Filtr podnětů



S odpovědí, Praha 2

Seřadit podle počtu hlasů
Kolobezka v Botiči
S odpovědí

Kolobezka v Botiči
Sekaninova, Praha 2

Kategorie: Jiné
Zasláno: 15. 07. 2020

Zahozená kolobezka v Botiči v parku Folimanka poblíž Ostrčilova náměstí.

Příliš krátká doba zelené na semaforu na Francouzské u potravin Vávra
S odpovědí

Příliš krátká doba zelené na semaforu na Francouzské u potravin Vávra
Francouzská, Praha 2

Kategorie: Světelná signalizace
Zasláno: 15. 07. 2020

Doba na přechod docela široké vozovky na Francouzské u potravin Vávra (odhadem 15m) je cca 3 vteřiny. Dnes mě málem přejel motorista, jelikož jsem stihla dojít asi do třetiny a ještě mi málem vynadal. Asi před týdnem jsem byla svědkem, kdy tramvaj téměř přejela staříka s holí, jenž byl už asi 5 vteřin po limitu a došel jen na konec kolejiště. Toto není normální! Snažím se vycházet už na oranžovou, abych došla alespoň do 2/3 a to jdu svižným krokem. Pokud náhodou projede tramvaj během 'naší' zelené, už nestíháme ani vyjít a čekáme další minutu a půl.

Nebezpečný přechod v ulici Sekaninova
S odpovědí

Nebezpečný přechod v ulici Sekaninova
Sekaninova, Praha 2

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 25. 05. 2020

Je to jeden z hlavních přístupů k parku Folimanka, chodí přes něj spousta dětí, rodičů s dětmi a další. Přechod je přitom nepřehledný a proto nebezpečný. Nachází se v dlouhém rovném úseku Sekaninovy ulice, kde mají řidiči tendenci jet rychle, auta parkující do jeho těsné blízkosti zastiňují výhled těch, kdo chtějí přejít, řidičům naopak kryjí výhled na chodce. Dospělí, ale zejména děti musejí vyjít až do vozovky, aby je řidič viděl/aby viděli, zda mohou přejít. Bylo by vhodné tuto situaci zlepšit. (např. semafor, 'záliv' chodníku do vozovky...) K zamyšlení je podle mého názoru i celková úprava dopravy a rychlosti v Sekaninově ulici. Je to sice důležitá motoristická trasa, zároveň ale lemuje velmi frekventovanou a oblíbenou zelenou, klidovou zónu parku Folimanka a cyklostezku vedoucí podél ní. Napadá mě například snížení rychlosti na 30 km/h přes den nebo regulace rychlosti pomocí zpomalovacích prvků. Pozn. Podnět jsem (včera) poslala na Úřad MČ Praha 2, odkud mi (dnes) přišla zpráva, že jej předávají příslušnému odboru MHMP.

Krátký čas na přechodu pro chodce ve Francouzské ul. před domem č. 9
S odpovědí

Krátký čas na přechodu pro chodce ve Francouzské ul. před domem č. 9
Francouzská, Praha 2

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 12. 01. 2020

V ulici Francouzská, před domem č.842/9, je přechod pro chodce se semaforem. Semafor umožňuje chodcům přejít silnici ve velmi krátkém časem, asi 3 vteřiny. Mladý člověk nemá šanci přejít na zelenou, natož senior. Již několikrát jsem byla svědkem, kdy senior přecházel přes tento přechod a zmatkoval uprostřed silnice, když se auta a tramvaje rozjely kolem něj. Dalším případem byl senior, který se pomalu pohyboval, v důsledku snahy o zrychlení chůze, jelikož opět nebylo možné přejít přechod během třívteřinové zelené na semaforu, upadl na zem a vyvrkl si kotník. Prosím o seřízení semaforu a nastavení delšího času pro přechod na zelenou, ať přejdeme nějakému vážnějšímu neštěstí. Děkuji.

Poškozené zábradlí Na Zbořenci
S odpovědí

Poškozené zábradlí Na Zbořenci
Na zbořenci, Praha 2

Kategorie: Jiné
Zasláno: 06. 01. 2020

Ulomená část prvního pole zábradlí v ulici Na Zbořenci, před číslem 8. Aktuální stav je velmi nebezpečný - zábradlí neplní funkci, hrozí pád do hloubky cca. 2m na nižší úroveň chodníku. Čnící zbytek madla zábradlí představuje nebezpečí zranění chodců i poškození projíždějících vozidel. Je nutná rychlá oprava. Současně by mohly být ze sousedního zábradlí odstraněny nelegálně umístěné schránky na klíče k ubytování pro turisty (těžko předpokládat, že by vlastník komunikace k jejich umístění dal souhlas).

Vyvrácený sloupek
S odpovědí

Vyvrácený sloupek
Na zbořenci, Praha 2

Kategorie: Jiné
Zasláno: 06. 01. 2020

Opět vyvrácený a poničený sloupek na hraně chodníku v ulici Na Zbořenci. O dva sloupky dále je jeden sloupek již delší dobu zcela chybějící.

