Filtr podnětů



Zaslané, Praha 15

Seřadit podle počtu hlasů
Zpomalení provozu u křižovatky ul Hostivařská / U Břehu + nový přechod
Zaslaný

Zpomalení provozu u křižovatky ul Hostivařská / U Břehu + nový přechod
Hostivařská, Praha 15

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 12. 05. 2018

Dal by se prosím nějak zpomalit provoz v ulici Hostivařské (spodní část ústící u Hostivařského nám.)? Řidiči si zde zkracují cestu z Průmyslové ul. do ul. K Horkám aby sevyhli křižovatce ul. Švehlova a Pražská. Bohužel ale ul. Hostivařskou jezdí velice rychle a ta k tomu není uzpůsobena. Křižovatka ul. Hostivařské a U břehu (v mapě červený kroužek) ústí k ceste do Hostivařského parku a je zde na rohu oblíbená cukrárna - tedy se zde pohybuje hodně lidí a dětí. Dále se ulice Hostivařská ohýbá do leva a jakmile někdo vyjíždí z parkoviště od domu č. 12,14,16,18 mají rychle jedoucí řidiči co dělat, aby to ubrzdili. Přes zaparkovaná auta není vůbec vidět. Také je dost nesnadné v tomto místě ulici bezpečně přejít obzvlášť ve velkém provozu (bílý kroužek). Dalo by se to prosím řešit případně zpomalujícími retardéry v oblasti červeného kroužku a přechodem pro chodce v oblasti bílého kroužku? Děkuji

Nebezpečný přechod – Hornoměcholupská ulice
Zaslaný

Nebezpečný přechod – Hornoměcholupská ulice
Hornoměcholupská, Praha 15

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 02. 02. 2018

Přechod v Hornoměcholupské ulici u zastávky Janovská slouží k přecházení dětí z Javorové čtvrti do ZŠ Veronské náměstí. Vzhledem k tomu, že ulice Hornoměcholupská je velmi frekventovaná, je široká a rovná, řidiči zde často nedodržují maximální povolenou rychlost a pro děti je přecházení přechodu nebezpečné. Pro zvýšení bezpečnosti dětí a chodců by bylo dobré zřídit signalizované světelné zařízení jako například v ulici Pražská nebo Milánská.

Stav zkratky mezi prodejnou LIDL a hl. přístupem do lesoparku
Zaslaný

Stav zkratky mezi prodejnou LIDL a hl. přístupem do lesoparku
Hornoměcholupská, Praha 15

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 16. 01. 2018

Od parkoviště u prodejny LIDL u zastávky Řepčická v Hostivaři vede hojně využívaná, leč neoficiální zkratka k hlavní přístupové cestě do lesoparku. Její využívání je logické – nevábný kus cesty se tím zkrátí o desítky metrů. Je bohužel ve špatném stavu, velkou část roku je silně rozbahněná – jde opravdu jen o vyšlapanou trávu – a na vrcholku kopečku ční ze země i kus něčeho ostrého kovového. Chtěla bych se zeptat, jestli zde do budoucna není naplánovaná nějaká úprava. Pokud ne, ráda bych se za ni přimluvila. Děkuji předem za reakci a přeji hezký den. Eva Šuchmanová

Nevyhovující přístup k zastávce Přeštická (bus)
Zaslaný

Nevyhovující přístup k zastávce Přeštická (bus)
Doupovská, Praha 15

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 23. 12. 2017

Přístup k autobusové zastávce Přeštická (směr Opatov) od souboru novostaveb Slunečný Vršek je nevyhovující. Stávající přechod pro chodce je až pod zastávkami a směřuje do starší zástavby sídliště Košík. Na Slunečný Vršek vede cesta rozblácenou cestičkou po kraji pole a poté bez přechodu přes silnici směrem k pěší cestě směřující k ulici Rižská (viz přiložený plánek). V těchto místech by bylo dobré zbudovat přechod pro chodce a důstojnější cestu po kraji pole k zastávce.

