Filtr podnětů



Nejnovější podněty

Seřadit podle počtu hlasů
Návrh na snížení rychlosti na Novodvorské
S odpovědí

Návrh na snížení rychlosti na Novodvorské
Novodvorská, Praha 4

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 10. 03. 2012

Na Novodvorské - myslím hlavně mezi křižovatkou s ulicí Zálesí a Vavřenova - kde žije a chodí pěšky hodně lidí, je několik nepříjemných věcí pro chodce. Auta zde jezdí vysokou rychlostí, protože mají řidiči asi pocit, že tato silnice je už něco skoro jako dálnice. Řidiči jezdí o něco pomaleji, když jsou zde kolony aut pomalu jedoucích za sebou. Někteří to pak rozjedou to o to víc, když před nimi zrovna žádné auto není. Potíže s přecházením chci ilustrovat na jednom přechodu blízko od křižovatky se Zálesím. Auta většinou parkují až u zebry (nerespektují pětimetrovou vzdálenost od přechodu), čímž pádem chodci pořádně nevidí, jestli auta přijíždí nebo ne. Tento konkrétní přechod je nebezpečný tím víc že je kousek od křižovatky, takže když řidiči vidí, že je zelená, tak to ještě rychle chtějí stihnout a přechod pro chodce je moc v tu chvíli nezajímá. Krom toho se části řidičů moc nechce zastavovat před přechodem, tak jen přibržďují, čímž znervózňují chodce, kteří pak raději přes přechod běhají a neužívají svého právo na chůzi po přechodu. Tato poslední poznámka ale odkazuje na potřebu nějaké větší kampaně zaměřené na řidiče. Ke snížení rychlosti aut v této části Novodvorské by mohlo pomoci, kdyby se tu vybudoval cyklopruh, o kterém se dlouho uvažuje a kde nic tu nic. Pozn. na fotce zrovna žádná auta neparkují přímo před přechodem, což je ale výjimečná situace (fotil jsem v pátek odpoledne).

Parkování aut při skládání zboží na chodnících - Třebízského ul.
S odpovědí

Parkování aut při skládání zboží na chodnících - Třebízského ul.
Třebízského, Praha 2

Kategorie: Parkování aut
Zasláno: 09. 03. 2012

Časté parkování automobilů na chodnících. (9.3.2012 9:58 )

Úzké místo na cyklostezce/chodníku kolem Vltavy
Vyřešený

Úzké místo na cyklostezce/chodníku kolem Vltavy
Podolské nábř., Praha 4

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 09. 03. 2012

Na cyklostezce kolem Vltavy je to jedno z ne moc bezpečných míst hlavně v létě, kdy je na chodníku hodně pěších a cyklistů. Je to zúžené místo kvůli budce, kde lidi mohou čekat na tramvaj a které bylo bohužel ještě víc zúženo myslím v minulém roce, kdy se tam objevilo zábradlí. To bylo hloupě umístěno - mohlo být podle mě až u silnice, teď tam brání pro vyhýbání se. Dívám se na to z pozice cyklisty, když jedu směrem do centra tak nevidím, jestli je někdo v budce, protože je tam reklama. Minimálním řešením by bylo alespoň odstranit tu reklamní plochu na budce anebo posunout to zábradlí víc k silnici. Zrovna, když jsem místo dnes fotil, tak jeden pán seděl v budce, což ale není kvůli té pitomé reklamě vidět.

Nefunkční nejezdící schody z metra č. 156 na Můstku
Bez odpovědi

Nefunkční nejezdící schody z metra č. 156 na Můstku
Václavské nám., Praha 1

Kategorie: Bariérovost
Zasláno: 06. 03. 2012

Ze stanice metra Můstek Václavské náměstí nefungují jezdící schody již asi tři roky směr Václavské náměstí a to schody č 156, Sice jezdí schody v protilehlé strané směr k horní polovině Václavského náměstí, ale pro občany který chodí s francouzskými holemi nebo s jinou pomůckou je velkou překážkou přecházet celou halu ve vestibulu či naopak přecházet přes koleje tramvaje na protilehlou stranu Stav trvá již dlouho byl v tisku vysvětlován majetkovými spory /duben 2012 deník Metro), což se jeví jako nevěrohodné a alibistické bez jiného vysvětlení

