Vyhledávejte podle:



Vyřešené, Jiné

Seřadit podle počtu hlasů
Nesviti ulicni svetla v ulici Prubezna
Vyřešený

Nesviti ulicni svetla v ulici Prubezna
Průběžná, Praha 10

Kategorie: Jiné
Zasláno: 22. 08. 2022

Podel cele ulice Prubezna nesviti svetla

Nefunkční pouliční osvětlení
Vyřešený

Nefunkční pouliční osvětlení
Pod stupni, Praha 10

Kategorie: Jiné
Zasláno: 22. 08. 2022

Na celé ulici nefunguje ani jedna jediná pouliční lampa a je tam naprostá tma (zejména v kontrastu s okolními dostatečně osvětlenými ulicemi), což velmi znepříjemňuje průchod chodců v nočních hodinách.

Dlouhodobě rozbité pítko u hlavní cesty v Malešickém parku
Vyřešený

Dlouhodobě rozbité pítko u hlavní cesty v Malešickém parku
Malešická, Praha 10

Kategorie: Jiné
Zasláno: 29. 07. 2019

V Malešickém parku (Praha 10) je pítko u nejfrekventovanější trasy už minimálně několik týdnů mimo provoz. Letní vedra by si žádala rychlou opravu, avšak zatím nikdo nekoná.

Přesunutí autobusové  zastávky Nádraží Libeň před křižovatku
Vyřešený

Přesunutí autobusové zastávky Nádraží Libeň před křižovatku
Freyova, Praha 9

Kategorie: Jiné
Zasláno: 07. 08. 2014

Autobusová zastávka Nádraží Libeň ve směru k Vysočanské je nevhodně umístěná. Jedná se o důležitý přestupní uzel MHD, velké množství lidí zde přestupuje mezi vlaky a autobusy. Umístění zastávky za křižovatkou spolu s extrémně dlouhými intervaly semaforů pro pěší (pěší musí pro přestup na vlak překonat dvě ramena křižovatky) způsobuje, že přestupní doba mezi vlakem a autobusem je zde extrémně dlouhá. Kromě snížení atraktivity hromadné dopravy to způsobuje, že zde denně několik set lidí riskuje při 'dobíhání' chůzí na červenou nebo mimo světelnou signalizaci (hlavně ve Freyově). Relativně jednoduché řešení by bylo přesunout (nebo přidat novou) autobusovou zastávku z ulice Freyovy do ulice K Žižkovu. Zde mohou chodci využít stávající nadchod nad ulicí K Žižkovu, takže vůbec nedojde ke konfliktu s automobily. Nadchod by bylo ale nutné mírně opravit, protože v současné době je na straně u nádraží povrch chodníku v havarijním stavu.

Zpomalení provozu v Práčské ulici od ZŠ po křižovatku s Topolovou
Vyřešený

Zpomalení provozu v Práčské ulici od ZŠ po křižovatku s Topolovou
Práčská, Praha 10

Kategorie: Jiné
Zasláno: 30. 05. 2022

Prosím o informaci o možnostech zpomalení provozu v Práčské ulici v úseku od základní školy po křižovatku s Topolovou a zvýšení bezpečnosti chodců. Jedná se o rovný úsek komunikace, kde se nachází základní škola, nad ní MŠ a domov pro seniory, několik přechodů bez světelné signalizace, autobusové zastávky třech autobusů a dva obchody. Doprava je zde velice intenzivní, kamiony zajíždí do objektu Lesů hlavního města Prahy, ulice Práčská slouží jako průjezdní a obchvatová komunikace Jižní spojky. Ve špičce se zde tvoří souvislá kolona od ulice Švehlova až na Spořilov. Bohužel nikdo nedodržuje předepsanou max. povolenou rychlost, jezdí se zde 80 km/h, možná i více. V noci míra hluku rozhodně překračuje limitní hodnoty hluku v chráněném venkovním prostoru staveb ( Nařízení vlády č. 272/2011) a nedá se spát. Výstavba bytového domu U Práčské sýpky, proti kterému stojí další objekt způsobil odrážení hluku, zvýšení a rozptýlení hlukové zátěže. Výjezd autem z ulice Sněženková na Práčskou, kdy za zatáčku není vidět a ihned za sebou máte troubící auto, je také problém. V tomto úseku bylo před lety omezení rychlosti na 40 km/h, bohužel bylo odstraněno. Prosím tedy o posouzení možnosti řešení daného problému, zajištění bezpečnosti a zlepšení kvality života v této oblasti. Momentálně byl za křížením ulic Topolová a Práčská instalován radar, který by i ve výše zmiňovaném úseku byl velkým přínosem. Děkuji, že se budete problémem zabývat.

