Filtr podnětů



Chodníky, Praha 11

Seřadit podle počtu hlasů
Rozbitý chodník podél ul. Opatovská
Zaslaný

Rozbitý chodník podél ul. Opatovská
Opatovská, Praha 11

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 21. 01. 2019

Chodník od parkoviště u ul. V Jezírkách a Metodějova po metro Háje již potřebuje rekonstrukci. Od stromů popraskaný povrch, zvlnění a nedá se to již ani nějak obejít. Spojuje sídliště s metrem a průchod při dešti nebo mrazu je skoro nemožný(bahno, na fotce je vidět, že i trocha zamrzlé vody znemožní průjezd kočárku), přitom se jedná o frekventované místo..

Chodník U Modré školy
Zaslaný

Chodník U Modré školy
U modré školy, Praha 11

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 19. 11. 2018

Už asi 2 měsíce se mění kostka za jinou novou, lepší? kostku na místě, kde se konají farmářské trhy. Údajně kvůli nevidomým. Před pracemi šlo chodit mezi ostrými štípanými kostkami souběžně s vozovkou s obtížemi alespoň po betonových deskách. Dámy mi dají za pravdu, že v lodičkách se po povrchu chodit nedá. Nyní betonové desky naskládali tak nesmyslně, že slepce desky odvedou od vozovky tak do... trávy. Kolik to stálo, kdo o tom rozhodl (jistě starosta Jirava a mafie z Jižního Města) a kdo schválil položení desek takto...

Chodník od bazénu
Nově zaslaný

Chodník od bazénu
Mírového hnutí, Praha 11

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 12. 03. 2018

Dobrý den, zajímalo by nás, zda MČ Pha 11 někdy prodlouží chodník od bazénu Jedenáctka v ulici Mírového hnutí k zastávce busu Benkova ve směru na Chodov. Chodník končí 'nikde' a k zastávce Benkova se tedy nedá plynule dostat - jedině ještě před koncem chodníku přejít na druhou stranu (kde také není chodník) a dostat se k podchodu. Zvlášť za tmy nic příjemného a kdo to tam nezná, tak neví, že má přejít a vydat se k podchodu. Velké množství chodců, kteří místo nepraktického podchodu raději silnici přebíhají nebo se vydají jen po obrubníku těsně vedle silného provozu, jasně svědčí o tom, jak nevhodné je celé řešení situace pro pěší v tomto úseku ulice. Děkujeme za informace.

Vybudování "chodníku" (bus Hořčičkova - ul. Hlavatého)
Zaslaný

Vybudování "chodníku" (bus Hořčičkova - ul. Hlavatého)
Hlavatého, Praha 11

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 03. 03. 2018

V Praze bydlím již několik let a všiml jsem si, že se zde občas budují „chodníky“. Jedná se spíše o alternativy k plnohodnotným chodníkům, kde na vyšlapaných cestičkách se položí dvě řady beton. dlaždic. Jménem obyvatel PHA11 bych Vás chtěl touto cestou požádat o vybudování „chodníku“ na parcele č.892, která je ve vlastnictví města a je vedená jako ostatní plocha. Jedná se o spojnici (cca. 12m dlouhá) konce autobusové zastávky Hořčičkova ke komunikaci v ulici Hlavatého. Z přiložené fotografie je vidět, že tato cestička se hojně využívá a to zejména: žáky ZŠ, návštěvníky a rezidenty domova pro seniory, rezidenty dvou výškových budov v těsné blízkosti (každá přes 200 bytových jednotek) a všech obyvatel JV části sídliště, kteří pravidelně využívají metra. Výše zmíněným účastníkům byste nejen zlepšili komfort, ale především zvýšili bezpečnost při každodenním využití této zkratky. Závěrem chci říct, že náklady na vybudování 12m beton. dlažby jsou v porovnání s ostatními projekty zanedbatelné a o údržbě už ani nemluvím.

Chybějící chodník a přechod v ulici K Horkám
Zaslaný

Chybějící chodník a přechod v ulici K Horkám
K Horkám, Praha 11

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 23. 11. 2016

Od SB centra v ulici K horkam chybi chodnik směr Slunečný Vrsek a Košík. Chodi se po poli nebo za svodidly.

