Filtr podnětů



Nejnovější podněty

Seřadit podle počtu hlasů
Vysoké obruby na křižovatce Senohrabská - Türkova
Zaslaný

Vysoké obruby na křižovatce Senohrabská - Türkova
Türkova, Praha 11

Kategorie: Bariérovost
Zasláno: 11. 03. 2019

Jediné vysoké obruby na jinak plně bezbariérové spojnici mezi starým Spořilovem a starým Chodovem. Obruby jsou na křižovatce vysoké u všech přechodů, největší problém v bezbariérové prostupnosti ale způsobují na severovýchodním rameni do ulice Senohrabské.

Rozbité chodníky v okolí Škroupova náměstí
Zaslaný

Rozbité chodníky v okolí Škroupova náměstí
Škroupovo nám., Praha 3

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 06. 03. 2019

V ulicích Blodkova, Pospíšilova, Sevčíkova jsou od podzimu neopravené výtluky v chodnícich. Na stálestejných místech. Opraví je někdo v jarním počasi - pořádně? Děkuji, Pýcha

Obecní studny Hostavice ve správě MÚ Praha 14
Nově zaslaný

Obecní studny Hostavice ve správě MÚ Praha 14
Novozámecká, Praha 14

Kategorie: Jiné
Zasláno: 04. 03. 2019

Opravit obecní studny a osadit pumpou ostrůvek Vidlák Novozámecká Ostrůvek Novozámecká Včelničná a u parku Vidlák která byla zasypána při rekonstrukci parku. Obec by měla mít zájem a to z hlediska ochrany vodních zdrojů dle zákona.

Vlaková zastávka Dolní Počernice
Zaslaný

Vlaková zastávka Dolní Počernice
Hruškovská, Praha 14

Kategorie: Jiné
Zasláno: 04. 03. 2019

Nefunkční veřejné osvětlení na nástupišti směr Praha nefunkční osvětlení v čekárnách a nefunkční rozhlas hlášení odjezd vlaků

Chodnik Horousanska
Zaslaný

Chodnik Horousanska
Horoušanská, Praha 14

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 27. 02. 2019

Chodnik v Horousanske ulici nedaleko namesti u metra Hloubetin se snad ani neda nazvat chodnikem, neda se totiz po nem bez uhony chodit. Problem pretrvava jiz nekolik let. Musi se chodit po silnici a uskakovat pred projizdejicimi auty. Praha 14 radeji postavi rozhlednu nebo ohyzdne komunitni centrum nez se snazit o napravu problemu, ktere jsou pro obcany dulezitejsi.

Nebezpečný přechod z tramvajového ostrůvku
Zaslaný

Nebezpečný přechod z tramvajového ostrůvku
Táborská, Praha 4

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 25. 02. 2019

Vyfocený přechod vede z tramvajového ostrůvku (který je velmi úzký a bariérový) do stromu či zaparkovaných aut. Přejít bezpečně z ostrůvku na chodník není možné. Prosím o informaci, kdy bude realizována koncepční studie úpravy Táborské ulice dle IPR.

Trávník zničený parkováním
Zaslaný

Trávník zničený parkováním
Štěchovická, Praha 10

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 18. 02. 2019

Na parkové cestě vedle budovy v ulici Štěchovická 6 každou noc nelegálně parkují auta. Kromě toho, že auta překážejí, se jim také povedlo zcela zničit trávník vedle cesty. Místo trávy je zde nyní nevzhledné bahno. Občasné přivolání MP problém nijak neřeší. Parkující dostanou pokuty a druhý den zde parkují jiní. Bylo by možné vjezdu aut nějak fyzicky zabránit?

