Filtr podnětů



Nejnovější podněty

Seřadit podle počtu hlasů
Rozbitý, kluzký a špatně osvětlený chodník v ulici Příkrá
Zaslaný

Rozbitý, kluzký a špatně osvětlený chodník v ulici Příkrá
Příkrá, Praha 4

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 03. 06. 2019

Chodník v dolní třetině ulice Příkrá v Praze 4 (od domu čp.281 k Restauraci U báby) je vydlážděný drobnými hladkými kameny, které jsou za vlhkého počasí nebo v dešti velmi kluzké. Jelikož je chodník ve strmém svahu, klouže i za sucha, pokud chodec nemá obuv se zvlášť odolnou podrážkou. Chodník je stále plný jehličí a nepořádku. Na mnoha místech jsou kameny vymlácené a v chodníku jsou díry. Navíc je u restaurace U báby lampa pouličního osvětlení zespodu kryta zeleným keřem, takže svítí do koruny keře a na chodníku je tma, světlo keřem nepronikne. Celkový stav chodníku je velmi nebezpečný a hrozí na něm pády. Ve zbývajících dvou třetinách ulice Příkrá je chodník pokrytý asfaltem, nebo dlážděný zámkovou dlažbou. Tam je chůze bez problému. Proč to tak nemůže být i v poslední části ulice???? Děkuji.

Špatně nastavený interval semaforu ul. Na Vinobraní
Zaslaný

Špatně nastavený interval semaforu ul. Na Vinobraní
Na vinobraní, Praha 10

Kategorie: Světelná signalizace
Zasláno: 03. 06. 2019

Dobrý den, prosím jestli by se někdo mohl podívat na nastavení intervalu semaforu v ulici Na Vinobraní, V Korytech a Jabloňová. Když se jede autem z ulice Na Vinobraní, nebo Jabloňové, tak se čeká okolo 2,5min i když není žádný provoz. Potom je to samé i z pohledu chodců. Čekáte dlouho na zelenou a pak během 3vteřin skočí červená.

Propadající se chodník a kanalizační vpusti – vnitroblok Šluknovská
Zaslaný

Propadající se chodník a kanalizační vpusti – vnitroblok Šluknovská
Šluknovská, Praha 9

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 03. 06. 2019

Propadající se chodník ve vnitrobloku Šluknovská v délce ca 70m. Propady jsou patrné prakticky od dokončení rekonstrukce / opravy chodníku 11/2018.

Chybějící nájezd na zastávce tramvaje Pod Jezerkou
Nově zaslaný

Chybějící nájezd na zastávce tramvaje Pod Jezerkou
Nuselská, Praha 4

Kategorie: Bariérovost
Zasláno: 03. 06. 2019

Na zastávce tramvaje Pod Jezerkou ve směru do centra chybí u sloupku s jízdním řádem nájezd pro kočárky a vozíky. Přitom z chodníku na zastávku vede přechod, který snížený je a snížení je i na druhé straně ulice, přestože zde přechod nepokračuje, i když by to bylo vhodné.

Neprůchozí úsek Psárská x Ohradní
Zaslaný

Neprůchozí úsek Psárská x Ohradní
Psárská, Praha 4

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 29. 05. 2019

Chodník - nechodník v zatáčce, pokud jde člověk jen tak, je průchozí, ale jakmile člověk jde s kočárem, stává se snaha o přejití na chodník do ulice Psárská velmi adrenalinovým zážitkem, neb konec chodníku z ulice Ohradní je v katastrofálním stavu. Možností je buď zkusit štěstí s vylámaným obrubníkem, nebo to objet podél chodníku silnicí, což je dost hazard, protože chodec má za zády zatáčku, ze které se každou chvíli vyřítí auto v dost vysoké rychlosti, které nemá šanci chodce s kočárem vidět. Velmi nebezpečný úsek, vyžadující opravu obrubníku a celkově konce chodníku, je tam jen udusaná hlína.

Chybějící balisety v Hybernské
Zaslaný

Chybějící balisety v Hybernské
Hybernská, Praha 1

Kategorie: Parkování aut
Zasláno: 29. 05. 2019

Při přecházení přechodu přes Hybernskou (na jejím západním konci u Senovážné ulice) jezdí z jedné strany auta a z druhé cyklisté. Jsem přesvědčen, že je to tak správně a že zde tzv. cykloobousměrka být má, nicméně když poté auta parkují tam, kde nemají, není při přecházení z jihu vidět, zda nějaký cyklista jede, či nikoli. Navrhuji proto na území vyznačené bílými, šikmými a rovnoběžnými čarami umístit dvě balisety, aby zde auta parkovat nemohla.

