Filtr podnětů



Jiné

Seřadit podle počtu hlasů
Přechod pro chodce s bariérou pro vozíčkáře na Novém Náměstí
Vyřešený

Přechod pro chodce s bariérou pro vozíčkáře na Novém Náměstí
Nové náměstí, Praha 22

Kategorie: Jiné
Zasláno: 27. 08. 2018

Jedná se o světelný přechod u Lékařského domu směrem k Radnici přes ulici Přátelství (GPS: 50.031761, 14.598617). Po nedávné rekonstrukci odvodňovacích žlab mezi vozovkou a chodníkem jsou tyto nové žlaby také součástí stávajícího přechodu pro chodce na Novém Náměstí na straně u Radnice (obr. 1). Tyto betonové žlaby však mají moc široké odtokové mezery a i tím, že jsou mezery ve směru přechodu umístěné podélně, jsou tímto velmi bariérové pro uživatele invalidních vozíků. Do těchto mezer totiž přesně a snadno zapadnou malá přední kola mechanických vozíků a nedá se bez pomoci vyprostit. Díky tomu je přechod pro chodce = vozíčkáře nebezpečný a nepoužitelný. Před rekonstrukcí byly použity jiné s menšími odtokovými mezerami (pravděpodobně kovové, možná plastobé), podobné některým z nově použitých vpustí (obr. 2).

Zelené plochy u komunikace Pod Nuselskými schody - nepořádek, špína,
Vyřešený

Zelené plochy u komunikace Pod Nuselskými schody - nepořádek, špína,
Pod Nuselskými schody, Praha 2

Kategorie: Jiné
Zasláno: 27. 08. 2018

Dobrý den, prosím podívejte se na přiložené fotografie okolí komunikace Pod Nuselskými schody + Na Kleovce. Je do děs a bída, lidé jsou prasata. Vůbec nevím, kdo to tam má na starosti. Snad nějaký správce zeleně, snad české dráhy. Děkuji za to, že to pošlete někam dál odpovědné instituci, aby to uklidili. Gabriela

Nepřehledná a rušná komunikace v ulici Bartoškova a V Horkách
Bez odpovědi

Nepřehledná a rušná komunikace v ulici Bartoškova a V Horkách
Bartoškova, Praha 4

Kategorie: Jiné
Zasláno: 19. 08. 2018

Dobry den. Existuje reseni pro tuto cast Bartoskovy ulice? V metropolitnim planu je zaneseno propojeni ulic Nad Vinnym Potokem a Bartoskova a zajimalo by me, zdali se da pocitat s celkovou revitalizaci lokality, odkloneni komunikace blize k nadrazi a jeji zklidneni ve vztahu k zastavbe v ulici Bartoskova

Znovu vyvrácené sloupky/zábrany proti parkování - Moskevská 56-58
Vyřešený

Znovu vyvrácené sloupky/zábrany proti parkování - Moskevská 56-58
Moskevská, Praha 10

Kategorie: Jiné
Zasláno: 07. 08. 2018

Na uvedeném místě byly již poněkolikáté vyvráceny sloupky/zábrany proti parkování. V uplynulých dvou letech se to stalo již několikrát a byly nakonec vždy opraveny. Určitě by stálo za úvahu MČ Prahy 10 místo nich nainstalovat velké žulové kostky, které jsou na Moskevské a Žitomírské jako zábrany proti parkování na několika místech. Stačilo by na obou místech nainstalovat po jednom a ostatní železné sloupky nechat. Bývá poškozen vždy ten krajní (viz foto). V opačném případě hrozí, že budou stávající sloupky v dohledné době znovu poškozeny - řidiči, kteří je při couvání nevidí. Děkuji za pochopení.

Opuštěný vrak v ulici Mečislavova
Vyřešený

Opuštěný vrak v ulici Mečislavova
Mečislavova, Praha 4

Kategorie: Jiné
Zasláno: 03. 08. 2018

Dobrý den, radnice Prahy 4 a městská policie si pravděpodobně neví rady s vrakem, který už několik měsíců leží na silnici. Na koho se obrátit, když se k němu nikdo nemá? Děkuji za radu a pěkný den :) Marek Kulkovský

Nepořádek v zeleni na okraji Malešického parku (Praha 10)
Vyřešený

Nepořádek v zeleni na okraji Malešického parku (Praha 10)
Chotouňská, Praha 10

Kategorie: Jiné
Zasláno: 03. 07. 2018

Na okraji Malešického parku (Praha 10), za plotem speciální základní školy Chotouňská 476, je dlouhodobě neuklizený nepořádek tvořený převážně odpadky rozházenými pod keři. Chtělo by to na místě zařídit úklid. Měli by stačit jeden až dva lidi s pytlem a rukavicemi.

