Podněty nahlášené v Praha 9

Podněty jsou v této sekci zobrazovány na základě jejich lokalizace v městských částech.

  • Praha 9

  • Nově zaslané
  • S odpovědí
  • Vyřešené
  • Bez odpovědi



Nesynchronní světla pro chodce,
S odpovědí

Nesynchronní světla pro chodce,
Freyova, Praha 9

Kategorie: Světelná signalizace
Zasláno: 27. 04. 2012

Jde o světelný přechod rozdělený do dvou částí, které nejsou synchronní. - chodcům na dvouprovdovce směrem od Proseka padne zelená zatím co na jednom pruhu od Harfy je stále červená. Dle zákona OK ale již jsem viděl hodně chodců, kteří omylem vkročili pod kola aut. Naštěstí se ZATÍM nic nestalo. Řidiči jsou zmateni také, když na druhé půlce přechází dav dětí, někteří řidiči zastaví a pouštějí je, chvíli se nic neděje a pak se dají do pohybu všichni... Délka zelené na dvouprovdovce je nedostatečná, zkušení chodci vědí, že když vstoupí na zelenou a blikne červená musejí popoběhnout aby je nesrazila rozjíždějící se auta. Několikrát jsem upozorňoval jak městskou policii (která tam občas hlídá ??!!) i státní, která tam vybírá pokuty za odbočování - bez reakce. Pokud se vám povede něco s tím provést budu rád - doufám, že nebude pozdě... Martin Benda

Nebezpečný přechod v ulici Prosecká
Vyřešený

Nebezpečný přechod v ulici Prosecká
Prosecká, Praha 9

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 26. 04. 2012

Nebezpečný přechod, přes čtyři pruhy. Navrhuji instalaci nějakých zpomalovacích retardérů, případně zúžení provozu do jednoho pruhu

Žádné dopravní značení  u přechodu u zastávky BUSU Ke Klíčovu
S odpovědí

Žádné dopravní značení u přechodu u zastávky BUSU Ke Klíčovu
Ke Klíčovu, Praha 9

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 25. 04. 2012

V místě zastávky BUSU 151 není zebrou označený přechod pro chodce ani žádné jiné označení, které by motoristy upozornilo, že zde přecházejí lidé. V tomto místě musí chodci překonat složitou komunikaci, sbíhají se zde dvě komunikace Ke Klíčovu a Nad Klíčovem. Chodec si tak musí hlídat tří směry, odkud auta mohou přijíždět. V době dopravní špičky zde chodci dlouho čekají na možnost bezpečného překonání komunikace mezi zastávkou a protějším chodníkem - pěší přístup na Krocínku. Řidiči automobilu, kteří jedou z kopce nebo do kopce, nezpomalí, jen zřídka davají chodcům, čekajícím na 'přeběhnutí', přednost.

Pěšinky v parku na náměstí OSN
S odpovědí

Pěšinky v parku na náměstí OSN
Prouzova, Praha 9

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 22. 04. 2012

Městská část: Praha 9 Ulice: park Nám. OSN u stanice metra Vysočanská V parku vznikají zbytečně široké betonové silnice. Chodci si zde přirozeně zkracují cestu přes trávník a vytvářejí nejkratší spojnice mezi navštěvovanými místy. Pěšinky se časem rozšiřují, protože na nich vznikají louže, jež lidé obcházejí a tak se vyšlapává stále širší cesta, až si toho někdo všimne a celou plochu nechá zalít botonem v rozměrech, že by se tam projel i nákladní vůz, přestože pěšinka by byla dostačující maximálně půlmetrová. Jedna takto široká betonová cesta je dokonce slepá, což je obzvlášť absurdní řešení. Momentálně hrozí, že jedna taková pěšinka bude opět přetvořena na zbytečně širokou obludnou silnici. Celý park by získal na kráse, kdyby se tyto cesty předělaly na opravdu potřebné chodníčky a zachránily se tak blahodárné plochy s trávou, které zajišťují přirozenou vlhkost městského vzduchu. Na celé toto podivné vybetonování shlíží zahraniční hosté z oken Clarion hotelu, což není horší než fakt, že na to zblízka koukáme my, co tudy denně chodíme na metro. Podotýkám, že v Německu je běžné, že při vzniku nového parku nachají celou plochu nejříve zarůst trávou a pak počkají, až lidé vychodí cesty, které až pak dlaždí, což se mi zdá krásně logické a jednoduché řešení:). Těším se na vyjádření místních úřadů a předem děkuji za pozastavení zbytečného asfaltování. Jana Kovandová

Vyfrézovaná část chodníku bez následné opravy
Vyřešený

Vyfrézovaná část chodníku bez následné opravy
Kovanecká, Praha 9

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 19. 04. 2012

Kvůli opravě inženýrských sítí v ulici Kovanecká byla odfrézována část chodníku před vchodem Kovanecká 2113/20. Po ukončení stavebních prací nebyl chodník uveden do původního stavu.

Krátká signalizace na přechodu
S odpovědí

Krátká signalizace na přechodu
Sokolovská, Praha 9

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 12. 03. 2012

Neni mozne prejit na zelenou ani kdyz vyrazite okamzite po jejim rozsviceni. Jedna se o prechod Sokolovske primo na nam. OSN od CSOB Pojistovny smerem k autobusove zastavce.

Vysočanská, přechod u zastávky Nad Jetelkou
Vyřešený

Vysočanská, přechod u zastávky Nad Jetelkou
Vysočanská, Praha 9

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 25. 02. 2012

Přechod pro chce u zastávky Nad Jetelkou vede přes 3 jízdní pruhu, z toho dva jsou pro směr do kopce (levý slouží často k předjíždění rychlostí vyšší než 50 km/h). Přechod je navíc od zatáček, za které není vidět, vzdálen cca 100 m. Odhadnout správnou chvíli pro bezpečné přejití vlastně není možné.

Parkoviště na chodníku a nedokončený chodník
S odpovědí

Parkoviště na chodníku a nedokončený chodník
Horní Hrdlořezská, Praha 9

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 12. 02. 2012

Na chodci frekventovaném úseku v ulici Hrdlořezská, Praha 9 u sídla firmy Masoprofit je místo chodníku vyhrazené parkoviště, které je ve všední dny vždy plné a tudíž chodci musí chodit po frekventované silnici. Automobily včetně dodávek a tirů často parkují i mimo toto 'parkoviště' i na jiných úsecích chodníku. Zvlášť v mokrém počasí se musí chodci vyhýbat kromě aut i ohromným loužím a vystavují se tak nebezpečí střetu s jedoucími auty. V lokalitě bydlí mnoho rodin s dětmi, které jsou bohužel nuceni tuto nebezpečnou cestu využívat každý den. Zároveň upozorňujeme na nedodělaný konec chodníku, který je po dešti nepoužitelný (viz foto). Prosíme o opravu chodníku a hlavně o zrušení parkoviště na chodníku.