Vyhledávejte podle:



S odpovědí, Praha 22

Seřadit podle počtu hlasů
Chybějící chodník v ulici Františka Diviše
S odpovědí

Chybějící chodník v ulici Františka Diviše
Františka Diviše, Praha 22

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 30. 03. 2023

Dobrý den, chtěl bych nahlásit tři velmi propojené problémy a konečně se dočkat chodníků, které bych si představoval, pokud bydlíme v Praze. 1) Velmi nebezpečná křižovatka pro chodce, kde vozidla nedodržují předepsanou rychlost a chodci musí překonat velmi širokou silnici s kamiónovou dopravou. V této křižovatce jsou neustále nehody, což je pro nás pro rodiče velmi hrozná představa. Křižovatka o které mluvím je v Ulici Podleská/Františka Diviše. 2) Další problém je že v této křižovatce sjíždějí vozidla právě do ulice Františka Diviše u bytového komplexu Františka Diviše 1603/20 a 20a, bez ubrání rychlosti. Těsně za křižovatkou je přechod pro chodce a vjezd do garáží do bytového domu. To je kombinace, která je obrovsky nebezpečná, představíte-li si, že řidičům nebrání nic vjet do ulice klidně v rychlosti 100km/hod. 3) Naprosto chybějící chodníky a opět nutný vstup do ulice Františka Diviše, která dodnes není obytnou zónou ačkoliv prostředí tomu nasvědčuje. Přejdeme-li přes přechod ulici Nad Volyňkou a pokračujeme směrem po Františka Diviše k nádraží, chybí zde chodník a maminky s kočárky, důchodci a vlastně všichni ostatní se musí brodit blátem viz přiložená fotografie. Následují hrůzostrašné chodníky, zřejmě z původních vyřazených panelů a kostek, které si někdo odlil sám, neumím si představit, že bych zde jelo jako dítě např. na koloběžce. Na mapě jsem vyznačil chybějící chodník a nepřehledný přechod, kudy každý den chodí děti na autobus. Moc prosíme o pomoc a předem děkujeme,

Nejasná situace s mostem mezi ulicemi (U Nadýmače a Za Nadýmačem)
S odpovědí

Nejasná situace s mostem mezi ulicemi (U Nadýmače a Za Nadýmačem)
Za Nadýmačem, Praha 22

Kategorie: Jiné
Zasláno: 11. 09. 2019

Dobrý den, 1. Dotaz: Již delší dobu není jasná situace co bude s klenutým mostem Japonského typu pro chodce, přes rybník Nadýmač I. Jedná se o přechod z ulice U Nadýmače do ulice Za Nadýmačem k Mateřské školce Za Nadýmačem. Současná radnice před nějakým časem umístila na most ceduli s nápisem 'Most není v majetku MČ Uhříněves, tvrdí, že vlastníkem mostu je pražského magistrát. Co bude s mostem dále, ale nikde neuvádí. Osobně s tímto postupem (právním alibismem) současné radnice nesouhlasím. Na most vyvěsí ceduli s nápisem, že jí most nepatří, tím se chce zjevně zbavit odpovědnosti ,co bude s mostem dále...ale proč jsou jako rukojmí bráni občané Uhříněvsi, kteří most pouze využívají a fotí se na něm s dětmi... občané most používají jednoduše proto, protože bydlí v Uhříněvsi a je praktické přes tento most vodit děti školky a školy... Mimo jiné je most občany vnímán už jako dominanta této konkrétně starší části Uhříněvsi. Fotí se na něm například i svatby. Stav mostu se pomalu bohužel zhoršuje. Nejsem odborník, ale domnívám se, že snad přímé riziko zhroucení mostu nehrozí, jedná se o kovovou konstrukci (oblouk), obložený dřevem. Bohužel zub času pracuje neúprosně a dřevo se rozpadá, je nutná údržba. Již delší dobu zaznívají informace o zbourání mostu tj. nechat ho zchátrat, následně zbourat a postavit novou lávku na vedlejší parcele, kde se letos začne stavět DPS Betlímek. Osobně se domnívám, že zbourání by byla velká škoda. Prosím o informaci co bude s mostem dále a kdo převezme odpovědnost za jeho rekonstrukci. Dotaz 2: Druhý dotaz souvisí s prvním. Týká se chybějícího veřejného osvětlení pod výstupem z mostu přes zmiňovaný most přes Nadýmač I, směrem do ulice Za Nadýmačem k Mateřské Školce. Pro chodce, který jde z mostu směrem ke školce s dětmi nebo jenom k popelnicím, či z jiných důvodu, naprosto chybí světlo...je to patrné na jedné přiložené fotce. Jasně zde chybí lampa veřejného osvětlení na rohu RD u popelnic. Vlastně ani moc nechápu proč tam lampa není, při pohledu z mostu je patrno, že jedna lampa vlastně v logické řadě chybí přesně na rohu protějšího RD při výstupu z mostu. Bylo by možné tam veřejné osvětlení dodat? Foto přikládám. Děkuji S pozdravem Michal Řezníček