Nájezd pro kočárky
Zaslaný

Nájezd pro kočárky
Tatarkova, Praha 11

Kategorie: Bariérovost
Zasláno: 28. 05. 2019

Ulice Tatarkova, po rekonstrukci schodů - vedoucích na lávku k metru Háje chybí nájezd pro kočárky (3 schody). Maminky jdoucí z ulice Tatarkova pres lavku tedy musí buďto po trávě a pres obrubnik nebo ještě hůře pres cestu mimo značený přechod (kde je velmi špatně videt pres stojící auta) a teprve pod lávkou využit další výjezd.

Neexistující pěší spojení zastávky V Remízku a ul. Ke Smíchovu
Zaslaný

Neexistující pěší spojení zastávky V Remízku a ul. Ke Smíchovu
Ke Smíchovu, Praha 5

Kategorie: Jiné
Zasláno: 27. 05. 2019

Od autobusové zastávky V Remízku neexistuje cesta pro pěší směr Slivenec, pokud chcete jít ulicí Ke Smíchovu. Stavba, která se tváří jako podchod pod ulicí K Barrandovu, je zavřená a zamčená. Po přeběhnutí čtyřproudé silnice se sice chodec dostane na druhou stranu směrem na Slivenec, ale tam pro změnu chybí chodník. Do ulice Ke Smíchovu se musí jít kus přes pole. Škoda, protože nedávno se v ulici Ke Smíchovu udělal úplně nový chodník, na který ale nic nenavazuje. Bude se to výhledově nějak řešit, nebo upravovat? Děkujeme za informaci.

Stromy v ulici u Blaženky
Zaslaný

Stromy v ulici u Blaženky
U Blaženky, Praha 5

Kategorie: Jiné
Zasláno: 12. 05. 2019

V návaznosti na snahy primátora hlavního města Prahy p. Zdenka Hřiba obnovit v ulicích města Prahy malý vodní cyklus, což zahrnuje i sázení stromů, bych rád upozornil na příležitost začít s výsadbou stromů v ulici U Blaženky. V ulici u Blaženky a nejen tam (dale např. Na Cihlářce) je dostatek místa na výsadbu potřebných stromů, které místním lidem poskytnou velmi potřebný stín, a to hlavně v letních měsících, stromy na těchto ulicích chybí a je to citelně poznat právě v období léta, kdy procházíte ulicemi a stínu, aby pohledal. Stromy v horku zachytávají vodu, která se odpařuje a ochlazuje tak ovzduší, a zároveň také prach.Stromy pak fungují jako přírodní klimatizační jednotka. Jiné ulice v sousedství (U Klavírky, Nad Santoškou, Xaveriova) již stromy mají nebo byly vysazeny . Jsme zvědaví, co podnikne městská rada a jak dlouho to bude trvat? Že by výmluvy ohledně kabelů a potrubí co vede ulicí? Chystáte se podniknout v tomto nějaké kroky? Také bych doporučil implementovat kruhový objezd (v ulici u Blaženky) se zelení na velké křižovatce, kde v létě teplota dosahuje více než 50 stupňů a asfalt se tam roztéká tak, že se při chůzi boty lepí k chodníku. Samozřejmě to také zastaví auta projíždět tímto místem nepřiměřenou rychlostí.

Legerova
Nově zaslaný

Legerova
Legerova, Praha 1

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 12. 05. 2019

Mezi Národním muzeem a tzv. Federálním shromazdenim jsou informační tabule, kde je zakreslen přechod přes křižovatku Legerova Vinohradska. Nedovedu si představit přechod, který byl kdysi zrušen z důvodu častých nehod, které koncily smrti. Notabene když je tam funkční podchod. Bylo by zajímavé spočítat, jak dlouho bude trvat důchodci, který vstoupí na přechod, kde jsou tři pruhy v době, kdy bude mít zelenou, která se změní na červenou a to nehovorim o invalidovi. Doprava se tak na ulici Legerova zpomali min. o 2 min. Dávám tak půl roku než se stane smrtak na přechodu Legerova Vinohradska.