Kam zmizela lavicka?
Vyřešený

Kam zmizela lavicka?
U náhonu, Praha - Slivenec

Kategorie: Jiné
Zasláno: 19. 08. 2021

Nedavno vzniklo odpocinkove misto s lavickou na spojovaci ceste mezi Barrandovem a Holyni. Netrvalo dlouho a lavicka je pryc? Je to umysl, nebo si ji nekdo 'pujcil'? Vrati se tam?

Chybějící víko kanálu v Lublaňské
Vyřešený

Chybějící víko kanálu v Lublaňské
Lublaňská, Praha 2

Kategorie: Jiné
Zasláno: 04. 08. 2019

Na chodniku je kanal a v nem chybi viko. Velice nebezpecne misto.

Nezapadlé víko kanálu na konci ul. Lublaňská u Nuselského mostu
Vyřešený

Nezapadlé víko kanálu na konci ul. Lublaňská u Nuselského mostu
Lublaňská, Praha 2

Kategorie: Jiné
Zasláno: 07. 07. 2014

Vyčnívající víko kanálu z vozovky ohrožuje bezpečnost provozu, zejména cyklistů.

Prázdná rabátka v Třebízského ulici, Praha 2
Vyřešený

Prázdná rabátka v Třebízského ulici, Praha 2
Třebízského, Praha 2

Kategorie: Jiné
Zasláno: 31. 03. 2014

V ulici Třebízského ulici mezi Polskou a Mánesovou ulicí jsou dvě prázdná rabátka. Auta parkují podél chodníku, není proto důvod, aby stromořadí nebylo doplněno i tam, kde rabátka nejsou.

Chybějící přechod na výjezdu z Brněnské (od Brna) na Chilskou ulici
Vyřešený

Chybějící přechod na výjezdu z Brněnské (od Brna) na Chilskou ulici
Brněnská, Praha 11

Kategorie: Jiné
Zasláno: 17. 06. 2021

Ačkoliv tudy vede oficiální pěší trasa navrhovaná i mapovými aplikacemi a k postiženému místu vede i chodník podél křižovatky ulic Opatovská a Chilská, který dále pokračuje chodníky a podchodem právě pod Chilskou, neexistuje žádný přechod přes výjezd z Brněnské ulice ve směru od Brna, který na Chilské ústí. Tento dvouproudý úsek však chodci musí překonat, pokud se např. z Hájů chtějí dostat na chodník podél Chilské směrem k zastávce U Dálnice. Na inkriminovaném místě s chybějícím přechodem auta jezdí poměrně vysokou rychlostí a řidiči nejsou značením upozorněni, že na konci výjezdu se mohou setkat na vozovce s pěšími. Vše stěžuje ještě terén, který je do zatáčky, a tím je ke všemu omezena i viditelnost jak pro řidiče, tak pro chodce nucené úsek co možná nejrychleji přeběhnout. Místo je tak velmi nebezpečné, avšak pro pěší potřebné, neboť možností překonat Brněnskou a propojit pěšky Háje a Kunratice je velmi málo, či znamenají přinejmenším výraznou zacházku (možnost 1: lávka u OC Westfield Chodov, možnost 2: 'myší díra' pod D1 z ulice Pastevců).

