Filtr podnětů



Zaslané, Praha 5

Seřadit podle počtu hlasů
Roztržená trampolína na hřišti na Barrandově
Zaslaný

Roztržená trampolína na hřišti na Barrandově
Werichova, Praha 5

Kategorie: Jiné
Zasláno: 27. 09. 2019

Roztržená trampolína, i větším dětem tam snadno zapadne noha, hrozí úraz. Prosíme o opravu. Hřiště je mezi paneláky mezi ulicemi Werichova, Peškova a Pivcova.

Zpomalovací opatření Křížová 3194/6a
Zaslaný

Zpomalovací opatření Křížová 3194/6a
Křížová, Praha 5

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 14. 08. 2019

Dobrý den, prosím o opatření proti neukázněným řidičům, kteří mnohonásobně překračují rychlost na ul. Křížová na vyznačených přechodech (viz situace) kolem objektu ČSSZ a zejména detašovaných pracovišť na Křížové 6a. Řidiči zde překračují ve většině případů rychlost a přechody jsou zpravidla za výjezdem ze zatáčky, kde byť pracovníci ČSSZ přecházejí po přechodě, tak to nemusí být zárukou bezpečí. Z opačného směru ze směru ze Zlíchova jsou zpomalovací prahy. Prosím o zvážení i ze směru od centra směr Zlíchov. A když už by to bylo možné tak osadit zpomalovací polštáře, mezi kterými nelze projet, jako u zpomalovacích prahů, kde řidič projede mezi nimi, aniž by upravil rychlost. Opravdu postačí chvíli postát a sledovat provoz, který vůbec nedbá zvýšenému pohybu osob pracovníků ČSSZ, kteří v rámci pracovních povinností přecházejí mezi budovami. Píši co by přítel těhotné ženy a denně se hrozím zpráv, že v tomto úseku někdo nedobrzdil, nebo nedej bože vylétl ze zatáčky (na přiložené situaci mezi body B a C). Mám snahu chránit svou rodinu a prosím případně o vyhodnocení tohoto úseku jako rizikového s umístěním zpomalovacích opatření. Děkuji Vám S pozdravem Lovás

Dlaždice ze zdi padají na chodník - u tramvaje Poliklinika Barrandov
Zaslaný

Dlaždice ze zdi padají na chodník - u tramvaje Poliklinika Barrandov
Gabinova, Praha 5

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 08. 07. 2019

Při příchodu na zastávku tramvaje Poliklinika Barrandov jsou na chodníku spadlé dlaždice - rozpadá se zídka. Prosíme o nápravu, aby dlaždice neležely na chodníku a stav zdi se dále nezhoršoval.

Neexistující pěší spojení zastávky V Remízku a ul. Ke Smíchovu
Zaslaný

Neexistující pěší spojení zastávky V Remízku a ul. Ke Smíchovu
Ke Smíchovu, Praha 5

Kategorie: Jiné
Zasláno: 27. 05. 2019

Od autobusové zastávky V Remízku neexistuje cesta pro pěší směr Slivenec, pokud chcete jít ulicí Ke Smíchovu. Stavba, která se tváří jako podchod pod ulicí K Barrandovu, je zavřená a zamčená. Po přeběhnutí čtyřproudé silnice se sice chodec dostane na druhou stranu směrem na Slivenec, ale tam pro změnu chybí chodník. Do ulice Ke Smíchovu se musí jít kus přes pole. Škoda, protože nedávno se v ulici Ke Smíchovu udělal úplně nový chodník, na který ale nic nenavazuje. Bude se to výhledově nějak řešit, nebo upravovat? Děkujeme za informaci.

Stromy v ulici u Blaženky
Zaslaný

Stromy v ulici u Blaženky
U Blaženky, Praha 5

Kategorie: Jiné
Zasláno: 12. 05. 2019

V návaznosti na snahy primátora hlavního města Prahy p. Zdenka Hřiba obnovit v ulicích města Prahy malý vodní cyklus, což zahrnuje i sázení stromů, bych rád upozornil na příležitost začít s výsadbou stromů v ulici U Blaženky. V ulici u Blaženky a nejen tam (dale např. Na Cihlářce) je dostatek místa na výsadbu potřebných stromů, které místním lidem poskytnou velmi potřebný stín, a to hlavně v letních měsících, stromy na těchto ulicích chybí a je to citelně poznat právě v období léta, kdy procházíte ulicemi a stínu, aby pohledal. Stromy v horku zachytávají vodu, která se odpařuje a ochlazuje tak ovzduší, a zároveň také prach.Stromy pak fungují jako přírodní klimatizační jednotka. Jiné ulice v sousedství (U Klavírky, Nad Santoškou, Xaveriova) již stromy mají nebo byly vysazeny . Jsme zvědaví, co podnikne městská rada a jak dlouho to bude trvat? Že by výmluvy ohledně kabelů a potrubí co vede ulicí? Chystáte se podniknout v tomto nějaké kroky? Také bych doporučil implementovat kruhový objezd (v ulici u Blaženky) se zelení na velké křižovatce, kde v létě teplota dosahuje více než 50 stupňů a asfalt se tam roztéká tak, že se při chůzi boty lepí k chodníku. Samozřejmě to také zastaví auta projíždět tímto místem nepřiměřenou rychlostí.