Zastaralá infrastruktura - Malvazinského náměstí - před Albertem.
Zaslaný

Zastaralá infrastruktura - Malvazinského náměstí - před Albertem.
U Šalamounky, Praha 5

Kategorie: Jiné
Zasláno: 12. 05. 2019

Mám podnět pro radnici městské části Praha 5,a to restrukturalizaci “Malvazinského náměstí- místo před Albertem ” Malé náměstí, které může v budoucnu fungovat jako tzv. “červený koberec” pro okolí, je momentálně ve velmi špatném stavu. Auta zabírají náměstí kvůli špatné a zastaralé infrastruktuře. Dlažba je ve velmi tristním stavu a není zde vůbec žádná zeleň, žádné stromy, které by v létě mohly chodcům poskytnou, tak potřebný stín. Lavičky jsou ošklivé a po většině využívány lidmi, kteří zde konzumují alkohol již od časných ranních hodin, hází své láhve a cigarety do malého trávníku, protože tam není nic jiného než plevel. Můj návrh můžete vidět viz níže, jak by se místo dalo vylepšit, a to např: parkování (výhodnější krátkodobý pobyt, 30 minut parkování povoleno pouze mezi 9-18 h). Toto parkování by bylo pohodlnější pro místní obyvatele a ty, kteří plánují udělat nákup v malém supermarket Albert. To by zamezilo tomu, že zde parkují mimopražští, kteří se svezou autobusem na Anděl a pokračují dál do práce, zatímco jejich auto blokuje celý den místo pro ty, kteří si chtějí jen zastavit a nakoupit. Malá zeleň na chodnících zase zastaví občany překračovat silnici tam, kde je to nepřehledné a riskantní. Jízdní pruh pro cyklisty by mohl taktéž zastavit auto od parkování viz obrázek “Finální”.

Poškozená záterasa na parkovacím stání
Vyřešený

Poškozená záterasa na parkovacím stání
Nad Závěrkou, Praha 6

Kategorie: Jiné
Zasláno: 10. 05. 2019

Před naším domem Nad Závěrkou 12 probíhaly od 1.5. výkonové práce, které vedly přes moje soukromé parkovací místo. Dělníci mi poškodili záterasu na auto, která se nyní vyklá a kostky kolem ní vypadávají. Prosím o nápravu!

Nebezpečný přechod v Ruzyni
Nově zaslaný

Nebezpečný přechod v Ruzyni
Staré nám., Praha 6

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 23. 04. 2019

Před přechodem pro chodce na Starém náměstí v Praze 6- Ruzyni chybí dopravní značka přikazujoci snížení rychlosti vozidel. Chybi v obou směrech a auta ohrožují chodce na přechodu. Přechod je velmi špatně viditelný. Chybí tam i dostatečně osvětlení. Prosím o nápravu. Tento přechod využívá mnoho dětí, které navštěvuji lezeckou stěnu a fotbalový kroužek. Přechod je opravdu nebezpečný.

Chybějící přechod V Zahrádkách x Květinková
Zaslaný

Chybějící přechod V Zahrádkách x Květinková
V zahrádkách, Praha 3

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 18. 04. 2019

Ulice V Zahrádkách je jeden ze tří hlavních pěších z oblasti Vackova 'přivaděčů' směrem k ulici Koněvova - zastávka Chmelnice. Krom samotné zastávky (červená) je v oblasti ZŠ a 2x MŠ, (zelená oblast a S od Koněvova) poliklinika (S od zastávky), drobné obchody (modrá oblast) - řekl bych typické lokálni minicentrum. Průchod z Vackova na Chmelnici je možný jen kolem ZŠ . Z jedné strany je neprůchozí (S-J směrem) areál kolejí VŠ, z druhé pak areál samotné ZŠ. Přechod přímo u ZŠ je řešen dobře, nicméně ulice V Zahrádkách, která svádí min 1/3 chodců z oblasti Vackova má své rezervy. Řešení křižovatky (červený puntík) s Květinkovou není bezbariérové a chybí přechod. Samotná křižovatka není úplně 100% přehledná díky parkujícím autům v ulici Květinková. Rovněž křižovatka s ulicí Pod Jarovem je hotová z půlky. Z jedné strany je bezbariérové místo pro přecházení, ale již není možno stejným způsobem přejít ulici V Zahrádkách samotnou

Rozbitý obrubník ul. Nad Petruskou
Zaslaný

Rozbitý obrubník ul. Nad Petruskou
Nad Petruskou, Praha 2

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 17. 04. 2019

V ulici Nad Petruskou pred domem č.6 je vyvaleny obrubník. Kamenný blok prekáží provozu a mezera po něm je hrozbou pří chůzi po již tak úzkém chodníku.