Chybějící chodníky podél ulice Na Strži
S odpovědí

Chybějící chodníky podél ulice Na Strži
Na strži, Praha 4

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 06. 03. 2012

Místo je přibližně uprostřed 700 metrového úseku magistrály bez oficiálního průchodu pro pěší (mezi Sdružení a Baarova). Lidé mezi ulicí Na Pankráci a prostorem za mimoúrovňovou křižovatkou chodí, je tu vyšlapaná pěšinka. Na Google street view je vyfoceno hned několik chodců. Je to nejkratší spojení mezi částí sídliště Ohradní a metrem Pankrác či obchodní vybaveností. Oficiální cesta vede oklikou podchodem u ulice Baarova s prudkými schody. Po pěšince vede i nejkratší spojení části lokality zvané Družstevní ochoz s částí Pankráce. Oficiální cesta nabízí 4x navíc zbytečné čekání na světlech. (přejdete nejprve ulici Sdružení na sz – na jv straně není chodník :/, pak 2 nové větve sjezdu z magistrály, pak se zase vrátíte zpět přes ulici Sdružení (Hvězdova). Od stavby magistrály počátkem 70let se okolí radikálně změnilo, kde byly jen neudržované louky jsou dnes obytné domy, kanceláře, obchody – ale pro pěší se nezlepšilo nic. Zato IAD dostala nový „bypass“ (rozšíření magistrály) a nové sjezdy/nájezdy na magistrálu (které zároveň přeťaly dříve bezbariérové pěší cesty). Prosím dostavte po konzultaci s místními chodníky. Ty chybějí i v okolo přilehlých kruhových objezdů a parkoviště Bauhausu. Předem děkuji Praze 4 a OD MHMP, že se bude problémem vážně zabývat.

Nebezpečný chodník pod Palackého mostem na Smíchově
S odpovědí

Nebezpečný chodník pod Palackého mostem na Smíchově
Hořejší nábř., Praha 5

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 02. 03. 2012

Průchod po chodníku(chodník na pravé straně ve směru jízdy aut) pod Palackého mostem na ulici Hořejší Nábřeží je velmi nebezpečný, protože chodník je zde velmi zúžen, hrozí vstup do vozovky, navíc na takto zúžený chodník neprakticky ústí schody z obou stran Palackého mostu. Není zde možnost použít chodník na protější straně, protože ten je úplně nepoužitelný a nevede prakticky nikam. Nabízí se zde jednoduché řešení a to umístit zde zábradlí včetně plastového zábrany, které by zabránilo přímému vstupu do vozovky. Zábradlí je možno umístit do obrubníků, aby nedošlo ke zúžení chodníku. Plastové kryty na zábradlí by také chránily chodce např. při dešti, kdy se na vozovce tvoří kaluže a průchod při prakticky nepřetržitém průjezdu aut je velmi nepříjemný. Stejně tak by zábradlí zabránilo možnému přímému vstupu do vozovky při neopatrném sestupu ze schodů z Palackého mostu. Zábradlí by mělo začínat cca. 10m před Palackého mostem(ve směru jízdy po Hořejším Nábř.) a stejně tak končit cca. 10-20m za mostem, protože v úseku chodníku za mostem(ve směru jízdy) stojí často zaparkovaná auta prakticky přes celý chodník...

Cyklostezka Křeslice-Průhonice
S odpovědí

Cyklostezka Křeslice-Průhonice
Ke kovárně, Praha - Křeslice

Kategorie: Jiné
Zasláno: 29. 02. 2012

Křeslice plánují realizaci cyklostezky z Křeslic do Průhonic přes Újezd. Cyklostezka podle mých dostupných informací má vést v těsné blízkosti Botiče . Viděla jsem podél původní cesty mnoho označených stromů. Mám dotazy. V jakém stádiu je projekt? Je zpracovaný dendrologický posudek? Označené stromy se budou kácet? Kdy se cyklostezka bude realizovat a kolik bude stát? Děkuji za odpověď, L.Fujeriková

Chybějící chodník na místní komunikaci
S odpovědí

Chybějící chodník na místní komunikaci
Lovčická, Praha - Klánovice

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 29. 02. 2012

Chybějící chodníky na místní obslužné komunikaci (ul. Lovčická). Jedná se o obousměrnou komunikaci, která v úseku mezi ulicemi Voňkova-Sendražická nesplňuje min. šířkové rozměry tj. 5,50 m. Projíždějící vozidla využivají pro vzájemné vyhnutí přilehlé zelené pásy, ve kterých způsobují vyjeté koleje, které se za deště plní vodou. Chodci jsou nuceni vzhledem k chybějímu chodníku pohybovat se přímo po vozovce a zároveň ustupovat projíždějícím vozidlům do rozblácené zeleně ( v době deště). Nejinak je tomu před mateřskou školkou, která je umístěna na začátku ul. Lovčická v blízkosti s ul. Slavětínská. Řešením by bylo zjednosměrnění komunikace a vybudování alespoň jednostranného chodníku nebo se zabývat otázkou dopravního zklidnění celé ulice Lovčická jako celku (zóna 30, obytná zóna, apod.).