Uzavřená lávka pro chodce přes Říčanský potok nám. Bratří Jandusů
S odpovědí

Uzavřená lávka pro chodce přes Říčanský potok nám. Bratří Jandusů
nám. Bratří Jandusů, Praha 22

Kategorie: Bariérovost
Zasláno: 17. 01. 2019

Dobrý den, již delší dobu je uzavřená lávka přes Říčanský potok v Uhříněvsi u Náměstí Bratří Jandusů...děti musí chodit okolo hlavní silnice což je už tak nebezpečné, kdyby se lávka opravila určitě by to pomohlo. Díky MR

Chybí značka 50 km/h
S odpovědí

Chybí značka 50 km/h
K Uhříněvsi, Praha 22

Kategorie: Jiné
Zasláno: 28. 08. 2017

Ve směru do centra chybí před prvními domy značka 50 km/h a auta se tak řítí plnou rychlostí mezi obytné domy. V opačném směru přitom značka zvýšení rychlosti je. Na všech ostatních cestách ke kruháči ve směru do centra též snížení rychlosti je ještě před vjezdem do zástavby.

Nebezpečný přechod pro chodce za ostrou zatáčkou silnice v Pitkovicích
S odpovědí

Nebezpečný přechod pro chodce za ostrou zatáčkou silnice v Pitkovicích
K dálnici, Praha 22

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 15. 03. 2017

Přechod je u vjezdu do obce Pitkovice, na hlavní silnici z Uhříněvsi směrem na D1. Pro větší bezpečnost tohoto přechodu je zásadní, aby si řidiči uvědomili, že musí zpomalit PŘED zatáčkou vedoucí do Pitkovic z Uhříněvsi. I přes opatření ke zklidnění provozu, která byla zavedena, to stále velký počet řidičů nedělá. Pokud auta projíždějí zatáčkou ve vyšší rychlosti, zejména za snížené viditelnosti, například ráno v zimě, velmi snadno přehlédnou značku, že se blíží obec a přechod pro chodce. Pak už nemají kdy zastavit, pokud je na přechodu někdo právě uprostřed silnice. Nebezpečí nehody je stále velmi vysoké. Prosím tedy Komisi dopravy Praha 22, aby zvážila tato opatření: i) Vybudovat ostrůvek uprostřed silnice – chodci by tak mohli přejít do poloviny a bezpečně počkat, než přejdou zbývající část silnice. ii) Umístit radar měřící rychlost (se světly) u vjezdu do Pitkovic ve směru od Uhříněvsi (před zatáčkou před obcí), aby řidiči viděli, jak rychle jedou, a bylo tedy zřejmé, že musí zpomalit PŘED vjezdem do obce. iii) Rozšířit umístění horizontálních bílých čas na silnici, které ukazují, že se blíží přechod, až za zatáčku, takže by je řidiči viděli ještě před vjezdem do zatáčky. Pokud někdo zatáčí příliš rychle, vidí tyto čáry, až když je za zatáčkou, a to už j příliš pozdě na to, aby mohl zastavit, pokud silnici právě někdo přechází. Děkujeme moc za pomoc