Filtr podnětů



Jiné, Praha 10

Seřadit podle počtu hlasů
Odpadky u kontejneru na sběr šatstva v Jahodové ul.
Vyřešený

Odpadky u kontejneru na sběr šatstva v Jahodové ul.
Jahodová, Praha 10

Kategorie: Jiné
Zasláno: 31. 05. 2017

Dobrý den, chtěla bych poprosit o úklid pytlů s odpadky, které někdo složil ke kontejneru na sběr šatstva před OC Cíl v Jahodové ulici. Pytle tu leží už řadu dnů, ne-li týdnů. Děkuji a přeji příjemný zbytek dne. Eva Šuchmanová

Zákaz vstupu na cestu podél Botiče u zástavby podél ul. Harlacherova
Zaslaný

Zákaz vstupu na cestu podél Botiče u zástavby podél ul. Harlacherova
Nad Meandry, Praha 10

Kategorie: Jiné
Zasláno: 30. 05. 2017

Na jaře jsem objevil, že majitel pozemků (SVJ Harlacherova nechal na cestu podél Botiče nainstalovat značky se zákazy vstupu a vjezdu cyklistů. Je skutečně možné zakázat vstup na cestu, která zde existovala dávno před výstavbou přilehlého bytového areálu a kde jsou dokonce i zbytky značení původní naučné stezky ? Nyní je na východním konci řešení ještě vylepšeno o 'proplétací' dřevěnou zábranu proti cyklistům, dalším krokem asi bude trvalé oplocení.

Chybějící sloupky u místa k přecházení v ulici Solidarity
Vyřešený

Chybějící sloupky u místa k přecházení v ulici Solidarity
Solidarity, Praha 10

Kategorie: Jiné
Zasláno: 17. 01. 2017

Prosím, nevalte na mě nenávistné komentáře s argumentací typu 'je tam zóna 30, všechno je v pořádku'. Není. To, že v ulici Solidarity nebude přechod, mě sice mrzí - mám jinou zkušenost než pan Čech, mě zde auta pustí málokdy a někdy se valí v neuvěřitelných kolonách. O to ale nejde. Pokud v zóně 30 můžeme přecházet všude, je nutné, aby místa k tomu speciálně vhodná, byla také bezpečná. Poslední dobou čím dál častěji parkují auta v ulici Solidarity po obou stranách na vodorovném značení V13a. Není přes ně vidět do ulice a místo se tedy stává velmi nebezpečným. Zelené sloupky by vše vyřešily, již několikrát jsem na místo přivolával městskou policii, ale nic se nezměnilo. Na přiložených fotografiích vidíme ještě v pořádku parkující Škodu Fabii, naprosto špatně a nebezpečně parkující Škodu Yeti a napůl na vodorovných čarách zaparkovaný černý Mercedes. Fotky pocházejí z jediného okamžiku, ale podle zasněžení Mercedesu je jasné, že zde stojí již delší čas. Díky za pomoc s vyřešením a mějte se hezky.

Trvalá špína kolem podchodu mezi ulicemi Malešická a Nad Kapličkou
Zaslaný

Trvalá špína kolem podchodu mezi ulicemi Malešická a Nad Kapličkou
Nad kapličkou, Praha 10

Kategorie: Jiné
Zasláno: 28. 12. 2016

Aktuálně nejkratší cesta mezi lokalitami Vackov a Třebešín (což je podchod mezi ulicemi Malešická a Nad Kapličkou) je v žalostném stavu: trvale zde jsou louže, špína, chybí veřejné osvětlení. Kvůli tomu je docela nepříjemné chodit do Malešického parku a určíte to vadí i žákům přilehlé průmyslové školy.

Železná konstrukce padá na chodník
Vyřešený

Železná konstrukce padá na chodník
Kodaňská, Praha 10

Kategorie: Jiné
Zasláno: 02. 12. 2016

Za zastávkou MHD je asijská prodejna tabáku. Nad ní je železný štít se stříškou, která se každým hnem více uvolňuje a hrozí pád na chodce. Každý den pozoruji, jak se železná konstrukce se stříškou, (který má značnou hmotnost) více a více uvolňuje a blíží se pád na chodce, jdoucí po chodníku. Asijská prodejkyně nejeví zájem věc řešit, žádám tedy úřady.

Chodník a přístup ke kontejnerům v ulici Dětská u Černokostelecké
Zaslaný

Chodník a přístup ke kontejnerům v ulici Dětská u Černokostelecké
Dětská, Praha 10

Kategorie: Jiné
Zasláno: 07. 10. 2016

Před kontejnery na tříděný odpad se tvoří velká louže a bláto, což komplikuje přístup ke kontejnerům. Prostor před kontejnery by měl být se zpevněnou plochou v celé šířce umístěných kontejnerů. Navíc kontejner na papír špatně drží v otevřené poloze. A chtěl bych připojit i dotaz, zda tato severní část chodníku bude také někdy opravena s dlážděným povrchem, jako je jižní část chodníku od ulice Pod hotelem?

Stav okolí stanice metra Skalka
Zaslaný

Stav okolí stanice metra Skalka
Úvalská, Praha 10

Kategorie: Jiné
Zasláno: 05. 10. 2016

Stanice metra Skalka byla postavená někdy v roce 1990 a od té doby nebyla modernizována. Měla být modernizována v rámci projektu polyfunkčního objektu někdy v roce 2002, ale místo toho se postavila budova statistického úřadu. Stav stanice Skalka je havarijní a přiložené foto je pár dní starý stav při mírném dešti, kdy střechou protékala voda a kanály nebyly schopné brát vodu ze střechy. Tak pak v proudech protékala prostorem pro čekání na BUS.

