Filtr podnětů



Zaslané, Praha 5

Seřadit podle počtu hlasů
Stromy v ulici u Blaženky
Zaslaný

Stromy v ulici u Blaženky
U Blaženky, Praha 5

Kategorie: Jiné
Zasláno: 12. 05. 2019

V návaznosti na snahy primátora hlavního města Prahy p. Zdenka Hřiba obnovit v ulicích města Prahy malý vodní cyklus, což zahrnuje i sázení stromů, bych rád upozornil na příležitost začít s výsadbou stromů v ulici U Blaženky. V ulici u Blaženky a nejen tam (dale např. Na Cihlářce) je dostatek místa na výsadbu potřebných stromů, které místním lidem poskytnou velmi potřebný stín, a to hlavně v letních měsících, stromy na těchto ulicích chybí a je to citelně poznat právě v období léta, kdy procházíte ulicemi a stínu, aby pohledal. Stromy v horku zachytávají vodu, která se odpařuje a ochlazuje tak ovzduší, a zároveň také prach.Stromy pak fungují jako přírodní klimatizační jednotka. Jiné ulice v sousedství (U Klavírky, Nad Santoškou, Xaveriova) již stromy mají nebo byly vysazeny . Jsme zvědaví, co podnikne městská rada a jak dlouho to bude trvat? Že by výmluvy ohledně kabelů a potrubí co vede ulicí? Chystáte se podniknout v tomto nějaké kroky? Také bych doporučil implementovat kruhový objezd (v ulici u Blaženky) se zelení na velké křižovatce, kde v létě teplota dosahuje více než 50 stupňů a asfalt se tam roztéká tak, že se při chůzi boty lepí k chodníku. Samozřejmě to také zastaví auta projíždět tímto místem nepřiměřenou rychlostí.

Zastaralá infrastruktura - Malvazinského náměstí - před Albertem.
Zaslaný

Zastaralá infrastruktura - Malvazinského náměstí - před Albertem.
U Šalamounky, Praha 5

Kategorie: Jiné
Zasláno: 12. 05. 2019

Mám podnět pro radnici městské části Praha 5,a to restrukturalizaci “Malvazinského náměstí- místo před Albertem ” Malé náměstí, které může v budoucnu fungovat jako tzv. “červený koberec” pro okolí, je momentálně ve velmi špatném stavu. Auta zabírají náměstí kvůli špatné a zastaralé infrastruktuře. Dlažba je ve velmi tristním stavu a není zde vůbec žádná zeleň, žádné stromy, které by v létě mohly chodcům poskytnou, tak potřebný stín. Lavičky jsou ošklivé a po většině využívány lidmi, kteří zde konzumují alkohol již od časných ranních hodin, hází své láhve a cigarety do malého trávníku, protože tam není nic jiného než plevel. Můj návrh můžete vidět viz níže, jak by se místo dalo vylepšit, a to např: parkování (výhodnější krátkodobý pobyt, 30 minut parkování povoleno pouze mezi 9-18 h). Toto parkování by bylo pohodlnější pro místní obyvatele a ty, kteří plánují udělat nákup v malém supermarket Albert. To by zamezilo tomu, že zde parkují mimopražští, kteří se svezou autobusem na Anděl a pokračují dál do práce, zatímco jejich auto blokuje celý den místo pro ty, kteří si chtějí jen zastavit a nakoupit. Malá zeleň na chodnících zase zastaví občany překračovat silnici tam, kde je to nepřehledné a riskantní. Jízdní pruh pro cyklisty by mohl taktéž zastavit auto od parkování viz obrázek “Finální”.

Chybějící značka přechod pro chodce v Naskové ul.
Zaslaný

Chybějící značka přechod pro chodce v Naskové ul.
Naskové, Praha 5

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 03. 04. 2019

V Praze 5 - Košíře v ulici Naskové 1318/1d ( 1231/1), je odbočka do nepojmenované ulice. V jejím začátku je vodorovné značení přechodu pro chodce, značení svislé chybí. Přes tuto nepojmenovanou ulici je vjezd na stavby bytových domů. Nachází se zde jen značka zákaz vjezdu (mimo dopravní obsluhu), slepá ulice. Žádám o doplnění svislého značení přechodu pro chodce. (Pozn. Chodci sobě: Dovolujeme si také doplnit žádost o obnovu vodorovného značení.)