Přechod Na Ohradě
S odpovědí

Přechod Na Ohradě
Koněvova, Praha 3

Kategorie: Světelná signalizace
Zasláno: 28. 02. 2012

Křižovatka Ohrada - ulic Koněvova a Želivského, která pokračuje za křižovatkou jako ulice Pod Krejcárkem. Na přechod této 'dvojsilnice' máte necelé dvě vteřiny. I zdravý mladý člověk jej (přechod) překoná pouze když běží. Tělesně postižený nebo senior by snad jedině musel zůstat stát uprostřed (na malém ostrůvku). Ale i tam by už došel na červenou...

Rozbitý chodník v Parmské
Vyřešený

Rozbitý chodník v Parmské
Parmská, Praha 15

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 25. 02. 2012

Na chodníku je mnoho nerovností a na několika místech je poškozen. Místo vytipovaly děti při mapování rizikových míst na svých cestách do školy v rámci projektu Bezpečné cesty do školy.

Díra v chodníku
Vyřešený

Díra v chodníku
Lessnerova, Praha - Petrovice

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 25. 02. 2012

V chodníku z boku je asi 30 X 120 cm veliká škvíra, která vede do dvoumetrové hloubky. Místo vytipovaly děti ze ZŠ Veronské náměstí v rámci projektu Bezpečné cesty do školy.

Chybějící přechod na Francouzské/Jana Masaryka
S odpovědí

Chybějící přechod na Francouzské/Jana Masaryka
Francouzská, Praha 2

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 25. 02. 2012

Na uvedném místě byl kdysi zřejmě přechod pro chodce - úprava chodníku tomu napovídá, ale byl vybroušený. Bohužel chodci jsou zvyklí ho stále používat, protože navazuje na výstup z tramvaje. Nadto je u (bývalého) přechodu jakási světelná signalizace pro auta - pouze červená a oranžová barva. Na tu ovšem chodci nevidí, tak neví, zda je bezpečné přecházet nebo ne.

Vysočanská, přechod u zastávky Nad Jetelkou
S odpovědí

Vysočanská, přechod u zastávky Nad Jetelkou
Vysočanská, Praha 9

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 25. 02. 2012

Přechod pro chce u zastávky Nad Jetelkou vede přes 3 jízdní pruhu, z toho dva jsou pro směr do kopce (levý slouží často k předjíždění rychlostí vyšší než 50 km/h). Přechod je navíc od zatáček, za které není vidět, vzdálen cca 100 m. Odhadnout správnou chvíli pro bezpečné přejití vlastně není možné.

Žádost o bezbariérový přístup pro vozíčkáře a maminky s kočárky
Vyřešený

Žádost o bezbariérový přístup pro vozíčkáře a maminky s kočárky
Na Hřebenkách, Praha 5

Kategorie: Bariérovost
Zasláno: 24. 02. 2012

Na zminovanem prechodu pro chodce v ulici Na Hrebenkach neni zaveden bezbarierovy pristup pro vozickare. Na tomto prechodu je obrubnik navic velmi vysoky! Tento prechod je velmi frekventovany a lide pres nej chodi, kdyz jdou do Kinskeho zahrad...Bezbarierovy pristup by pomohl nejen vozickarum, ale take maminkam s kocarky. Dekujeme za kladne vyrizeni.

Nebezpečný přechod mezi školami
S odpovědí

Nebezpečný přechod mezi školami
Na Zlíchově, Praha 5

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 23. 02. 2012

Již několik let upozorňujeme na kritickou dopravní situaci v ulici Na Zlíchově, a to v prostoru zastávek tramvaje a zároveň mezi budovami jedné školy. V poslední době došlo k několika vylepšením, ale situaci to dle našeho názoru nevyřešilo. Snížení rychlosti na 30km/h , vypuklé zrcadlo na přechodu pro chodce a zejména světelný ukazatel měřené rychlosti umístěný na levé straně vozovky nemají odpovídající účinnost. Problém by vyřešila světelná signalizace na přechodu. Místo vytipovaly děti ze ZŠ Zlíchov v rámci mapování rizikových míst na svých cestách do školy v projektu Bezpečné cesty do školy.