Filtr podnětů



Jiné, Praha 6

Seřadit podle počtu hlasů
Omezení rychlosti na Evropské
S odpovědí

Omezení rychlosti na Evropské
Evropská, Praha 6

Kategorie: Jiné
Zasláno: 19. 06. 2020

Na Evropské ulici jedou auta v průměru 70 až 80km/h, a to od Kulaťáku až k Divoké Šárce a zpět. Není tam ani jedna kontrola. Tuhle ulici přecházejí mimo jiné na několika místech školní děti, začínaje od Divoké Šárky přes Veleslavín, Červený Vrch, Bořislavku, Hadovku atd. Auta se stejnou 'svižností', se kterou se ženou po Evropské, zahýbají do bočních ulic a ohrožují tím především děti, které přechází na zelenou a nejsou díky své malé velikosti pro rozjeté řidiče dobře viditelné. Kromě dětí tu přecházejí samozřejmě i staří lidé, maminky s kočárky a další. Několikrát jsem sama uskakovala před autem, které mě prostě přehlédlo. Tuhle zkušenost má snad každý, který se tu pohybuje. Když stojíte na zastávce na Hadovce nebo na Thákurově a čekáte na zelenou, tak před vámi projíždí tramvaj a za zády vám sviští jedno auto za druhým. Je to šíleně nepříjemné, a když máte na zádech aktovku, tak musíte stát téměř bokem, aby vás auta nenabrala. Ve jménu rodičů, kteří by rádi posílali své děti pěšky do školy, žádám, aby se z této taxikářské rychlodráhy udělala silnice, která bere ohled na to, že přes ni přecházejí živí lidé. Bezpečnostní opatření se dají vymyslet prostřednictvím retardérů u frekventovaných přechodů, radarů, kamer a samozřejmě v první řadě omezení rychlosti, která na Evropské očividně není nebo neplatí. Tudíž bude i zapotřebí její důsledné kontrolování. Myslím, že možností je mnoho. Děkuji. Markéta Richterová

Vysoká tráva vedle ulice Pod Beránkou
Vyřešený

Vysoká tráva vedle ulice Pod Beránkou
Pod Beránkou, Praha 6

Kategorie: Jiné
Zasláno: 14. 06. 2020

Vedle asfaltové cesty, která je pokračováním ulice Pod Beránkou, je zelený pás s vysokou trávou. Tento rok nebyla zatím vůbec posekána. Cesta je dost frekventovaná, spojuje oblast stanice Bořislavka s částí Hanspaulky, údržba travního porostu je zde důležitá.

Popadané stromy na cestě v lese na Hanspaulce
S odpovědí

Popadané stromy na cestě v lese na Hanspaulce
Na Černé hoře, Praha 6

Kategorie: Jiné
Zasláno: 07. 04. 2020

Na lesní cestě blízko ulice Na Černé hoře (oblast Praha 6 Dejvice, Hanspaulka) jsou už delší dobu popadané suché stromy (borovice), některé ještě částečně visí ve větvích a mohou tedy spadnout. Cesta je kvůli tomu hůře průchozí a je tam riziko nebezpečí v případě pádu uvízlých stromů na chodce.

Špinavé schodiště - výstup na tram. zastávku Hradčanská
S odpovědí

Špinavé schodiště - výstup na tram. zastávku Hradčanská
Milady Horákové, Praha 6

Kategorie: Jiné
Zasláno: 22. 01. 2020

Nekryté schodiště na tram. zastávku Hradčanská je ponecháváno bez důkladnější údržby. Povrch schodů se myje, svislé plochy nikoli. Na nich se drží měsíce stará špína a tu pak deště postupně splachují na schodnice.

Vyšlapané cesty u smart lavičky na Vítězném náměstí
S odpovědí

Vyšlapané cesty u smart lavičky na Vítězném náměstí
Vítězné nám., Praha 6

Kategorie: Jiné
Zasláno: 22. 01. 2020

Vyšlapaná holá místa v trávníku a obecně zanedbaný stav okolí kontrastuje se 'smart' konceptem lavičky u zastávky na Vítězném náměstí.

Poškozená záterasa na parkovacím stání
Vyřešený

Poškozená záterasa na parkovacím stání
Nad Závěrkou, Praha 6

Kategorie: Jiné
Zasláno: 10. 05. 2019

Před naším domem Nad Závěrkou 12 probíhaly od 1.5. výkonové práce, které vedly přes moje soukromé parkovací místo. Dělníci mi poškodili záterasu na auto, která se nyní vyklá a kostky kolem ní vypadávají. Prosím o nápravu!