Chybějící regulace obl. Podbělohorská a přechod Libínská x Nad Palatou
Zaslaný

Chybějící regulace obl. Podbělohorská a přechod Libínská x Nad Palatou
Libínská, Praha 5

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 17. 01. 2019

Okolí zastávky Podbělohorská (začátek ulice Pod stadiony a Podbělohorská v místech, kde odbočuje doleva na Vypich) je nevhodně regulováno ještě z dob, kdy v okolí nebyla rozsáhlejší zástavba. Dnešní řešení neodpovídá potřebám obyvatel ani jejich trajektoriím. Přechody jsou umístěné tak, že lidé chodí převážně mimo ně. Nejkřiklavější problém je v křížení ulic Libínská, Pod stadiony a Nad Palatou, kde dochází ke skutečně nebezpečným situacím. Jedná se o zatáčku, kde běžně přechází lidé, převážně senioři a rodiče s dětmi - cestou do místní mateřské školy anebo na Ladronku, případně si jednoduše zkracují cestu, protože nejbližší přechod je cca 200 m daleko. Ulice Podbělohorská je v nižší části směrem ke Klamovce regulována zpomalovacími prvky, v oblasti kolem zastávky Podbělohorská tomu tak již není. Situace je nepřehledná též pro automobily, především při vyjíždění z ulice Libínská doleva na Strahov. V místě jsou zrcadla, ale řidiči jsou si evidentně často nejistí, zda skutečně mohou jet. Doporučuji urychleně přehodnotit existující (dosud nerealizovaný) projekt úprav této oblasti na základě reálných trajektorií a uživatelské přívětivosti pro chodce i řidiče a také celkové zklidnění komunikace, po které vzhledem k široké a dlouhé silnici jezdí automobily velice rychle (překračují povolenou rychlost nebo dobržďují na poslední chvíli i u stávajícího přechodu, který je ze směru zhora dolů za zatáčkou a tudíž hůře viditelný). Do plánů pravěpodobně vstoupí nutná (alespoň částečná) renovace vozovky, která má v zastávkách vyjetá koryta hluboké cca 5 cm.

Téměř celoročně louže přes chodník, v zimě led (Barrandov)
Zaslaný

Téměř celoročně louže přes chodník, v zimě led (Barrandov)
Lamačova, Praha 5

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 11. 12. 2018

Dobrý den, na chodníku u OC Kamera je kvůli nerovnostem po jakémkoliv dešti louže přes celý chodník (na foto není zdaleka nejhorší stav) – v zimě louže pravidelně zamrzá po celé šířce chodníku a místem se prakticky nedá projít. Musí se obcházet křovím, nebo jít jinudy. Stav trvá už mnoho let, vyrovnání chodníku v dotčeném úseku by problém vyřešilo. Děkujeme za úpravu do bezpečného stavu. (Přesný popis místa: chodník od restaurace Kamera směrem k přechodu v ulici Tréglova a ke schodům vedoucím na autobusovou zastávku Chaplinovo nám.)

