jan novák

Registrovaný: 09. duben 2013

26 celkem zaslaných 0 nově zaslaných 8 zaslaných s odpovědí 16 vyřešených 2 bez odpovědi Seřadit podle počtu hlasů

Staré přechody Vinohradská
Zaslaný

Staré přechody Vinohradská
U Kanálky, Praha 2

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 25. 06. 2018

Na Vinohradské, směr od Jiřího z Poděbrad až k Muzeu, je série neřízených přechodů pro chodce. Všechny přechody mají více či méně vybledlé značení a jsou pro řidiče špatně viditelné. V tomto úseku je letos odložena kompletní rekonstrukce komunikace, možná proto jsou v tomto stavu. Prosím tedy o: - obnovu VDZ - opravu děr v prostoru přechodů, zejm. přechod u křižovatky Vinohradské s U Kanálky (díry jsou na tram.tělese, vlastníkem je tedy asi DPP?)

Chybějící přechod Florenc
Zaslaný

Chybějící přechod Florenc
Křižíkova, Praha 8

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 14. 01. 2017

Desítky až stovky lidí přebíhají přes Křižíkovu na ÚAN Florenc a zpět. Je možné zde konečně zřídit přechod pro chodce? Je to nebezpečné místo a ostuda, desítky Čechů i cizinců s kufry přelézají zábradlí. (Přechody zřejmě kdysi nějaký p. architekt zrušil, když se budovalo metro s pochody.)

Železná konstrukce padá na chodník
Vyřešený

Železná konstrukce padá na chodník
Kodaňská, Praha 10

Kategorie: Jiné
Zasláno: 02. 12. 2016

Za zastávkou MHD je asijská prodejna tabáku. Nad ní je železný štít se stříškou, která se každým hnem více uvolňuje a hrozí pád na chodce. Každý den pozoruji, jak se železná konstrukce se stříškou, (který má značnou hmotnost) více a více uvolňuje a blíží se pád na chodce, jdoucí po chodníku. Asijská prodejkyně nejeví zájem věc řešit, žádám tedy úřady.

Rozbitý retardér v ulici K Rybníčkům
Vyřešený

Rozbitý retardér v ulici K Rybníčkům
K Rybníčkům, Praha 10

Kategorie: Jiné
Zasláno: 14. 05. 2016

Rozpadá se retardér v ulici K Rybníčkům, přestává plnit funkci.

Dvojité značení přechodu u zastávky Bohemians
Vyřešený

Dvojité značení přechodu u zastávky Bohemians
Vršovická, Praha 10

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 30. 04. 2016

na Vršovické u tram.zastávky Bohemians, směr centrum, bylo po rekonsrtrukci omylem ponecháno staré značení přechodu pro chodce. Výsledkem jsou dva přechody za sebou. Je možné napravit: 1.- vybrousit starý přechod 2.- obnovit vyznačení nového přechodu, které přestává být vidět 3.- zkontrolovat umístění svislé DZ přechod pro chodce děkuji

Problémové VDZ a výhled
Vyřešený

Problémové VDZ a výhled
U Roháčových kasáren, Praha 10

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 15. 04. 2016

Na křižovatce ulic U Roháč.kasáren a/Ruská je několik problémů: VDZ je provedeno podivně: 1. řidiči aut vyjíždějících z U Roh.kasáren na Ruskou nemají dostatečný výhled vlevo 2. z toho důvodu najíždějí nebezpečně až doprostřed jízdního pruhu na Ruské. Následně jsou vytrubováni vozidly jedoucími zleva po Ruské, kterým brání v průjdezdu Mezitím jsou tato vozidla, vyčuhující do Ruské a snažící se odbočit vlevo na Ruskou, objížděna zezadu! vozidly, která přijíždějí po Ruské od benz.pumpy, která se snaží odbočit do U Roh.kasáren. Těmito manévry jsou ohrožováni chodcï jdoucí přes přechod. bylo by vhodné provést opatření donutící řidiče odbnočuijící vlevo z Ruské do U Roh.kas. doržovat vyznačený jízdní pruh a průběh odbočování při pravémnikolipevém okraji vozovky. Navrhuji: - zvážit přeznačení VDZ na křižovatce, podle mě nepřesně provedené (odboč.pruh) - zvážit umístění zrcadla pro vozidla najíždějící na Ruskou - zvážit umístění příčných prahů nebo ostrůvku ke snížení rychlosti vozidel na Ruské a k donucení respektování jízdních pruhů k odbočení a k ochraně chodců jdoucích po přechodu Děkuji

Chodníky se v zimě neudržují
Bez odpovědi

Chodníky se v zimě neudržují
Jičínská, Praha 3

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 25. 01. 2016

Každý den se kloužu na zledovatělém chodníku, stejně jako desítky jiných chodců, když jdu od metra Flora. Jde o frekventovanou trasu z metra, která se však neuklízí. Sdělení ÚMČ Praha 3: Dobrý den pane Nováku, úklid chodníku v horní části Jičínské ulici se uklízí v úseku Vinohradská/Slezská po obou stranách. V úseku Slezská/Šrobárova (při vodárně) po obou stranách se úklid chodníků nezajišťuje. Chodníky jsou v majetku hlavního města Prahy , které jsou svěřené do správy Technické správy komunikací hl. m. Prahy (TSK). Úklid chodníků se nezajišťuje na základě nařízení č. 18/2010 Sb. hl. m. Prahy, o vymezení úseků místních komunikací a chodníků, na kterých se nezajišťuje sjízdnost a schůdnost odstraňováním sněhu a náledí, ve znění pozdějších předpisů. Poslední úprava je z roku 2014. Obraťte se na TSK o zařazení Jičínské ulice do zimní údržby pro další období. Zároveň Váš e-mail bude předán TSK.

