Vyhledávejte podle:



Vyřešené, Jiné, Praha 6

Seřadit podle počtu hlasů
Poničený chodník a prázdná rabátka
Vyřešený

Poničený chodník a prázdná rabátka
nám. Pod kaštany, Praha 6

Kategorie: Jiné
Zasláno: 03. 12. 2012

Na místě jsou dvě prázdná rabátka jedno z nich je poničené, stejně jako chodník vedle něj.

Cesta od zastávky autobusu Na Petynce na lávku
Vyřešený

Cesta od zastávky autobusu Na Petynce na lávku
Patočkova, Praha 6

Kategorie: Jiné
Zasláno: 02. 06. 2016

Jedná se o cestu od uvedené zastávky ve směru k Vozovně Střešovice na lávku. Je to vlastně jakoby odbočka z ulice Na Petynce na ulici Parléřova. Ať se jde od zastávky rovnou po chodníčku nebo výtahem a po schodech, vždy se skončí na zastavené silnici a vyšlapané cestě v trávníku pod dalšími schody nebo výtahem na lávku. Nevím, zda je tu něco plánované do budoucna, když by měla být silnice průjezdná, ale i tak jsem to nepochopila. Jinak, kdyby nejely výtahy, tak nevím, co udělá matka s kočárkem, jak si se schody poradí. Možná, že to rovnou řeší přechody přes silnici před lávkou nebo za lávkou, ale v tom případě opravdu nechápu lávku. Na druhé straně je to v pořádku. Děkuji za vysvětlení. M.Čížková

Znečištěná voda v Libockém rybníku
Vyřešený

Znečištěná voda v Libockém rybníku
Sestupná, Praha 6

Kategorie: Jiné
Zasláno: 28. 01. 2021

Do Libockého rybníka vtéká silně znečištěná voda.

Nová zastávka autobusu 143 v tramvajové zastávce Hládkov
Vyřešený

Nová zastávka autobusu 143 v tramvajové zastávce Hládkov
Myslbekova, Praha 6

Kategorie: Jiné
Zasláno: 09. 11. 2013

Dobrý den, chtěl bych navrhnout, aby autobus 143 stavěl v tramvajové zastávce Hládkov. Nyní okolo pouze projíždí. Během výluk v oblasti Hládkova běžně stavěly autobusy 174, 180 a již zrušená 217. Nově zavedený autobus 143 oblastí pouze projíždí a to mezi zastávkami Malovanka a Vozovna Střešovice. Celkově tak autobus urazí více jak 1 kilometr v hustě obydlené zástavě bez jakékoliv zastávky. Tím, že autobus 143 v dané zastávce nezastavuje, tak oblast přišla i o náhradu autobusu 217. Jediné, co by pro nápravu stačilo, aby autobus zajel do tramvajové zastávky, která je k tomu plně technicky způsobilá (stačí úprava dopravního značení). Vtipné je, že v běžném provozu ten autobus zastavuje na semaforu přímo vedle té zastávky, stačilo by tedy doslova pouze otevřít dveře:-) Jan Lipavský PS: Nemám současnou fotografii zastávky, dodám později emailem (pozn. Chodci sobě: viz níže v aktualizaci). Přikládám alespoň fotografii stavu před budováním Blanky, kde je vidět, že autobus v zastávce stavěl.

Auta ohazují chodce čekající na zastávce
Vyřešený

Auta ohazují chodce čekající na zastávce
Kafkova, Praha 6

Kategorie: Jiné
Zasláno: 10. 01. 2013

Při čekání na autobus v zastávce Kafkova, jsou lidé ocákáváni každým druhým autem, jelikož přesně před zastávkou jsou 3 velké díry ve kterých je skoro vždy voda.

