Filtr podnětů



Zaslané, Praha 22

Seřadit podle počtu hlasů
Nejasná situace s mostem mezi ulicemi (U Nadýmače a Za Nadýmačem)
Zaslaný

Nejasná situace s mostem mezi ulicemi (U Nadýmače a Za Nadýmačem)
Za Nadýmačem, Praha 22

Kategorie: Jiné
Zasláno: 11. 09. 2019

Dobrý den, 1. Dotaz: Již delší dobu není jasná situace co bude s klenutým mostem Japonského typu pro chodce, přes rybník Nadýmač I. Jedná se o přechod z ulice U Nadýmače do ulice Za Nadýmačem k Mateřské školce Za Nadýmačem. Současná radnice před nějakým časem umístila na most ceduli s nápisem 'Most není v majetku MČ Uhříněves, tvrdí, že vlastníkem mostu je pražského magistrát. Co bude s mostem dále, ale nikde neuvádí. Osobně s tímto postupem (právním alibismem) současné radnice nesouhlasím. Na most vyvěsí ceduli s nápisem, že jí most nepatří, tím se chce zjevně zbavit odpovědnosti ,co bude s mostem dále...ale proč jsou jako rukojmí bráni občané Uhříněvsi, kteří most pouze využívají a fotí se na něm s dětmi... občané most používají jednoduše proto, protože bydlí v Uhříněvsi a je praktické přes tento most vodit děti školky a školy... Mimo jiné je most občany vnímán už jako dominanta této konkrétně starší části Uhříněvsi. Fotí se na něm například i svatby. Stav mostu se pomalu bohužel zhoršuje. Nejsem odborník, ale domnívám se, že snad přímé riziko zhroucení mostu nehrozí, jedná se o kovovou konstrukci (oblouk), obložený dřevem. Bohužel zub času pracuje neúprosně a dřevo se rozpadá, je nutná údržba. Již delší dobu zaznívají informace o zbourání mostu tj. nechat ho zchátrat, následně zbourat a postavit novou lávku na vedlejší parcele, kde se letos začne stavět DPS Betlímek. Osobně se domnívám, že zbourání by byla velká škoda. Prosím o informaci co bude s mostem dále a kdo převezme odpovědnost za jeho rekonstrukci. Dotaz 2: Druhý dotaz souvisí s prvním. Týká se chybějícího veřejného osvětlení pod výstupem z mostu přes zmiňovaný most přes Nadýmač I, směrem do ulice Za Nadýmačem k Mateřské Školce. Pro chodce, který jde z mostu směrem ke školce s dětmi nebo jenom k popelnicím, či z jiných důvodu, naprosto chybí světlo...je to patrné na jedné přiložené fotce. Jasně zde chybí lampa veřejného osvětlení na rohu RD u popelnic. Vlastně ani moc nechápu proč tam lampa není, při pohledu z mostu je patrno, že jedna lampa vlastně v logické řadě chybí přesně na rohu protějšího RD při výstupu z mostu. Bylo by možné tam veřejné osvětlení dodat? Foto přikládám. Děkuji S pozdravem Michal Řezníček

Uzavřená lávka pro chodce přes Říčanský potok nám. Bratří Jandusů
Zaslaný

Uzavřená lávka pro chodce přes Říčanský potok nám. Bratří Jandusů
nám. Bratří Jandusů, Praha 22

Kategorie: Bariérovost
Zasláno: 17. 01. 2019

Dobrý den, již delší dobu je uzavřená lávka přes Říčanský potok v Uhříněvsi u Náměstí Bratří Jandusů...děti musí chodit okolo hlavní silnice což je už tak nebezpečné, kdyby se lávka opravila určitě by to pomohlo. Díky MR

Chybí značka 50 km/h
Zaslaný

Chybí značka 50 km/h
K Uhříněvsi, Praha 22

Kategorie: Jiné
Zasláno: 28. 08. 2017

Ve směru do centra chybí před prvními domy značka 50 km/h a auta se tak řítí plnou rychlostí mezi obytné domy. V opačném směru přitom značka zvýšení rychlosti je. Na všech ostatních cestách ke kruháči ve směru do centra též snížení rychlosti je ještě před vjezdem do zástavby.

Nebezpečný přechod pro chodce za ostrou zatáčkou silnice v Pitkovicích
Zaslaný

Nebezpečný přechod pro chodce za ostrou zatáčkou silnice v Pitkovicích
K dálnici, Praha 22

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 15. 03. 2017

Přechod je u vjezdu do obce Pitkovice, na hlavní silnici z Uhříněvsi směrem na D1. Pro větší bezpečnost tohoto přechodu je zásadní, aby si řidiči uvědomili, že musí zpomalit PŘED zatáčkou vedoucí do Pitkovic z Uhříněvsi. I přes opatření ke zklidnění provozu, která byla zavedena, to stále velký počet řidičů nedělá. Pokud auta projíždějí zatáčkou ve vyšší rychlosti, zejména za snížené viditelnosti, například ráno v zimě, velmi snadno přehlédnou značku, že se blíží obec a přechod pro chodce. Pak už nemají kdy zastavit, pokud je na přechodu někdo právě uprostřed silnice. Nebezpečí nehody je stále velmi vysoké. Prosím tedy Komisi dopravy Praha 22, aby zvážila tato opatření: i) Vybudovat ostrůvek uprostřed silnice – chodci by tak mohli přejít do poloviny a bezpečně počkat, než přejdou zbývající část silnice. ii) Umístit radar měřící rychlost (se světly) u vjezdu do Pitkovic ve směru od Uhříněvsi (před zatáčkou před obcí), aby řidiči viděli, jak rychle jedou, a bylo tedy zřejmé, že musí zpomalit PŘED vjezdem do obce. iii) Rozšířit umístění horizontálních bílých čas na silnici, které ukazují, že se blíží přechod, až za zatáčku, takže by je řidiči viděli ještě před vjezdem do zatáčky. Pokud někdo zatáčí příliš rychle, vidí tyto čáry, až když je za zatáčkou, a to už j příliš pozdě na to, aby mohl zastavit, pokud silnici právě někdo přechází. Děkujeme moc za pomoc

Chybějící chodník mezi ulicemi Přátelství a Bečovská
Zaslaný

Chybějící chodník mezi ulicemi Přátelství a Bečovská
Podleská, Praha 22

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 31. 05. 2013

Mezi ulicemi Přátelství a Bečovská, podél Podleské ulice, neexistuje důstojná cesta pro pěší. Chodci, kteří chtějí od autobusové zastávky Na Vrchách (v ulici Přátelství) do Bečovské, musejí nejprve jít po krajinici rušné ulice Přátelství a pak vyšlapanou cestičkou podél Podleské. Zejména za mokra je tato cesta blátivá a špatně schůdná. Tento nevyhovující stav by vyřešila stavba plnohodnotného chodníku, což by ocenili jistě nejen denně dojíždějící zaměstnaci firem, které v Bečovské ulici sídlí.