Oprava chodníku Prosecká 676-688

Dobrý den,
teď tady píšu spíše z pozice řidiče, nežli chodce. Mám dotaz k opravě chodníku na ulici Prosecká podél domu Prosecká 676-688. Je sice hezké, že se konečně dostalo na to opravit chodník, ale když už došlo pouze k opravě a ne celkové změny, stačilo pouze položit nový asfaltový „koberec“. Bohužel dochází i k výměně obrubníku za tenčí a k jeho „zvednutí“. Jak všichni obyvatele z nejbližšího okolí ví, parkovacích míst je zde málo a na parkovišti před domem se parkuje ve dvou řadách. První řada aut u chodníku ale najíždí na své místo přes onen opravovaný chodník. Všichni to ví a tolerují to (včetně městské a státní policie). Ano, chodník je úzký a auta často najíždějí i přes obrubník na trávu. A zde si asi někdo, kdo opravu zadával, myslel, že když zvedne obrubník, tak řidiče naučí nevjíždět na trávník. Asi si myslel, že auta budou do první řady „létat“. Chápu, že s šířkou chodníku se nemůže hýbat, ale zvednout obrubník není opravdu řešení. Jediný dopad, který bude toto zvednutí obrubníku mít, bude ale ten, že auta budou vyjíždět stejně a obrubníky se budou pod koly aut postupně lámat. Nechci vidět, jak to bude vypadat třeba po roce…
Již před několika lety jsem zde na webu psal, že je potřeba prodloužit zábradlí podél cesty od křižovatky, tak aby auta nevjížděla přes již bývalý trávník na této straně, aby se toleroval pouze výjezd „přes zebru“ u zastávky Nový Prosek. A již tehdy mě bylo řečeno, že se celé parkování bude brzo předělávat… čekal jsem nějakých 3,5 let a výsledek je zvednutí obrubníku. Je pravda, že pan radní Holeček tehdy psal '...Rekonstrukce bude provedena tak, že bude znemožněno přejíždění automobilů ne jen přes zeleň, ale také po chodníku'. No, uvidíme...

Jan Veselý

Zaslal: Jan Veselý, 23.05.2018 v 14:00

Praha 9-

Prosecká, Praha 9

Komunikace o řešení podnětu

Odpoveď: 23.05.2018 14:01

Dobrý den,

o zajištění viditelnosti dopravní značky jsem požádal na TSK hl. m. Prahy a.s. jakožto správce dopravního značení. O průběhu prací v ul. Na slupi nemohu podat bližší informace, neboť povolení zvláštního užívání komunikace vydával MHMP, podnět jsem však předal s žádostí o vyjádření na TSK zastupující investora akce hl. m. Prahu.

S pozdravem

Mgr. Ondřej Klička
pověřený vedoucí odd. dopravy
Odbor dopravy a územního rozvoje
Úřad městské části Praha 2



Považujete odpověď za dostačující?

Odpoveď: 29.05.2018 03:28

Dobrý den,

jedná se dvě nezávislé akce. Ta, co probíhá, je akce TSK a jedná se pouze o opravu chodníku. O čem jsem hovořil, není oprava, ale úplná změna parkování, a to tak, aby na chodník nebylo nutné vůbec vjíždět. Současná situace je taková, že úprava parkování je vázána na výstavbu parkovacího domu za Billou, jako následná akce.

S pozdravem

Tomáš Holeček
radní pro životní prostředí a dopravu MČ
Rada MČ Praha 9



Považujete odpověď za dostačující?

Diskuze

Karel Plha: Žádám policii o trvalý dohled v okolí chodníku chodníku Prosecká 676-688, zda jsou zde řidiči dodržována platná právní ustanovění, zejména dopravní předpisy a žádám o pokutování za jízdu po chodníku a po veřejné zeleni.
Zvláště prosím o pokutování nezodpovědné osoby jménem Veselý Jan.

TSK žádám o dodatečnou instalaci masivních betoných zábranných sloupků.
24.05.2018 v 11:21    

Jan Novák: Pane Plho, považujete Váš příspěvek za konstruktivní řešení?
24.05.2018 v 11:38    

Jan Veselý: Díky panu Plhovi za komentář. Zdá se, že pan komentující asi nevlastní auto a nebydlí v daném domě, jinak by takto nereagoval. Ale chápu a souhlasím, předpisy (nejen ty dopravní) se mají dodržovat.

Primárně můj příspěvek byl napsán z důvodu toho, že oprava chodníku - výměna obrubníků bude mít za následek jen to, že nové tenké obrubníky budou po čase vylámané či jinak zničené. Kdyby radnice vymyslela úplně jiné řešení parkování, byl bych samozřejmě radši. A ano, asi by se to neobešlo bez redukce parkovacích míst. Ale po mém návrhu o instalaci zábradlí a čekání 3,5 let na samotnou realizaci „přestavby“, jsme se dočkali pouze těchto kosmetických úprav chodníku…
24.05.2018 v 11:58    

Emil Fluskander: Plha je idiot a práskač.
Berte ho s nadhledem.
24.05.2018 v 17:09    

Miloš: Emile, to je ale nemilé!!
"První řada aut u chodníku ale najíždí na své místo přes onen opravovaný chodník. Všichni to ví a tolerují to (včetně městské a státní policie). Ano, chodník je úzký a auta často najíždějí i přes obrubník na trávu."
Policie je již informována a o jejím nekonání podle předpisů a toleranci jízdy automobilů po chodníku a veřejné zeleni jsou informováni i na GIBS.
24.05.2018 v 17:23    

Přidat komentář


Sledovat řešení podnětu (?)



Prosecká, Praha 9

 

Sledovat řešení podnětu

Nechte nám svůj e-mail. Zašleme vám informace o postupu při řešení tohoto podnětu.

Podobné podněty