Filtr podnětů



Jiné, Praha 10

Seřadit podle počtu hlasů
Nebezpečná úzká tramvajová zastávka Na Homoli, Praha 10
Zaslaný

Nebezpečná úzká tramvajová zastávka Na Homoli, Praha 10
U vozovny, Praha 10

Kategorie: Jiné
Zasláno: 05. 11. 2019

Dobrý den, zastávka Na Homoli je pro mnohé občany přestupní uzel. Ve špičce zde z autobusu přestupuje na tramvaj č. 7 ve směru do centra skoro polovina cestujících, druhá polovina vystupuje na Depu Hostivař. Kvůli zkrácení linky 163 jen do Depo Hostivař jsou lidé nuceni využít přestupu na tram 7, aby se dostali např. na Limuzskou nebo do Malešic. Cestují zde i děti do školky a školy. Tramvajová zastávka je velmi úzká, a není zde žádné zábradlí nebo jiné zábrany. Když na zastávce stojí lidé, je obtížné je obejít a dostat se tak do jiné (přední) části zastávky. Pro děti je toto místo obzvlášť nebezpečné, protože mohou snadno upadnout do vozovky pod rychle jedoucí auta. U zastávky je jednosměrná dvouproudá silnice, kde řidiči rozhodně nedodržují 50 km/h, a jezdí zde i nákladní auta, která mají delší brzdnou dráhu. Je velmi nepříjemné stát na této zastávce, a těsně kolem vás projíždí auta ve velké rychlosti. Snížení rychlosti aut v tomto úseku není řešení, není nutností ani více zvýrazňovat přechod. Velmi závažné je zde nedostatečné zabezpečení velmi úzké zastávky, kde hrozí pád do vozovky pod rychle jedoucí auta. Děkuji.

Nová zastávka bus v ulici V Olšinách
Zaslaný

Nová zastávka bus v ulici V Olšinách
V olšinách, Praha 10

Kategorie: Jiné
Zasláno: 05. 11. 2019

Nejde o problém, ale podnět. V ulici V Olšinách chybí zastávka bus (188, 175, ...) někde v prostoru obchodu Billa - tato prodejna má ze všech míst velmi vzdálené zastávky MHD. Zastávku by mmj. využívali také rodiče/žáci z nedaleké ZŠ Brigádnílů a mohlo by ubýt cest autem do prodejny i do školy.

Dlouhodobě rozbité pítko u hlavní cesty v Malešickém parku
Zaslaný

Dlouhodobě rozbité pítko u hlavní cesty v Malešickém parku
Malešická, Praha 10

Kategorie: Jiné
Zasláno: 29. 07. 2019

V Malešickém parku (Praha 10) je pítko u nejfrekventovanější trasy už minimálně několik týdnů mimo provoz. Letní vedra by si žádala rychlou opravu, avšak zatím nikdo nekoná.

Chybějící strom
Vyřešený

Chybějící strom
Moskevská, Praha 10

Kategorie: Jiné
Zasláno: 12. 09. 2018

Na Moskevské 58 již minimálně od podzima trčí ze země pařez po vykáceném stromu. Na místě běžně parkují auta. Chtěl bych se zeptat, kdy zde radnice hodlá vysadit nový strom a vybudovat ohrádku proti poničení? V ostatních částech Moskevské uz byly chybějící stromy na jaře skoro všude vysázeny, kdy dojde na tento? Děkuji.

Vyvrácené sloupky ve Vršovické
Vyřešený

Vyvrácené sloupky ve Vršovické
Vršovická, Praha 10

Kategorie: Jiné
Zasláno: 03. 09. 2018

Sloupky proti autum u Lidlu ve Vršovické 1525 jsou vyvrácené, chodník zničeny, roste v nem tráva.

