Uzavřená lávka pro chodce přes Říčanský potok nám. Bratří Jandusů

Dobrý den, již delší dobu je uzavřená lávka přes Říčanský potok v Uhříněvsi u Náměstí Bratří Jandusů...děti musí chodit okolo hlavní silnice což je už tak nebezpečné, kdyby se lávka opravila určitě by to pomohlo. Díky MR

Zaslal: Michal Reznicek, 17.01.2019 v 07:14

Praha 22-

nám. Bratří Jandusů, Praha 22

Komunikace o řešení podnětu

Odpoveď: 21.01.2019 19:53

Dobrý den,

za odbor správy majetku Městské části Praha 22 reagujeme na dotaz ze dne 17. 1. 2019 týkající se uzavření lávky přes Říčanský potok.

Lávka přes Říčanský potok při nám. Bří. Jandusů byla uzavřena na jaře 2018 po uskutečnění statického posouzení odborným statikem.

Ukotvení lávky je usazeno ve svahu břehu při budově čp. 33, který je nestabilní a bortí se, to ale není jediným důvodem.

Celkový stav lávky je v tak dezolátním stavu, že již nebylo možné lávku užívat a riskovat tak zranění obyvatel.

Vrchní vrstva lávky ze živice se začala propadat z důvodu odpadu uhnilých příčníků, které jsou mezi nosnou částí lávky.

Aktuální nosné části nejsou vyhovující pro drobné opravy, které dosud byly realizovány a již je nutné uskutečnit kompletní odstranění lávky stávající a usazení zcela nové konstrukce, zpevnění břehu atd...

Celá záležitost s lávkou je nutné realizovat v souladu s realizací nutného protipovodňového opatření na celém toku Říčanského potoka, které je odezvou na povodně z roku 2013.

Lávka musí být uskutečněna v souladu s platnými normami, musí odpovídat požadavku Q100 (musí být stabilní průtoku 100leté vody)a nedílnou součástí jsou inženýrské sítě, které jsou součástí staré i nové lávky.

Projektová dokumentace musí projít schvalovacím řízením všech dotčených orgánů a následně řešena na příslušném odboru výstavby, který k nutné realizaci vydá Územní souhlas. Realizaci nové lávky má správce toku Říčanského potoka a společnost Vodohospodářský rozvoj a výstavba a. s. má na starosti zpracování projektové dokumentace a následnou realizaci nové lávky.

Městská část Praha 22 úzce spolupracuje se všemi dotčenými orgány, aby mohla být realizace co nejdříve započata.

Až budeme vědět bližší informace o započetí prací, budou občané naší městské části informováni prostřednictví dostupných informačních „toků", které MČ P22 využívá.

Aktuálně Vám můžeme sdělit, že realizace nové lávky je řešena s vysokou prioritou.

S přáním příjemného dne

Hana Nozarová
odbor správy majetku
MĚSTSKÁ ČÁST PRAHA 22, Úřad městské částiPovažujete odpověď za dostačující?

Odpoveď: 03.09.2019 15:02

Dobrý den,

dotazů na danou lávku bylo tolik, že jsem Vás zapomněla informovat o poslední informaci.
Občané jsou informováni na našich www. stánkách, na FB a v Uhříněveském zpravodaji.

Zasíláme tedy citaci z posledního článku uveřejněného v Uhříněveském zpravodaji č. 7-8/2019 (str. 4), který se zabýval danou problematikou.

Lávka na nám. Bratř í Jandusů je již několik měsíců zavřená kvůli jejímu havarijnímu stavu. Vzhledem k tomu, že se v okolí této lávky počítá v následujících dvou
letech se třemi většími investičními akcemi (celková revitalizace náměstí, realizace protipovodňových opatření na Říčanském potoce a oprava čerpací stanice PVS na nám. Bratří Jandusů), které si žádají svou koordinaci, bylo z koncepčního a ekonomického pohledu radou MČ vyhodnoceno, že nová lávka bude realizována až v rámci celkové revitalizace náměstí v letech 2020–2021. Provizorní řešení přechodu přes Říčanský potok vyžaduje stavební povolení a je finančně nákladné.
Z důvodu úspory finančních prostředků tedy nebude vybudována ani provizorní lávka.

