Filtr podnětů



Přechody a křižovatky, Praha 4

Seřadit podle počtu hlasů
Nebezpečná cesta pro děti ze ZŠ Ružinovská
Nově zaslaný

Nebezpečná cesta pro děti ze ZŠ Ružinovská
Ružinovská, Praha 4

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 11. 11. 2019

ZŠ Ružinovská vzdělává děti s mentálním postižením a poruchami autistického spektra. Děti, které tuto školu navštěvují, dojíždějí z celé Prahy. Nejbližší zastávka MHD je Klárův ústav, odkud však ke škole chybí bezpečná cesta. Chodník od zastávky končí na křižovatce Ružinovská x Vídeňská, kde chybí přechod pro chodce, na protější straně chodník nenavazuje. O kousek dále děti musí překonat ještě křižovatku Ružinovská x Pod Krčským lesem, kde taktéž chybí přechod. V obou zmiňovaných křižovatkách je obzvláště v ranních hodinách velký provoz, auta projíždí velmi rychle, v křižovatce s ulicí Pod Krčským lesem často dochází k otáčení vozidel v křižovatce. Škola situaci dlouhodobě monitoruje v rámci ekoprojektu, v roce 2019 se zapojila do programu Bezpečné cesty do školy. Podrobnosti na https://www.prazskematky.cz/projekty/bezpecne-cesty-do-skoly/databaze-realizovanych-projektu/zs-ruzinovska/

Chybějící přechod u zastávky Starý Spořilov
Nově zaslaný

Chybějící přechod u zastávky Starý Spořilov
Hlavní, Praha 4

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 10. 10. 2019

Dobrý den, v okolí zastávky Starý Spořilov zoufale chybí přechod pro chodce přes ulici Hlavní (nejbližší přechod je až u Roztylského náměstí). Vzhledem k tomu, že je doprava v ulici Hlavní, zejména ráno a odpoledne, kdy zmíněnou autobusovou zastávku využívají i školáci, poměrně hustá a řidiči spěchající do práce v drtivé většině absolutně ignorují kohokoliv, kdo se snaží dostat přes silnici na zastávku, myslím, že by se v místech vydlážděné cestičky (viz. obr.) měl zbudovat regulérní chodník s přechodem pro chodce, než se zde něco stane. Děkuji.

Dlouhý úsek bez přechodu
Zaslaný

Dlouhý úsek bez přechodu
Na Pankráci, Praha 4

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 14. 06. 2019

Mezi stanicemi metra Pražského povstání a Pankrác vede dlouhý úsek ulice Na Pankráci bez možnosti bezpečně přejít. Děti bydlící na severo-východní straně ulice musí při cestě ze ZŠ Plamínková přecházet buď na přechodech přímo u stanice Pankrác či Pražského povstání, což je značná zacházka. Přímá cesta poté vyžaduje ne zcela bezpečný přechod.

Nebezpečný přechod z tramvajového ostrůvku
Zaslaný

Nebezpečný přechod z tramvajového ostrůvku
Táborská, Praha 4

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 25. 02. 2019

Vyfocený přechod vede z tramvajového ostrůvku (který je velmi úzký a bariérový) do stromu či zaparkovaných aut. Přejít bezpečně z ostrůvku na chodník není možné. Prosím o informaci, kdy bude realizována koncepční studie úpravy Táborské ulice dle IPR.

Nový neviditelný přechod v zatáčce z Nuselské do ul. K Podjezdu
Vyřešený

Nový neviditelný přechod v zatáčce z Nuselské do ul. K Podjezdu
K podjezdu, Praha 4

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 18. 02. 2019

V předělaných Nuslích přibyl nový přechod, nicméně není moc vidět, není označen značkou a auta tam na něj vjíždějí z ulice Nuselské často ve velkých rychlostech. Je zajímavé, že staré nátěry přechodů jsou vidět více než ty nové viz přiložená fotka z jiného místa ulice Nuselská, kde je starý (vpravo) a nový (vlevo) přechod vidět vedle sebe.

Přechod na křižovatce Údolní - Vavřenova
Zaslaný

Přechod na křižovatce Údolní - Vavřenova
Vavřenova, Praha 4

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 25. 09. 2018

Na křižovatce ulic mezi Vavřenova x Údolní nelze bezpečně přejít. Křižovatka je v ranních hodinách velice frekventovaná. Děti dochází pěšky do ZŠ Filosofská a do ZŠ Jilovská a přechod pro chodce je přímo za zatáčkou a řekla bych velmi nebezpečný. Vůbec si nedovedu představit, že bych dítě přes tento přechod pustila samotné do školy. Bylo by vhodné zde udělat přechod pro jejich bezpečnou cestu do školy. Děkuji.

Chybějící přechod v ulici Klánova x Vavřenova x Filosofská
Zaslaný

Chybějící přechod v ulici Klánova x Vavřenova x Filosofská
Filosofská, Praha 4

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 12. 09. 2018

Dobrý den, na křižovatce ulic mezi Klánova x Vavřenova x Filosofská nelze bezpečně přejít z ulice Klánova do ulice Filosofská (a naopak). Chybí tu i navazující chodníky. Uprostřed je malý ostrůvek a za ním pokračuje ještě ulice Klánova. Ze směru Klánova na sudě číslované straně není chodník a dále je parkoviště bez chodníku (u č.p. 62) a na liché straně končí chodník u křižovatky do ulice Vavřenova (u č.p. Klánova 61a) a nelze pokračovat v chůzi do ulice Vavřenova bez toho, aby se přešla silnice mimo přechod pro chodce. Křižovatka je velice frekventovaná a myslím i dost nepřehledná při příjezdu z ulice Vavřenova. Vzhledem k tomu, že děti z ulice Klánova spadají do ZŠ Filosofská, bylo by vhodné zde udělat přechod pro jejich bezpečnou cestu do školy. Děkuji.

