Vyhledávejte podle:



Vyřešené, Jiné, Praha 10

Seřadit podle počtu hlasů
Chybějící cedule s názvem ulice Kralická
Vyřešený

Chybějící cedule s názvem ulice Kralická
Kralická, Praha 10

Kategorie: Jiné
Zasláno: 12. 09. 2022

V Kralické ulici, v místě, kde je kolmá na Starostrašnickou, byla při nějaké rekonstrukci sňata cedule s názvem ulice a už se na své místo nevrátila. V našem sboru Českobratrské církve evangelické pořádáme různé akce (koncerty, Noc kostelů), které navštěvují lidé, co potřebují najít ze všeho nejdřív Kralickou ulici. Prosíme proto o navrácení označení. Kdyby bylo možné umístit (třeba u zastávky metra Strašnická) též nějakou směrovku s nápisem 'Sbor Českobratrské církve evangelické', jako to mají třeba vršovičtí, budeme vděční.

Nebezpečná úzká tramvajová zastávka Na Homoli, Praha 10
Vyřešený

Nebezpečná úzká tramvajová zastávka Na Homoli, Praha 10
U vozovny, Praha 10

Kategorie: Jiné
Zasláno: 05. 11. 2019

Dobrý den, zastávka Na Homoli je pro mnohé občany přestupní uzel. Ve špičce zde z autobusu přestupuje na tramvaj č. 7 ve směru do centra skoro polovina cestujících, druhá polovina vystupuje na Depu Hostivař. Kvůli zkrácení linky 163 jen do Depo Hostivař jsou lidé nuceni využít přestupu na tram 7, aby se dostali např. na Limuzskou nebo do Malešic. Cestují zde i děti do školky a školy. Tramvajová zastávka je velmi úzká, a není zde žádné zábradlí nebo jiné zábrany. Když na zastávce stojí lidé, je obtížné je obejít a dostat se tak do jiné (přední) části zastávky. Pro děti je toto místo obzvlášť nebezpečné, protože mohou snadno upadnout do vozovky pod rychle jedoucí auta. U zastávky je jednosměrná dvouproudá silnice, kde řidiči rozhodně nedodržují 50 km/h, a jezdí zde i nákladní auta, která mají delší brzdnou dráhu. Je velmi nepříjemné stát na této zastávce, a těsně kolem vás projíždí auta ve velké rychlosti. Snížení rychlosti aut v tomto úseku není řešení, není nutností ani více zvýrazňovat přechod. Velmi závažné je zde nedostatečné zabezpečení velmi úzké zastávky, kde hrozí pád do vozovky pod rychle jedoucí auta. Děkuji.

Lepší přestupování na metru Depo Hostivař
Vyřešený

Lepší přestupování na metru Depo Hostivař
Černokostelecká, Praha 10

Kategorie: Jiné
Zasláno: 23. 10. 2012

Přestup z autobusů na metro by byl pohodlnější, pokud bychom věděli, za jak dlouho metro odjíždí. Část končí na Skalce a intervaly jsou na poměry metra dlouhé. Často souprava stojí ve stanici a lze jen hádat, odjede-li za čtyři minuty či deset vteřin. Přitom zde existují vhodné informační panely, které by mohly informace o době do odjezdu zobrazovat. Lidé nevědí, zda mají přidat do kroku, či jestli mají dost času (koupit si noviny, svačinu). K jejich naštvání jim často metro ujede zcela zbytečně. Podnět jsem 23. 12. 2011 poslal na ROPID: ropid@ropid.mepnet.cz Odpověď od Filipa Drápala mi přišla 2.1.2012, za což děkuji. Bylo v ní přeposláno, co napsal Petr Malík z Dopravního podniku: 'Co se týká stanice metra Depo Hostivař, pokusíme se v dohledné době najít vhodný způsob, jak cestující co nejlépe o odjezdech informovat. Děkuji za pochopení Petr Malík' Ke konci září jsem byl na místě znova a informace o odjezdu zobrazena nebyla. (Pokud byla vypnuta jen ten den a jinak funguje, tak se omlouvám, ale nepředpokládám to. Místní pravidelní cestující mne kdyžtak opraví.) Ptám se odpovědné osoby z Dopravního podniku: Kdy začne být na panelech zobrazována informace s minutami a vteřinami do nejbližšího odjezdu metra? Předem děkuji za vyřešení.