S přáním příjemného dne

Hana Nozarová
odbor správy majetku
MĚSTSKÁ ČÁST PRAHA 22, Úřad městské částiPovažujete odpověď za dostačující?

Odpoveď: 11.09.2019 05:48

Dobrý den pane Bervide,

dokumentace k lávce nebyla v archivu výstavby dochována.

Vzhledem ke stáří a dochovaným archivním snímkům se jedná o umístění stavby cca v letech 1900 – 1930, tehdy dřevěné.

Lávka není evidována v majetku MČ P22 a skutečný vlastník je neznámý.

Nejsme tedy schopni Vám poskytnou Vámi požadované informace.

Odstranění lávky bude řešeno v rámci plánovaných prací na generelu Říčanského potoka nebo v rámci revitalizace náměstí Bratří Jandusů.

Jedná se o práce, které je nutné mezi sebou vzájemně koordinovat.

S přáním příjemného dne

Hana Nozarová
odbor správy majetku
Úřad městské části Praha 22Považujete odpověď za dostačující?

Diskuze

Bervid: Dobrý den paní Nozarová,
co je prosím za cca 7 měsíců nového v tomto případu lávky pro pěší? Prosím informujte občany zde na těchto internetových stránkách.

Pavel Bervid
25.08.2019 v 16:02    

Pavel Bervid: Dobrý den paní Nozarová,

píšete nám občanům ve svém sdělení z 3. září 2019 15:02 mimo jiné i : "Lávka na náměstí bratří Jandusů je již několik měsíců zavřená kvůli jejímu havarijnímu stavu".

Prosím tedy o konkrétní a fundovanou informaci o tom, jak je lávka stará, kdy a kým byla postavena, kdo kdy lávku vlastnil a také kdo dnes tu lávku vlastní, jak se o ní vlastník staral, pokud tím vlastníkem byla a je místní samospráva, tak prosím o informaci, kdy na ní byly provedeny záchovné opravy a kolik peněz bylo do těchto oprav v jednotlivých letech investováno.

Zde podotýkám, že stavební dílo umí každé hovado, zejména pak státní organizace a nebo samospráva, tedy dohromady veřejná správa, umí nechat zchátrat bez údržby a potom s krokodýlími slzami pronést, že stavbu je nutno zbourat, protože je zchátralá!!!

Prosím informujte občany zde na těchto internetových stránkách.

Pavel Bervid
04.09.2019 v 07:21    

Bervid: Vážená paní Nozarová,

děkuji Vám za odpověď, té se od jiných městských částí občanu dostane velmi zřídka, nechci Vás nijak trápit, zda za to můžete, nevím, předpokládám, že za to může hlavně komunální zastoupení, tedy volení politici za cca třicet posledních let, ale hodnotím to celkově jako pěkný švajneraj=bordel.

Na území obce - Prahy 22 je stavba lávky přes potok, majetek nemovitý, lidé po ní chodili a měli se na ní dělat pravidelné mostní prohlídky a ono nic.
Lávku nikdo nekontroloval, nikdo neopravoval, stavební dokumentace od ní není, stavební povolení není, kolaudační rozhodnutí není, předpokládám také, že tu stavební dokumentaci nikdy nikdo ani nehledal.

Pozitivní na druhou stranu ale je, že pracovníci odboru správy majetku jsou na výplatní listině Úřadu městské části Praha 22. Těch cca 60 litrů čistého měsíčně a pět týdnů dovolené je také fajn.

Snad jenom byste ještě mohla napsat, zde občanům, zda máte vůbec v Praze 22 pasport komunikací, pasport lávek a mostů.
Zda také máte přehled o všech lávkách, mostech, vozovkách a chodnících, které vám Praze 22 nepatří.

Obecně, zda v tom máte pořádek.

Mějte se hezky paní Nozarová,

V úctě Pavel Bervid
11.09.2019 v 18:44    

Přidat komentář


Sledovat řešení podnětu (?)nám. Bratří Jandusů, Praha 22

 

Sledovat řešení podnětu

Nechte nám svůj e-mail. Zašleme vám informace o postupu při řešení tohoto podnětu.