Znovu vyvrácené sloupky/zábrany proti parkování - Moskevská 56-58
Vyřešený

Znovu vyvrácené sloupky/zábrany proti parkování - Moskevská 56-58
Moskevská, Praha 10

Kategorie: Jiné
Zasláno: 07. 08. 2018

Na uvedeném místě byly již poněkolikáté vyvráceny sloupky/zábrany proti parkování. V uplynulých dvou letech se to stalo již několikrát a byly nakonec vždy opraveny. Určitě by stálo za úvahu MČ Prahy 10 místo nich nainstalovat velké žulové kostky, které jsou na Moskevské a Žitomírské jako zábrany proti parkování na několika místech. Stačilo by na obou místech nainstalovat po jednom a ostatní železné sloupky nechat. Bývá poškozen vždy ten krajní (viz foto). V opačném případě hrozí, že budou stávající sloupky v dohledné době znovu poškozeny - řidiči, kteří je při couvání nevidí. Děkuji za pochopení.

Nepořádek v zeleni na okraji Malešického parku (Praha 10)
Vyřešený

Nepořádek v zeleni na okraji Malešického parku (Praha 10)
Chotouňská, Praha 10

Kategorie: Jiné
Zasláno: 03. 07. 2018

Na okraji Malešického parku (Praha 10), za plotem speciální základní školy Chotouňská 476, je dlouhodobě neuklizený nepořádek tvořený převážně odpadky rozházenými pod keři. Chtělo by to na místě zařídit úklid. Měli by stačit jeden až dva lidi s pytlem a rukavicemi.

Velká louže po dešti v ulici Nad Vodovodem
Zaslaný

Velká louže po dešti v ulici Nad Vodovodem
Nad vodovodem, Praha 10

Kategorie: Jiné
Zasláno: 12. 05. 2018

Na konci ulice Nad Vodovodem, na rohu s Cerhenickou, se vždy po dešti utvoří louže přes polovinu ulice a velmi dlouho se zde drží. Hodilo by se buď přidat kanálovou vpusť nebo srovnat roh ulice. (Pokud vím, žádná stará ucpaná vpusť na dně louže není, přestože to tak může působit.)

Umístění zpomalovacího retardéru v ulici Tolstého
Zaslaný

Umístění zpomalovacího retardéru v ulici Tolstého
Tolstého, Praha 10

Kategorie: Jiné
Zasláno: 06. 05. 2018

Navrhuji zřízení zpomalovacího prahu (reatrdéru) v kopci jednosměrné ulice Tolstého a to v místě před dětským hřištěm (tedy nad křižovatkou s ulicí Arménská), a to z těchto důvodů: - ulice Tolstého je v tomto místě jednosměrná a je vedena z kopce, mnoho řidičů tak má pocit, že zde může využít svahu a jezdí zde velmi rychle, včetně dlouhých autobusů, kteří se zde často řítí na nebo za hranou povolené rychlosti), lze pak velmi pochybovat a možnostech zastavení takového vozidla v rozumné vzdálenosti. Jediným 'zpomalujícím' prvkem je tak přechod v dolní části náměstí, který však neřeší zmíněnou lokalitu. - v místě pod navrhovanou lokalitou umístění tohoto retardéru se nachází dětské hřiště a již nekolikrát jsem byl svědkem, kdy malé dítě neopatrně vjelo/vyběhlo na silnici. Vzhledem k mnoha zaparkovaným automobilům v oblasti není takové dítě vidět a řidič jedoucí zeshora nemá pak šanci zareagovat. - celá oblast je poměrně hustě obydlena a existuje tu tak nemalý pohyb chodců po silnici (i vzhledem k minimu přechodů). - často zde jezdí auat i pomalu, neboť řidiči hledají parkování a zeshora jedoucí jiná vozidla pak svou nepřiměřenou rychlostí generují kolizní situace. Umístění retardéru by nemělo v této lokalitě zásadně ovlivnit plynulost dopravy neboť se jedná spíše o spojovací komunikaci mezi 2 hlavními ulicemi. Myslím, že není vhodné čekat, kdy v tomto místě dojde ke tragedii, vzhledem k dětskému hřišti.

Věčně přeplněný odpadkový koš v ulici Počernická (zast. Hostýnská)
Zaslaný

Věčně přeplněný odpadkový koš v ulici Počernická (zast. Hostýnská)
Počernická, Praha 10

Kategorie: Jiné
Zasláno: 17. 04. 2018

U autobusové zastávky Hostýnská ve směru Sídliště Malešice je téměř neustále přeplněný odpadkový koš. Je potřeba instalovat koš s větším objemem a případně i častěji vyvážet. Nyní je při pohledu od silnice skrytý za stromem, tak ho při vyvážení možná pracovníci přehlíží. Tento neutěšený stav trvá už léta a v blízkosti se nenachází žádný alternativní odpadkový koš.