Zastaralá infrastruktura - Malvazinského náměstí - před Albertem.
Zaslaný

Zastaralá infrastruktura - Malvazinského náměstí - před Albertem.
U Šalamounky, Praha 5

Kategorie: Jiné
Zasláno: 12. 05. 2019

Mám podnět pro radnici městské části Praha 5,a to restrukturalizaci “Malvazinského náměstí- místo před Albertem ” Malé náměstí, které může v budoucnu fungovat jako tzv. “červený koberec” pro okolí, je momentálně ve velmi špatném stavu. Auta zabírají náměstí kvůli špatné a zastaralé infrastruktuře. Dlažba je ve velmi tristním stavu a není zde vůbec žádná zeleň, žádné stromy, které by v létě mohly chodcům poskytnou, tak potřebný stín. Lavičky jsou ošklivé a po většině využívány lidmi, kteří zde konzumují alkohol již od časných ranních hodin, hází své láhve a cigarety do malého trávníku, protože tam není nic jiného než plevel. Můj návrh můžete vidět viz níže, jak by se místo dalo vylepšit, a to např: parkování (výhodnější krátkodobý pobyt, 30 minut parkování povoleno pouze mezi 9-18 h). Toto parkování by bylo pohodlnější pro místní obyvatele a ty, kteří plánují udělat nákup v malém supermarket Albert. To by zamezilo tomu, že zde parkují mimopražští, kteří se svezou autobusem na Anděl a pokračují dál do práce, zatímco jejich auto blokuje celý den místo pro ty, kteří si chtějí jen zastavit a nakoupit. Malá zeleň na chodnících zase zastaví občany překračovat silnici tam, kde je to nepřehledné a riskantní. Jízdní pruh pro cyklisty by mohl taktéž zastavit auto od parkování viz obrázek “Finální”.

Nebezpečné  umístění kontejnerů na tříděný odpad
Zaslaný

Nebezpečné umístění kontejnerů na tříděný odpad
U Blaženky, Praha 5

Kategorie: Jiné
Zasláno: 08. 04. 2019

Kontejnery jsou umístěné hned vedle přechodu pro chodce. Pokud jdete s dítětem nebo se psem, řidič (při jízdě ulicí nahoru) nemůže vidět chodce vstupující na přechod (obrázek č. 1). Auta touto ulicí zrovna neprojíždějí dvacítkou. Kontejnery by se měly odsunout tam, kde původně stály - tedy níže v ulici u Blaženky 31. V době, kdy se zde opravovala vozovka, byly přesunuty kontejnery do vyšší části ulice k přechodu, nicméně v dolní části na ně bylo vytvořeno místo (obrázek č. 2). Dnes se tam namísto kontejnerů parkuje. Zástupným problémem je to, jak to v okolí kontejnerů vypadá týden co týden (obrázek č. 3 a č. 4).

Chybějící značka přechod pro chodce v Naskové ul.
Zaslaný

Chybějící značka přechod pro chodce v Naskové ul.
Naskové, Praha 5

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 03. 04. 2019

V Praze 5 - Košíře v ulici Naskové 1318/1d ( 1231/1), je odbočka do nepojmenované ulice. V jejím začátku je vodorovné značení přechodu pro chodce, značení svislé chybí. Přes tuto nepojmenovanou ulici je vjezd na stavby bytových domů. Nachází se zde jen značka zákaz vjezdu (mimo dopravní obsluhu), slepá ulice. Žádám o doplnění svislého značení přechodu pro chodce. (Pozn. Chodci sobě: Dovolujeme si také doplnit žádost o obnovu vodorovného značení.)