Chybějící přechod přes Klikatou u Markovy
Zaslaný

Chybějící přechod přes Klikatou u Markovy
Klikatá, Praha 5

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 25. 11. 2018

Dobrý den, prosím o vytvoření přechodu přes ulici Klikatou těsně pod jejím křížením s Markovou. Klikatá je extrémně dopravně zatížená a všichni, kdo bydlí na její severní straně (ulice Na pomezí, Markova, Klikatá a Mezná) mají nyní vlastně jen dvě možnosti, jak se dostat do zbytku Jinonic, a tím pádem kamkoliv jinam po Praze - přechod u zastávky Vidoule a přechod u zastávky Hutmanka (který je velmi nebezpečný). Klikatá je ale dlouhá a mezi těmito dvěma přechody je víc jak 500 m. Proto jsme nuceni přebíhat nebezpečnou Klikatou, po níž jezdí velké množství aut (je to jeden z hlavních tahů Prahy 5) velmi rychle. Ulice je docela široká a v té frekvenci aut se nám často stává, že na bezpečné okno, v němž si dospělý troufne ulici přeběhnout, čeká ráno a odpoledne třeba 5 nebo víc minut. Je logické, že spousta lidí přebíhá Klikatou právě cca uprostřed, tzn. na jediném místě, kde by bylo možné udělat přechod - těsně pod křížením s Markovou, protože lidé vycházejí z Markovy a potřebují se dostat na druhou stranu. Navíc naproti Markovy je na druhé straně Klikaté dětské hřiště, které určitě je určeno nejen pro ty, kdo bydlí na jižní straně Klikaté, ale i pro ty, co bydlí na severní. Ti se ale na hřiště nemůžou kvůli chybějícímu přechodu bezpečně dostat - s dítětem se opravdu raději do silnice nevrháme. Hřiště je tak využíváno jen zpoloviny a často na něm místo dětí vidíme opilce popíjející kořalku. A v Markově je zdravotní středisko, kam chodí mnoho obyvatel Jinonic, kteří naopak bydlí na opačné straně Klikaté, takže se potřebují přes ni nějak dostat, opět nemají jak. Prosím o vytvoření tak dlouho chybějícího přechodu. Pokud klikatost Klikaté způsobuje, že přechod nelze udělat kvůli minimální vzdálenosti od zatáčky, prosím, snižte na Klikaté rychlost na 30 km/h, tak nebude vadit, že přechod bude 65 m za zatáčkou. Klikatá by stejně neměla být tranzitní ulicí (obzvláště po vytvoření nové ulice U Trezorky), takže jí snížení rychlosti jen prospěje. Děkuji, Petr Papírník.

Chybějící semafor na nebezpečném přechodu přes Klikatou
Zaslaný

Chybějící semafor na nebezpečném přechodu přes Klikatou
Klikatá, Praha 5

Kategorie: Světelná signalizace
Zasláno: 22. 11. 2018

Dobrý den, ulice Klikatá je v dnešní době extrémně dopravně zatížená a kvůli tomu se stala téměř nepřekonatelnou pro chodce. V oblasti mezi Hutmankou a Vidoulí jsou přes ni pouze dva přechody - po jednom u obou zastávek. U Vidoule je přechod díky blízkosti křižovatky bezpečný, protože auta jsou nucena přes něj projíždět pomalu. Ale u Hutmanky je přechod opravdu nebezpečný - ulice je opravdu klikatá a není zde nijak omezena rychlost (ani značkou ani zpomalovacím prahem), auta tu jezdí běžně 50 km/h a chodec přecházející Klikatou od cvičiště vodicích psů pro nevidomé směrem na jihozápad není do poslední chvíle vidět a většina řidičů si jej všimne na poslední chvíli a nezastaví nebo nebezpečně dobržďuje (na fotografii je vidět, že přechod je příliš blízko nepřehledné zatáčce). Vzhledem k tomu, že se jedná o skoro jedinou cestu pro všechny, kdo bydlí v oblasti Klikaté, Mezné a Markovy směrem k metru, a také vzhledem k tomu, že po tomto přechodu denně přechází mnoho trenérů vodicích psů a jejich nevidomých klientů, prosíme o instalaci semaforu spolu s upozorňovacím světlem někde v oblasti podjezdu pod tratí, které bude signalizovat, zda na blízkém semaforu svítí zelená (trvalé zelené světlo) nebo červená (blikající oranžové světlo). Na tomto přechodu ještě naštěstí žádné auto nikoho nezabilo, ale vzhledem ke stupňující se dopravě na Klikaté ulici to bohužel hrozí skoro denně. Děkuji.

