Filtr podnětů



Zaslané, Praha 8

Seřadit podle počtu hlasů
Chodník v ulici K Ládví
Zaslaný

Chodník v ulici K Ládví
K Ládví, Praha 8

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 23. 04. 2018

Frekventovaná ulice K Ládví u průmyslového areálu není vhodná pro pěší. Západní část u Pražské energetiky je jediný úsek, který je široký a oddělený od silnice, tak aby zde nemohla parkovat auta. Poblíž autobusové zastávky (kde je přístupová cesta k háji) je plocha, která je určená spíš pro parkování aut, v další části je uzounký dlážděný chodníček a v označeném místě je nutné vstupovat přímo do komunikace. Myslím si, že by tato ulice v blízkosti Čimického háje zasloužila přívětivější přístup k chodcům - šiřší chodník po celé trase doplněný o zábradlí či jiný prvek oddělující vozovku a chodník.

Chodník sloužící jako zkratka pro zásobování v ulici Dolejškova
Zaslaný

Chodník sloužící jako zkratka pro zásobování v ulici Dolejškova
Dolejškova, Praha 8

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 19. 03. 2018

Chodník mezi dvěma ústavy Akademie věd (na adresách Dolejškova 3 a 5) používají zásobovací dodávky jako zkratku mezi ulicemi U Slovanky a Pod Vodárenskou věží. Jedná se o dvě slepé paralelní ulice, a namísto aby se dodávky při přejezdu z jedné do druhé vrátily objízdnou trasou, radši si vše zkrátí parkem. Dodávky sice mohou mít svou destinaci v jednom ze dvou ústavů, chodník v parčíku mezi nimi však není silniční komunikací, ale prostě a jednoduše chodníkem. Po chodníku projedou desítky dodávek týdně a je naprostou rutinou, že před nimi chodci (ale i rodiče s kočárky nebo lidé se sníženou mobilitou) uhýbají do trávy. Majitel komunikace by měl chodník osadit značkou zákazu vjezdu, anebo patníkem znemožňujícím pojezd.

Tankodrom místo chodníku před bytovým domem v ulici Hrubého č.p. 2-12
Zaslaný

Tankodrom místo chodníku před bytovým domem v ulici Hrubého č.p. 2-12
Hrubého, Praha 8

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 11. 01. 2018

Jedná se o úzký pruh chodníku (zhruba 2,5 metrů široký a 70 metrů dlouhý) v ulici Hrubého směrem do čtvercového vnitrobloku tvořeného dalšími panelovými domy. Stav chodníku je špatný dlouhodobě. V tomto případě jsme nuceni požadovat splnění povinnosti obce na řádné udržování komunikace ve stavu způsobilém k užívání. Cesta je navíc je využívána velmi hojně. Pro představu v přilehlém panelovém domě je 180 bytů a cca 450 hlášených osob. V trhlinách se po deštích drží voda, která v zimních měsících zamrzá a tím se zhoršuje současný stav o další praskliny. Naopak výmoly již způsobily několik pádů starších spoluobčanů. Zatím naštěstí jen s menšími zdravotními následky.

Několikrát rozbitý/špatně opravený chodník v ulici Klapkova
Zaslaný

Několikrát rozbitý/špatně opravený chodník v ulici Klapkova
Klapkova, Praha 8

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 28. 11. 2017

V ulici Klapkova se na chodnících a přilehlých přechodech pro chodce nacházejí velké neopravené díry (dokonce i s odpadky - viz foto). Názorné fotky jsou z křižovatky s ul. Větrušická a z oblasti na konci ulice poblíž tram. točny u domu č. 108, ale v ulici se bohužel nejedná jen o tyto 2 příklady. Nedávno zde proběhla dlouhodobá rekonstrukce a některé části chodníků jsou zalepené asfaltem, který často není zarovnán s původním povrchem. Tyto části jsou nejen pro osoby se sníženou schopností pohybu a orientace hodně nebezpečné a zároveň některé (viz foto) zabírají velký kus cesty, takže je těžké se jim vyhnout, ani nejsou opatřeny nějakými zábranami. Není to vůbec hezká vizitka této MČ :(.