Nové schody 2x v ulici Švehlova pro chodce (nikoliv pro vozíčkáře)
Zaslaný

Nové schody 2x v ulici Švehlova pro chodce (nikoliv pro vozíčkáře)
Švehlova, Praha 15

Kategorie: Bariérovost
Zasláno: 13. 12. 2017

V ulici Švehlova byla opravena 2 schodiště se zábradlím. Z nějakého důvodu (mně neznámého) však nebylo pamatováno na osoby pohybující se na vozíku či rodiče s kočárkem. Tato schodiště tedy slouží výhradně pro zdatné pěší turisty či zdatné vzpěrače kočárků, ostatní musí chodit oklikou ze zastávky MHD, aby se dostali k dětskému hřišti či do přilehlé MŠ.

Nefunkční signalizace pro slepce
Zaslaný

Nefunkční signalizace pro slepce
Pražská, Praha 15

Kategorie: Světelná signalizace
Zasláno: 19. 11. 2017

Přechod pro chodce v ulici Pražská x Švehlova. Tlačítko pro slepce je umístěno pouze na sloupu uprostřed přechodu, na obou okrajích chodníku však chybí. Tzn. slepec nemůže signalizaci zapnout před vstupem na přechod. Ačkoliv se jedná o nové přechody, fotografie je z října 2015 a dosud se nic nezměnilo. Ani není možné přesně zjistit, zda signalizace skutečně funguje, protože u modrého tlačítka jste v době, kdy je zelený panáček. Smysl tlačítka pro slepce až uprostřed přechodu je mi záhadou. Slepci tak dlouhou hůlku nemají, aby s ní mohli tlačítko zmáčknout.

Chybějící přechod pro chodce v nepřehledné zatáčce
Zaslaný

Chybějící přechod pro chodce v nepřehledné zatáčce
Hornoměcholupská, Praha 15

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 12. 07. 2017

Ve frekventované ulici Hornoměcholupská mezi křížením s ulicemi Zápotoční a Herbenova chybí přechod pro chodce. Přechod je zde velmi potřeba především z následujících důvodů: - jedná se o nepřehledné místo pro chodce i pro řidiče: parkující auta brání rozhledu chodců, současně je místo v zatáčce nepřehledné pro řidiče přijíždějící z obou směrů (přecházejícího chodce mezi parkujícími auty snadno přehlédnou); - auta zde jezdí často a velmi rychle; - v místě se nacházejí kontejnery na třídění odpadu (ke kterým není pro chodce z druhé strany ulice přímý a bezpečný přístup), - místo je zároveň nejkratší a nejrychlejší spojnicí na tramvaj/autobusy/vlak v zastávce Nádraží Hostivař (a to nejen pro místní obyvatele, ale i velké množství návštěvníků přírodního parku Hostivař).

Neosvětlený přechod přes ulici K Měcholupům
Zaslaný

Neosvětlený přechod přes ulici K Měcholupům
K Měcholupům, Praha 15

Kategorie: Jiné
Zasláno: 28. 02. 2017

Na ulici k Měcholupům se nachází neosvětlený přechod pro chodce, který je hlavní přístupovou cestou od zastávky autobusů a od Dolních Měcholup k vlakové stanici Horní Měcholupy. Přechod je také součástí páteřní cyklotrasy A44. Komunikace K Měcholupům je velmi vytížená a tím pro chodce velice nebezpečná. Navíc je umístěna v místě vydutého výškového oblouku.

Chybějící chodník a přechod v ulici K Horkám
Zaslaný

Chybějící chodník a přechod v ulici K Horkám
K Horkám, Praha 15

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 23. 11. 2016

Od SB centra v ulici K horkam chybi chodnik směr Slunečný Vrsek a Košík. Chodi se po poli nebo za svodidly.

Neutěšený stav chodníku v okolí zastávky MHD OC v Hostivaři
Zaslaný

Neutěšený stav chodníku v okolí zastávky MHD OC v Hostivaři
Strašnická, Praha 15

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 18. 04. 2016

Neutěšený stav chodníků v okolí zastávky MHD v Hostivaři, směrem k ulicím Záveská a Strašnická. Chodník nemá krajnici, vypukuje se, někde zcela chybí, místy prorůstá travou, na jednom místě je dokonce prosypán štěrkem, propukliny, propadliny apod. V zimě velice neschůdný, v létě příčinou poškození obuvi. Dlouhodobý neutěšený stav. Jde o dlouhou část tvořící celkem tři chodníky.

