Uzavřená lávka pro chodce přes Říčanský potok nám. Bratří Jandusů

Dobrý den, již delší dobu je uzavřená lávka přes Říčanský potok v Uhříněvsi u Náměstí Bratří Jandusů...děti musí chodit okolo hlavní silnice což je už tak nebezpečné, kdyby se lávka opravila určitě by to pomohlo. Díky MR

Zaslal: Michal Reznicek, 17.01.2019 v 07:14

Praha 22-

nám. Bratří Jandusů, Praha 22

Komunikace o řešení podnětu

Odpoveď: 21.01.2019 19:53

Dobrý den,

za odbor správy majetku Městské části Praha 22 reagujeme na dotaz ze dne 17. 1. 2019 týkající se uzavření lávky přes Říčanský potok.

Lávka přes Říčanský potok při nám. Bří. Jandusů byla uzavřena na jaře 2018 po uskutečnění statického posouzení odborným statikem.

Ukotvení lávky je usazeno ve svahu břehu při budově čp. 33, který je nestabilní a bortí se, to ale není jediným důvodem.

Celkový stav lávky je v tak dezolátním stavu, že již nebylo možné lávku užívat a riskovat tak zranění obyvatel.

Vrchní vrstva lávky ze živice se začala propadat z důvodu odpadu uhnilých příčníků, které jsou mezi nosnou částí lávky.

Aktuální nosné části nejsou vyhovující pro drobné opravy, které dosud byly realizovány a již je nutné uskutečnit kompletní odstranění lávky stávající a usazení zcela nové konstrukce, zpevnění břehu atd...

Celá záležitost s lávkou je nutné realizovat v souladu s realizací nutného protipovodňového opatření na celém toku Říčanského potoka, které je odezvou na povodně z roku 2013.

Lávka musí být uskutečněna v souladu s platnými normami, musí odpovídat požadavku Q100 (musí být stabilní průtoku 100leté vody)a nedílnou součástí jsou inženýrské sítě, které jsou součástí staré i nové lávky.

Projektová dokumentace musí projít schvalovacím řízením všech dotčených orgánů a následně řešena na příslušném odboru výstavby, který k nutné realizaci vydá Územní souhlas. Realizaci nové lávky má správce toku Říčanského potoka a společnost Vodohospodářský rozvoj a výstavba a. s. má na starosti zpracování projektové dokumentace a následnou realizaci nové lávky.

Městská část Praha 22 úzce spolupracuje se všemi dotčenými orgány, aby mohla být realizace co nejdříve započata.

Až budeme vědět bližší informace o započetí prací, budou občané naší městské části informováni prostřednictví dostupných informačních „toků", které MČ P22 využívá.

Aktuálně Vám můžeme sdělit, že realizace nové lávky je řešena s vysokou prioritou.

S přáním příjemného dne

Hana Nozarová
odbor správy majetku
MĚSTSKÁ ČÁST PRAHA 22, Úřad městské částiPovažujete odpověď za dostačující?

Diskuze

Žádné komentáře

Přidat komentář


Sledovat řešení podnětu (?)nám. Bratří Jandusů, Praha 22

 

Sledovat řešení podnětu

Nechte nám svůj e-mail. Zašleme vám informace o postupu při řešení tohoto podnětu.