Masové parkování na chodníku podél Prosecké ulice

Na chodníku podél Prosecké 843/99 je masové parkoviště.
Dříve jsem o tomto problému informoval zde https://www.chodcisobe.cz/praha/podnety/2591/parkovani-na-chodniku-podel-prosecke-ulice-praha-9 a policie začala pokutovat řidiče, ale od tří týdnů tam není výsledek - mnoho řidičů parkuje každý den na tomto chodníku.
Také v předchozím podnetu jsem navrhl nainstalovat sloupky a zdá se, že je to jediný způsob, jak zastavit parkování zde.

Zaslal: Iurii Efremov, 26.08.2019 v 17:05

Praha 9-
 
 
 
 
 

Prosecká, Praha 9

Komunikace o řešení podnětu

Podnět byla odeslán. Poté, co obdržíme odpověď od příslušné městské části nebo jiné odpovědné instituce, které bude podnět předán, zveřejníme ji na tomto místě.

Diskuze

Myslíková: Za jednu obchůzku by tam městší policiské nasadili cca 10 botiček a pak vybrali hodně hodně peněz. A proč to nedělají cca 3 x denně ?

Žádám o opakovanou a trvalou kontrolu městské policie a také žádám vlastníka chodníku asi samosprávu MČ Praha 9 o instalaci tam ke kraji chodníku souvislé řady masivních zábranných betonových sloupků. Ty prý autíčkářští agresivní přestupci zákona mají velmi rádi.
28.08.2019 v 20:27    

Iurii Efremov: Bohužel tato část chodníku (bez dlažby) je majetkem HMP, takže pouze oni se mohli rozhodnout nainstalovat sloupky. Ale také doufám, že jim policie pokutuje častěji, protože vidím, jak policie tyto vozy při jízdě sem ignoruje.
Navíc, že tady nemáme problémy s parkováním aut v okolí Prosek - existuje několik bezplatných a placených parkovišť. Nejbližší je na opačném místě silnice. Problém je zde ve velmi líných řidičích, kteří nemohou jet více než 20 metrů od tohoto auta domů.
30.08.2019 v 23:35    

Lála Myslíková: Případ: Masové parkování na chodníku podél Prosecké ulice

Město Praha se skládá i z městské části Praha 9 !!! Nevidím důvod, proč by samospráva této městské části nemohla vznést požadavek vůči celé Praze, tedy vůči Magistrátu města Prahy o instalaci souvislé řady masivních zábranných betonových sloupků ke kraji chodníku.
Jde přeci o zábranu nezákonného jednání řidičů. Na chodníku naše zákony parkovat nedovolují.

Žádám tedy:
1) o opakovanou a trvalou kontrolu městské policie na předmětném chodníku a pokutování nezákonného parkování tam.
2) žádám samosprávu MČ Praha 9, konkrétně pak starostu Ing. Jana Jarolíma, aby prasadila u vlastníka chodníku urychlenou instalaci ke kraji tohoto chodníku souvislé řady masivních zábranných betonových sloupků
3) žádám, aby zde na tomto internetovém portálu "Chodci sobě" neprodleně Ing. Jan Jarolím řádně informoval občany Prahy 9, co v této záležitosti zařídil, vyjednal a provedl, žádám, aby tyto informace byly co nejvíce konkrétní a s uvedením termínů, žádné neurčité sliby a žádné mlácení prázdné slámy!

Lála Myslíková
01.09.2019 v 21:34    

Přidat komentář


Sledovat řešení podnětu (?)Prosecká, Praha 9

 

Sledovat řešení podnětu

Nechte nám svůj e-mail. Zašleme vám informace o postupu při řešení tohoto podnětu.

Podobné podněty

Parkování na chodníku podél Prosecké ulice, Praha 9

Praha 9, 29. červenec 2019 Zaslaný

Parkování před přechodem

Praha 4, 10. březen 2012 Vyřešený

Parkování dodávek na chodníku

Praha 10, 23. listopad 2014 Vyřešený


Zobrazit všechny podněty