Zarostlý a nedodelany chodnik a prechod
Bez odpovědi

Zarostlý a nedodelany chodnik a prechod
K Horkám, Praha 11

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 01. 05. 2016

Zarostly chodnik, chybejici prodlouzeni, obzvlast za mokra. Na druhou stranu nevede prechod, proste past a bariera mezi Prahou 4 a 15. Na krizovatce s Doupovskou se taky neda prejit. Z Kosiku se neda jit pesky.

Chybějící chodník před kolejí Volha
Bez odpovědi

Chybějící chodník před kolejí Volha
U Kunratického lesa, Praha 11

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 06. 04. 2016

Před kolejí Volha chybí celý úsek chodníku podél ulice U Kunratického lesa. Chybí i přechod přes kolmou ulici K Verneráku. Je zde pouze bahnitá pěšina, která je pro pěší velmi nepříjemná, obzvlášť po dešti. Prosím o zřízení regulérního chodníku v tomto úseku.

Propadající se chodník na zastávce MHD Bus Volha
Vyřešený

Propadající se chodník na zastávce MHD Bus Volha
U Kunratického lesa, Praha 11

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 25. 07. 2013

Na zastávce MHD Bus Volha se propadá chodník. Výmol je zatím cca 15cm hluboký, uvnitř je trhlina a je vidět dutina. Nebezpečí spočívá v nenápadnosti výmolu.

Přešlap mezi ulicemi Chemická-U Kunratického lesa-Roztylská
Zaslaný

Přešlap mezi ulicemi Chemická-U Kunratického lesa-Roztylská
U Kunratického lesa, Praha 11

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 08. 07. 2013

Přešlap mezi kolejemi na Jižním městě a zastávkou MHD BUS Na Jelenách. Studenti si zde zkracují cestu. Problém nastává při dešti nebo v zimě. Přešlap se rozbahní a dochází k odtoku půdy na silnici, navíc se přešlap rozšiřuje, jelikož lidé chodí po trávníku, který není tak rozbahněný.

Výduť na chodníku
Zaslaný

Výduť na chodníku
Tatarkova, Praha 11

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 05. 04. 2013

Před domem čp. 727 v Tatarkově ulici je na asfaltovém chodníku výduť - hrbol, který je zvláště za sucha málo viditelný a už způsobil dva těžké (zlomenina ruky při pádu) a jeden lehčí úraz (naražení ruky při pádu). Problém byl nahlášen ÚMČ Praha 11 s reakcí, že tento chodník patří Magistrátu a že byl dán požadavek na Magistrát na opravu.

Chybějící chodníky u ulice Klíčova
Zaslaný

Chybějící chodníky u ulice Klíčova
Klíčova, Praha 11

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 23. 05. 2012

U ulice Babická vyrostl nový obytný komplex. Chodníky je napojen na ulici Pyšelská. Na 500 metrů vzdálené zastávce Chodovec jezdí více autobusových linek. Pokud k ní chce člověk od nového komplexu dojít, v průchodu do Blažimské mu brání plot podél parkoviště. Je tedy logické neobcházet Babickou a Pyšelskou, ale projít přímo do Klíčovy. V části podél ní i k ní však chybí pořádný chodník. Nahrazený je betonovými panely a vyšlapanou cestou. Pozemky, přes které provizorní cesty vedou, patří dle http://www.katastr2.cz/ společnosti Skanska. Prosím vyvarujme se pro příště opakovaných chyb v neřešených spojeních při výstavbě nových obytných komplexů. Takový chodník přece může dostat jako podmínku výstavby developer, nakonec v zájmu svých zákazníků. Další špatné příklady viz: http://prahounakole.cz/2011/02/mizejici-cesty-a-oplocena-ghetta/ Červeně vyznačená spojení: 1) počítá se s výstavbou chodníků? Kdy? 2) Či se zde plánuje výstavba dalšího objektu? Zabrání objekt průchodu či ne? Předem děkuji za spolupráci Václav Kříž