Vyhledávejte podle: |
Vyřešené, Praha 15 |
Seřadit od nejnovějších |
Není přechod pro chodce na křižovatce ul.Švehlova-Vladycká
Švehlova, Praha 15
Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 10. 02. 2012
Není přechod pro chodce, je stále slibován na křižovatce ul. Švehlova a Vladycká, přecházejí zde senioři do Lidlu a děti do školy!!!!
Chodník k Albertu na Veronské náměstí
Veronské nám., Praha 15
Kategorie: Chodníky
Zasláno: 16. 02. 2020
Propadlý chodník v celé šířce, neustále se tam drží bláto, voda a listy. Lidi se tomu vyhýbají a obchází z obou stran po trávníku, stejně tak i kočárky, cyklisté atd. Celý tento chodnik ve směru od zastavky Livornská není úplně v dobré kondici, široké dilatační spáry, místy dost rozbité, velké louže v několika místech, zvlněný chodník od kořenů. Chtělo by to nějakou pořádnou opravu.
Louže na novém chodníku ke škole na Veronském nám.
Veronské nám., Praha 15
Kategorie: Chodníky
Zasláno: 17. 06. 2013
V 'pseudo-parku' na Veronském náměstí louže na úsporném chodníku, kde se střídá dlažba s udusaným pískem, je po jedné noci deště dlažba - louže - dlažba - louže,.... Na cestu do školy to není ideální kombinace. Vzhledem k tomu, že se jedná o novou stavbu, na co myslel architekt a co bylo záměrem stavby?
Stav zkratky mezi prodejnou LIDL a hlavním přístupem do lesoparku
Hornoměcholupská, Praha 15
Kategorie: Chodníky
Zasláno: 16. 01. 2018
Od parkoviště u prodejny LIDL u zastávky Řepčická v Hostivaři vede hojně využívaná, leč neoficiální zkratka k hlavní přístupové cestě do lesoparku. Její využívání je logické – nevábný kus cesty se tím zkrátí o desítky metrů. Je bohužel ve špatném stavu, velkou část roku je silně rozbahněná – jde opravdu jen o vyšlapanou trávu – a na vrcholku kopečku ční ze země i kus něčeho ostrého kovového. Chtěla bych se zeptat, jestli zde do budoucna není naplánovaná nějaká úprava. Pokud ne, ráda bych se za ni přimluvila. Děkuji předem za reakci a přeji hezký den. Eva Šuchmanová
Keře přerůstající do chodníku - ulice K Horkám
K Horkám, Praha 15
Kategorie: Jiné
Zasláno: 25. 04. 2016
Keře a stromy zasahující do chodníku znemožňují chodcům v ulici K Horkám (mezi OMV čerpací stanicí a světelnou křižovatkou Doupovská-K Horkám) snadný průchod.
Obří louže u Janovské ulice
Parmská, Praha 15
Kategorie: Chodníky
Zasláno: 17. 06. 2013
Po každém dešti již několik let louže délka cca 3 metry. Pokud jdete do práce nebo do školy, dojdete jako čuňě.
Chybějící přechod v ulici Hostivařská
Hostivařská, Praha 15
Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 22. 03. 2012
Ulicí Hostivařská projíždí mnoho aut /zkratka Průmyslová-Chodov/. Běžná rychlost v této ulici je 50km/h, ale ulice není na tuto rychlost vůbec dopravně přizpůsobena. Ulice slouží především jako parkoviště a jsou v ohroženi především chodci, kteří se v části Hostivařská-U Břehu po vozovce pohybují. V části napojení schodiště Pod Plískavou/Hostivařská přechází velké množství dětí a chybí zde přechod. Ráno v půl osmé se po Hostivařské přesouvají děti do školy Hostivařská z celého okolí, Hostivařskou přecházejí složitě. Dále pak pokračují přes nešťastnou ale funkční světelnou křižovatku na Pražské ke škole. Odpoledne přes Hostivařskou děti přecházejí z umělecké školy a sportovního klubu na Trhanovském náměstí. Kolem restaurace Karolínka/U Jeníčka a u obchodu je množství pěších, o weekendu plno návštěvníků lesoparku. S přechodem přes Hostivařskou mají všichni problém, neboť zaparkovaná auta na Hostivařské brání výhledu a stěžují přechod přes ulici. Bylo by velmi vhodné umístit do těchto míst přechod pro chodce, omezit rychlost na 40km/h a nejlépe uvažovat o zpomalovacích pásech. Hostivařská by se spíše měla stát korzem/pěší zonou a výhledově uvažovat o vytvoření určitého 'obchodně-hospodsko-kavárenského' centra Hostivaře s předzahrádkami pro posezení jak je známe z německých městeček /v součanosti 1 zahrádka složitě umístěná do ulice U Břehu/. Tato ulice k tomu má a historicky měla veškeré předpoklady. Současná dopravní situace tomu brání. Chystané opravy ulici U Břehu - Zápotoční úpravu Hostivařské nezahrnují, pouze upravují napojení ulice U Břehu relativně na pohled složitou křižovatkou a umístění přechodu rozhodně neřeší. Připomínky k této opravě se dlouhodobě snaží vznášet na radnici P15 sdružení Přátelé Botiče, přidání přechodu zatím důkladněji neřešila.