Matoucí označení – Novostrašnická
Vyřešený

Matoucí označení – Novostrašnická
Novostrašnická, Praha 10

Kategorie: Jiné
Zasláno: 21. 10. 2015

Ulice Novostrašnická je chybně označena pouze z jedné části. Přetíná ji ul.Úvalská; její druhá část směr Vršovice nemá označení ulice. Viz foto. Stejně tak červená orientační tabule na Úvalské mylně ukazuje Novostrašnickou jen z jedné části, druhou ignoruje.

přechod Jičínská-Olšanská
Zaslaný

přechod Jičínská-Olšanská
Jičínská, Praha 3

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 06. 05. 2015

Přechod Jičínská u Olšanské má několik vad: 1) je mimořádně dlouhý 2) je dlouhodobě v místě kolejí zcela smazán obojí mate řidiče, jedoucí zespoda, či z boku - zapomínají dávat chodcům přednost 3)z boku jsou na chodníku umístěny kontejnery, což znemožňuje výhled na přechod ze zatáčky navrhuji -doplnit VDZ (zebru), -zvážit zkrácení přechodu nebo doplnění ostrůvku -zvážit umístění kontejnerů

Vybledlý přechod Na slupi
Vyřešený

Vybledlý přechod Na slupi
Na slupi, Praha 2

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 23. 04. 2015

V ulici Na Slupi je velmi frekventovaný přechod, kde stále chybí barva zejm. v jeho prostřední části. Stav nebyl odstraněn přes upozornění již cca. 2roky. Fotka je rok stará takže stav je horší, než je vidět.

Albertov-přechod
Vyřešený

Albertov-přechod
Albertov, Praha 2

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 23. 04. 2015

V ulici Albertov je smazaný přechod pro chodce. Stav trvá cca. 2 roky. Fotka je rok stará, takže nyní z přechodu nezbylo téměř nic.

Vršovická-přechod
Vyřešený

Vršovická-přechod
Vršovická, Praha 10

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 23. 04. 2015

Na přechodu pro chodce na Vršovické schází oprava zebry - stav trvá už nejméně rok...

Rozbité retardéry Koh-i-noor
Vyřešený

Rozbité retardéry Koh-i-noor
Vršovická, Praha 10

Kategorie: Jiné
Zasláno: 23. 04. 2015

Žádám o doplnění a opravu retardérů, umístěných na bílém šrafování u okraje zastávky Koh-i-noor na Vršovické. Současné retardéry jsou rozpadlé nebo zcela chybí díky řidičům, kteří si přes ně zkracují cestu. Hrozí tak kolize s chodci na zastávce.

Křižovatka Žitomírská x Kodaňská – chybí přechod
Vyřešený

Křižovatka Žitomírská x Kodaňská – chybí přechod
Kodaňská, Praha 10

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 23. 04. 2015

Na křížení ulic Žitomírská X Kodaňská chybí přechod pro chodce. Situace je nelogická, o několik desítek metrů níže na rekonstruovaném křížení Žitomírská X Moskevská je vyznačen po obou stranách. Bylo by logické jej sem doplnit.

City bloky na Záběhlické
Zaslaný

City bloky na Záběhlické
Záběhlická, Praha 10

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 04. 04. 2015

Dobrý den, na přechodu na ulici Záběhlická se špatně přechází, řidiči nedodržují povolenou rychlost. Je možné zvýšit bezpečnost chodců na přechodu osazením tzv. citybloků? Jen o několik desítek metrů dále, na dalších přechodech na této ulici, se skvěle osvědčují, zabraňují nebezpezečnému předjíždění a zpomalují rychlost projíždějících vozidel. (viz obr. 2). Děkuji

Nesvítící světla přechod Opletalova
Zaslaný

Nesvítící světla přechod Opletalova
Opletalova, Praha 1

Kategorie: Světelná signalizace
Zasláno: 06. 10. 2014

V Opletalově ulici, nad přechodem pro chodce nesvítí výstražná oranžová světla. Stav trvá už řadu měsíců.

Vyžlovská - zničené retardéry
Vyřešený

Vyžlovská - zničené retardéry
Vyžlovská, Praha 10

Kategorie: Jiné
Zasláno: 29. 08. 2014

V ulici Vyžlovská jsou zničené retardéry natolik, že z nich zbývá jen torzo. Nemohou plnit svoji funkci v Obytné zóně, která je zde vyznačena. Děkuji.