Chybějící regulace obl. Podbělohorská a přechod Libínská x Nad Palatou
Zaslaný

Chybějící regulace obl. Podbělohorská a přechod Libínská x Nad Palatou
Libínská, Praha 5

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 17. 01. 2019

Okolí zastávky Podbělohorská (začátek ulice Pod stadiony a Podbělohorská v místech, kde odbočuje doleva na Vypich) je nevhodně regulováno ještě z dob, kdy v okolí nebyla rozsáhlejší zástavba. Dnešní řešení neodpovídá potřebám obyvatel ani jejich trajektoriím. Přechody jsou umístěné tak, že lidé chodí převážně mimo ně. Nejkřiklavější problém je v křížení ulic Libínská, Pod stadiony a Nad Palatou, kde dochází ke skutečně nebezpečným situacím. Jedná se o zatáčku, kde běžně přechází lidé, převážně senioři a rodiče s dětmi - cestou do místní mateřské školy anebo na Ladronku, případně si jednoduše zkracují cestu, protože nejbližší přechod je cca 200 m daleko. Ulice Podbělohorská je v nižší části směrem ke Klamovce regulována zpomalovacími prvky, v oblasti kolem zastávky Podbělohorská tomu tak již není. Situace je nepřehledná též pro automobily, především při vyjíždění z ulice Libínská doleva na Strahov. V místě jsou zrcadla, ale řidiči jsou si evidentně často nejistí, zda skutečně mohou jet. Doporučuji urychleně přehodnotit existující (dosud nerealizovaný) projekt úprav této oblasti na základě reálných trajektorií a uživatelské přívětivosti pro chodce i řidiče a také celkové zklidnění komunikace, po které vzhledem k široké a dlouhé silnici jezdí automobily velice rychle (překračují povolenou rychlost nebo dobržďují na poslední chvíli i u stávajícího přechodu, který je ze směru zhora dolů za zatáčkou a tudíž hůře viditelný). Do plánů pravěpodobně vstoupí nutná (alespoň částečná) renovace vozovky, která má v zastávkách vyjetá koryta hluboké cca 5 cm.

Téměř celoročně louže přes chodník, v zimě led (Barrandov)
Zaslaný

Téměř celoročně louže přes chodník, v zimě led (Barrandov)
Lamačova, Praha 5

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 11. 12. 2018

Dobrý den, na chodníku u OC Kamera je kvůli nerovnostem po jakémkoliv dešti louže přes celý chodník (na foto není zdaleka nejhorší stav) – v zimě louže pravidelně zamrzá po celé šířce chodníku a místem se prakticky nedá projít. Musí se obcházet křovím, nebo jít jinudy. Stav trvá už mnoho let, vyrovnání chodníku v dotčeném úseku by problém vyřešilo. Děkujeme za úpravu do bezpečného stavu. (Přesný popis místa: chodník od restaurace Kamera směrem k přechodu v ulici Tréglova a ke schodům vedoucím na autobusovou zastávku Chaplinovo nám.)

Chybějící přechod přes Klikatou u Markovy
Zaslaný

Chybějící přechod přes Klikatou u Markovy
Klikatá, Praha 5

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 25. 11. 2018

Dobrý den, prosím o vytvoření přechodu přes ulici Klikatou těsně pod jejím křížením s Markovou. Klikatá je extrémně dopravně zatížená a všichni, kdo bydlí na její severní straně (ulice Na pomezí, Markova, Klikatá a Mezná) mají nyní vlastně jen dvě možnosti, jak se dostat do zbytku Jinonic, a tím pádem kamkoliv jinam po Praze - přechod u zastávky Vidoule a přechod u zastávky Hutmanka (který je velmi nebezpečný). Klikatá je ale dlouhá a mezi těmito dvěma přechody je víc jak 500 m. Proto jsme nuceni přebíhat nebezpečnou Klikatou, po níž jezdí velké množství aut (je to jeden z hlavních tahů Prahy 5) velmi rychle. Ulice je docela široká a v té frekvenci aut se nám často stává, že na bezpečné okno, v němž si dospělý troufne ulici přeběhnout, čeká ráno a odpoledne třeba 5 nebo víc minut. Je logické, že spousta lidí přebíhá Klikatou právě cca uprostřed, tzn. na jediném místě, kde by bylo možné udělat přechod - těsně pod křížením s Markovou, protože lidé vycházejí z Markovy a potřebují se dostat na druhou stranu. Navíc naproti Markovy je na druhé straně Klikaté dětské hřiště, které určitě je určeno nejen pro ty, kdo bydlí na jižní straně Klikaté, ale i pro ty, co bydlí na severní. Ti se ale na hřiště nemůžou kvůli chybějícímu přechodu bezpečně dostat - s dítětem se opravdu raději do silnice nevrháme. Hřiště je tak využíváno jen zpoloviny a často na něm místo dětí vidíme opilce popíjející kořalku. A v Markově je zdravotní středisko, kam chodí mnoho obyvatel Jinonic, kteří naopak bydlí na opačné straně Klikaté, takže se potřebují přes ni nějak dostat, opět nemají jak. Prosím o vytvoření tak dlouho chybějícího přechodu. Pokud klikatost Klikaté způsobuje, že přechod nelze udělat kvůli minimální vzdálenosti od zatáčky, prosím, snižte na Klikaté rychlost na 30 km/h, tak nebude vadit, že přechod bude 65 m za zatáčkou. Klikatá by stejně neměla být tranzitní ulicí (obzvláště po vytvoření nové ulice U Trezorky), takže jí snížení rychlosti jen prospěje. Děkuji, Petr Papírník.