Chybějící semafor na nebezpečném přechodu přes Radlickou u Butovické
Zaslaný

Chybějící semafor na nebezpečném přechodu přes Radlickou u Butovické
Radlická, Praha 5

Kategorie: Světelná signalizace
Zasláno: 08. 11. 2018

Dobrý den, Přes Radlickou u křižovatky s Butovickou je velmi nebezpečný přechod, na němž letos auto zabilo dítě (na fotografii je dobře vidět emotivní vzpomínka), i když na něm byla v nedávné době provedena některá dopravní opatření. Vzhledem k tomu, že přes přechod denně přechází mnoho dětí, protože jsou v bezprostředním okolí dvě základní školy a několik školek, je jediným opravdu bezpečným opatřením semafor. Děti od raného věku umí důsledně dodržovat červenou na semaforu, ale bezpečné chování na přechodech bez semaforů je docela složitá věc a není zaručeno ani u starších dětí - tomu chlapci bylo 13. Prosím o vybudování semaforu na této křižovatce. Semafor pomůže i řidičům a autobusům, které vyjíždí z Butovické, protože na Radlické je tak silný provoz, že bezpečně projet křižovatkou z vedlejší bývá občas téměř nemožné.

Chybějící lavičky u kampusu UK JInonice
Zaslaný

Chybějící lavičky u kampusu UK JInonice
U kříže, Praha 5

Kategorie: Jiné
Zasláno: 08. 11. 2018

V okolí kampusu UK chybí lavičky. Místo toho je tam plácek s křovím.

Nepovolené odbočování aut a ohrožení chodců v Nádražní
Zaslaný

Nepovolené odbočování aut a ohrožení chodců v Nádražní
Za Ženskými domovy, Praha 5

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 01. 10. 2018

Na křižovatce Nádražní - Za Ženskými domovy je dlouhý přechod pro chodce, kdy je nutné sledovat jak auta, tak tramvaje. Ze směru od Smíchova po ulici Nádražní není dovoleno odbočovat doleva pro osobní automobily do ulice Za Žen. domovy, což by mělo přecházení ulehčit. Bohužel aut, která zde odbočují v ranní a odpolední špičce, je velké množství. Autobusy, IZS zde odbočují, což je dovoleno. Přechod je dlouhý a pro starší lidi, děti, matky s kočárky velmi nepříjemný. Vedle toho lidé při odbočování často přejedou oficiálně zamýšlený odbočovací pruh a najíždí až do sekce, kde odbočovat nemají a je jen pro chodce a tramvaje.

Chodník tankodrom - za domy v ul. Lamačova 17-27, směrem od Grussovy
Zaslaný

Chodník tankodrom - za domy v ul. Lamačova 17-27, směrem od Grussovy
Lamačova, Praha 5

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 03. 07. 2018

Dobrý den, chtěli bychom upozornit na velmi špatný stav celého chodníku od ulice Grussova podél zadních vchodů domů Lamačova 17-27 (chodník sám o sobě nemá podle mapy název). Asfalt je zvlněný, polámaný, kanály propadlé i vystouplé, stav se za posledních pár let dost zhoršil. Jakmile na chodník napadá na podzim listí, nejsou nerovnosti a propadliny vůbec vidět. Zimní podmínky jsou samozřejmě také špatné. Netřeba říkat, že to je hojně využívaná cesta ke všem domům v Lamačově ul. 17-27, do novějších bytovek v ulici Do Klukovic, k dětským hřištím, k tramvaji, atd. Prosíme o uvedení do BEZPEČNÉHO stavu. Děkujeme.

 Nebezpečný přechod Ostrovského x Radlická
Zaslaný

Nebezpečný přechod Ostrovského x Radlická
Radlická, Praha 5

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 20. 06. 2018

Jedná se o přechod na Radlické (křižovatka Ostrovského (od Santošky) x Radlická (směr k Zlíchovskému tunelu)). Každý den tento přechod používáme při cestě na autobusové nádraží Na Knížecí a velmi často se stává, že musíme před auty (která odbočují z ulice Ostrovského do ulice Radlická) uskakovat, nebo jim dávat přednost, i když máme zelenou my - chodci. Zelená trvá na přechodu přibližne 4 vteřiny, takže auta jedoucí zezhora vjíždí na přechod ve chvíli, kdy už chodcům svítí opět červená, nicméně chodci se tam stále vyskytují . Stejná situace nastává, když jdeme ze směru od Ženských domovů nahoru k Santošce. Auta na nás troubí a klepou si na hlavu, protože přecházíme v podstatě na červenou. Je to velmi nepříjemné a nebezpečné...děti přes tento přechod chodí samy a mám strach, že jednou nestačí uskočit :( Bylo by fajn umístění výstražného oranžového blikacího panáčka na semafor v ulici Ostrovského, aby odbočující řidiči (do ulice Radlická) věděli, že si mají dát pozor na chodce na přechodu a netroubili jako pominutí....nebo prodloužení zelené pro přecházející. Byla bych vděčná za vyjádření, jakým způsobem a zda je možné tento problém řešit.