Narušená opěrná zeď ul. Poupětova / U Městských domů
Zaslaný

Narušená opěrná zeď ul. Poupětova / U Městských domů
U městských domů, Praha 7

Kategorie: Jiné
Zasláno: 29. 05. 2018

Dobrý den, na rohu ul. Poupětova a U Městských domů je za garážemi opěrná stěna. Asi nehrozí okamžitým zřícením, ale nevypadá 100% stabilně. S ohledem na výšku by bylo dobré prověřit stav. Je na soukromém pozemku (ACS Praha 7, a.s.), ale ohrožuje hlavně přilehlý chodník. Mockrát děkuji, Michal Škrna

Dopravní značení v ulici Na Slupi – značka není vidět
Zaslaný

Dopravní značení v ulici Na Slupi – značka není vidět
Na slupi, Praha 2

Kategorie: Jiné
Zasláno: 23. 05. 2018

Dobrý den, obracím se s žádostí o urychlené řešení dané situace. V ulici Na Slupi, v úseku u restaurace Potrefená Husa, je vyznačený přechod pro chodce. Je zde i značka označující tuto skutečnost. Vzhledem k tomu, že není viditelná pro motoristy, je zde opravdu nemožné přejít. V příloze zasílám foto. Zároveň není jasné, proč oprava - rekonstrukce na protější straně chodníku /cyklostezky/ trvá tak dlouho a v odpoledních hodinách nikdo zde nepracuje. Myslím si, že pokud se jedná o takto frekventovanou část, měla by oprava být provedena pokud možno v co nejkratším termínu a práce by měly být prováděny i v odpoledních hodinách. Možnost bezpečně přejít, je možné po velkém obcházení a to pro starší spoluobčany je značný problém. Jsem toho svědkem každý den. Prosím o vyjádření. S pozdravem Jana Kacovská

Velká louže po dešti v ulici Nad Vodovodem
Zaslaný

Velká louže po dešti v ulici Nad Vodovodem
Nad vodovodem, Praha 10

Kategorie: Jiné
Zasláno: 12. 05. 2018

Na konci ulice Nad Vodovodem, na rohu s Cerhenickou, se vždy po dešti utvoří louže přes polovinu ulice a velmi dlouho se zde drží. Hodilo by se buď přidat kanálovou vpusť nebo srovnat roh ulice. (Pokud vím, žádná stará ucpaná vpusť na dně louže není, přestože to tak může působit.)

Chybejici parkovaci sloup v Sezimove ulici
Bez odpovědi

Chybejici parkovaci sloup v Sezimove ulici
Sezimova, Praha 4

Kategorie: Jiné
Zasláno: 09. 05. 2018

V Sezimove zmizel parkovaci sloup na leve strane silnice. Auta zajizdi na chodnik.

Umístění zpomalovacího retardéru v ulici Tolstého
Zaslaný

Umístění zpomalovacího retardéru v ulici Tolstého
Tolstého, Praha 10

Kategorie: Jiné
Zasláno: 06. 05. 2018

Navrhuji zřízení zpomalovacího prahu (reatrdéru) v kopci jednosměrné ulice Tolstého a to v místě před dětským hřištěm (tedy nad křižovatkou s ulicí Arménská), a to z těchto důvodů: - ulice Tolstého je v tomto místě jednosměrná a je vedena z kopce, mnoho řidičů tak má pocit, že zde může využít svahu a jezdí zde velmi rychle, včetně dlouhých autobusů, kteří se zde často řítí na nebo za hranou povolené rychlosti), lze pak velmi pochybovat a možnostech zastavení takového vozidla v rozumné vzdálenosti. Jediným 'zpomalujícím' prvkem je tak přechod v dolní části náměstí, který však neřeší zmíněnou lokalitu. - v místě pod navrhovanou lokalitou umístění tohoto retardéru se nachází dětské hřiště a již nekolikrát jsem byl svědkem, kdy malé dítě neopatrně vjelo/vyběhlo na silnici. Vzhledem k mnoha zaparkovaným automobilům v oblasti není takové dítě vidět a řidič jedoucí zeshora nemá pak šanci zareagovat. - celá oblast je poměrně hustě obydlena a existuje tu tak nemalý pohyb chodců po silnici (i vzhledem k minimu přechodů). - často zde jezdí auat i pomalu, neboť řidiči hledají parkování a zeshora jedoucí jiná vozidla pak svou nepřiměřenou rychlostí generují kolizní situace. Umístění retardéru by nemělo v této lokalitě zásadně ovlivnit plynulost dopravy neboť se jedná spíše o spojovací komunikaci mezi 2 hlavními ulicemi. Myslím, že není vhodné čekat, kdy v tomto místě dojde ke tragedii, vzhledem k dětskému hřišti.