Ucpaná kanalizační vpusť
Ravennská, Praha 15
Kategorie: Chodníky
Zasláno: 27. 05. 2013
V rohu parkoviště za budovou bývalé samoobsluhy Na Vartě (nejnižší bod parkoviště) je ucpaná kanalizační vpusť a po dešti zde vzniká nemalá kaluž.
Rozbitý chodník v Parmské
Parmská, Praha 15
Kategorie: Chodníky
Zasláno: 25. 02. 2012
Na chodníku je mnoho nerovností a na několika místech je poškozen. Místo vytipovaly děti při mapování rizikových míst na svých cestách do školy v rámci projektu Bezpečné cesty do školy.
Slalom mezi dopravními značkami na chodníku
Vladycká, Praha 15
Kategorie: Chodníky
Zasláno: 14. 08. 2012
Dvě dopravní značky jsou zcela nesmyslně umístěny uprostřed chodníku a spolu se sloupy veřejného osvětlení tvoří dokonalý slalom a úzké místo např. pro kočárek. Předpokládám, že umístění nesplňuje ani normy pro slabozraké. Návrh řešení: značky umístit na blízké sloupy VO nebo mimo chodník (na tyči zahnuté směrem k vozovce).
Zpomalení provozu u křižovatky ul Hostivařská / U Břehu + nový přechod
Hostivařská, Praha 15
Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 12. 05. 2018
Dal by se prosím nějak zpomalit provoz v ulici Hostivařské (spodní část ústící u Hostivařského nám.)? Řidiči si zde zkracují cestu z Průmyslové ul. do ul. K Horkám aby sevyhli křižovatce ul. Švehlova a Pražská. Bohužel ale ul. Hostivařskou jezdí velice rychle a ta k tomu není uzpůsobena. Křižovatka ul. Hostivařské a U břehu (v mapě červený kroužek) ústí k ceste do Hostivařského parku a je zde na rohu oblíbená cukrárna - tedy se zde pohybuje hodně lidí a dětí. Dále se ulice Hostivařská ohýbá do leva a jakmile někdo vyjíždí z parkoviště od domu č. 12,14,16,18 mají rychle jedoucí řidiči co dělat, aby to ubrzdili. Přes zaparkovaná auta není vůbec vidět. Také je dost nesnadné v tomto místě ulici bezpečně přejít obzvlášť ve velkém provozu (bílý kroužek). Dalo by se to prosím řešit případně zpomalujícími retardéry v oblasti červeného kroužku a přechodem pro chodce v oblasti bílého kroužku? Děkuji
Rozbité mříže okolo stromů na promenádě na Veronském náměstí
Veronské nám., Praha 15
Kategorie: Chodníky
Zasláno: 08. 07. 2019
Pochozí mříže přikrývající kořeny dvou nejvýchodnějších stromů v 'aleji' na promenádě na Veronském náměstí jsou rozbité. Mřížím samotným asi nic není, ale jejich uložení je v nepořádku a mříže proto nejsou v rovině s okolním chodníkem.
Přechod na cestě ze Záběhlic do Hostivaře u Selského dvora
Selská, Praha 15
Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 05. 07. 2012
Na poměrně frekventované stezce pro chodce a cyklisty od Záběhlic do Hostivaře a naopak - u Selského dvora - není přechod, na který by cesty navazovaly. Je třeba obcházet za most přes Botič. Priority jsou patrné: 1. auta, 2. autobusy, 3. chodci.
Dopravní značka nahnutá do chodníku
Průmyslová, Praha 15
Kategorie: Chodníky
Zasláno: 10. 04. 2013
Poblíž autobusové zastávky Barvy laky je dopravní značka nahnutá do chodníku a ztěžuje průchod.
Rozkopaný chodník Veronské náměstí
Veronské nám., Praha 15
Kategorie: Chodníky
Zasláno: 22. 12. 2015
Již přes půl roku rozkopaný a neopravený chodník na Veronském náměstí vedoucí kolmo k ulici Livornské.