Chybejici moznost prechodu vozovky vcetne tramvajovych koleji Lihovar
Zaslaný

Chybejici moznost prechodu vozovky vcetne tramvajovych koleji Lihovar
Nádražní, Praha 5

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 14. 05. 2018

Dobry den, u tramvajove zastavky Lihovar, resp. za touto zastavkou v ulici Nadrazni smerem na Zlichov chybi moznost prechodu vozovky. Navic se zde stala minuly tyden srazka automobilu s chodcem. Tento nedostatek pozorujeme jiz cca 1 rok a nehoda nas motivovala k tomu tento nedostatek publikovat. Chodi zde i od zastavky busu Lihovar znacne mnozstvi lidi, mladistvych a maminek s detma a kocarky a krizovani rozbitych koleji a chodniku, navic jeste bez prechodu (zebry) neni snadna zalezitost. Byla zde nejakou dobu zebra ve zlute barve, navic jen obrys (nevyplnena), bohuzel se ale barva vytratila. Bohuzel je nutne silnici na tomto miste prejit, protoze chodnik na strane, kde je Strakonicka a BUS konci. Na Zlichov pokracuje chodnik pouze po jedne strane. Prosim, i vzhledem k nedavne nehode, o doplneni bile zebry na tomto miste. Dekuji

U Zvonu zbytečně nerozdělen interval 2 přechodů(přes tram a  Plz. ul.)
Zaslaný

U Zvonu zbytečně nerozdělen interval 2 přechodů(přes tram a  Plz. ul.)
Plzeňská, Praha 5

Kategorie: Světelná signalizace
Zasláno: 11. 03. 2018

Jedná se o přechod mezi označníky tram. zastávky U Zvonu. Lidé, kteří vystoupí z tramvaje od Anděla a chtějí přejít doleva přes koleje legálně, musejí zbytečně čekat cca 2 minuty protože  je sloučená signalizace pro přecházení s tou přes jízdní pruh Plzeňské, což samozřejmě vzhledem k místní intenzitě dopravy znamená dlouhý interval (více než minutu). Lidé tak v úzkém místě zbytečně překáží a zabírají místo a považuji to za velmi nebezpečné, tramvaj vás tak míjí těžko. Obejít dav je pro osoby se sníženou schopností pohybu  orientace opravdu nebezpečné. Například na  Palackého náměstí je signalizace pro přechod přes tram. pás a přes silnici oddělen a to je tam pro čekání lidí mnohem mnohem více místa a řekl bych že i menší nebo shodná intenzita dopravy jako kolem zastávky U Zvonu. A podotýkám, že na sloupu u přechodů v inkriminovaném místě kde dochází k shluku lidí čekajících na přecházení do obou směrů, jsou na sloupu tlačítka po obou stranách, určitě by to tak bylo finančně i technologicky bez nákladů na rozdělení signalizace. Budu rád za písemnou  zpětnou vazbu, kterému správci komunikace toto přísluší, a že jste mu to nějak v odborněji popsané podobě zaslali. Předem děkuji za vyřešení Jiří

Uvolněné schody - cesta z parkoviště v ul. Tréglova do OC Kamera
Zaslaný

Uvolněné schody - cesta z parkoviště v ul. Tréglova do OC Kamera
Tréglova, Praha 5

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 11. 02. 2018

Prosíme o opravu zcela uvolněného a vyviklaného schodu na cestě z parkoviště v ulici Tréglova k obchodnímu středisku Kamera. Děkujeme.