Vyhledávejte podle:



Vyřešené, Jiné, Praha 15

Seřadit podle počtu hlasů
Zkrácení trasy přestupu mezi vlak x bus x tram - Nádraží Hostivař
Vyřešený

Zkrácení trasy přestupu mezi vlak x bus x tram - Nádraží Hostivař
plukovníka Mráze, Praha 15

Kategorie: Jiné
Zasláno: 28. 02. 2022

Dobrý den, měla bych podnět a zároveň návrh na řešení situace (pokud současná situace nemá nějaký opodstatněný důvod). Jedná se o zkrácení trasy přestupu mezi zastávkami vlak x bus x tram na Nádraží Hostivař. Přikládám dvě mapy, kde je situace znázorněna a jsou zde naznačeny body 4 autobusových zastávek. 1. zastávka směr do centra 125,183,154 - přestup na tram i vlak OK. Jedná se o přestup 250m-3min. 2. zastávka směr Háje 125,183, 154 - přestup na tram OK. Pokud chce člověk přestupovat z vlaku na bus směr Háje, je to aktuálně přes přechody 400m-5min. Autobusy vždy objíždějí celou točnu tramvaje, na druhou stranu od vlaku. 3. zastávka směr Háje 154 - přestup na tram daleko a přestup na vlak daleko a přes přechody, navíc je od 2. zastávky pár metrů (200m) 4.zastávka směr Háje se nevyužívá - byla by ideální pro přestup na tram i vlak (opět cca 220m - 3min). OTÁZKA: Proč se tato zastávka nevyužívá? MOŽNÝ DŮVOD: Je blízko do velké křižovatky Průmyslová x Plukovníka Mráze. Kdyby se tam sjelo více autobusů najednou mohli by zavázet do křižovatky. NÁVRH: Mohla by se například pouze zastávka č.3 pro bus 154 přesunout do zastávky č.4? 154 je krátký autobus a alespoň některé vlakové spoje by měly bližší dostupnost na bus. Popřípadě pokud by se daly i poupravit jízdní řády busu 154 aby lépe navazoval? zastávka č. by zůstala neměnná, pouze by tam projížděli busy 125 a 183. Předem děkuji za jakoukoliv odpověď. S pozdravem Aneta Fritscheová

Oprava chodníku v ulici Doupovska
Vyřešený

Oprava chodníku v ulici Doupovska
Doupovská, Praha 15

Kategorie: Jiné
Zasláno: 17. 10. 2014

V Doupovské ulici se opravuje chodník hned za zatáčkou z ulice K Horkám. Na protilehlé straně chodník není, místo nelze nikudy obejít, chodci musí jít několik metrů přímo jízdním pruhem frekventované silnice, a to hned za zatáčkou, kde na ně auta nevidí, auta odbočující do Doupovské nejsou na opravu upozorněna, pro chodce není vyhrazen ani uzounký pruh, kudy by se dal rozkopaný chodník obejít. Velice nebezpečné místo (zejména s kočárkem). Běžně s sebou fotoaparát nenosím, znovu na místě nebudu, přesto považuji podnět za důležitý, protože místo je pro chodce životu nebezpečné.

Chybějící odpadkový koš u autobusové zastávky Kablo
Vyřešený

Chybějící odpadkový koš u autobusové zastávky Kablo
Průmyslová, Praha 15

Kategorie: Jiné
Zasláno: 04. 09. 2013

V těsné blízkosti 'čekárny' není odpadkový koš, tak jako u ostatních zastávek v okolí. Z přiložené fotky z Google Street View to vypadá, že tam kdysi býval. V okolí zastávky se teď povalují drobné odpadky, proto prosím o zvážení, zda by nebylo vhodné zde koš znovu umístit.

Retardér v ulici U břehu
Vyřešený

Retardér v ulici U břehu
U břehu, Praha 15

Kategorie: Jiné
Zasláno: 04. 04. 2013

Rozbitý retardér, neplnící už funkci.. Kdyby šel nahradit typem, který je o trochu vyšší, bylo by to fajn.. díky..