Ucpaný kanál na chodníku v ulici Útulná
Vyřešený

Ucpaný kanál na chodníku v ulici Útulná
Útulná, Praha 10

Kategorie: Jiné
Zasláno: 08. 03. 2018

Na chodníku před domem je dlouhodobě ucpaný odtokový kanál. Když taje sníh nebo zaprší, vytvoří se zde louže přes celý chodník, která nejde obejít. Naposledy jsem ji včera večer odmetal do sousedního kanálu a zkoušel ucpaný kanál zprůchodnit, ale je už hodně zacpaný a bez nějaké techniky se to zřejmě neobejde. Uvnitř je hodně zatuhlá zemina, těžko říct, do jaké hloubky sahá.

Vrak v Obloukové ul.
Vyřešený

Vrak v Obloukové ul.
Oblouková, Praha 10

Kategorie: Jiné
Zasláno: 18. 12. 2017

Již několik měsíců stojí v ul. Obloukové č.p. 11 v vrak auta :-(

Parkoviště bez chodců v NC Eden
Vyřešený

Parkoviště bez chodců v NC Eden
Vršovická, Praha 10

Kategorie: Jiné
Zasláno: 14. 12. 2017

Víte, že podle aktuálního dopravního značení se nesmí v podzemním parkovišti Nákupního centra Eden pohybovat chodci? Vlastně ani nesmí vystoupit z auta. Je to samozřejmě nesmysl, ale dopravní značka to jednoznačně zakazuje. (Značka IZ8a Zóna s dopravním omezením, v ní B30 Zákaz vstupu chodců). Správce areálu to určitě myslel jen na vjezd, ale výsledek je jiný.

Úzká ulice Průběžná Praha 10
Zaslaný

Úzká ulice Průběžná Praha 10
Průběžná, Praha 10

Kategorie: Jiné
Zasláno: 24. 10. 2017

Dobrý den, již dlouhý čas, od doby co proběhla rekonstrukce hlavní silnice, potažmo tramvajového pásu v ulici Průběžná se nemohu zbavit pocitu, že projekt je chybně řešený. Jednoproudová silnice sice stačí pro projetí auta a jen tak tak autobusu, ale v okamžiku, kdy potřebuje projet sanitka nebo hasiči z nedaleké stanice, je neštěstí hotovo. Dříve, když byla dopravní špička, mohli kolonu objet po kolejích, ale nyní díky řešení kolejiště prostě nemají šanci. Dochází tak k obrovské časové ztrátě, kdy se záchranné složky musí někam dostat. V okamžiku průjezdu okamžitě dojde k zácpě a zběsilému houkání a troubení, kdy auta opravdu nemají šanci nikam uhnout. Je-li na trase autobus, vůz nemá šanci je nijak objet. Dokonce ani auta nemohou uhnout na část chodníku, a tak se průjezd stává opravdovým hororem a honbou o čas. Přitom by stačilo zabetonovat kolejiště, aby po něm v případě naléhavé potřeby mohly sanitky nebo hasiči projet. Průběžná je dost dlouhá a napojí-li se do ulice u Nádraží Strašnice, jedou krokem až do Olšin, což je v případě naléhavé pomoci opravdu hrozné. Děkuji Vám za odpověď.

Neporadek po stavebni cinnosti
Vyřešený

Neporadek po stavebni cinnosti
Pod altánem, Praha 10

Kategorie: Jiné
Zasláno: 14. 09. 2017

V ulici Pod altánem je stále strašný nepořádek, ačkoliv stavební práce byly ukončeny už tak před dvěma měsíci, stále se tam válí zbytky materiálu a odpadků. Bylo by fajn to uklidit, vzhledem k tomu, ze ulice je oblibenym 'prochazkovym' mistem a taky tudy chodi spousta deti na atleticky stadion a okolni sportoviste.