Tramvajový  ostrůvek - zastávka Hadovka ( ve směru Vítězné nám.)
Vyřešený

Tramvajový ostrůvek - zastávka Hadovka ( ve směru Vítězné nám.)
Evropská, Praha 6

Kategorie: Jiné
Zasláno: 15. 02. 2012

Stávající tramvajový nástupní ostrůvek na páteřní, frekventované komunikaci ul.Evropská v Praze 6 - Dejvicích je v současné době v nástupním prostoru bez jakékoliv bezpečnostní a povětrnostní ochrany čekajících lidí, před projíždějícími vozidly (osobní, nákladní,autobusy), rachlostí mnohdy vyšší než je 50km/hod.Ochranné zábradlí, osazené v horní části ostrůvku je umístěno nevhodně a nelze ho prakticky využívat.V daném případě někteří lidé, vč.mne musí zvolit o něco menší bezpečnostní riziko a čekat na příjezd tramvaje v kolejovém prostoru - viz.reálná situace v přiloženém fotu z dnešního dne (15.2.2012). Výše popsanou situaci jsem se snažil řešit (tj.s návrhem na min.úpravu - posunutí stáv.neúčelného zábradlí do dolní části ostrůvku) již v loňském roce 2011 s ÚMČ Praha 6 - odb.dopravy, resp.následně s DP hl.m.Prahy, ale po e-mailové a telefonické komunikaci s odpovědnými pracovníky, bez náznaku snahy danou situaci, alespoň provizorně aktuálně řešit.V obecném - bezpečnostním zájmu vás velmi prosím o pomoc při vyřešení daného problému.

Omezení u stanice metra Veleslavín
Vyřešený

Omezení u stanice metra Veleslavín
Evropská, Praha 6

Kategorie: Jiné
Zasláno: 20. 04. 2012

V místě výstavby stanice metra Veleslavín (křižovatka Evropská / Veleslavínská / Vokovická) došlo k výraznému omezení průchodnosti. Na Vokovické straně je ve směru od centra chodník uzavřen bez označení, náhradní chodník na Veleslavínské staně je úzký a s kočárkem jen s obtížemi zvládnutelný. Náhradní chodníky jsou velmi špatně odděleny od provozu - zejména prostor na čekání u přechodu na tramvajovou zastávku směrem do centra, povolená rychlost 70 km/h ještě před přechodem pak působí opravdu ostudně. Současný stav stavby neodpovídá informačním mapám na staveništi.

Popadané stromy na cestě v lese na Hanspaulce
Vyřešený

Popadané stromy na cestě v lese na Hanspaulce
Na Černé hoře, Praha 6

Kategorie: Jiné
Zasláno: 07. 04. 2020

Na lesní cestě blízko ulice Na Černé hoře (oblast Praha 6 Dejvice, Hanspaulka) jsou už delší dobu popadané suché stromy (borovice), některé ještě částečně visí ve větvích a mohou tedy spadnout. Cesta je kvůli tomu hůře průchozí a je tam riziko nebezpečí v případě pádu uvízlých stromů na chodce.

Vysoká tráva vedle ulice Pod Beránkou
Vyřešený

Vysoká tráva vedle ulice Pod Beránkou
Pod Beránkou, Praha 6

Kategorie: Jiné
Zasláno: 14. 06. 2020

Vedle asfaltové cesty, která je pokračováním ulice Pod Beránkou, je zelený pás s vysokou trávou. Tento rok nebyla zatím vůbec posekána. Cesta je dost frekventovaná, spojuje oblast stanice Bořislavka s částí Hanspaulky, údržba travního porostu je zde důležitá.

Poškozená záterasa na parkovacím stání
Vyřešený

Poškozená záterasa na parkovacím stání
Nad Závěrkou, Praha 6

Kategorie: Jiné
Zasláno: 10. 05. 2019

Před naším domem Nad Závěrkou 12 probíhaly od 1.5. výkonové práce, které vedly přes moje soukromé parkovací místo. Dělníci mi poškodili záterasu na auto, která se nyní vyklá a kostky kolem ní vypadávají. Prosím o nápravu!

Nový strom - vysazený už polomrtvý
Vyřešený

Nový strom - vysazený už polomrtvý
Dejvická, Praha 6

Kategorie: Jiné
Zasláno: 08. 08. 2012

Na chodník před dům Dejvická 14 vysadili dnes pracovníci (pravdědobně zahradnické firmy) nový strom. Je sice vysoký takřka 5 cmetrů, nicméně je v žalostném stavu - je úplně ořezaný a zbývá na něm jen pár lístků. Pracovníci si toho zjevně byli vědomi, protože mrtvé větve ořezali a nechali je ležet v přívěsu, na kterém strom přivezli. Tento podnět posílám Praze 6 zejména jako dokumentaci práce jejich partnerů (zaměstnanců?) - a jako materiál pro případ, že strom nepřežije. Dost možná se s tím počítalo už při jeho sázení...