Chybějící semafor na nebezpečném přechodu přes Klikatou
Zaslaný

Chybějící semafor na nebezpečném přechodu přes Klikatou
Klikatá, Praha 5

Kategorie: Světelná signalizace
Zasláno: 22. 11. 2018

Dobrý den, ulice Klikatá je v dnešní době extrémně dopravně zatížená a kvůli tomu se stala téměř nepřekonatelnou pro chodce. V oblasti mezi Hutmankou a Vidoulí jsou přes ni pouze dva přechody - po jednom u obou zastávek. U Vidoule je přechod díky blízkosti křižovatky bezpečný, protože auta jsou nucena přes něj projíždět pomalu. Ale u Hutmanky je přechod opravdu nebezpečný - ulice je opravdu klikatá a není zde nijak omezena rychlost (ani značkou ani zpomalovacím prahem), auta tu jezdí běžně 50 km/h a chodec přecházející Klikatou od cvičiště vodicích psů pro nevidomé směrem na jihozápad není do poslední chvíle vidět a většina řidičů si jej všimne na poslední chvíli a nezastaví nebo nebezpečně dobržďuje (na fotografii je vidět, že přechod je příliš blízko nepřehledné zatáčce). Vzhledem k tomu, že se jedná o skoro jedinou cestu pro všechny, kdo bydlí v oblasti Klikaté, Mezné a Markovy směrem k metru, a také vzhledem k tomu, že po tomto přechodu denně přechází mnoho trenérů vodicích psů a jejich nevidomých klientů, prosíme o instalaci semaforu spolu s upozorňovacím světlem někde v oblasti podjezdu pod tratí, které bude signalizovat, zda na blízkém semaforu svítí zelená (trvalé zelené světlo) nebo červená (blikající oranžové světlo). Na tomto přechodu ještě naštěstí žádné auto nikoho nezabilo, ale vzhledem ke stupňující se dopravě na Klikaté ulici to bohužel hrozí skoro denně. Děkuji.

Chybějící semafor na nebezpečném přechodu přes Radlickou u Butovické
Zaslaný

Chybějící semafor na nebezpečném přechodu přes Radlickou u Butovické
Radlická, Praha 5

Kategorie: Světelná signalizace
Zasláno: 08. 11. 2018

Dobrý den, Přes Radlickou u křižovatky s Butovickou je velmi nebezpečný přechod, na němž letos auto zabilo dítě (na fotografii je dobře vidět emotivní vzpomínka), i když na něm byla v nedávné době provedena některá dopravní opatření. Vzhledem k tomu, že přes přechod denně přechází mnoho dětí, protože jsou v bezprostředním okolí dvě základní školy a několik školek, je jediným opravdu bezpečným opatřením semafor. Děti od raného věku umí důsledně dodržovat červenou na semaforu, ale bezpečné chování na přechodech bez semaforů je docela složitá věc a není zaručeno ani u starších dětí - tomu chlapci bylo 13. Prosím o vybudování semaforu na této křižovatce. Semafor pomůže i řidičům a autobusům, které vyjíždí z Butovické, protože na Radlické je tak silný provoz, že bezpečně projet křižovatkou z vedlejší bývá občas téměř nemožné.

Chybějící lavičky u kampusu UK JInonice
Zaslaný

Chybějící lavičky u kampusu UK JInonice
U kříže, Praha 5

Kategorie: Jiné
Zasláno: 08. 11. 2018

V okolí kampusu UK chybí lavičky. Místo toho je tam plácek s křovím.

Nepovolené odbočování aut a ohrožení chodců v Nádražní
Zaslaný

Nepovolené odbočování aut a ohrožení chodců v Nádražní
Za Ženskými domovy, Praha 5

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 01. 10. 2018

Na křižovatce Nádražní - Za Ženskými domovy je dlouhý přechod pro chodce, kdy je nutné sledovat jak auta, tak tramvaje. Ze směru od Smíchova po ulici Nádražní není dovoleno odbočovat doleva pro osobní automobily do ulice Za Žen. domovy, což by mělo přecházení ulehčit. Bohužel aut, která zde odbočují v ranní a odpolední špičce, je velké množství. Autobusy, IZS zde odbočují, což je dovoleno. Přechod je dlouhý a pro starší lidi, děti, matky s kočárky velmi nepříjemný. Vedle toho lidé při odbočování často přejedou oficiálně zamýšlený odbočovací pruh a najíždí až do sekce, kde odbočovat nemají a je jen pro chodce a tramvaje.