Rozbitý chodník Na Žertvách x Pod Kotlaskou
Zaslaný

Rozbitý chodník Na Žertvách x Pod Kotlaskou
Pod Kotlaskou, Praha 8

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 04. 11. 2017

Vyvrácený obrubník před přechodem

Permanentní parkování v pěší zóně
Zaslaný

Permanentní parkování v pěší zóně
Thámova, Praha 8

Kategorie: Parkování aut
Zasláno: 04. 11. 2017

Pěší zóna u metra Křižíkova je neustále obsazena parkujícími auty. Policie tudy občas projde a rozdá lístečky, ale dlouhodobý efekt je nulový. Jsou zde lavičky nabízející příjemné posezení. Využít je ale prakticky není možné, protože před každou lavičkou parkuje auto. S autem metr od nosu posezení již tak příjemné není - a lavičky téměř nikdo nevyužívá. Na fotce zcela běžný stav v poledne, kdy je sem zakázán vjezd všem vozidlům včetně zásobování. Sporadická represe ze strany policie nepomáhá. Lepší by byla nějaká forma prevence. Například výrazně fyzicky omezit možnost vjezdu, aby se sem vešlo daleko méně aut a aby nemohla zajíždět tak blízko k lavičkám.

Přecházení u stanice Ládví
Zaslaný

Přecházení u stanice Ládví
Střelničná, Praha 8

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 26. 10. 2017

Přecházení přes ulici Střelničná u stanice metra Ládví je nebezpečné pro chodce. Přechody jsou dlouhé, nástupní místa vzdálená od místa přecházení a auta nerespektují právo chodce přejít - nedávají přednost. Chodci musí překonat dva jízdní pruhy, přestože vzhledem k okolní situaci dva pruhy nejsou nutné a automobily je ani plně nevyužívají.

Vjezd do ZŠ Burešova z ulice Žernosecká
Zaslaný

Vjezd do ZŠ Burešova z ulice Žernosecká
Žernosecká, Praha 8

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 26. 10. 2017

Vjezd do ZŠ Burešova z ulice Žernosecká je nebezpečný pro pěší provoz. Potkávají se zde pěší s vozidly zajíždějícími do areálu školy, zároveň zde, obzvláště v ranních hodinách, parkují auta rodičů ze ZŠ Burešova i ze ZŠ Žernosecká. Auta i chodci se potkávají v prostoru vjezdu, pěší cesty nejsou preferovány.

Chybějící eskalátor mezi metrem a autobusovým nádražím Florenc
Zaslaný

Chybějící eskalátor mezi metrem a autobusovým nádražím Florenc
Křižíkova, Praha 8

Kategorie: Bariérovost
Zasláno: 12. 10. 2017

Eskalátory chybí na vstupu i výstupu z metra, takže lidé tu musí již mnoho desítek let tahat kufry po schodech.

Rozbitý chodník v Katovické ulici
Zaslaný

Rozbitý chodník v Katovické ulici
Katovická, Praha 8

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 02. 10. 2017

Dobrý den, Chodník po celé délce bytového domu v katovické je značně nerovný, částečne propadlý povrch Nejhorší místo na fotogtrafii. Kromě zhoršených pochozích podmínek, obzvláště starších lidí, kterých tu chodí dost, po dešti tu vzniká řada jezírek, někdy i dost hlubokých. Byla by myslím potřeba celková rekonstrukce svršku.

Schody u privozu mezi Karlinem a Holesovicemi
Zaslaný

Schody u privozu mezi Karlinem a Holesovicemi
Rohanské nábřeží, Praha 8

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 19. 09. 2017

V roce 2015 byl zahájen provoz přívozu mezi Prahou 8 a 7, dále v roce 2017 byly na straně Karlina postaveny schody na molo. Ale bohužel aktuálni schody jsou docela klouzavé a těžce zvladatelné pro starší lidi či matky s kočárky. Nešlo by zde postavit pořádné schody stejně jako na straně Prahy 7?