Podchod Legerova směr Vinohradská
S odpovědí

Podchod Legerova směr Vinohradská
Legerova, Praha 2

Kategorie: Jiné
Zasláno: 06. 01. 2020

Postřik na průčelí fasády. Nezná někdo dle písma kdo by to mohl udělat?

Ulice Pod Větrovem – parkování napříč chodníku, že se nedá projít
S odpovědí

Ulice Pod Větrovem – parkování napříč chodníku, že se nedá projít
Pod Větrovem, Praha 2

Kategorie: Parkování aut
Zasláno: 01. 11. 2019

V ulici Pod Větrovem automobily parkují napříč chodníku, že se nedá projít a chodník je ve špatném stavebně technickém stavu. Prosím o zásah městské policie a opravu chodníku.

“Sbírka” odloženého dopravního značení v ulici Na Zbořenci/Na Zderaz
S odpovědí

“Sbírka” odloženého dopravního značení v ulici Na Zbořenci/Na Zderaz
Na zbořenci, Praha 2

Kategorie: Jiné
Zasláno: 26. 08. 2019

Zřejmě v důsledku nočních radovánek turistů obývajících místní velké počty Airbnb ubytování se v ulici kupí odložené dopravní značky, které obveselení návštěvníci v noci městem přesouvají. Značky se v ulici válí již velmi dlouho, nikdo nejeví zájem je uklidit. Konkrétně: - výstražný kužel odložený před č.p. 275; - dočasné značení objížďky cca. proti č.p. 273; - přikázaný směr jízdy opřený o fasádu mezi č.p. 275 a č.p. 274; - pohozená (odněkud utržená) značka přechod pro chodce na chodníku před č.p. 267. Pozn.: Pokud městská část (město, stát) neumí turismus v centru patřičně regulovat, aby nebyl obtěžující, je třeba, aby se naučila aspoň eliminovat jeho negativní důsledky - hluk, odpad, vandalismus atd. - a zajistila tak kvalitní prostředí pro své obyvatele (voliče a plátce daní).

Chybějící víko kanálu v Lublaňské
S odpovědí

Chybějící víko kanálu v Lublaňské
Lublaňská, Praha 2

Kategorie: Jiné
Zasláno: 04. 08. 2019

Na chodniku je kanal a v nem chybi viko. Velice nebezpecne misto.

Chybějící sloupek na hraně chodníku - ulice Odborů
S odpovědí

Chybějící sloupek na hraně chodníku - ulice Odborů
Odborů, Praha 2

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 27. 06. 2019

Vytržený (a chybějící) sloupek na hraně chodníku a vozovky v ulici Odborů u kina MAT.

Rozbitý obrubník ul. Nad Petruskou
S odpovědí

Rozbitý obrubník ul. Nad Petruskou
Nad Petruskou, Praha 2

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 17. 04. 2019

V ulici Nad Petruskou pred domem č.6 je vyvaleny obrubník. Kamenný blok prekáží provozu a mezera po něm je hrozbou pří chůzi po již tak úzkém chodníku.

Odpočítávání světelné signalizace pro chodce
S odpovědí

Odpočítávání světelné signalizace pro chodce
Ječná, Praha 2

Kategorie: Světelná signalizace
Zasláno: 12. 04. 2019

Na všech přechodech na náměstí I. P. Pavlova je instalováno časové odpočítávání změny signálu. Zajímalo by mě, proč je časový odpočet aktivní jen u zeleného signálu a nikoliv u červeného. Smysl časové signalizace je omezit počet chodců, kteří přechází na červenou, protože vidí, jak dlouho ještě budou čekat. Toto zařízení by mělo sloužit ke zvýšení komfortu chodců při přecházení rušných komunikací. Časová signalizace u zeleného signálu však chodce psychologicky nutí zrychlit, aby stihli přejít než vyprší čas, tím pádem rozhodně k jejich většímu komfortu nepřispívá. Prosím o vysvětlení významu tohoto opatření.

Propadlý kanál a chybějící poklop kanálu v ul. Malá Štěpánská č.5
S odpovědí

Propadlý kanál a chybějící poklop kanálu v ul. Malá Štěpánská č.5
Malá Štěpánská, Praha 2

Kategorie: Jiné
Zasláno: 07. 01. 2019

V ul. Malá Štěpánská naproti č.p. 5 je propadlé víko od kanálu a hned vedle chybějící poklop od kanálu. Místo toho, aby se poklop opravil je tam již několik měsíců pouze zábrana! Až se tam někdo zabije, pak se to bude řešit.

Rozbitý chodník v ulici Italská, před domem číslo 32
S odpovědí

Rozbitý chodník v ulici Italská, před domem číslo 32
Italská, Praha 2

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 03. 01. 2019

V ulici Italská, před domem číslo 32 jsou vypadlé kostky vedle kanalizačního poklopu, viz jedna z fotografií - je to poměrně nebezpečné, jelikož se to nachází uprostřed ulice. Další dlažba chybí na místě, kde dříve býval starý parkovací automat, viz další fotografie.