Nesviti ulicni svetla v ulici Prubezna
Vyřešený

Nesviti ulicni svetla v ulici Prubezna
Průběžná, Praha 10

Kategorie: Jiné
Zasláno: 22. 08. 2022

Podel cele ulice Prubezna nesviti svetla

Nefunkční pouliční osvětlení
Vyřešený

Nefunkční pouliční osvětlení
Pod stupni, Praha 10

Kategorie: Jiné
Zasláno: 22. 08. 2022

Na celé ulici nefunguje ani jedna jediná pouliční lampa a je tam naprostá tma (zejména v kontrastu s okolními dostatečně osvětlenými ulicemi), což velmi znepříjemňuje průchod chodců v nočních hodinách.

Dlouhodobě rozbité pítko u hlavní cesty v Malešickém parku
Vyřešený

Dlouhodobě rozbité pítko u hlavní cesty v Malešickém parku
Malešická, Praha 10

Kategorie: Jiné
Zasláno: 29. 07. 2019

V Malešickém parku (Praha 10) je pítko u nejfrekventovanější trasy už minimálně několik týdnů mimo provoz. Letní vedra by si žádala rychlou opravu, avšak zatím nikdo nekoná.

Zpomalení provozu v Práčské ulici od ZŠ po křižovatku s Topolovou
Vyřešený

Zpomalení provozu v Práčské ulici od ZŠ po křižovatku s Topolovou
Práčská, Praha 10

Kategorie: Jiné
Zasláno: 30. 05. 2022

Prosím o informaci o možnostech zpomalení provozu v Práčské ulici v úseku od základní školy po křižovatku s Topolovou a zvýšení bezpečnosti chodců. Jedná se o rovný úsek komunikace, kde se nachází základní škola, nad ní MŠ a domov pro seniory, několik přechodů bez světelné signalizace, autobusové zastávky třech autobusů a dva obchody. Doprava je zde velice intenzivní, kamiony zajíždí do objektu Lesů hlavního města Prahy, ulice Práčská slouží jako průjezdní a obchvatová komunikace Jižní spojky. Ve špičce se zde tvoří souvislá kolona od ulice Švehlova až na Spořilov. Bohužel nikdo nedodržuje předepsanou max. povolenou rychlost, jezdí se zde 80 km/h, možná i více. V noci míra hluku rozhodně překračuje limitní hodnoty hluku v chráněném venkovním prostoru staveb ( Nařízení vlády č. 272/2011) a nedá se spát. Výstavba bytového domu U Práčské sýpky, proti kterému stojí další objekt způsobil odrážení hluku, zvýšení a rozptýlení hlukové zátěže. Výjezd autem z ulice Sněženková na Práčskou, kdy za zatáčku není vidět a ihned za sebou máte troubící auto, je také problém. V tomto úseku bylo před lety omezení rychlosti na 40 km/h, bohužel bylo odstraněno. Prosím tedy o posouzení možnosti řešení daného problému, zajištění bezpečnosti a zlepšení kvality života v této oblasti. Momentálně byl za křížením ulic Topolová a Práčská instalován radar, který by i ve výše zmiňovaném úseku byl velkým přínosem. Děkuji, že se budete problémem zabývat.