Zkrácení trasy přestupu mezi vlak x bus x tram - Nádraží Hostivař
Vyřešený

Zkrácení trasy přestupu mezi vlak x bus x tram - Nádraží Hostivař
plukovníka Mráze, Praha 15

Kategorie: Jiné
Zasláno: 28. 02. 2022

Dobrý den, měla bych podnět a zároveň návrh na řešení situace (pokud současná situace nemá nějaký opodstatněný důvod). Jedná se o zkrácení trasy přestupu mezi zastávkami vlak x bus x tram na Nádraží Hostivař. Přikládám dvě mapy, kde je situace znázorněna a jsou zde naznačeny body 4 autobusových zastávek. 1. zastávka směr do centra 125,183,154 - přestup na tram i vlak OK. Jedná se o přestup 250m-3min. 2. zastávka směr Háje 125,183, 154 - přestup na tram OK. Pokud chce člověk přestupovat z vlaku na bus směr Háje, je to aktuálně přes přechody 400m-5min. Autobusy vždy objíždějí celou točnu tramvaje, na druhou stranu od vlaku. 3. zastávka směr Háje 154 - přestup na tram daleko a přestup na vlak daleko a přes přechody, navíc je od 2. zastávky pár metrů (200m) 4.zastávka směr Háje se nevyužívá - byla by ideální pro přestup na tram i vlak (opět cca 220m - 3min). OTÁZKA: Proč se tato zastávka nevyužívá? MOŽNÝ DŮVOD: Je blízko do velké křižovatky Průmyslová x Plukovníka Mráze. Kdyby se tam sjelo více autobusů najednou mohli by zavázet do křižovatky. NÁVRH: Mohla by se například pouze zastávka č.3 pro bus 154 přesunout do zastávky č.4? 154 je krátký autobus a alespoň některé vlakové spoje by měly bližší dostupnost na bus. Popřípadě pokud by se daly i poupravit jízdní řády busu 154 aby lépe navazoval? zastávka č. by zůstala neměnná, pouze by tam projížděli busy 125 a 183. Předem děkuji za jakoukoliv odpověď. S pozdravem Aneta Fritscheová

Spadlý plot
Vyřešený

Spadlý plot
Zámečnická, Praha 14

Kategorie: Jiné
Zasláno: 22. 12. 2018

Spadla část plotu u opravovaného hřiště u ulice Zámečnická. Zakrývá celou šíři chodníku a má ostré hrany

Poničený chodník a prázdná rabátka
Vyřešený

Poničený chodník a prázdná rabátka
nám. Pod kaštany, Praha 6

Kategorie: Jiné
Zasláno: 03. 12. 2012

Na místě jsou dvě prázdná rabátka jedno z nich je poničené, stejně jako chodník vedle něj.

Zastaralé rozdělní prostoru a překonaný dopravní režim v Bolzanově
Vyřešený

Zastaralé rozdělní prostoru a překonaný dopravní režim v Bolzanově
Bolzanova, Praha 1

Kategorie: Jiné
Zasláno: 25. 05. 2021

Prioritu by měli mít lidé využívající tramvaj z Hlavního nádraží. Dnes dochází až k takto zbytečným mačkanicím, zatímco kolem je spousta místa. Napočítal jsem 41 čekajících cestujících a 6 odstavených aut. Snese srovnání třeba s Andělem, či I.P. Pavlova. Dobré řešení pro lidi vypadá jinak.

Chybějící osvětlení a bezpečný chodník podél silnice mezi pražskými MČ
Vyřešený

Chybějící osvětlení a bezpečný chodník podél silnice mezi pražskými MČ
Mladých Běchovic, Praha - Běchovice

Kategorie: Jiné
Zasláno: 28. 12. 2016

Podél ulice Mladých Běchovic chybí chodník pro bezpečný pohyb chodců mezi MČ Běchovice a Horní Počernice - pokud město Praha ve svých okrajových částech neumožňuje chodcům pohyb mimo silnici, měla by Praha tyto komunikace alespoň v noci osvětlit pro lepší viditelnost pohybujících se chodců. Na přiložené fotce je současný stav, kdy jsou chodci nuceni chodit trávou po nezpevněné krajnici a řidiči je vidí až na poslední chvíli.