Nebezpečný přechod pro chodce za ostrou zatáčkou silnice v Pitkovicích

Přechod je u vjezdu do obce Pitkovice, na hlavní silnici z Uhříněvsi směrem na D1. Pro větší bezpečnost tohoto přechodu je zásadní, aby si řidiči uvědomili, že musí zpomalit PŘED zatáčkou vedoucí do Pitkovic z Uhříněvsi. I přes opatření ke zklidnění provozu, která byla zavedena, to stále velký počet řidičů nedělá. Pokud auta projíždějí zatáčkou ve vyšší rychlosti, zejména za snížené viditelnosti, například ráno v zimě, velmi snadno přehlédnou značku, že se blíží obec a přechod pro chodce. Pak už nemají kdy zastavit, pokud je na přechodu někdo právě uprostřed silnice. Nebezpečí nehody je stále velmi vysoké.
Prosím tedy Komisi dopravy Praha 22, aby zvážila tato opatření:

i) Vybudovat ostrůvek uprostřed silnice – chodci by tak mohli přejít do poloviny a bezpečně počkat, než přejdou zbývající část silnice.

ii) Umístit radar měřící rychlost (se světly) u vjezdu do Pitkovic ve směru od Uhříněvsi (před zatáčkou před obcí), aby řidiči viděli, jak rychle jedou, a bylo tedy zřejmé, že musí zpomalit PŘED vjezdem do obce.

iii) Rozšířit umístění horizontálních bílých čas na silnici, které ukazují, že se blíží přechod, až za zatáčku, takže by je řidiči viděli ještě před vjezdem do zatáčky. Pokud někdo zatáčí příliš rychle, vidí tyto čáry, až když je za zatáčkou, a to už j příliš pozdě na to, aby mohl zastavit, pokud silnici právě někdo přechází.

Děkujeme moc za pomoc

Zaslal: Philippa Shuff, 15.03.2017 v 15:17

Praha 22-

K dálnici, Praha 22

Komunikace o řešení podnětu

Odpoveď: 23.03.2017 20:18

Dobrý den,

k tomuto podnětu vám sdělujeme, že na zmíněném přechodu pro chodce došlo v minulém období k mnoha akcím (snížená rychlost, optická brzda, dopravní značky v reflexním provedení, přímé osvětlení přechodu), které podstatně zlepšily bezpečnost přechodu. Jako i v jiných lokalitách i zde jsou a budou neukáznění řidiči, kterým se nechce dodržovat dopravní předpisy, ale ve spolupráci s Policií ČR a Městskou policií Uhříněves se nám daří jejich počet minimalizovat. I proto zde již velmi dlouho, samozřejmě k naší radosti, nedošlo k žádné nehodě.

K návrhům opatření: ostrůvek uprostřed komunikace nelze vzhledem k jejím parametrům vybudovat, téma radaru a bílých zpomalovacích pruhů (optická brzda), respektive jejich rozšíření před zatáčku, bude projednáno na příštím jednání komise dopravy ÚMČ Praha 22.

Přeji hezký den

Ing. Vladislav Podvín
odbor životního prostředí a dopravy ÚMČ Praha 22Považujete odpověď za dostačující?

Diskuze

Terezie Radiměřská: Prosím jak to dopadlo? Jak dopadlo jednání na komise dopravy ÚMČ Praha 22?

Prosím o urgenci odpovědi.
13.09.2019 v 11:20    

Phillipa Shuff: Dobrý den. Bohužel nemám žádné nové informace. Nevím jak dále pokračovat, máte nějaký návrh?
25.09.2019 v 18:57    

Přidat komentář


Sledovat řešení podnětu (?)K dálnici, Praha 22

 

Sledovat řešení podnětu

Nechte nám svůj e-mail. Zašleme vám informace o postupu při řešení tohoto podnětu.

Podobné podněty