Nový neviditelný přechod v zatáčce z Nuselské do ul. K Podjezdu
Zaslaný

Nový neviditelný přechod v zatáčce z Nuselské do ul. K Podjezdu
K podjezdu, Praha 4

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 18. 02. 2019

V předělaných Nuslích přibyl nový přechod, nicméně není moc vidět, není označen značkou a auta tam na něj vjíždějí z ulice Nuselské často ve velkých rychlostech. Je zajímavé, že staré nátěry přechodů jsou vidět více než ty nové viz přiložená fotka z jiného místa ulice Nuselská, kde je starý (vpravo) a nový (vlevo) přechod vidět vedle sebe.

Rozbitá silnice - hluboká díra, U tvrze 18, Praha 10
Vyřešený

Rozbitá silnice - hluboká díra, U tvrze 18, Praha 10
U tvrze, Praha 10

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 11. 02. 2019

Dobrý den, velká díra na silnici U tvrze číslo 18, kolmo na ní je v těch místech ulice Janderova 2. Díře se auta vyhýbají nebo do ní najedou. Vedle je úzký chodník se zábradlím, kam by při smyku nebo vjetí a následné kolizi mohly ohrozit chodce.

 Nebezpečný přechod v horní části u zastávky MHD Na hroudě
Zaslaný

Nebezpečný přechod v horní části u zastávky MHD Na hroudě
Průběžná, Praha 10

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 11. 02. 2019

Rád bych upozornil na poměrně nebezpečný přechod pro chodce v horní části zastávky MHD Na Hroudě na Praze 10. Tento přechod pro chodce se nachází v blízkosti základní školy v ulici Průběžná, který křižuje tramvajovou a autobusovou zastávku Na Hroudě (v tomto případě mám na mysli přechod pro chodce, který je umístěn u zastávky v její horní části). Fotodokumentaci přechodu přikládám. Na této zastávce je zejména v ranních hodinách mezi 7:20 až 8:00 hodin vysoká frekvence prostředků hromadné dopravy, automobilů a osob. V obou směrech přijíždějí tramvaje linky č. 22, a to každé 3 minuty, tramvaje linky č. 26 každých 8 minut, autobusy linky č. 188 každých 3 - 8 minut a autobusy linky č. 154 každých 10 -12 minut. K tomu se přidává velké množství lidí přijíždějících příměstskými vlakovými spoji linky S9 na vlakovou zastávku Strašnice, která se nachází poblíž, kdy přijíždí každých 10 minut vlaková souprava z níž vystoupí lidé, kteří přes daný přechod rovněž přecházejí. Tento přechod pro chodce je dle mého názoru, ale i dle názoru řady ostatních rodičů, velmi nebezpečný, a to zejména pro mladší žáky mířící do Základní školy Gutova. Nebezpečnost daného přechodu pro chodce coby rodiče spatřujeme v následujících skutečnostech. Tramvajová a autobusová zastávka Na Hroudě je v době cesty dětí do školy silně frekventovaná. V ranních hodinách, kdy dospělé osoby míří do práce a žáci do školy, bývají velmi úzké ostrůvky mezi silnicemi prakticky neustále přeplněné tak, že se osoby na nich stojící nemají téměř kam vejít. Situaci komplikuje i skutečnost, že v místě je kombinován automobilový, tramvajový a autobusový provoz. Chodec tak kříží tři tratě dopravních prostředků. První trať pro automobily přijíždějící zespodu, druhou trať pak tvoří dvou pruhový/kolejový pás pro tramvaje a autobusy a třetí trať pro automobily přijíždějící shora. Zastávka je navíc ve svahu, který zhoršuje přehled o dopravní situaci. Nehledě na to, že v určitých ročních obdobích v ranních hodinách je třeba hledět do svahu proti vycházejícímu slunci, což opět znesnadňuje výhled. Zatímco dospělí si umějí vyhodnotit bezpečnost situace a takovéhoto komplikovaného přechodu lépe, a to i díky své vyšší výšce, děti takovéto schopnosti nemají. Každý dospělý chodec, a dětí tím spíše, se musí nejen soustředit na silný provoz dopravních prostředků, ale často i díky velkému množství lidí odhadovat, jestli se na ostrůvek mezi jednotlivými tratěmi vůbec vejdou. Považuji za potřebné a krajně žádoucí, aby na tomto horním přechodu zastávky Na hroudě byla zjištěna bezpečnost našich dětí hlídkou městské policie. Nejedná se pouze o můj názor. Tento názor sdílí i ředitel Základní školy Gutova. Přesto, že byla podána žádost na městskou policii Praha o zajištění vyšší bezpečnosti hlídkou, alespoň v ranních hodinách, dosud žádná reakce nepřišla. Dle informací, které jsem získal od Úřadu městské části Praha 10 a Městské policie hl. města Prahy, je možné zajistit hlídky městské policie na místě v inkriminované době, kdy žáci směřují do školy, na základě žádosti ředitele školy. Za tuto inkriminovanou dobu bych považoval minimálně všední dny v časech mezi 7:20 až 8:05 hod. Situaci by také pomohlo zbudování zpomalovače rychlosti vozidel přijíždějících zespoda. S ohledem na výše uvedené Vás žádám o pomoc při zařazení tohoto horního přechodu pro chodce mezi prioritní a rizikové přechody, na kterém bude zajištěn každodenní dohled a o zasazení se o vybudování zpomalovač vozidel. Přítomnost příslušníků městské policie a dohled nad provozem v ranních hodinách na daném přechodu pro chodce by situaci na přechodu značně zjednodušila a zvýšila tak bezpečnost alespoň v ranních hodinách pro přecházející dětí, ale vůbec všech chodců na tomto přechodu.