Tram. zastávka Praha -Čechův most - NEBEZPEČNÉ vystupování z tramvaje
Zaslaný

Tram. zastávka Praha -Čechův most - NEBEZPEČNÉ vystupování z tramvaje
Čechův most, Praha 7

Kategorie: Jiné
Zasláno: 29. 04. 2018

Při jízdě tramvají po nábřeží Edvarda Beneše směrem na zastávku Malostranská je velký problém bezpečně vystoupit. Již mnohokrát se stalo, že řidiči nerespektují tramvaj. Cestujíci pak vystupuje přímo pod jedoucí automobil. Je to v důsledku světelné křižovatky Čechův most. Tramvaj vjíždí do stanice a na světlech je zelená a tím pádem všichni spěchají a neberou ohled na vystupující z tramvaje. Myslím, že by se to mělo řešit je to hodně nebezpečné. Při vystupování nemáte možnost se rozhlédnout.

Věčně přeplněný odpadkový koš v ulici Počernická (zast. Hostýnská)
Zaslaný

Věčně přeplněný odpadkový koš v ulici Počernická (zast. Hostýnská)
Počernická, Praha 10

Kategorie: Jiné
Zasláno: 17. 04. 2018

U autobusové zastávky Hostýnská ve směru Sídliště Malešice je téměř neustále přeplněný odpadkový koš. Je potřeba instalovat koš s větším objemem a případně i častěji vyvážet. Nyní je při pohledu od silnice skrytý za stromem, tak ho při vyvážení možná pracovníci přehlíží. Tento neutěšený stav trvá už léta a v blízkosti se nenachází žádný alternativní odpadkový koš.

Farmářské trhy na čm znemožnuji průchod z metra a omezují veř. prostor
Zaslaný

Farmářské trhy na čm znemožnuji průchod z metra a omezují veř. prostor
Bryksova, Praha 14

Kategorie: Jiné
Zasláno: 17. 04. 2018

Direktivni uspořádání ve veřejném prostoru s tím, že nemůžete při výstupu z metra Nejít přes 'trh' nebo vás to zavede na cestu zase do obchodního centra cm. Já a věřím, že i jiní, kteří nechtějí nic koupit MUSÍ projít trhem a nebo projít hlavně zase na cestu do nákupáku! Omezuje to bezpečnost vystupujících z městské hromadné dopravy. Při nebezpečné situaci, kdy by měli všichni z metra Rychlé vystoupit, by došlo k ucpání průchodu lidmi. Myslím, že veřejný prostor u shromaždišti lidí má dané parametry na průchody a bezpečnost pohybu? To je znatelný jen při běžném provozu, kde lidé nemohou volně projít, když tam trhy jsou. Pokud Město část Praha 14 nepřemýšlí, měl by to udělat někdo, kdo nekouká jen na business a prospěch sebe. Ve smlouvě, předpokládám, že ji nikdo pořádně nečetl na úřadě. Nebo si nevšiml, že je tam je napsáno, toto uspořádání je jen pro maximální zisk! (chybí základní předpoklad farmařiny a příjemného projevu trhů) Netlačím na odstranění trhů, ale přesunutí do části, kde bude trh vypadat jako v jiných částech Prahy. Klidný, bez tlačenic, direktivy, hlavně bez dodávek. Nemůžete použít městský mobiliář, sednout si v teplém počasí u fontány, která tu je pro osvěžení. Okolo je mnoho volného prostoru, který nabízí toto využití s mnohem větším prospěchem pro veřejnost. Ale možná je v tom i někdo z úřadu zainteresovaný, aby to bylo takto, spojitost s nákupním centrem ccm a veřejným prostorem by nebyla poprvé ani naposledy. Osobně mě to přijde, jak z 80' let, kdy si dělali všichni, co chtěly a věřím, že provozovatel trhů je staršího ročníku, kdy se tyto direktivní metody prodeje běžně používaly. A rád v tom pokračuje za učasti Prahy 14. Mnohé velké nadnárodní řetězce již tyto praktiky k honbě za ziskem nepoužívají. Děkuji předem za odezvu. TL

Ulomená podpěra a zábrana na vysoké prolézačce - ul. Wassermannova, P5
Vyřešený

Ulomená podpěra a zábrana na vysoké prolézačce - ul. Wassermannova, P5
Wassermannova, Praha 5

Kategorie: Jiné
Zasláno: 17. 04. 2018

Prosíme o urychlenou opravu nebo znepřístupnění prolézačky na hřišti v ul. Wassermannova. Ulomená dřevěná podpěra trčí do vzduchu, zároveň s tím je odlomená bezpečnostní zábrana na plošině ve výšce cca 2 metry. Jednoznačně velmi nebezpečné.