Údržba zeleně v okolí metra Skalka
Vyřešený

Údržba zeleně v okolí metra Skalka
Žernovská, Praha 10

Kategorie: Jiné
Zasláno: 05. 10. 2016

Jedná se o stále stejný problém. Dřív obec i DPP pozemky udržovali 5x ročně. Teď stěží 1x ročně. Toto místo je dlouhodobě neudržované. Již jsem před nedávnem na něj upozorňoval, došlo k částečné upravě, ale opět vypadá hrozně. Z pozemku je veřejné WC pro bezdomovce a opilce z blízkého buffetu.

Opět zničený kontejner na textil u ulice Vyžlovská
Vyřešený

Opět zničený kontejner na textil u ulice Vyžlovská
Vyžlovská, Praha 10

Kategorie: Jiné
Zasláno: 29. 09. 2016

Bohužel znovu se objevují problémy s kontejnerem na textil u ulice Vyžlovská. Včera jsme šli do kontejneru dát věci. Zjistili jsme ale, že je opět vypáčený a věci byly rozházeny po okolí. Textil, boty, knížku i hračky jsme tedy dali dovnitř, ale to nic neřeší (fotografie jsou již po úklidu). Provedená oprava zámku je znovu zcela nedostatečná a tak případným vandalům nahrává v jeho neustálém ničení a dělání nepořádku. Navíc již v minulosti bylo přislíbeno nějaké jiné řešení spočívající v přemístění tohoto kontejneru na vhodnější místo (viz odpověď můj předchozí podnět v této věci), ale za tři měsíce se bohužel nic nezměnilo!!! Prosím o urychlené řešení. Děkuji Antonín Moravec

Oprava kruhového objezdu v Přetlucké ulici u Tesca
Zaslaný

Oprava kruhového objezdu v Přetlucké ulici u Tesca
Přetlucká, Praha 10

Kategorie: Jiné
Zasláno: 29. 09. 2016

Kruhový objezd v Přetlucké ulici u Tesca je znovu velmi poničený. Důvod je jasný - VELMI nekvalitně odvedená práce!!! Z fotografií jsou jasně vidět prázdné velké mezery mezi kostkami i obrubníky. Díky tomu neustále dochází k vytrhávání kostek a vzniku děr. Důvod vyvalení obrubníku mi není znám, ale opět jsou zde obrovské mezery mezi jednotlivými bloky. Tento stav se bohužel opakuje (o čemž svědčí i zalití mezer asfaltem). Prosím o provedení kvalitní opravy a zejména důslednou kontrolu provedených prací! Děkuji Antonín Moravec

Zničené lavičky a zavlažování v parku Na Vinici
Zaslaný

Zničené lavičky a zavlažování v parku Na Vinici
Na výsluní, Praha 10

Kategorie: Jiné
Zasláno: 12. 09. 2016

V parku Na Vinici jsou poničené lavičky (zčásti chybí sedáky, povrch a okolí laviček je znečištěné). Na lavičky stříká voda ze zavlažovacích ventilů, které mají zčásti uražené koncovky (z jednoho voda teče napříč svažujícím se vydlážděným povrchem). V rohu parčíku se hromadí hnijící jablka. Místo vyžaduje pravidelnou údržbu (vč. dosluhujících herních prvků).

Rozpadající se lavičky u metra Strašnická
Vyřešený

Rozpadající se lavičky u metra Strašnická
Starostrašnická, Praha 10

Kategorie: Jiné
Zasláno: 12. 09. 2016

Rozpadající se lavičky u metra Strašnická - uvolněné sedáky. Na problém byli v roce 2016 opakovaně slovně upozorněni zaměstnanci DPP.

Stanoviště na nádoby na tříděný odpad
Zaslaný

Stanoviště na nádoby na tříděný odpad
Dětská, Praha 10

Kategorie: Jiné
Zasláno: 22. 07. 2016

Stanoviště nádob na tříděný odpad v ul. Dětská před č.p. 2080/63 je špinavé a ze strany z chodníku je k němu velmi špatný a špinavý přístup. Zejm. při dešti je plný bláta. Rovněž kontainery nejsou z nejčistších a člověk se na ně štítí sahat.

Odpadkový koš v uličce Třezalková
Zaslaný

Odpadkový koš v uličce Třezalková
Ostružinová, Praha 10

Kategorie: Jiné
Zasláno: 17. 07. 2016

V Třezalkové je umístěna lavička. Lavička je hojně využívána. Často lidmi, kteří mají problém odnést po sobě odpadky k popelnici. Pokud by zde byl umístěn odpadkový koš, třeba by alespoň část odpadků skončila uvnitř koše, i když určitě ne všechny. Na fotkách je aktuální stav.

Přerůstající větve stromů podél Průběžné
Vyřešený

Přerůstající větve stromů podél Průběžné
Průběžná, Praha 10

Kategorie: Jiné
Zasláno: 07. 07. 2016

Větve stromořadí podél Průběžné ulice (na úrovni autobusové zast. Nádraží Strašnice) visí nízko a znemožňují chodcům užívat chodník.