Rozpadající se dlažba - na několika místech - v ulici Na Spojce
Zaslaný

Rozpadající se dlažba - na několika místech - v ulici Na Spojce
Na spojce, Praha 10

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 05. 02. 2019

Na několik místech v ulici Na Spojce mezi Obloukovou a Moskevskou se drolí dlažba (není ani 2 roky stará). Jsou tam i velké díry (viz foto). Hrozí zranění chodcům. Jedná se minimálně o 5 míst v této ulici.

Bez osvětlení - spojka Nedokončená-Manželů Dostálových
Zaslaný

Bez osvětlení - spojka Nedokončená-Manželů Dostálových
Nedokončená, Praha 14

Kategorie: Jiné
Zasláno: 05. 02. 2019

Na spojovací cestě mezi ulicemi Nedokončená a Manželů Dostálových a v okolí autobusové zastávky není funkční veřejné osvětlení. Je to jediná přístupová cesta pro pěší směrem od Nedokončené k autobusu MHD.

Nedostatečné osvětlení přechodu pro chodce - ul. Drnovská, Praha 6
Zaslaný

Nedostatečné osvětlení přechodu pro chodce - ul. Drnovská, Praha 6
Drnovská, Praha 6

Kategorie: Jiné
Zasláno: 01. 02. 2019

Přechod pro chodce v ulici Drnovská, P-6 je nedostatečně osvětlen a je nebezpečný i ve dne. Je třeba obnovit bílé pruhy na silnici a instalovat světelné značení, Za šera či za tmy je přechod velmi špatně viditelný. Také chybí dopravní značka, která by přikazovala snížit rychlost vozidel před přechodem...

Díra v chodníku ulice Na Florenci
Zaslaný

Díra v chodníku ulice Na Florenci
Na Florenci, Praha 1

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 29. 01. 2019

Chodnik je propadly, dlazba chybi. Hrozi zraneni stav se zhorsuje

Nastavení semaforů pro chodce
Zaslaný

Nastavení semaforů pro chodce
Hasova, Praha 12

Kategorie: Světelná signalizace
Zasláno: 23. 01. 2019

Proč musí chodci mačkat tlačítko při denním provozu světelných křižovatek. Jediný výsledek - pokud chodec nezmáčkne či zapomene, nedostane zelenou, kterou odbočující vozidla mají a čeká další kolečko. Hasova x Lhotecká a dalších 1000 křižovatek.