Nebezpečný přechod Otakarova
Vyřešený

Nebezpečný přechod Otakarova
Otakarova, Praha 4

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 12. 06. 2014

Nebezpečný přechod Otakarova: přecházení je nejen můj pravidlený adrenalinový zážitek, myslím že je otázkou času, kdy dojde ke kolizi s chodcem. Vozidla přijíždějící od Vršovické, snažíce se stihnout zelenou na semaforech se na přechod řítí často i víc než 50km rychlostí. Chodci jsou v ohrožení protože: - přechod je sice omezen na dva pruhy, fakticky jsou využívány pruhy 3 - jak je patrné i z fotky, chodce 'chrání' jediný betonový blok, který 'cestuje' po vozovce Navrhuji: 1. obnovit vodorovné d.z. přechodu, které je už cca 2 roky z poloviny přechodu smazáno 2. instalovat betonové bloky nebo zelené patníky tak, aby vozidla využívala skutečně pouze 2 jízdní pruhy nikoli 3 3. případně 'vynést' chodník na tento třetí jízdní pruh 3. ideálně - omezit vozidla v místě přechodu do 1 pruhu, takto by splňoval současné normy, takto je tomu již v protisměru děkuji

Pro chodce záhadný semafor
Zaslaný

Pro chodce záhadný semafor
Na slupi, Praha 2

Kategorie: Světelná signalizace
Zasláno: 12. 03. 2014

Dobrý den, na křižovatce Na slupi/Svobodova lze těžko přecházet. Jak je vidět na fotografii, na semaforech Na Slupi není vyznačen přechod pro chodce. Chodci, mířící na zastávku tram/nebo na druhý chodník, musejí jít 100 metrů dopředu a přes 2 přechody s dlouhým signálem. Druhá možnost je 150 metrů k přechodu u hostince Potrefená husa. Je to nesmyslné a zbytečné, takže chodci kličkují mezi auty. Bylo by logické a ne moc drahé doplnit na semaforech přechod pro chodce. Může tak někdo učinit?? Díky Pozn.: Nejedná se o jednosměrný semafor u zastávky, sloužící jen k zastavení aut při průjezdu tramvaje, ale o hlavní semafor na křižovatce.

Smazané přechody Chlumecká
Zaslaný

Smazané přechody Chlumecká
Chlumecká, Praha 20

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 14. 10. 2013

V ulici Chumecká u křižovatky KFC a dále vesměru k Hornbachu jsou některé přechody zcela smazány, přestaly fakticky existovat. Nejsou označeny svislou dopr. značkou takže chodec nemá žádnou ochranu. Jde o frekventovaný výlez od metra. Situace trvá nejméně rok.

Přechody Ocelářská
Bez odpovědi

Přechody Ocelářská
Ocelářská, Praha 9

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 26. 09. 2013

Dlouhodobě smazané přechody pro chodce na kruhovém objezdu v Ocelářské :-(

Žitomírská - díra v chodníku
Vyřešený

Žitomírská - díra v chodníku
Žitomírská, Praha 10

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 26. 09. 2013

Před domem č.p. 30 je léta díra po výkopu, určitě 10 cm hluboká past na chodce.

Bohemians-zastávka
Vyřešený

Bohemians-zastávka
Vršovická, Praha 10

Kategorie: Jiné
Zasláno: 05. 08. 2013

Dobrý den. Zastávka tram Bohemians, směr Nusle. Jako chodci na ostrůvku nemáme žádnou ochranu před auty na 2-proudové ulici. Jde o dost vytížený ostrůvek, kde se pohybuje mnoho dětí a vozidla sviští 10 cm vedle chodců... Je možné zajistit ochranu chodců betonovým zábradlím, jako je tomu nově např. na zastávce Mezi hřbitovy (viz obrázky)?? Děkuji a jsem s pozdravem J.Novák P.S. Jinak bych chtěl poděkovat za již instalované betonové ohrádky u přechodů, myslím že to je velký kus práce v ochraně chodců.

Zeleň Bošická-Hradešínská
Vyřešený

Zeleň Bošická-Hradešínská
Bošická, Praha 10

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 31. 05. 2013

Keře z pozemku domu v ulicích Hradešínská č. 62 a Bošická přerůstají na chodník do té míry, že nelze po něm chodit. Velké problémy má i popelářský vůz. Je to odpovědnost majitele domu?

Nebezpečný přechod na Vyšehradské ulici
Vyřešený

Nebezpečný přechod na Vyšehradské ulici
Vyšehradská, Praha 2

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 15. 04. 2013

Nebezpečný přechod - zcela vybledlé vodorovné značení !!

Zábor komunikace
Zaslaný

Zábor komunikace
Křesomyslova, Praha 4

Kategorie: Jiné
Zasláno: 09. 04. 2013

Před 'proslulým' veřejným domem ESCADE (p.Gross, p.Tvrdík) se nacházejí, již řadu měsíců, na chodníku i na silnici přenosná zábradlí. Když přijede limuzína zákazníka, zábrany zmizí, po jeho odjezdu jsou opět zpátky. Je možné si takto zabrat veř. komunikaci? Nejde o zábor veřejného prostranství? Díky