Masové parkování na chodníku podél Prosecké ulice

Na chodníku podél Prosecké 843/99 je masové parkoviště.
Dříve jsem o tomto problému informoval zde https://www.chodcisobe.cz/praha/podnety/2591/parkovani-na-chodniku-podel-prosecke-ulice-praha-9 a policie začala pokutovat řidiče, ale od tří týdnů tam není výsledek - mnoho řidičů parkuje každý den na tomto chodníku.
Také v předchozím podnetu jsem navrhl nainstalovat sloupky a zdá se, že je to jediný způsob, jak zastavit parkování zde.

Zaslal: Iurii Efremov, 26.08.2019 v 17:05

Praha 9-
 
 
 
 
 

Prosecká, Praha 9

Komunikace o řešení podnětu

Odpoveď: 01.10.2019 17:57

Odpověď z MHMP po urgenci:

Dobrý den,

děkujeme za zaslaný podnět. Tímto byl naším prostřednictvím předán k vyjádření na příslušnou instituci. Jakmile obdržíme odpověď, budeme Vás obratem kontaktovat.

S pozdravem
tým zmente.to



Považujete odpověď za dostačující?

Diskuze

Myslíková: Za jednu obchůzku by tam městší policiské nasadili cca 10 botiček a pak vybrali hodně hodně peněz. A proč to nedělají cca 3 x denně ?

Žádám o opakovanou a trvalou kontrolu městské policie a také žádám vlastníka chodníku asi samosprávu MČ Praha 9 o instalaci tam ke kraji chodníku souvislé řady masivních zábranných betonových sloupků. Ty prý autíčkářští agresivní přestupci zákona mají velmi rádi.
28.08.2019 v 20:27    

Iurii Efremov: Bohužel tato část chodníku (bez dlažby) je majetkem HMP, takže pouze oni se mohli rozhodnout nainstalovat sloupky. Ale také doufám, že jim policie pokutuje častěji, protože vidím, jak policie tyto vozy při jízdě sem ignoruje.
Navíc, že tady nemáme problémy s parkováním aut v okolí Prosek - existuje několik bezplatných a placených parkovišť. Nejbližší je na opačném místě silnice. Problém je zde ve velmi líných řidičích, kteří nemohou jet více než 20 metrů od tohoto auta domů.
30.08.2019 v 23:35    

Lála Myslíková: Případ: Masové parkování na chodníku podél Prosecké ulice

Město Praha se skládá i z městské části Praha 9 !!! Nevidím důvod, proč by samospráva této městské části nemohla vznést požadavek vůči celé Praze, tedy vůči Magistrátu města Prahy o instalaci souvislé řady masivních zábranných betonových sloupků ke kraji chodníku.
Jde přeci o zábranu nezákonného jednání řidičů. Na chodníku naše zákony parkovat nedovolují.

Žádám tedy:
1) o opakovanou a trvalou kontrolu městské policie na předmětném chodníku a pokutování nezákonného parkování tam.
2) žádám samosprávu MČ Praha 9, konkrétně pak starostu Ing. Jana Jarolíma, aby prasadila u vlastníka chodníku urychlenou instalaci ke kraji tohoto chodníku souvislé řady masivních zábranných betonových sloupků
3) žádám, aby zde na tomto internetovém portálu "Chodci sobě" neprodleně Ing. Jan Jarolím řádně informoval občany Prahy 9, co v této záležitosti zařídil, vyjednal a provedl, žádám, aby tyto informace byly co nejvíce konkrétní a s uvedením termínů, žádné neurčité sliby a žádné mlácení prázdné slámy!

Lála Myslíková
01.09.2019 v 21:34    

Mickey: Ten stoják, co tam je trvale, už má botičku.
před 6 dny    

Lála Myslíková: Tak to ho myšáčka sladkého autíčkářského určitě ta botička hodně potěšila.
Bravo městská policie! A jen tak dále.

Kdy se MČ Praha 9 vyjádří k instalaci řady masivních zábranných betonových sloupků ke kraji chodníku ? Co proto udělala?
Prosím o další urgenci u pana starosty Ing. Jana Jarolíma. .
před 6 dny    

Mickey: Až do toho betonovýho bloku, co navrhujete, narazí cyklista, motorkář, auto, dítě na koloběžce, tak z toho budou mít jistě taky radost. Bezpečí je důležitější...
před 5 dny    

Přidat komentář


Sledovat řešení podnětu (?)



Prosecká, Praha 9

 

Sledovat řešení podnětu

Nechte nám svůj e-mail. Zašleme vám informace o postupu při řešení tohoto podnětu.

Podobné podněty

Nebezpečný přechod v Lovosické

Praha 9, 06. prosinec 2015 Zaslaný

Nebezpečné tramvajové ostrůvky na zastávce Poštovská

Praha 9, 02. červenec 2014 Bez odpovědi

Louže na parkovišti

Praha 10, 05. duben 2013 Zaslaný

Časté parkování aut na chodníku

Praha 1, 20. duben 2017 Zaslaný


Zobrazit všechny podněty