Vyhledávejte podle:



Vyřešené, Jiné, Praha 8

Seřadit podle počtu hlasů
Černá skládka u podchodu Na Špitálsku
Vyřešený

Černá skládka u podchodu Na Špitálsku
Na Špitálsku, Praha 8

Kategorie: Jiné
Zasláno: 30. 03. 2016

Na konci stezky z Vítkova do Karlína, při vyústění podchodu do ulice Na Špitálsku je (foceno 24.3.2015) černá skládka. Mimo odhozených postelí se zde nachází velké množství smetí všeho druhu. Místo zřejmě slouží i jako nocležiště lidí bez domova. Prostor vyžaduje razantní zásah - takto poměrně upravená stezka z příjemně prosvětleného Vítkova končí na malém 'náměstíčku' mezi průmyslovými objekty a garážemi, vyplněném odpadky.

Nefunkční osvětlení na nové pěší trase - Krejcárek - U Sluncové
Vyřešený

Nefunkční osvětlení na nové pěší trase - Krejcárek - U Sluncové
U Sluncové, Praha 8

Kategorie: Jiné
Zasláno: 03. 03. 2015

Na novém úseku pěší stezky ze sídliště Invalidovna směrem na Žižkov není funkční osvětlení, chodníky jsou úplně nové ale v noci působí nebezpečně bez funkčních světel.

Bordel, a to doslova, na Invalidovně
Vyřešený

Bordel, a to doslova, na Invalidovně
Sokolovská, Praha 8

Kategorie: Jiné
Zasláno: 11. 03. 2015

Pneumatiky, pet lahve, papíry... prosím o uklizení :))

Ucpaný kanálek  u přechodu pro chodce
Vyřešený

Ucpaný kanálek u přechodu pro chodce
Sokolovská, Praha 8

Kategorie: Jiné
Zasláno: 30. 03. 2015

Díky ucpanému odvodňovacímu kanálku se v tomto místě tvoří po každém dešti i několikadenní louže. Zkuste hádat jak dopadají chodci na chodníku, když do ní někdo 'vlítne'?

Chybějící osvětlení na stezce na Rohanském Ostrově
Vyřešený

Chybějící osvětlení na stezce na Rohanském Ostrově
Pobřežní, Praha 8

Kategorie: Jiné
Zasláno: 24. 07. 2012

Na stezce pro chodce a cyklisty chybí osvětlení. Ve večerních (v temných měsících i pozdně odpoledních) hodinách jí tak využívá méně lidí, než by mohlo. Část lidí tma odradí protože je snížena úroveň sociální bezpečnosti. Stezka pak osiří a snadněji zde může bujet kriminalita. Lampy chybí v souvislém úseku od Danube House přes celý Rohanský ostrov, podjezdem pod Libeňským mostem až k napojení u Rokytky na ulici U Českých loděnic. Řešení nemusí být příliš drahé. Není nutno přesvětlovat řadou blízko za sebou stojících lamp (tak jak tomu je například na stezce po bývalé trati na Vítkově). Také se nemusí svítit nepřetržitě či celou noc. Například v Nizozemsku používají na stezkách lampy se spínači nebo čidly reagujícími na pohyb. Pořádné osvětlení stezek považují za důležité, aby se rodiče nebáli o své děti. V Nizozemsku většina dětí jezdí do školy na kole, protože jim k tomu byly poskytnuty pořádné podmínky formou komfortní a bezpečné infrastruktury pro jízdu na kole. Nizozemsko je země, kam se jet inspirovat: http://www.aviewfromthecyclepath.com/2012/02/keeping-child-cyclists-safe.html http://www.aviewfromthecyclepath.com/2010/03/dynamic-cycle-path-lighting.html U sídliště Řepy jsem viděl lampu napájenou solárním panelem, která svítí hodně do šířky. Přidávám obrázek, umístěna zde: 50.071946,14.306758). Osvětluje dlouhý úsek cesty pro pěší a zřejmě k ní nevede podzemní kabel. Podobné lampy by bylo možné jistě nainstalovat i na Rohanském ostrově. Přispět by navíc mohli developeři stavějící v okolí postupně další nové domy. Je to v jejich zájmu (bezpečnost a použitelnost okolí pro jejich rezidenty, větší cena nemovitosti). Mělo by být obvyklé, že za povolení ke stavbě na oplátku postaví něco prospěšného ve svém okolí. Řešení může být postupné. Počítá se s něčím takovým? Kdy? A v jakých úsecích?

Rozbité sklo v Těšnovském tunelu
Vyřešený

Rozbité sklo v Těšnovském tunelu
Rohanské nábřeží, Praha 8

Kategorie: Jiné
Zasláno: 26. 03. 2014

V průchodu pro pěší v Těšnovském tunelu leží rozbité sklo. Děkuju

Nesvítící lampy na cestě před hotelem Hilton
Vyřešený

Nesvítící lampy na cestě před hotelem Hilton
Rohanské nábřeží, Praha 8

Kategorie: Jiné
Zasláno: 04. 01. 2014

Na cestě mezi Danube housem a Hlávkovým mostem nesvítí lampy. V místě jsem se vyskytl několikrát během prosince 2013 a nyní teď v pátek 3.1.2014 a lampy zde nikdy nesvítily.

Betonové torzo
Vyřešený

Betonové torzo
Sokolovská, Praha 8

Kategorie: Jiné
Zasláno: 19. 03. 2015

Na ul. Sokolovská naproti tramvajové křižovatce s ul. U Balabenky (vedle večerky u hostelu směrem k žel. mostům) je na chodníku dlouhodobě čtvercový kus betonu, snad zbytek po květináči? Kolemjdoucí si ho pletou s odp. košem, bylo by fajn ho odstranit.