Silniční mantinely v místě pro přechod
Vyřešený

Silniční mantinely v místě pro přechod
Kubánské nám., Praha 10

Kategorie: Jiné
Zasláno: 03. 06. 2020

V minulém měsíci byla dokončena v tomto místě nová dlažba - děkuji za ni.-) V místě fotografie byl vytvořen 'nájezd' (omlouvám se za laickou terminologii) místo obrubníku, místo tedy evokuje místo pro přecházení. Ostatně před rekonstrukcí zastávky a vznikem několika desítek metrů dlouhého zábradlí, zde skutečně přechod na zastávku byl. Velmi praktický - jelikož tram. zastávka Kubánské náměstí ze směru Strašnická je z tohoto směru chodcům, z obou stran vozovky nepřístupná - rozumějte po přechodu, který zde již není. Po zmíněném dokončení povrchu chodníku zde však zůstaly v místě nejobvyklejšího přecházení/dobíhání tramvaje tyto mantinely, které působí trochu zapomenutě. Prosím o sdělení důvodu jejich umístění - případně odstranění. Děkuji Elmar Tausinger

Chybějící osvětlení v podchodu pod tratí - Bohdalecká
Vyřešený

Chybějící osvětlení v podchodu pod tratí - Bohdalecká
U vršovického hřbitova, Praha 10

Kategorie: Jiné
Zasláno: 17. 03. 2021

Chybějící osvětlení v podchodu pod tratí směrem na Bohdalec

Prolomené krytí na odvodňovacím kanálku/přejezdu
Vyřešený

Prolomené krytí na odvodňovacím kanálku/přejezdu
Murmanská, Praha 10

Kategorie: Jiné
Zasláno: 11. 03. 2021

Vjezd do parkoviště k budově Garden Eleven je osazen odvodňovacím kanálkem. Ten je nyní téměř v celé délce cca 4 m) vylámán. Shodou okolností je to místo pro přechod mezi dvěma chodníky podél ulice Murmanská (zhruba naproti vchodu č. 7). Obzvláště za tmy velmi nebezpečné pro všechny kotníky, kočárky, koloběžky ad.

Kontejnery v pásu zeleně – Ruská
Vyřešený

Kontejnery v pásu zeleně – Ruská
Ruská, Praha 10

Kategorie: Jiné
Zasláno: 11. 03. 2021

Kontejnery ničí kořeny lip.

Zničené sklo na zastávce Bělocerkevská
Vyřešený

Zničené sklo na zastávce Bělocerkevská
Bělocerkevská, Praha 10

Kategorie: Jiné
Zasláno: 01. 06. 2020

Dobrý den, na autobusové zastávce Bělocerkevská někdo vysklil zastávku viz. přiložena fotografie S pozdravem Jana Soukupová

Chorvatskà ulice, Praha 10 - Vinohrady - Překážka
Vyřešený

Chorvatskà ulice, Praha 10 - Vinohrady - Překážka
Chorvatská, Praha 10

Kategorie: Jiné
Zasláno: 26. 06. 2020

Vedle schodů a kontejnerů na tříděný odpad v Chorvatské ulici se objevilo něco těžce definovatelného, rozbitý kus zdi s varovným nápisem.

Rozpadající se rabátko na Starostrašnické
Vyřešený

Rozpadající se rabátko na Starostrašnické
Starostrašnická, Praha 10

Kategorie: Jiné
Zasláno: 18. 07. 2015

Mříž u kořenů stromu před lékárnou na Starostrašnické je vyvrácená a přečnívá do chodníku / hrozí, že ji někdo odnese a dá do sběru.

Parkování vraku
Vyřešený

Parkování vraku
Na Míčánkách, Praha 10

Kategorie: Jiné
Zasláno: 01. 06. 2020

V ulici Na Míčánkách nejprve parkovala jedna bílá dodávka, pak přibyla druhá a dnes jsou tu 3 vedle sebe parkující dodávky z nichž jedna jen tak neodjede. Parkovacích míst je málo a každý vrak navíc situaci nepomáhá.