Nedostatečné osvětlení přechodu pro chodce - ul. Drnovská, Praha 6
S odpovědí

Nedostatečné osvětlení přechodu pro chodce - ul. Drnovská, Praha 6
Drnovská, Praha 6

Kategorie: Jiné
Zasláno: 01. 02. 2019

Přechod pro chodce v ulici Drnovská, P-6 je nedostatečně osvětlen a je nebezpečný i ve dne. Je třeba obnovit bílé pruhy na silnici a instalovat světelné značení, Za šera či za tmy je přechod velmi špatně viditelný. Také chybí dopravní značka, která by přikazovala snížit rychlost vozidel před přechodem...

Zóna 30 - ZŠ Bílá a přilehlé ulice Praha 6
S odpovědí

Zóna 30 - ZŠ Bílá a přilehlé ulice Praha 6
Bechyňova, Praha 6

Kategorie: Jiné
Zasláno: 20. 09. 2018

V okolí ZŠ Bílá (Kadeřákovská, Bechyňova atd.) byly zřízeny zóny 30 (prostor ohraničen pomyslným trojúhelníkem ulicemi Zelená, Evropská, Jugoslávských partyzánů a části Kadeřákovká.). Bohužel zde stále někteří řidiči tuto zónu nerespektují a jezdí zde mnohem větší rychlostí než zmiňovaných 30 km/h. Proto Vás chci požádat o zajištění větší informovanosti o této zóně např. vyznačení 30 km rychlosti přímo na vybrané silnice, tak jako je tomu z druhé strany ulice Zelená atd. viz ilustrační foto.

Poškozený okap domu č.p 338 v Kafkově ulici - voda teče na chodník
Bez odpovědi

Poškozený okap domu č.p 338 v Kafkově ulici - voda teče na chodník
Kafkova, Praha 6

Kategorie: Jiné
Zasláno: 30. 07. 2017

Dům č.p. 338 v Kafkově ulici (orientační číslo 5) má poškozené napojení střešní části okapu na svislou 'stoupačku' zavedenou pod chodník do dešťové kanalizace. Výsledkem je, že voda ze střechy domu při dešti a po dešti padá z výšky čtvrtého patra přímo na chodník.

Nedostatečné značení na zastávkách MHD - kouření turistů
Bez odpovědi

Nedostatečné značení na zastávkách MHD - kouření turistů
Veleslavínská, Praha 6

Kategorie: Jiné
Zasláno: 30. 06. 2017

Na zast. Praha - nádr. Veleslavín jsem prakticky každý den vystaven stejné situaci: převážně turisté, čekající na autobus linky 119 směr Letiště, si zapálí cigaretu v prostoru zastávky, následně nedopalek odhodí na zem a nastoupí do autobusu. Pochopitelně ti slušnější na výzvu o nelegálnosti počínání reagují poodstoupením stranou, nedopalek však na zemi logicky skončí stejně, protože nejbližší odpadkový koš je na opačné straně (u výstupu z metra). Řešením je umístit na gabiony, které tvoří opěrnou zeď zastávky alespoň 70x300cm velký nápis v angličtině, ruštině, italštině a španělštině, který turisty informuje, že je kouření na zastávkách v ČR zakázáno. Vyznačit na zem pruhy/prostor pro ostatní-nekouřící účastníky MHD (piktogram přeškrtnuté cigarety)? Umístít druhý koš na nedopalky na zeď z gabionů tak, aby kuřák mohl/měl reálně kam odpad odhodit. DP hl. m. Prahy tento problém řešit nehodlá, viz odpověď paní Kubíčkové: v terminálu Nádraží Veleslavín je naprosto dostačují počet odpadkových košů. Koše jsou nainstalovány v přístřešku, v označnících i v zeleném dělícím pásu (pro řidiče) a dále zde je několik košů které jsou ve správě TSK. Na přístřešku jsou umístěné samolepky, které výslovně zakazují kouření v prostorách přístřešku a myslím, že jsou dostačující a není potřeba dělat žádná další písemná, ani obrazová upozornění. DPP jako dopravce, nemá možnost neukázněné cestující nikterak pokutovat, od toho zde existuje státní orgán, který by měl konat svou povinnost. Ze své funkce správce mohu požádat o spolupráci Městskou Policii o častější kontrolu v dodržování zákona o nekouření na zastávkách MHD, ale to je jediná věc, kterou mohu podniknout. S pozdravem Marcela Kubíčková referent Dopravní podnik hl. m. Prahy, akciová společnost

