠ Filosofská.

Ranní provoz na křižovatce Údolní - Vavřenova
Zaslaný

Ranní provoz na křižovatce Údolní - Vavřenova
Vavřenova, Praha 4

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 19. 11. 2017

V době, kdy ráno chodí děti do školy, je na této křižovatce velmi silný provoz, horší přehlednost, v okolí zastavují auta. Nebezpečné zvlášť pro mladší děti. Odpoledne je provoz o něco lepší.

Příjezdová komunikace před budovu školy ZŠ Filosofská
Zaslaný

Příjezdová komunikace před budovu školy ZŠ Filosofská
Filosofská, Praha 4

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 19. 11. 2017

Setkávání žáků s vozidly na jedné úzké komunikaci, a to hlavně v ranních hodinách, kdy přijíždí jak auta pracovníků firmy, tak žáci do školy.

Rozbitý chodník Mojmírova
Zaslaný

Rozbitý chodník Mojmírova
Mojmírova, Praha 4

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 25. 10. 2017

Chybějící a zničené betonové dlaždice po celé délce chodníku v Mojmírově ulici.