Přechod Nad Nuslemi
Bez odpovědi

Přechod Nad Nuslemi
Nad Nuslemi, Praha 4

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 16. 05. 2018

Přechod v ulici Nad Nuslemi u křižovatky s ulicí Na Jezerce je dlouhý a nebezpečný. Auta na něj vjíždějí z ulice Na Jezerce často velmi rychle, navíc v křižovatce často parkuje auto, takže na přechod není dostatečně vidět (viz foto). Přechod by měl být zkrácen (dočasně aspoň pomocí plastových patníků nebo betonových zátaras), tím by zároveň byli řidiči při odbočování do ulice Nad Nuslemi nuceni zpomalit.

Nepřehledná křižovatka v ul. Ve Studeném, Žalmanova, Machovcova
Zaslaný

Nepřehledná křižovatka v ul. Ve Studeném, Žalmanova, Machovcova
Žalmanova, Praha 4

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 17. 04. 2018

Nepřehledná křižovatka hlavně v době parkování osobních aut (středa, kdy je večerní škola ve Střední gastr v ul. Vrbova. Také auta jedoucí ul. Ve Studeném do kopce a s kopce ohrožují svojí rychlostí přecházející.

Nepřehledný přechod na začátku ulice Kloboučnická
Vyřešený

Nepřehledný přechod na začátku ulice Kloboučnická
Kloboučnická, Praha 4

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 20. 03. 2018

Přechod na začátku ulice Kloboučnická (z ulice směrem k autobusovým zastávkám) je za zatáčkou, kde stojí zaparkovaná auta, a tak je z této strany přechod velmi nepřehledný viz přiložené foto. V blízkosti tohoto přechodu se nachází MŠ K Podjezdu a ZŠ Mendíků. Denně tudy chodím se dvěma malými dětmi, auta tam velmi často brzdí na poslední chvíli a pro chodce je to velmi nepříjemné, sousedovi na tomto přechodu auto srazilo už dvakrát psa. Opravdu se děsím toho, až tento přechod budou moje děti přecházet samostatně do výše zmíněné ZŠ.

Otáčení a průjezd vozidel těsně před vchodem do ZŠ Filosofská
Zaslaný

Otáčení a průjezd vozidel těsně před vchodem do ZŠ Filosofská
Filosofská, Praha 4

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 19. 11. 2017

Otáčení a průjezd vozidel do areálu firmy sousedící se základní školou. Jedná se o prostor v těsné blízkosti vchodu do ZŠ Filosofská.

Ranní provoz na křižovatce Údolní - Vavřenova
Zaslaný

Ranní provoz na křižovatce Údolní - Vavřenova
Vavřenova, Praha 4

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 19. 11. 2017

V době, kdy ráno chodí děti do školy, je na této křižovatce velmi silný provoz, horší přehlednost, v okolí zastavují auta. Nebezpečné zvlášť pro mladší děti. Odpoledne je provoz o něco lepší.

Příjezdová komunikace před budovu školy ZŠ Filosofská
Zaslaný

Příjezdová komunikace před budovu školy ZŠ Filosofská
Filosofská, Praha 4

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 19. 11. 2017

Setkávání žáků s vozidly na jedné úzké komunikaci, a to hlavně v ranních hodinách, kdy přijíždí jak auta pracovníků firmy, tak žáci do školy.

Nebezpečná ranní situace před ZŠ Jitřní
Zaslaný

Nebezpečná ranní situace před ZŠ Jitřní
Jitřní, Praha 4

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 25. 10. 2017

V ulici Jitřní před budovou základní školy projede mezi 7 a 8 hodinou ráno 245 aut, z toho 184 (tedy téměř 2/3) zastaví ve vozovce nebo u chodníku a vystupují z nich děti dovážené do školy. Ve stejnou dobu v ulici zastavují autobusy, děti přebíhají mezi parkujícími auty. Je zde pouze provizorní přechod, který vzhledem k jeho nevhodnému umístění podle monitoringu dopravy používá minimum chodců. Chodci naopak přecházejí v místě autobusových zastávek.

Neprehledný přechod v křižovatce ul. Budějovická – Sedlčanská
Vyřešený

Neprehledný přechod v křižovatce ul. Budějovická – Sedlčanská
Budějovická, Praha 4

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 15. 06. 2017

Na základě opakovaných stížností mé 10-ti leté dcery, upozorňuji na nepřehledný přechod v křižovatce ul. Budějovická-Sedlčanská, v přímé blízkosti nadchodu ke stanici metra Kačerov a tedy na velmi frekventovaném místě v blízkosti několika škol a školek. Často zde parkují vozidla těsně u přechodu (nezřídka i na něm), a pokud jdete ve směru od metra, nejste jako chodec dobře vidět pro vozidla ve směru od Krče, kdy jsou tato vozidla vyjíždějící do kopce pod horizontem vozovky. Z tohoto důvodu nejsou z těchto vozidel dobře vidět chodci, ani chodec nevidí tato vozidla a jejich případná odbočovací znamení (často pak nevědí zda vozidlo bude pokračovat ve směru na Budějovickou či přes přechod do Sedlčanské ul.). V případě dětí je tato situace ještě nebezpečnější. Tedy jako největší problém vidím možné zakrytí výhledu jak pro chodce tak pro řidiče vozidel. Nejjednodušší rychlou nápravou tohoto stavu by mohlo být umístění betonového zátarasu či sloupků, které by zabránili parkování v těsné blízkosti přechodu. Situaci jsem zdokumentoval snímky, kde modrá Alfa-Romeo stojí na zmíněném problematickém místě.