Parkování na chodníku podél Prosecké ulice, Praha 9

Auta parkují podél Prosecké ulice 843 - 848. Na konci dne jsou chodníky plně zaparkovány auty podél těchto domů. Policie jede často podél těchto domů, ale nikomu pokutu nedává. Pokud je zde zakázáno parkovat, je vhodné nainstalovat sloupky. Ale pokud je to povoleno, mohli byste mi objasnit, proč je tento chodník povolen pro parkování bez dopravní značky, prosím.

Zaslal: Iurii Efremov, 29.07.2019 v 14:56

Praha 9-
 
 
 

Prosecká, Praha 9

Komunikace o řešení podnětu

Odpoveď: 02.08.2019 08:57

Odpověď z radnice MČ Praha 9:

Pokud není řešeno dopravní značkou, není možné na chodnících parkovat. Přestupky proti zákonu o pozemních komunikací řeší policie nikoli MČ. Co se týká zábran, tak je nebudeme v žádném případě umisťovat, kvůli nekázni několika řidičů.

Tomáš Holeček
radní pro oblast dopravy
Rada MČ Praha 9

Chodci sobě:

Po reakci z MČ jsme se podnět pokusili zaslat na obvodní pracoviště Městské policie MČ Praha 9. Jinak je při podobném problému možné telefonicky kontaktovat příslušného okrskáře, viz https://www.mppraha.cz/2-articles/uncategorised/166-okrskar. Zde to vypadá na ústřednu, číslo je 283091111.



Považujete odpověď za dostačující?

Odpoveď: 04.08.2019 07:52

Dobrý den,

podnět byl přijat – parkování vozidel na chodníku. Na uvedené místo byla vyslána hlídka a parkující vozidla na chodníku byla řešena – elektronicky (Tablet).

S pozdravem

Str. Klášterka Vl. - ZDO



Považujete odpověď za dostačující?

Odpoveď: 12.08.2019 09:45

Zde ještě reakce z MČ:

Dobrý den,

úsek je už od křižovatky s Vysočanskou označen značkou B28, takže parkovat tam nelze. Jedná se o dopravní přestupky, řešení je plně v kompetenci policie, kterou jsme již informovali.

S pozdravem

Marcela Petrová
referent oddělení správních činností
Oddělení správních činností
Odbor dopravy



Považujete odpověď za dostačující?

Diskuze

Dominik Paprocký: Chválím pány Holečka a Klášterku a děkuji jim, žádám ale o opakovanou a trvalou kontrolu. Neukáznění autíčkáří to zbožňují.
04.08.2019 v 10:14    

Iurii Efremov: Děkuji pány Holečkovi a Klášterce. Souhlasím s panem Paprockým, že toto místo musí být pod trvalou kontrolou, protože každý den od 3 do 10 aut parkuje na těchto chodnících a jedna pokuta pro tyto řidiče nestačí.
07.08.2019 v 18:36    

Jiři Štědra: To je jistě velmi nebezpečná situace, místě je chodník úzký pouhých 6 metrů. Až tam půjde vedle sebe 7 maminek s kočárky, tak se kvůli autům ani nevyhnou. Na to bys měla policie zvlášť přísně zaměřit.
16.10.2019 v 08:57    

Iurii Efremov: Jiři Štědra, to je velmi zábavně. Ale řidiči mě několikrát prostě neviděli za vozy na chodníku a téměř mě narazili, abych tam zaparkovat. Před zakoupením automobilu musí každý řidič zvážit o zákonné parkovací místo, protože auto je pouze na jeho vlastní zodpovědnosti. Pokud nejsou peníze na nákup nebo pronájem parkoviště - nekupujte auto, MHD existuje pro vas. Nebo zítra bude v pořádku parkovat na trávnících, v parcích, na tramvajových tratích (znám města, kde to někteří řidiči dělají), na dvorcích.
25.10.2019 v 15:26    

Lála Myslíková: Děkujeme Vám pane policisto Klášterko! A jen kontrolujte a vybírejte pokuty i nadále.
Autíčkáři, co nedodržují dopravní předpisy, to zbožňují.
14.11.2019 v 18:50    

Mickey: Připravuje se legalizace tohoto parkování na chodníku.
02.12.2019 v 16:57    

Přidat komentář


Sledovat řešení podnětu (?)



Prosecká, Praha 9

 

Sledovat řešení podnětu

Nechte nám svůj e-mail. Zašleme vám informace o postupu při řešení tohoto podnětu.

Podobné podněty

Přechod z ulice Odlehlá do lesoparku Krejcárek

Praha 9, 03. duben 2018 Vyřešený

zlomený strom v ulici Novovysočanská

Praha 9, 29. červenec 2019 Nově zaslaný

Parkování na chodníku v ulici

Praha 10, 04. květen 2014 Zaslaný

Auta zužují chodník ve Svatoslavově ulici

Praha 4, 06. duben 2013 Zaslaný


Zobrazit všechny podněty