Cesta od zastávky autobusu Na Petynce na lávku
S odpovědí

Cesta od zastávky autobusu Na Petynce na lávku
Patočkova, Praha 6

Kategorie: Jiné
Zasláno: 02. 06. 2016

Jedná se o cestu od uvedené zastávky ve směru k Vozovně Střešovice na lávku. Je to vlastně jakoby odbočka z ulice Na Petynce na ulici Parléřova. Ať se jde od zastávky rovnou po chodníčku nebo výtahem a po schodech, vždy se skončí na zastavené silnici a vyšlapané cestě v trávníku pod dalšími schody nebo výtahem na lávku. Nevím, zda je tu něco plánované do budoucna, když by měla být silnice průjezdná, ale i tak jsem to nepochopila. Jinak, kdyby nejely výtahy, tak nevím, co udělá matka s kočárkem, jak si se schody poradí. Možná, že to rovnou řeší přechody přes silnici před lávkou nebo za lávkou, ale v tom případě opravdu nechápu lávku. Na druhé straně je to v pořádku. Děkuji za vysvětlení. M.Čížková

Nebezpečný trčící železný kolík u hřiště Na Dlouhém lánu
Bez odpovědi

Nebezpečný trčící železný kolík u hřiště Na Dlouhém lánu
Nad Bořislavkou, Praha 6

Kategorie: Jiné
Zasláno: 07. 05. 2016

Na cestě za školním hřištěm, která je hojně využívána cyklisty, běžci a chodci trčí železný kolík. Nebezpečný je zejména pro cyklisty a pro pěší za šera a v noci.

Neposekaný trávník v bývalém parku
S odpovědí

Neposekaný trávník v bývalém parku
Nad Závěrkou, Praha 6

Kategorie: Jiné
Zasláno: 15. 06. 2015

Cesta tímto parkem, který se nachízí mezi ulicemi 'Nad Závěrkou', 'Za Strahovem' a 'Maratónská' byla dříve označena jako ulice 'Smiřického', nyní z map toto označení zmizelo a už asi rok nebo dva zde nebyl posekán trávník. Chodíme tam trávit volný čas, venčit psy, děti, číst si a někdy i grillovat. Dokonce jsme před několika roky zařídili částečné pokrytí parku internetem zdarma pro všechny kolemjdoucí. Už druhým rokem je tam ale všude metrová tráva, ze které na nás jdou hejna bodavého hmyzu a senná rýma, což velmi znepříjemňuje volnočasové aktivity. A to nemluvím o nemožnosti sednout si na trávník. V rámci údržby parku by bylo také vhodné natřít lavičky, které jsou jinak relativně funkční, aby dále nechátraly. Popravdě doufám, že zrušení ulice 'Smiřického' a ukončení údržby parku městem není předzvěst nějakého developerského záměru v této lákavé lokalitě. Prilozene fotky: - puvodni stav udržované zeleně pred zrusenim ulice Smiřického dle archivu Google. - 2x současný stav téhož místa - nenatřená lavička - lavička zarostlá do kopřiv - nesmyslně vysekaný obdelník uprostřed džungle? (asi někdo z místních chtěl park posekat a pak to vzdal)

Hromadící se dešťová voda u zastávky Litovický potok
S odpovědí

Hromadící se dešťová voda u zastávky Litovický potok
Libocká, Praha 6

Kategorie: Jiné
Zasláno: 09. 06. 2015

Při každém větším dešti se v ulici Libocká u zastávek autobusu Litovický potok hromadí dešťová voda v takovém množství, že početná projíždějící auta každého, kdo by se pokusil čekat v zastávkové budce směrem na Petřiny, ohodí do výše pasu! Problém je i na protilehlé zastávce, tam jsou 'naštěstí' díky zastávkovému zálivu ohroženy pouze kotníky čekajících. Přiložené fotografie nejsou moc kvalitní, problém však ilustrují dostatečně.

Řidiči ohrožují davy chodců u NTK
S odpovědí

Řidiči ohrožují davy chodců u NTK
Studentská, Praha 6

Kategorie: Jiné
Zasláno: 18. 07. 2014

Ve Studentské ulici přechází velké množství chodců mířících od metra k ČVUT, Národní technické knihovně nebo VŠCHT během pracovních dní a např. na farmářský trh v sobotu. Auta zde často jezdí vysokou rychlostí, což je pro chodce dost nepříjemné. Navrhuji snížení rychlosti v ulici. Pokud není v ulici moc aut, tak je časté, že řidiči jezdí i více než 50 km/hod. To kontrastuje s tím, že je to jinak všude kolem příjemný prostor pro pěší, který právě narušuje tato ulice.