Nová lávka přes Botič, Práčská-Kozinova
Zaslaný

Nová lávka přes Botič, Práčská-Kozinova
Kozinova, Praha 15

Kategorie: Bariérovost
Zasláno: 06. 02. 2016

Ze Zahradního města se obtížně prostupuje do Toulcova dvora díky absenci přímé a pěkné pěší komunikace. V současnosti musí člověk obejít OC Park Hostivař, sportoviště a blok firem ulicí Pražskou. Chůze podél frekventované Švehlové není moc příjemná, ale horší je ještě Pražská, kde vede úzký chodníček tak pro jednoho chodce, na kterém jsou ještě sloupy. Aby chodec neupadl do vozovky, je zde v nejuzším místě instalováno zábradlí. Na stránkách Prahy 10 je zakreslena nová lávka přes Botič, která by měla pro chodce vytvořit nové a příjemné spojení vzdálené od motorové dopravy. Chci se zeptat, jak to s ní aktuálně vypadá.

Bariérový přístup na zastávku Sklářská
Zaslaný

Bariérový přístup na zastávku Sklářská
Průmyslová, Praha 15

Kategorie: Bariérovost
Zasláno: 06. 01. 2016

Autobusová zastávka Sklářská ve směru od Nádraží Hostivař, resp. ke Skalce, má pouze jedinou přístupovou cestu. Ta vede přes schodiště, kterému chybí pojezd pro kočárky. Domnívám se, že při troše snahy by se v prostoru vedle schodiště dala vybudovat i nějaká rampa.

Bezpečný přístup dětí do školy z ulice Pražská
Zaslaný

Bezpečný přístup dětí do školy z ulice Pražská
Pražská, Praha 15

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 14. 09. 2015

Žádost o vyřešení bezpečného přístupu dětí do školy v oblasti křižovatky Švehlova x Pražská lávkou přes Botič v oblasti Trojmezí a přístupem přes nově budované Hostivařské zahrady. Přístup do Základní školy Kozinova a Křesťanského gymnázia Praha je umožněn mnoha žákům pouze ve směru křižovatky Švehlova x Pražská. Tato křižovatka, a především pak komunikace Pražská, je velmi rušná, na silnici se pohybuje mnoho osobních automobilů, ale i těžké techniky, jako jsou autobusy a nákladní vozidla. Chodník je úzký a je jen sporadicky chráněn zábradlím. Děti chodí ve skupinkách a musí se často vyhýbat chodcům, ale i cyklistům v protisměru, a to i v úsecích, které jsou nechráněné a kde je osobní, ale i nákladní automobily míjejí v těsné blízkosti. Situace se zhoršuje ještě stavem, že v dané lokalitě momentálně probíhá stavba.

Nebezpečný pozůstatek po kovové zábraně uprostřed chodníku
Zaslaný

Nebezpečný pozůstatek po kovové zábraně uprostřed chodníku
Padovská, Praha 15

Kategorie: Jiné
Zasláno: 01. 03. 2015

Problém je na chodníku, který vede od prodejny Lidl v Hostivaři směrem na jih. Je na nejvyšším místě cesty, na temeni kopce. Ulice Padovská je pouze poblíž, problém se nenachází v samotné ulici Padovská. Jedná se o pozustatek po neuměle odstraněné zábraně, která sloužila k zamezení průjezdu aut. Za určitých okolností (vrstva sněhu/listí nebo v noci) tento relikt může někomu způsobit zranění, defekt, nebo jinou nepříjemnost.

Vysoké obruby Rabakovská
Zaslaný

Vysoké obruby Rabakovská
Rabakovská, Praha 15

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 13. 10. 2012

Přechod převádí cyklostezku z jedné strany ulice na druhou. Vysoké obrubníky prodlužují dobu, kterou cyklista kolo převádí a tím také zpomalují průjezd vozidel. Tedy kromě toho, že znepříjemňují život i samotnému cyklistovi. Vím, že komunikace je ve správě MHMP. Kdy budou obrubníky sníženy?