Rozbité schody ulice Famfulíkova, Praha 8
Zaslaný

Rozbité schody ulice Famfulíkova, Praha 8
Famfulíkova, Praha 8

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 17. 08. 2017

Chtěla bych náhlásit schody v naší ulici Famfulíkova na Praze 8, které jsou v katastrofálním stavu. To, že jsou celkově zkosené, špatně řešené od prvopočátku kdy se postavily, je jedna věc, se kterou nikdo nebyl ochoten nic nikdy dělat, ale v dnešní době jsou navíc plné děr a opravdu jde o zdraví lidí denně tudy chodících, Je tam jedna velká díra, kterou někdo aspoň částečně zakryl kartonem z krabice. Info, že schody vlastně nepatří přímo Praze 8, ale magistrátu hl.města Prahy mám zprostředkovaně, takže nevím, zda je to info správné. Každopádně mě zajímá, kdo za tyto schody zodpovídá a kdo je má tedy opravit než si někdo zlomí nohu. Děkuji za prověření celé situace. S pozdravem S. Dvořáková

Široké vyšlapané cesty mezi ZŚ Burešova - ul.Famfulíkova Praha 8
Zaslaný

Široké vyšlapané cesty mezi ZŚ Burešova - ul.Famfulíkova Praha 8
Famfulíkova, Praha 8

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 07. 07. 2017

Od doby, kdy se postavilo metro Ládví, se radikálně změnil pohyb lidí po sídlišti pohybujících se směrem na metro a zkracováním si tak přes trávníky. Je to velký problém na celém zdejším sídlišti, ovšem u nás v lokalitě mezi ZŠ Burešova a ul. Famfulíkova už jde o opravdu velmi frekventované a rok od roku širší a širší vyšlapané cesty. Jelikož v momentě horšího počasí lidé chodí po krajích a cesty jsou tak i metr a půl široké. Jezdí se tu i na kole a s kočárky. Roky si dopisuji s radnicí, bohužel se stále k žádnému řešení neschyluje. Zřízení mlatových cest by určitě problém vyřešilo. Mám za to, že by se určitě mělo přihlížet na změnu pohybu lidí při změně infrastrukury. Vyšlapaná cesta je dokonce již i na mapě udaná jako možná. Přikládám foto okolí a děkuji za vyjádření. S pozdravem Soňa Dvořáková

Díry v přechodu u Amazon Court
Zaslaný

Díry v přechodu u Amazon Court
Rohanské nábřeží, Praha 8

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 16. 06. 2017

Ve vozovce, zrovna v místě, kde přechází davy lidí od zastávky Karlínské náměstí k Amazon Courtu, jsou nepříjemné díry (že by je ty davy vyšlapaly?). Pokud se člověk při přecházení rozhlíží nebo jde v davu a nevidí tudíž před sebe, hrozí, že si zvrtne nohu. Ocenil bych vyrovnání vozovky.

Nebezpečný přechod v ul. Vosmíkových
Zaslaný

Nebezpečný přechod v ul. Vosmíkových
Na Dědince, Praha 8

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 29. 03. 2017

Chtěla bych nahlásit nebezpečný přechod ulice Vosmíkových u rohu s ulicí Na Dědince. Na přechodu není dostatečný rozhled kvůli autům, která parkují na chodníku. Na chodníku jsou parkovací místa, už tak brání v rozhledu a řidičům neumožňují včas vidět chodce na přechodu. Velmi často jsou na chodníku ještě auta, která parkují mimo vyhrazená místa. Přechod se pak stává dost nebezpečným nejenom pro chodce, ale i pro auta, která vyjíždějí z ulice Na dědince, je zde sice nainstalované zrcadlo, ráno se v něm všek odráží slunce a viditelnost je minimální.